Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki Grimlock, poradzilem sobie, ukrylem wadliwa poprawke, ale sama opcja pobieranie i nie-instalowanie zostawilem... napisalem tez do M$ zeby sie przyjrzeli, bo w mojej konfiguracji ten sterownik jest zly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku z wadliwym driverem do sieciówki było tak, że na polskiej Viście Home Premium 32bit prawidłowo działał driver producenta. Co ciekawe driver ten we właściwościach miał opisy poszczególnych parametrów jak negocjacja prędkości, bufor, etc po angielsku. Natomiast Windows Update pobierał driver, który po instalacji wyświetlał opcje karty po polsku. Nie wiem na ile język czy raczej spolszczenie miało wpływ na zaprzestanie przez sieciówkę pracy. Ale dwa kolejne updaty dotyczące tego samego drivera sprawiały ten sam problem.

 

Podczas "rollbackowania" wadliwego sterownika po około 10-15 sekundach następował kompletny zwis. Pomagał tylko twardy reset. O dziwo po restarcie zazwyczaj był przywracany driver producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spędziłem chwilę z laptopem ojca (Celeron M 1.6, 512MB ram dysk z transferem 30mb/s) na którym zainstalowany jest Win XP i to lekka wersja MX7, z wyłączonym prefetchem, niepotrzebnymi usługami i programami startup, a system jest prawie czysty i po prawie pół roku z 7 mogę spojrzeć na xp na nowo: System startuje jak błyskawica, ale podczas pracy często przycina przymula i "myśli" kiedy zacznie coś robić, co w 7 czy viście(ale tylko na znośnych komputerach) zdarza się bardzo rzadko. Poza tym poruszanie się po folderach z visty/7 jest o wiele lepsze i bardziej przemyślane od xp. Dopracowanie szczegółów też jest o wiele lepsze, ale znowu w xp podoba mi się wrażenie prostoty. (Nie ma miliona ustawień do setek mniej lub bardziej potrzebnych rzeczy, tylko pół miliona, z czego większość na wyciągnięcie ręki. Widać to np. po panelu sterowania.) Szkoda tylko że po 8 latach nie ma rewolucji, a tylko ewolucja, bo korzyści z przejścia na 7 są, ale nie jakieś gigantyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bo by puryści krzyczeli na całego że wszystko inne i nic nie mogą znaleść i wogóle jest be...Mysle że na rewolucje nikt sobie ine może pozwolić.

Zobacz jak krzyczą niektórzy że nie ma klasycznego menu. A ja mówie na reszcie go nie ma!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bo by puryści krzyczeli na całego że wszystko inne i nic nie mogą znaleść i wogóle jest be...Mysle że na rewolucje nikt sobie ine może pozwolić.

Zobacz jak krzyczą niektórzy że nie ma klasycznego menu. A ja mówie na reszcie go nie ma!

W Viście było i widziałem u nie jednej osoby ustawione ale wyglądało tak jakoś jak by wyrwane z kontekstu nie pasujące do niczego w około ;) A że w W7 nie ma już takiej możliwości ... cieszy mnie to niezmiernie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. 2 minuty filmu napisy mają już 5s spóźnienia. Im dalej tym gorzej. Po 20 minutach filmu już prawie 1min spóźniają się. I to nie ważne czy oglądam film od początku przez te 20min, czy zacznę odtwarzać od 20 minuty. Zawsze są tak samo rozsynchornizowane.

A framerate napisow i filmu sie zgadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do filmow uzywam juz od kilku lat KMPlayera

To jest zdecydowanie najlepszy player. Jest bardzo rozbudowany i konfigurowalny.

