Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z którym nie mogę się uporać. Mianowicie po zainstalowaniu win7 x64 i niezbędnych programów wywala mi błąd:

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "ERROR"
- System

 

- Provider

 

[ Name] Windows Error Reporting

 

- EventID 1001

 

[ Qualifiers] 0

 

Level 4

 

Task 0

 

Keywords 0x80000000000000

 

- TimeCreated

 

[ SystemTime] 2009-09-02T22:32:09.000000000Z

 

EventRecordID 711

 

Channel Application

 

Computer wetapunga-PC

 

Security

 

 

- EventData

 

 

0

APPCRASH

Niedostępny

0

explorer.exe

6.1.7600.16385

4a5bc9bb

comctl32.dll

6.10.7600.16385

4a5bde67

c0000005

0000000000130092

 

 

 

C:\Users\wetapunga\AppData\Local\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\AppCrash_explorer.exe_3a11966fee85d51a8d5b26bd1f405ae257a73cb_0fe4d410

 

0

603fcbe0-9810-11de-9375-00242167765f

0

Wcześniej był podobny błąd z tym, że problem był w pliku ntdll.dll, a nie comctl32.dll. Zmiana taka nastąpiła po odinstalowaniu k-lite codec pack. Błąd wywala losowo tzn. jak klikam prawym klawiszem myszki na pulpit, ale co dziwne zdarza się to dosyć rzadko. Szukałem rozwiązania na google ale nie dostałem skutecznej recepty. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałeś z dobrze wypalonej płytki?

PC jest po OC?

Przed zainstalowaniem kodeków też miałeś te błędy?

Miałem wersje beta teraz mam RTM instalowane z tej samej płyty dvd-rw verbatim :)

Błąd pojawiał w obu przypadkach.

Trudno powiedzieć czy błąd pojawiał się przed zainstalowaniem kodeków, ponieważ wszystko hurtem instalowałem.

Pomyślałem, że może to być wina kodeków ponieważ gdzieś tak na google wyczytałem.

Mój PC a w zasadzie laptop nie jest po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok niech mi ktoś wytłumaczy o co biega :)

problem uwalonego avivo w radeonach od kilku miechów (ostatnie jakie śmigały to 9.2) jest znany, tyczy się to denoise'a, EE i deinterlacingu i całej reszty za wyjątkiem ustawiania kolorów gamy kontrastu itd.

W Viście dało się zrobić taki myk, że wyłączało się aero i cudownie avivo zaczynało spełniać swoje zadanie pod win 7 niestety przełączenie w tryb podstawowy już nie załatwiało sprawy i oto zdarzyło się coś wesołego gdy już się całkiem poddałem nad szukaniem jakiegoś "workaround'a" pod 7 zainstalowałem sobie do standardowego kompletu mpc hc, kmplayera bo w nim nie spóźniają się napisy przy użyciu hali i tak sobie go używałem 2 dni i dziś przez przypadek odpaliłem mpc hc i materiał x264 i co się ukazuje moim oczom działa denoise i EE myślę WTF ? ustawiłem identycznie Kmplayera i w nim nie działa. Zastanawiam się co daje tyłka czy stery czy system kodeki czy wszystko naraz ma ktoś jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam częsty problem z BSOD, i błędem Tcpip Problem podczas startu robi zrzut pamięci. Tymczasowym rozwiązaniem problemu jest podczas startu systemu odłączanie kabla od sieciówki.

Szukając troszkę w necie znalazłem

http://www.sevenforums.com/general-discuss...-sys-crash.html

Niestety z moim angielki słabo, jest na to jakieś rozwiązanie

Sieciówka to integra z MSI KA790Gx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala wam normalnie rivatuner na GF? bo sterowniki mam zainstalowane a mimo to riva twierdzi

"No suported drivers delected for this display adapter" i jak tu krecic, grafika mi sie marnuje ;).

