Skocz do zawartości
RaKLeZ

Battlefield: Bad Company 2

Rekomendowane odpowiedzi

tak odbiegajac troche od tematu, gry w sli albo cfie maja tyle problemow z bugami, ze wcale sie posiadaczom takich zestawow nie dziwie, ze graja w 3dmarki ;)) jak czlowiek chce wygodnie pograc i nie zuzywac pradu polowy miasta to raczej nie pakuje sie w sli ;)

 

Ja nie widzę żadnej różnicy między jedną kartą a SLI, mimo, że instalowałem nowsze stery, bawiłem się nHancerem itp. Ogólnie, ten silnik, jeśli chodzi o użycie GPU to kupa. Nawet fizyki nie zrobili na grafie.

A sprawdzał ktoś może, czy jest różnica w wydajności między dźwiękówką zintegrowaną, a czymś pokroju Audigy 2?

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dźwięk jest w całości liczony programowo, także o xfi i xonarach zapomnij, z chęcią bym zobaczył jak gra działa na nowych 6 jajowcu od intela, ale na to nie ma co liczyć bo bionic i superpi ważniejsze :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo aa, to na mojej karcie, jak testowałem, to zmiana z domyslnego aax2 na aax4 w czasie glupiego rajdu łodzią powodowała spadek fps z uwaga 50-70 do 18-25

stery bety 10.3, catalyst ai wyłączone, aniso chyba 8 albo 16, nie pamietam dokladnie

co do frapsa - wezme zainstaluje bo sam jestem ciekawy, przepuszcze se sp potem jedną sesję mp z róznymi ustawieniami(omijając ofc aax4)

 

@up

ja tak dziś miałem, wbijam i slysze ze juz podłożono ładunek, nie wiem co jest grane...

tu mam zwykły hdd, ale na ssd na main pc jest podobnie, wbijam, polowa zespołu daleko w lesie ze sprzetem, część już respawnuje...

swoja droga chyba udał im sie upgrade, wyszukiwarka jakby śmiga tera, a nie muli

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze niektorym sie mapa laduje wolniej to chyba norma. Ja zawsze po zmianie mam praktycznie pusta baze i musze gonic reszte badz po prostu pojawic sie za dana postacia z teamu. Nie wiem skad sie to bierze ale chyba nigdy nie polaczylem sie rowno z innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @Ptys - nie wchodzisz przypadkiem ostatni na serwer, jak juz caly sprzet jest zajety, a przeciwnik zaczyna zajmowac bazy? 

 

a gdzie gracie, wyślijcie zaproszenia chętnie pomogę, "trzeba rozwalić tych sciach!ieli"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego ale przestała mi działać minimalizacja gry (alt + tab) pisałem już wyżej, jakiś pomysł dlaczego wcześniej działało a teraz nie bo mnie to wkurza trochę :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec pogralem troszku i jest spora roznica od bety. Zdecydowanie lepiej ;) W CoD'a gram juz od 2005 roku, i nie wiem dlaczego tak slabo mi tutaj idzie po prostu te bronie na poczatku to zenada :| i wale wale, recoil masakra po calym ekranie, celnosc eh widac po statach zreszta. Takze jak narazie sie tylko wkur... 

 

Zatem widzisz jak ciężko przestawić się z COD MW1 w trybie hardcore gdzie jeden strzał z G3 powalał, a tutaj cały mag, albo 2-3 strzały ze snajpy :)

Gameplay jest fundamentalnie inny niż w CSie i COD MW1. Tak jakby było przeładowane wszystkim.

 

Nie wiem czego ale przestała mi działać minimalizacja gry (alt + tab) pisałem już wyżej, jakiś pomysł dlaczego wcześniej działało a teraz nie bo mnie to wkurza trochę :mur:

 

Spróbuj mieć otwarte okno w tle, a jak nie to ctrl+alt+del i task manager.

