Skocz do zawartości
Michaelius

Wszystko O Ssd Ocz Vertex

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swego czasu, jak używałem jeszcze Windowsa, lubiłem bawić się w optymalizacje startu.

Na starym już chyba 4 letnim Maxtorze DiamondMax 10 250GB (wtedy młodszym :) ), xpek po instalacji, z zainstalowanymi sterownikami włączał mi się ... nie pamiętam ile sekund, ale to logo i latający paseczek pojawiał się na ~500ms (mignięcie) później zapraszamy, czy tam - witamy :P i system chwila moment wstawał.

Wyłączanie jakieś 3 sekundy. A po zainstalowaniu oprogramowania i używania dłuższy czas systemu paseczek na logo latał raz,półtora raza, następnie kilka/kilkanaście sekund autostart.

 

Do czego zmierzam ?

 

Ano do tego, że takie testy (włączanie systemu na czas) nie oddają rzeczywistości. Jeden gość uruchomi system na ocz vertex w 30 sekund, a drugi ten sam system tyle że zoptymalizowany/okrojony lub po prostu z innymi sterownikami - w 15 sekund.

 

Najładniej wygląda to masowe odpalanie aplikacji przy starcie, tutaj naprawdę widać jednoznacznie kto jest królem.

 

Kurcze kusi mnie ten vertex, ale jak pomyślę sobie, że połowa kasy za niecały rok wyparuje w kosmos to jeszcze odechciewa mi się zakupu :)

 

Dzięki Panowie za wszystko co piszecie na tym forum, a zwłaszcza za testy vertexa w RAID0 :)

 

ilear Dobry 'surprise' dałeś na koniec, naprawdę super zakończenie wywołujące uśmiech na twarzy ;-)

Edytowane przez karols2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jang sprawdzałes może jaka jest u ciebie roznica w ladowaniu systemu pomiedzy jednym a 2 vertexami ??

Nie, odrazu postawiłem Raid0. Teraz zmieniam mieszkanie wiec bede ten tydzien zajety+praca, jak znajde czas to zrobie identyczny system(nawet kolejność instalowania) i te same sterowniki. Wtedy napewno nie będzie wątpliwości. Planuje osobno ssd i hdd jak i raid0 więc by były aż 4 porównania.

 

Edit:

Jeszcze można zrobić jak na youtube z ponad 20 aplikacji naraz jak system się wgra.

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie można kupić ramke bo chce zamocowac te vertexy do zatoki 5.25 bo niemam miejsca już w obudowie. (i nad dvd chciałbym) jest cos takiego ?

Ale na 5.25 bezpośrednio to nie ma. Chyba że mój patent - bezpośrednio przykręć do ścianki zatoki.

Dyski sa tak lekkie że nie stanowi to żadnego problemu a w tym układzie zmieścisz 4 ssd w jednej zatoce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Twin Mounter 2,5" sluzy do mocowania dyskow 2,5" w zatoce 3,5" natomiast Bay Rafter (http://www.allegro.pl/item690166573_scythe_bay_rafter_do_montazu_i_chlodzenia_hdd.html) sluzy do montowania dyskow 3,5" w zatoce 5,25". Sadze zatem, ze jesli do dysku przymocowalby Pan najpierw Twin Muntera a nastepnie calosc do Bay Raftera to w sumie mialby Pan dysk 2,5" w zatoce 5,25"..." hmmmm moze tak?

 

 

@ rafa

 

to co mam kupić ,żeby przymocować, narazie mam 2vertexy 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci napisał napewno zamontujesz, ale to zależy jak chcesz żeby to wyglądało (o ile to ma znaczenie dla Ciebie). Moje rozwiązanie nie wymaga niczego poza 4 śrubkami i nie zajmuje tyle miejsca w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, odrazu postawiłem Raid0. Teraz zmieniam mieszkanie wiec bede ten tydzien zajety+praca, jak znajde czas to zrobie identyczny system(nawet kolejność instalowania) i te same sterowniki. Wtedy napewno nie będzie wątpliwości. Planuje osobno ssd i hdd jak i raid0 więc by były aż 4 porównania.

Jak zainstalujesz to zrób obraz partycji systemowej Ghostem, później robisz tylko 'restore' i będzie identyczny system (na różnych dyskach i konfiguracjach dyskowych) , a roboty i czasu 20x mniej.

