Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie dlatego, ze sterowniki pod XP sa dobre, ale jedynie pod XP. Zainstaluj sterowniki z Visty. Nikt nie mowil, ze sterowniki z XP beda dzialac na Viscie i Win7 bo nie beda!

stery od XP też chodzą :-) trzeba zaznaczyć zgodność z WIN XP SP3 przed instalacją. Nie wszystkie się oczywiście da zainstalować ale ja jakoś rade dałem.

 

Co do ciekawostek to W7 chodzi u mnie na lapku Dell C400 z 512MB ram i prockiem PIII 1.2GHz nawet śmiga bym powiedział, dokupie 256MB i luzik będzie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siódemka (RTM, x64) całkiem się rypie np.

 

- próba włączenia ppm my computer = 0 efektu

 

- wieszanie się dosłownie większości aplikacji np. gg, total commander, orthos

 

- często całkowita niemożność uruchomienia powyżej podanych ani normalnie ani "run as administrator"

 

- nagłe errory explorer.exe

 

ogólnie system jest świeżutki a zachowuje się jakby był zasyfiony :( 7100rc chodził mi znaaaaaacznie lepiej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czasami tez mam cyrki, jesli mam byc szczery. Na przyklad, gram w gre, wylaczam komputer i na drugi dzien odpalam. Wlaczam gre i cos jest nie tak. Nie dziala albo wogole, albo cos sie sypie. Okazuje sie, ze na przemian wywala mi sterowniki albo od GF albo od Intela :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może GF2MX i Win7 lub Vistę?? Po zainstalowaniu sterowników od WinXP komp się wiesza przy oglądaniu filmów lub włączeniu jakiejkolwiek gry. Wersja sterowników to 93.71 pod XP. Sam system zachowuje się jakby nie miał akceleracji 3D, tj tak jakby wszystko było renderowane przez procesor. :/

Instalowałem kilka dni temu Win7 na starociu z GF4MX (niewspierana - 4MX to chyba to samo co 2MX), Live! VE (również niewspierana) i 768MB RAMu.

Na tych sterownikach:

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1005

(ForceWare 71.90)

na 9x.xx nie będzie ponoć działać, ale na tych starych z tego co wyczytałem i z tego co zdążyłem przetestować jest OK (filmy, 2D, 3D, wysokie rozdzielczości).

Sterowniki instaluj w trybie kompatybilności (setup.exe) z XP SP3 i z "Run as Administrator".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Chyba masz jakąś "nieczystą" wersje...

Jedyna czysta do tej pory jest 7100RC ;) Mozliwe , ze stad problemy , a legal od razu zassie cos tam z updejta i po krzyku. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3GP to format pod urządzenia mobilne (komórki, PDA), więc nie rozumiem po co miałby działać pod WMP/MPC. Zainstaluj oddzielny odtwarzacz 3GP i po sprawie.

Po to zebys mógł napisać tak głupiego posta?

Ropzumiem ze instalujesz osobny program dla kazdego formatu plików?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem kilka dni temu Win7 na starociu z GF4MX (niewspierana - 4MX to chyba to samo co 2MX), Live! VE (również niewspierana) i 768MB RAMu.

Na tych sterownikach:

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1005

(ForceWare 71.90)

na 9x.xx nie będzie ponoć działać, ale na tych starych z tego co wyczytałem i z tego co zdążyłem przetestować jest OK (filmy, 2D, 3D, wysokie rozdzielczości).

Sterowniki instaluj w trybie kompatybilności (setup.exe) z XP SP3 i z "Run as Administrator".

Działa. Wielkie dzięki!!! Od razu lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to przenoszę temat tutaj:

 

Drukarka HP Deskjet 3550 a Seven, Sterowniki ;/

 

 

Mam problem z drukarką Hewlett Packard Deskjet 3550, ponieważ po zainstalowaniu Windowsa 7 RC niby jest zainstalowana, ale z wykrzyknikiem i nie ma w menedzerze urządzeń sterowników.