 

 

Wskoczę na serwer z Wami to zobaczę czy gracie jakoś drużynowo, aby to miało większy sens, bo jak narazie bydło na zagranicznych serwerach robi zero współpracy, a snajperzy uwielbiają samotnie biegające owieczki.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co jest z tymi snajperkami, ale ostatnio odblokowałem sobie GOLa - niby miał być taki fajny, a tu lipa - zużywam całe ammo i ani jednego trafienia (w sumie jak w przypadku reszty snajperek). Zawsze starałem się czekać na pewny strzał - przeciwnik stoi sobie w miejscu, celownik raz na korpusie, innym razem na głowie - strzelam i nie zalicza trafienia. Kolesie obok jakoś dają radę trafiać, a u mnie nic. Zrozumiałbym, gdyby wróg był w ruchu - ping też by na to wpływał, ale jak ktoś trzyma swoje cztery literki w jednym miejscu przez dłuższy czas, raczej nie można nie trafić.

A zaznaczanie przeciwnika do po prostu porażka - ma się kogoś 20 metrów przed nosem i nie można, siedzimy kilkadziesiąt metrów dalej, na drodze mamy krzaki, przez które nic nie widać, wciskamy Q i nagle okazuje się, że ktoś tam jest - i nawet łatwiej można tą osobę zdjąć z M16, niż ze snajpy (kiedy dodatkowo widać wroga). :blink:

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem widzisz jak ciężko przestawić się z COD MW1 w trybie hardcore gdzie jeden strzał z G3 powalał, a tutaj cały mag, albo 2-3 strzały ze snajpy :)

Gameplay jest fundamentalnie inny niż w CSie i COD MW1. Tak jakby było przeładowane wszystkim.

 

Spróbuj mieć otwarte okno w tle, a jak nie to ctrl+alt+del i task manager.

 

 

z m16 czy an 94 bodajrze nie jest zle.2-4 dobre bursty i koles lezy.Ze snajpy w zupelnosci wystarcza 1 strzal tylko trzeba strzelac w glowe albo w klate jesli mamy pewnosc ze przeciwnik najpierw od kogos juz oberwal.W mojej opini najlatwiej trafic z m24 bo celownik ma dobrze rozstawione mil doty i idzie latwo trafiac.Gol jest dobry ,ale celownik utrudnia oszacowanie jak wysoko podniesc bron zeby w czapke strzelic.

w cod4 na trybie hc to dziecko by umialo zabijac.tam byle 2-3 kulki z byle czego powalaly przeciwnika.mnie najbardziej razi kiepskie skupienie granatnika.Niby koles dostaje pod nogi a zostaje mu 40% hp

Edytowane przez adrian1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem widzisz jak ciężko przestawić się z COD MW1 w trybie hardcore gdzie jeden strzał z G3 powalał, a tutaj cały mag, albo 2-3 strzały ze snajpy :)

Gameplay jest fundamentalnie inny niż w CSie i COD MW1. Tak jakby było przeładowane wszystkim.

 

 

 

 

Wejdz na HC w BF BC2

Z CoD tez potrzeba w zwyklej rozgrywce kawalka amunicji by padl kolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z m16 czy an 94 bodajrze nie jest zle.2-4 dobre bursty i koles lezy.

 

a zatem 8-16 naboi aby położyć kogoś :/

 

w cod4 na trybie hc to dziecko by umialo zabijac.tam byle 2-3 kulki z byle czego powalaly przeciwnika

 

Dlatego też w rzeczywistości dzieci biorą udział w wojnie, bo tak wygląda realizm wojny - dostajesz, leżysz.

Wejdz na HC w BF BC2

 

Wchodziłem, ale najwidoczniej na niewłaściwy. Dzieciaki biegają jak głupki bez żadnej strategii, a samemu to sobie można...