 

Jeszcze jakis asrokowiec by sie przydal, ktoremu udalo si ezainstalowac w pelni sterowniki od audio, bo brak mi eq w panelu, niby sterownik sobie z aktualizacji uzyczyl z viśty, ale calosci jako takiej nie moge zainstalowac , wiec nie ma panelu.

 

7 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala wam normalnie rivatuner na GF? bo sterowniki mam zainstalowane a mimo to riva twierdzi

"No suported drivers delected for this display adapter" i jak tu krecic, grafika mi sie marnuje ;).

 

Jeszcze jakis asrokowiec by sie przydal, ktoremu udalo si ezainstalowac w pelni sterowniki od audio, bo brak mi eq w panelu, niby sterownik sobie z aktualizacji uzyczyl z viśty, ale calosci jako takiej nie moge zainstalowac , wiec nie ma panelu.

 

7 64

riva nie rozpoznaje sterów pod 7' - na ich stronie www jest podany ręczny wpis do programu by wymusić OC w programie - u mnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

riva nie rozpoznaje sterów pod 7' - na ich stronie www jest podany ręczny wpis do programu by wymusić OC w programie - u mnie działa.

Po co wprowadzasz ludzi w błąd? Riva 2.24b rozpoznaje bez problemu, o czym pisali koledzy wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak juz napisal kolega 4rch0n i nie ma co dalej meczyc rivy, wszystko gra.

 

mam wsumie ostatni problem, mianowicie zainstalowalem jakis gadżet i niestety pech chciał, ze teraz nie działaja mi zadne i wywala komunikat na starcie systemu/lub przy probie wlaczenia gadżetów, ze program przestał działac itd.

 

Wie ktos moze jak to naprawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma msdnaa jest możliwość ściągnięcia win 7 language pack, orientuje sie ktoś czy na tej wersji można zrobić aktualizacje spolszczenia przez windowsupdate ? z tego co czytałem to pojawiła sie już taka możliwość ale jak widmo tylko dla posiadaczy ULTIMATEa, albo ktoś wie kiedy na msdnaa pojawi się polska wersja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem w necie*, że dla Professional to jedyna opcja - language pack. Windows Update tylko dla Ultimate. Sam wgrywałem ten plik z msdnaa i działa świetnie ;)

 

EDIT: *helpie windowsa.

Edytowane przez danrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja enterprise problem z odtwarzaniem multimediów poprzez strony www.

A dokładniej włączam film na YouTube , niestety jego odtwarzanie nie rozpocznie się dopóki plik w 100% się nie pobierze. Do tego momentu czarny ekran, restart systemu pomaga, po nim działa normalnie mam podgląd na zawartość już podczas buforowania. Niestety po pewnym czasie problem wraca.

Sprawdzałem na każdej popularnej przeglądarce, identycznie jest z programami.

Sugestie ?

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa wam update antywirusa avira ? Cały czas są notyfikacje że uaktualnij do nowej wersji mimo klikniecia na aktualizuj zero akcji.

Wyskakuje mi regularnie okienko z reklamą, ale nie pokazuje się standardowe okno postępu uaktualnienia. Jednak mimo to Avira regularnie raportuje że jest uaktualniona, okno podglądu stanu pokazuje że bazy są aktualne, log programu nie wskazuje na żadne problemy. Może zmianie uległa aplikacja odpowiedzialna za uaktualnianie i jej okno już się nie pokazuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest na odwrot pokazuje sie dymek zeby pobrac nowe klikam i zadnej akcji, nic w logu nie pisze o nowej pobranej wersji. myślałem że cos comodo zablokowal ale nic z tych rzeczy. Nic dumam dalej co to moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest na odwrot pokazuje sie dymek zeby pobrac nowe klikam i zadnej akcji, nic w logu nie pisze o nowej pobranej wersji. myślałem że cos comodo zablokowal ale nic z tych rzeczy. Nic dumam dalej co to moze byc

A jak dasz ręcznie "Start update" to pokazuje się okienko "Updater"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...