Jest to troche dziwne, bo ostatnim razem (po ostatniej instalacji Sevena) sterowniki zainstalowały się same i wszystko było git, a teraz są problemy.

Sterowniki od XP nie działają, a pod Vistę nie ma.

Czy ktoś ma pomysł, lub sterowniki pod Sevena do tej drukarki?

Na początku wybaczcie że nieco stary temat odkopałem.

Miałem ten sam problem, a rozwiązanie jest proste. Kluczem jest podstawowy sterownik obsługujący większość drukarek serii DeskJet czyli HP 910.

Poniżej macie szczegółowo rozpisane co należy zrobić

 

1. Po podłączeniu drukarki mamy następujący widok w "Urządzenia i drukarki" (Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Urządzenia i drukarki)

post-151739-1250625903_thumb.jpg

 

2. Wybieramy więc "rozwiązywanie problemów" po czym mamy następujący ekran

post-151739-1250627261_thumb.jpg

 

3. Wybór którejkolwiek z opcji i tak prowadzi do tego co mamy poniżej:

post-151739-1250627317_thumb.jpg

 

4. Możemy w tym momencie spokojnie kliknąć na "Zamknij" po czym kliknąć PPM (prawy przycisk myszy) na drukarce i dać właściwości...

post-151739-1250627389_thumb.jpg

 

5. ... a stąd od razu do zakładki Sprzęt i kliknąć we "Właściwości":

post-151739-1250627461_thumb.jpg

 

6. Przechodzimy do zakładki Sterownik i klikamy w "Aktualizuj sterownik...":

post-151739-1250627549_thumb.jpg

 

7. W okienku które się pojawi wybieramy "Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika"

post-151739-1250627830_thumb.jpg

 

8. Teraz "Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze":

post-151739-1250627892_thumb.jpg

 

9. Drukarki... (chyba mogłem pominąć ten punkt...)

post-151739-1250627946_thumb.jpg

 

10. Na liście po lewej (czyli producent) znajdujemy HP a w drugiej liście (model) wybieramy HP 910

post-151739-1250628106_thumb.jpg

 

11. Po wybraniu Dalej napotka nas poniższy komunikat, gdzie klikamy w TAK :)

post-151739-1250628178_thumb.jpg

 

12. I oto w naszym systemie mamy następującą drukarkę:

post-151739-1250628219_thumb.jpg

 

13. Klikając na nią PPM i wybierając "Właściwości drukarki" ukaże nam się widok, gdzie w zaznaczonym przeze mnie prostokącie możecie sobie wpisać HP 3550 dla lepszej orientacji:

post-151739-1250628307_thumb.jpg

 

14. Koniec tej nierównej walki powinien wyglądać tak:

post-151739-1250628432_thumb.jpg

 

 

Sądzę że nikt nie powinien mieć już problemów z instalacją tej drukarki. (Visty nie miałem, ale sądzę że problem można rozwiązać bardzo podobnie z tym że należy użyć sterownika od HP 510c jeżeli od HP 910 nie będzie).

 

Powyższe zostało wykonane na Windows 7 Ultimate 6.1.7600 PL. Podziękowania proszę wpłacać na konto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na sprzecie z sygnatury postawilem win7pro rtm... sterowniki z winupdate wszystkie i dzialalo wszystko... do czasu az postanowilem wlaczyc sobie ahci... zmodyfikowalem w rejestrze odpowiedni klucz, restart, w biosie wlaczylem opcje, system ruszyl, ale internet zniknal!

 

w ipconfig /all wyswietlilo mi poprawne dane otrzymane z routera, ale pingowanie czegokolwiek, lacznie z localhostem wywalalo error...

po kilkuminutowej inspekcji wpadlem na to aby przywrocic sterownik w urzadzeniu sieciowym... w ciagu 3 sekund wszystko zaczelo dzialac...