 

Ale jestem nadal otwarty, choć ostatnio poirytowany ciągłymi zmianami wszędzie. Nowy steam interface, nowy multi (próbuję się przesiąść z COD4 na BC2), nowy interface forum PPC, to samo na wykopie. A ja tak lubię się przyzwyczaić do czegoś ;)

 

Z CoD tez potrzeba w zwyklej rozgrywce kawalka amunicji by padl kolo

 

Dlatego 90% serwerów jest HC. Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa pokaz mi na screenach dlaczego musisz miec anty aliasing ustawiony minumum na 4, bo wg mnie zaden nie dziala wlasciwie i w zupelnosci wystarczy ustawienie anty aliasingu na x2. Tylko czesc powierzchni jest obrabiana, postrzepione krawedzie i miganie linii widac niezaleznie od tego co ustawicie.

 

A gdzie ja to powiedziałem? Gram z AAx2 bo więcej grafa nie pociągnie. Ja bym bardzo chciał mieć x4 i płynną gre ;)

 

Ktoś wspominał o pozycjonowaniu dźwięku, faktycznie jest z tym słabo przy bliskiej odległości od źródła. Z daleka jeszcze ujdzie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos dźwięku, niezależnie co ustawię w opcjach gry, to w settings.ini Quality miałem na medium. Zmieniłem więc ręcznie na high i liczbę głośników na 5, ale nie bardzo słychać różnicę :( Być może nie działa to tak jak należy, bo skoro dźwięk jest programowy, to większa jakość powinna obniżyć wydajność, a u mnie fps pozostaje bez zmian.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie do konca sie zrozumielismy  :unsure:

 

no chyba się nie zrozumieliśmy, o co biega bo nie pojmuje twego skrótu myślowego, chyba że chodzi ci o to że gra się długo ładuje i jak zaczynam juz grac to ludziki siedza w wozach i sa daleko w polu bo jeśli tak to mam ten problem, ale nie mam pojęcia z czym to się wiąże, system na ssd, gry na dwóch samsungach z podpisu, wszystko zapierdziela jak głupie, w bt2 jestem z reguły pierwszy drugi na mapie, w bc2 z kolei prawie ostatni dodatkowo podczas ładowania tło zmienia się z bladego na ciemne, dodam tylko że jest to niezależne od tego na jakim directX gra pracuje, jeśli o to ci chodzi to ok fajnie by było jakbyś znał rozwiązanie :) Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja to powiedziałem? Gram z AAx2 bo więcej grafa nie pociągnie. Ja bym bardzo chciał mieć x4 i płynną gre ;)

 

Ktoś wspominał o pozycjonowaniu dźwięku, faktycznie jest z tym słabo przy bliskiej odległości od źródła. Z daleka jeszcze ujdzie.

 

Przetestowałem Twoją uwagę odnośnie cieni na low, wygląda to tak że ustawiłem wszystko na high, cienie low, msaa 2x, aniso 4x hbao off, vsync off 1680x1050 i mi ładnie hula na multi, zmniejszenie jakości cieni na pewno coś daje, myślę że kosztem tego można się pokusić o drobne aa i af, z dźwiękiem nic nie grzebałem, mam to co w sigu, ustawiłem sobie tylko z ciekawości dźwięk na home cinema i ładnie chodziło.

 

Odnośnie trybów grałem kilka godzin na hc i bardziej mi to podchodzi, większość czasu assaultem, jak na razie odblokowałem sobie xm prototype, wyrzutnik ze smokiem i shotguna, na razie idzie mi słabo ale to zabawa ma być :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos dźwięku, niezależnie co ustawię w opcjach gry, to w settings.ini Quality miałem na medium. Zmieniłem więc ręcznie na high i liczbę głośników na 5, ale nie bardzo słychać różnicę :( Być może nie działa to tak jak należy, bo skoro dźwięk jest programowy, to większa jakość powinna obniżyć wydajność, a u mnie fps pozostaje bez zmian.

pzd

 

Wpisz 6 jeśli masz 5.1. U mnie tak jest i działa ok, choć pozycjonowanie dżwięku softwareowe jest średnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem niektórych, co psioczą, że trzeba wywalić pół magazynka, żeby kogoś zabić. W grze chyba o to chodzi, żeby grać i czerpać z tego przyjemność. Gra to nie rzeczywistość, że po jednej kulce się leży i kwiczy. Jak ktoś nie daje rady to niech wejdzie na HC - już bardziej ułatwić się nie da, a jak dalej za trudno, to chyba pora się przerzucić na strategie.