Edytowane przez karols2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duuza obnizka :)

http://www.tcmagazine.com/comments.php?sho...272&catid=2

 

120vertex w dol o 100$ najs :)

 

W sumie tak patrze, to Colosus 128GB bedzie chyba szybszy od vertexa, a cenowo zblizony...

http://www.tcmagazine.com/comments.php?sho...256&catid=2

to bedzie ciekawa walka :)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby tak naprawde cena vertexa w polskich sklepach spadla o 120$ to bym raczej juz go kupil bez zastanawiania sie, ale znajac zycie duzo eody w rzece uplynie zanim w polsce ceny spadna o chociaz 300zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na 2nd generation nowych SSD Intela, aż pojawią się na dobre na rynku. To zmusi Samsunga do obniżek cen na swoje 2nd SSD i co za tym idzie rebrandowcy też to zrobią :)

 

Ale i tak najnowsze SSD Intela zainteresowało mnie z powodu dość dobrych osiągów przy zapisie bardzo małych plików :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ja wlasnie z tego powodu ciagle mysle nad zwroceniem Summita, Vertex sobie lepiej z tym radzi. Czekam co napisza na forum ocz o updaterze biosu od Samsunga, podobno do tygodnia ma wyjsc. Niestety niemam tego firmware w ktorym garbage collection dziala :/ a to jedyny argument by zatrzymac Summita :)

 

a co do ceny, to w marcu vertex 120 oscylowal ok 1900-2000zl, ja w czerwcu kupilem za 1680, teraz 1500..pewnie na grudzien do 1200 zejdzie :)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duuza obnizka :)

http://www.tcmagazine.com/comments.php?sho...272&catid=2

 

120vertex w dol o 100$ najs :)

 

W sumie tak patrze, to Colosus 128GB bedzie chyba szybszy od vertexa, a cenowo zblizony...

http://www.tcmagazine.com/comments.php?sho...256&catid=2

to bedzie ciekawa walka :)

To jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

 

Co do Colosusa to controler silicon nie zwiastuje zwykle dobrej wydajności. Wyjdzie w praniu co to za gagatek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi prosze, jak zweryfikowac wersje Vertexa? Przymierzam sie do zakupu 120GB i chcialbym, zeby dysk byl juz z poprawionym firmwarem. (chodzi o TRIM w W7).

 

@Rafa - male OT - dziala ci iTracker na W7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmware sobie zaktualizujesz więc nie ważne jaki kupisz.

 

iTracker ściągnąłem nowsza wersje do gf260GTX Matrix i działa :D . U kumpla na 4870 sa większe problemy ale u mnie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wstrzymam sie z zakupem ssd. Poczekam, az rynek sie ustabilizuje. To co sie teraz dzieje, wyglada na jakis szalenczy wyscig. Co dziennie czytam newsy o nowych produkcjach roznych firm. Zakrawa to juz na paranoje :)

 

Btw, Pojawila sie nowa seria Vertexa: turbo... Kto wie, co bedzie za tydzien? :D Co raz to widze, ze jakas firma wypuszcza na rynek nowe wersje. Zaraz po tym pojawiaja sie informacje na temat zabugowanych firmware'ow - chociazby wlasnie Vertexa, czy Intel G2. Na razie zostane przy zakupie Raptora. Za pol roku bedzie przesiadka na W7 i wtedy pomysle o SSD.

 

Tak swoja droga, przy Viscie, ktora nie obsluguje TRIM - testy czasowe startu Windowsa wygladaja niemal identycznie (Raptor vs Vertex). Znaczacy przyrost predkosci SSD osiagaja dopiero w W7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wlascicieli Vertexa/ow, ktorzy uzywaja tych dyskow juz jakis czas. Czy odnotowaliscie znaczacy spadek wydajnosci? JEsli tak, to czy zauwazalny i po jakim czasie... Niby sie obawiam tego ssd, a jednak cos mnie do tego ciagnie. Szczegolnie te wyniki z tabel testowych. Sam jzu nie wiem, czy warto wlozyc te 1600 PLN w Vertex turbo, czy zostac przy wyborze Raptora i reszte kasy wlozyc w quada... Wiem, ze to nie jest dzial "co kupic", ale czesc z was miala doczynienia z obiema technologiami.

 

Pozdrawiam, Burd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja z BenchmarkReviews.com

Performance Computer Hardware Tests Testing the new OCZ Vertex Turbo SSD, but the review has been postponed pending a firmware update from the manufacturer.

 

Dobre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Szybki edit...

Na Ebay Summit jest tanszy od Vertexa!!! Nie uwazacie, ze to dziwne?

KLIK

A dlaczego? Summit to konstrukcja Samsunga (nie wiemy nic o kosztach produkcji a na pewną są troche rózne od OCZ) więc nie można przesądzać który powinien być tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...