 

ta sama sytuacja zdarzya mi sie dzisiaj, gdy podczas aktualizacji zainstalowala sie nowa wersja sterownika do karty sieciowej... te same objawy, tylko teraz, nie pomoglo cofanie do poprzedniej wersji... musialem wywalic sterownik calkiem i zainstalowac ze strony producenta... po tym wszystkim, zgadnijcie co sie chcialo mi zainstalowac znowu z WU... :mur:

 

zmienilem opcje WU i pytam was, o co chodzi z tym lewym driverem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie dziś zainstalowałem 7 i mam taki problem:

 

post-157445-1250696252_thumb.jpg

 

w All Playerze 4.0

post-157445-1250697046_thumb.jpg

 

 

 

O co chodzi?

Zainstalowałem ffdshow i Media Playera do oglądania filmów

Po tym komunikacie działa ale jest to irytujące że tak to się to wyświetla...

Ktoś ma jakieś pomysły?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie dziś zainstalowałem 7 i mam taki problem:

 

[obrazek]

 

w All Playerze 4.0

[obrazek]

 

O co chodzi?

Zainstalowałem ffdshow i Media Playera do oglądania filmów

Po tym komunikacie działa ale jest to irytujące że tak to się to wyświetla...

Ktoś ma jakieś pomysły?

AllPlayer ma ten problem na buildach 7.600 z tego co widziałem już u kogoś. A na RC i beta tego nie było. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to zebys mógł napisać tak głupiego posta?

Ropzumiem ze instalujesz osobny program dla kazdego formatu plików?

No tak. Niestety dzisiaj taka moda na kombajny do wszystkiego i niczego. Każdy użytkownik będzie w niebo wzięty, jak do oglądania (a właściwie sprawdzenia na podglądzie) filmiku 3GP mającego 3-5MB, będzie się ładował zajefajny WMP z wszystkimi wtyczkami, zajmując 15 sekund życia i 100MB pamięci. Genialne! Równie genialne jak Adobe Acrobat do PDF czy Office do RTF.

 

3GP to nie jest jakiś popularny format filmów, by wymagał adaptacji w systemie czy kombajnach do odtwarzania filmów. To format mobilny i jak ktoś odpala taki plik, to raczej w celu sprawdzenia zawartości, niż otworzeniu browca i obejrzeniu filmu na 90 minut. Nie widzę więc sensu podpinania go pod te kombajny do filmów. Wystarczy malutka aplikacja zajmująca 2-3 MB na dysku, która ładuje się w sekundę.

 

Generalnie wśród początkujących użytkowników zauważam dziwne zachowania (powodowane raczej brakiem wiedzy). Mianowicie instalując dowolne oprogramowanie wybierają domyślne ustawienia, co zazwyczaj instaluje wszelkie zbędne śmieci w systemie. Cały pakiet Office + cały pakiet Nero itd, aby potem używać jednej aplikacji z pakietu. A potem opowiada taki użytkownik, jak to Windows zajmuje mu 20 GB i rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Niestety dzisiaj taka moda na kombajny do wszystkiego i niczego. Każdy użytkownik będzie w niebo wzięty, jak do oglądania (a właściwie sprawdzenia na podglądzie) filmiku 3GP mającego 3-5MB, będzie się ładował zajefajny WMP z wszystkimi wtyczkami, zajmując 15 sekund życia i 100MB pamięci. Genialne! Równie genialne jak Adobe Acrobat do PDF czy Office do RTF.

Ale czemu piszesz teraz o WMP(który uruchamia się jakies 3 sekundy z filmem w 1080p), a pomijasz specjalnie tym razem MPC, o którym to jednak wczesniej wspomniałes?

 

Jesli MPC jest kombajnem do wszystkiego i do niczego to lepiej juz nie pisz...

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie znalazłem na stronie intela sterowniki do X38 ale do 7 RC 64bit, natomiast ja mam z MSDNAA Professional RTM 64bit. Sterownik będzie działać stabilnie?