Ja preferuje zwyczajny tryb, bo jest po prostu trudniej. Nawet z popierdułek inżyniera idzie zabić trzech gości jednym magazynkiem jak się zyska trochę wprawy.

 

btw. ja też się przerzuciłem z serii CoD (grałem we wszystkie części od 1) i też preferowałem zwykły tryb (nie HC). Ja miałem problemy z ogarnięciem co się dzieje na planszy na początku. W porównaniu do cod bf jest o wiele bardziej dynamiczny.

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba się nie zrozumieliśmy, o co biega bo nie pojmuje twego skrótu myślowego, chyba że chodzi ci o to że gra się długo ładuje i jak zaczynam juz grac to ludziki siedza w wozach i sa daleko w polu bo jeśli tak to mam ten problem, ale nie mam pojęcia z czym to się wiąże, system na ssd, gry na dwóch samsungach z podpisu, wszystko zapierdziela jak głupie, w bt2 jestem z reguły pierwszy drugi na mapie, w bc2 z kolei prawie ostatni dodatkowo podczas ładowania tło zmienia się z bladego na ciemne, dodam tylko że jest to niezależne od tego na jakim directX gra pracuje, jeśli o to ci chodzi to ok fajnie by było jakbyś znał rozwiązanie :)

 

Moim zdaniem problem leży w Twoim ISP, daj znać, z czego korzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba się nie zrozumieliśmy, o co biega bo nie pojmuje twego skrótu myślowego

 

A jednak wyrazilem sie wystarczajaco precyzyjnie ;) na poczatku wietrzylem teorie z marnym dzialaniem gry na ssd, ale to podobno wina sterownikow ati  :blink: pozostaje czekac na nowe catalisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ips to inea (bardzo dobre pingi w innych grach sieciowych, w bc2 gram na serwach z pingiem 15-31)

kkNd grę miałem zainstalowaną na ssd i raidzie, żadnej różnicy cały czas to samo, być może inni grają na gorszych detalach i krócej się im ładuje do pamięci (pagefile też mam wyłączone więc całość w ramie siedzi)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bete przeinstalowalem z hdd na ssd i dostala niesamowitego kopa - wbijalem na serwery pierwszy i bralem co chcialem ;) oczywiscie teraz tez wchodze ostatni. Jedyne co nas laczy to chyba faktycznie karta ati...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum EA mozna wyczytac, ze po przestawieniu na DX9 u graczy z ATI mapy laduja sie ponoc szybciej. Osobiscie nie sprawdzalem, ale jesli faktycznie tak jest to pozostaje poczekac na poprawke. Mi z kolei nie chce dzialac ta oficjalna strona ze statystykami. Za kazdym razem dostaje tylko informacje, ze za okolo 63 minuty zostana odswiezone, a mimo tego, od samego startu gry wciaz wszystko na 0.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dx9 tekstury i obiekty się kaszanią

"Jedyne co nas laczy to chyba faktycznie karta ati... " no i dobrze ja wolę dziewczynki :)

czy jest możliwość przełączenia trybu ognia w pukawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem jedno. Wczoraj brat przyniosl fajne glosniczki 2.1. 3d wlaczone, basy na full i ....... 4h grania z ciarkami na plecach - czulem sie jak na wojnie. Te glosniki tak daja ze jak cos wybuchnie, a wybucha co chwile to trzesie sie caly pokoj, a pod mycha tylko czuc wibracje. Wiec z dzwiekiem nie jest tak zle :wink:

 

Ptys : cos w tym jest co piszesz. Myslalem ze moze cos z grafa sie dzieje, ale czasem mam jakby to nazwac zalmania tekstur. Zwlaszcza jak zgine i widac cala mape z gory to dziwny obraz jest.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krydor - pozycjonowanie dzwieku, to nie jest problem braku basu albo lomotu zewszad (to akurat jest ok) - tylko zgodnosci kierunku z ktorego dzwiek dochodzi i odleglosci od tego zdarzenia ;) a z tym jest kiepsko... Dodatkowo uwazam za kompletna beznadzieje generowanie dzwieku przez cpu - na rynku komputerow dla graczy jest moze z 10 chipow do dzwieku (z czego pewnie i tak 95% korzysta z 3ech - audigy, xfi i realtek z plyt) - wiec zrobienie dzwieku na te procesory to nie jest kupa roboty eh. Szkoda ze grafiki jeszcze nie wrzucili na cpu, a gra zamiast do ramu nie laduje sie do pliku wymiany na dysku. Dobrze, ze mi jeszcze nie kazali przepiac kabli od dzwieku do wlutowanego w plyte albo przylutowac ich do pcspeakera, chyba wystosuje podziekowania, ze dzwiek przechodzi przez xfi (choc z takim zainteresowaniem jak przechodzi facet przez stoisko z tuszami do rzes)

 

pamietam ze jakies 87 lat temu, jak gralem w ktoregos z pierwszych BF'ow wylaczenie dzwieku dawalo mi kilkadziesiat klatek... jak widac wiele sie nie zmienilo od tego czasu u nich ;)

 

ps. co to za glosniki 2.1 ? jedyne jakie mi przychodza na mysl, to jakies thxy za 800 zl typu logitech Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej, mam problem z gierą.

Dopiero zainstalowałem, włączyłem i kłopot jest ze sterowaniem. Czy ruszam mychą w prawo czy w lewo to gość zawsze kręci się w lewo. Czy ruszam góra czy dół gość zawsze tylko do góry się wygina. Zatem krótko po odpaleniu gry mam zonka patrząc prostopadle do góry i nic nie mogę z tym zrobić.

 

W opcjach sterowania było

prawo - axis x, zmieniłem na t

lewo - axis x, zmieniłem na y

patrz w górę - axis y, zmieniłem na g

patrz w dół - axis y, zmieniłem na h

 

Ale nawet po zmianie tych opcji sterowania nic się nie zmieniło. Czy nacisnę g czy h to gość zawsze posuwa sie tylko w górę.

To jakiś typowy problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet po zmianie tych opcji sterowania nic się nie zmieniło. Czy nacisnę g czy h to gość zawsze posuwa sie tylko w górę.

To jakiś typowy problem?

 

przypisz jeszcze raz klawisze - bardzo czesto przy zmianie klawiszy niechcacy sie ruszy myszką i klops gotowy, bo zapisuje od razu ruch myszka jako strzelanie np ;)

 

jesli masz klawke na ps2 moze byc tez jakis problem z portem, wypnij ja, wylacz kompa z pradu i pstryknij powerem zeby sie rozladowaly kondziołki, wlacz

 

jesli masz klawke na usb zmien na wszelki wypadek port (szczegolnie jak masz wyprowadzenia z przodu), jesli masz podkrecony procek (glownie HT) zmniejsz HT albo FSB do standardowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Wczoraj zakupiłem Battlefield: Bad Company 2 zainstalowałem coś się tam zaktualizowało :) sterowniki 196.86 i problem mam taki że co jakiś czas gra mi się wywala tzn biały ekran się robi i jedyne co można zrobić to zamknąć grę z menadżera zadań... czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Czy w grze idzie na jednym kluczu mieć dwa różne profile ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...