Nie wiem jakie oglądacie pliki, że instalujecie jakieś paczki kodeków itp. Po co? Ja nigdy tego nie instalowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie oglądacie pliki, że instalujecie jakieś paczki kodeków itp. Po co? Ja nigdy tego nie instalowałem.

w przypadku kmplayera wypadaloby dograc rm- i qt-alt i wtedy juz wszystko smiga... lacznie z mkv i innymi wynalazkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chetnie ustawil sobie klasyczne menu :)

Jak ktoś lubi, to mogłby mieć taką opcję. Ja bardzo sobie cenię szukajkę menu start w Viście/W7. 2-3 literki i już mam, czego szukam. Nie tylko pliki, czy zainstalowane programy. Nawet do panelu sterowania nie trzeba wchodzić, jak się wie, co jak nazwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Viście było i widziałem u nie jednej osoby ustawione ale wyglądało tak jakoś jak by wyrwane z kontekstu nie pasujące do niczego w około ;) A że w W7 nie ma już takiej możliwości ... cieszy mnie to niezmiernie ;)

heh ja też się ciesze, że go już nie ma bo pewnie bym ustawił klasyczne menu i go używał a tak przekonałem się do nowego i stwierdziem że jest znacznie bardziej funkcjonalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki typ pliku video?

zwykły AVI

Video: DivX 5 664x264 23.98fps 668Kbps [Video 0]

Audio: MPEG Audio Layer 3 48000Hz stereo 112Kbps [Audio 1]

 

Czy po puszczeniu napisów poprzez ffdshow tez zle ida?

Nie mam żadnego ffdshow, ani innych kodeków. Nic nie instalowałem prócz MPC-HC x64. Obraz jest, dźwięk jest, napisy za szybko chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z owym systemem. Do pewnego czasu było wszystko ok.

Aż pewnego razu zawiesił mi się komputer i go zresetowałem, i po włączeniu się komputera nie było tapety tylko czarny ekran. Ikony oczywiście były. I do dnia dzisiejszego nie da się ustawić tapety... Co to może być i proszę o jak najszybszą pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z owym systemem. Do pewnego czasu było wszystko ok.

Aż pewnego razu zawiesił mi się komputer i go zresetowałem, i po włączeniu się komputera nie było tapety tylko czarny ekran. Ikony oczywiście były. I do dnia dzisiejszego nie da się ustawić tapety... Co to może być i proszę o jak najszybszą pomoc. Pozdrawiam

Czyżby aktywacja systemu "przestała działać" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś problemy z razerem na win7x64?

po zainstalowaniu sterów 3,4 i 5 przycisk myszy nie reaguje, po odinstalowaniu wszystko działa..., tyle że w sterach jest kilka fajnych opcji które warto mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mojemu kumplowi w 7260 też się tak stało jak się bawił narzędziami którymi nie powinien się bawić i aktywacja "przestała działać", więc zgadzam się z Mardokiem.

Majac u siebie RC7100 i bez zabaw z aktywatorami to samo sie dzialo. Tylko u mnie reaktywacja dzialala. Widocznie ten system "tak ma" bo u mnie w ciagu ponad 2 miesiecy przy 7100 miewalem to kilkukrotnie , ale nawet bez resa systemu , a przy zwyklym "uruchom ponownie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem tym razem RTM x64 Professional, zapuscilem sterowniki, firefoxa x86 i jeszcze pare programów x86 na początku działały (ale tylko "uruchom jako administrator), a teraz zaobserwowałem że np. IE x86 nie działa a x64 włącza się normalnie :angry: sorry ale noob narazie jestem w os, coś tam wcześniej przestawiłem w secpol.msc - user accounts control: behavior of the elevation prompt for administrators i admin approval mode - elevate without prompting

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa Wam drag&drop z explorera np. w foobarze?

na razie się dowiedziałem że można to robić poprzez trzymanie sifta i ciągnięcie nad przypiętą ikonę, ale to nie to samo co w xp ;/

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi, takie pytanie, czy 7100 jest aktualnie najbardziej stabilna wersja do 'nabycia' ? :)

Jedyna do legalnego nabycia. Najbardziej stabilna? Dla mnie wszystkie były stabilne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa Wam drag&drop z explorera np. w foobarze?

na razie się dowiedziałem że można to robić poprzez trzymanie sifta i ciągnięcie nad przypiętą ikonę, ale to nie to samo co w xp ;/

Raz dziala a raz nie. Jak nie dziala, robie restart foo i juz chodzi, 1 moze 2 razy sie uda po czym znowu blokuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...