Jak innych nie ma (nowszych) to i tak nie masz nic do stracenia. Sprobuj, powinny dzialac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to coś musiałeś zmaścić, bo ja zainstalowałem sterowniki z Visty 64bit i wszystko śmiga :) - mam kamerke IM, taka niby dedykowana pod skype.

btw:

http://www.technonews.pl/Technonews/1,9443..._Windows_7.html

jak mi się podobają takie debline artykuły ( działa w obie strony 111 powodów za i tyleżsamo przeciw). Tylko zamydlają oczy biednym, nieświadomym uzytkownikom.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU-Z pod W7 chodzi normalnie, CPU-Z już nie. AMD GPU Tool - też nie , ATITool - też nie. Jak się uruchamia te programy pod W7, o ile wogóle się uruchamia. Jakie sa ewentualne zamienniki. PZdr

CPU-Z - działa wersja 32 i 64 bitowa

Ati Tool - działa 0.27b

Jak ci nie działa Ati Tool to zainstaluj RT najnowsze, które tez działa bez problemu.

 

Uruchamia się normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę dziwny problem z MPC-HC. Wszystko pięknie śmiga, tylko napisy w formacie MicroDVD (klatkowy zapis {xxx}{yyy}) są zawsze rozsynchronizowane. Jak przekonwertuję je, albo ściągnę wersję TMPlayer, MPL2 czy SubRip to jest OK. Ma ktoś pomysł dlaczego tak jest?

 

Windows 7 Professional x64

MPC-HC x64 v1.2.908.0

kodeki systemowe, żadnych nie instalowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. 2 minuty filmu napisy mają już 5s spóźnienia. Im dalej tym gorzej. Po 20 minutach filmu już prawie 1min spóźniają się. I to nie ważne czy oglądam film od początku przez te 20min, czy zacznę odtwarzać od 20 minuty. Zawsze są tak samo rozsynchornizowane.

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli juz mowa o multimediach - wmp w win7 jest o kilka klas gorszy od tego z visty... po przejsciu na viste zrezygnowalem z foobara na rzecz wmp, ale teraz zastanawiam sie czy nie wrocic... najnowszy odtwarzacz jest strasznie mulowaty, czesto sie przycina (czasem program nie odpowiada nawet kilkanascie sekund), caly czas pobiera cos do biblioteki, nawet do obrazow... wtf?!

 

do filmow uzywam juz od kilku lat KMPlayera i w porownaniu do niego obsluga dvd w najnowszym wmp to tragedia... czy wy tez macie wrazenie, ze programisci uwstecznili sie umyslowo wypuszczajac takiego gniota?

 

pytanie za 100 pktów, da sie wgrac do win7 wmp z visty? tamta wersja byla bardzo udana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu piszesz teraz o WMP(który uruchamia się jakies 3 sekundy z filmem w 1080p), a pomijasz specjalnie tym razem MPC, o którym to jednak wczesniej wspomniałes?

 

Jesli MPC jest kombajnem do wszystkiego i do niczego to lepiej juz nie pisz...

Nie pomijam specjalnie. Wiem, że MPC to nie kombajn. Wersji HC nie widziałem, to się nie wypowiadam.

Jeśli chodzi o 3GP to nadal wolę oddzielny player niż kolejną paczkę z kodekami w systemie.

EOT z mojej strony w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem opcje WU i pytam was, o co chodzi z tym lewym driverem?

Zmień na chwilę ustawienie w Windows Update tak by WU nie instalowało z automatu poprawek. Odinstaluj lewą poprawkę z driverem i zainstaluj driver producenta jeśli nie masz kontaktu z Internetem. Potem przejdź do listy poprawek wyszukanych przez WU i zaznacz niechcianą poprawkę. W Twoim przypadku lewy driver do sieciówki, kliknij go potem prawym przyciskiem myszy i wybierz Hide Update. Potwierdź jeśli UAC się odezwie. Od tego momentu ten driver nie będzie Cię prześladował. Po całej "operacji" możesz przestawić WU aby samo pobierało i instalowało updaty.

 

Miałem identyczny przypadek z sieciówką na DFI LanParty UT nF4-D pod Vistą. Tylko trik powyżej musiałem zastosować 2-3 razy ze względu na kolejne wesje "lewego" drivera :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...