Skocz do zawartości
max340

Radeon Hd 4770 40 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

policzmy zatem - 75W*0,8=60W -i tyle prądu pobiera karta. a tak naprawdę nieco mniej z uwagi na to, że w tą wartość wliczone są straty na płycie głównej. I to jest pobór wersji z skromniejszym systemem zasilania. Ta wersja bardziej rozbudowana (testowana np. przez xbitlabs) pobiera poniżej 50W peak.

Chcesz powiedzieć, że karta z "mocniejszym układem zasilania" bierze mniej pradu niż ta z gorszym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ q8ic

tak. bardziej rozbudowany układ zasilania ma wyższą sprawność w porównaniu do wersji oszczędnościowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im większa ilość faz bez zmiany mosfetów na lepsze , powoduje obniżenie się sprawności. Do tej karty dwufazowe zasilanie dla gpu jest wystarczające pod warunkiem zastosowania przyzwoitych mosfetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ta karta pożera mniej prądu, to nie ma potrzeby dawania takich sekcji jak na 4850 i wyżej. Przecież to 40nm :)

 

Owszem, OC było by lepsze. ale jeżeli przyjdzie zapłacić za droższą wersję dużo więcej to raczej jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś chinski serwis opublikowal test HD4750 z DDR3 128-bit: 3283380[/snapback]

a kiedy mają sie pojawić te lepsze wersje ?
Nawet jeżeli się pojawią, to w znacznie wyższej cenie. Jeżeli układ zasilania od słabszej wersji styka to po co ładować się w droższą? Jak na razie nie ma nawet tych zwykłych <zonk>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi wytłumaczyć, czemu te karty tak szybko zniknęły ze sklepów? Wykupili je?

 

89$ jasne

Kurs dolara to ok 3.3zł = 1 $ 89 x 3,3 = ~300zł + prowizje/vat'y/inne opłaty o których ja nie mam pojęcia powinno wyjść ok 350zł?

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs dolara to ok 3.3zł = 1 $ 89 x 3,3 = ~300zł + prowizje/vat'y/inne opłaty o których ja nie mam pojęcia powinno wyjść ok 350zł?

tak one nie powinny więcej kosztować jak te 350zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to w europie ceny są ustalane w dolarach? Sugerowana cena była pewnie na am. północną a to inne realia. Patrzcie raczej na ceny w Niemczech czy UK...

Ja np widze ceny 99€ za MSI...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zabiegiem to nawet teoretycznie możliwe, ale chyba jednak zwiększali by sprzedaż nVidii w ten sposób, więc to mało prawdopodobne.

Myślę, że raczej brak mocy produkcyjnych, raz, że ddr5 podobno brakuje na rynku, dwa, że 40nm jest nowe i nie można z dnia na dzień wielokrotnie zwiększyć produkcji. Myślę, że warto poczekać z miesiąc dwa. ATI@AMD na pewno zależy aby dużo sprzedać tych kart bo sa tanie w produkcji i zapewniają niezły zysk pomimo niskiej ceny. A na niedoborach nie zarobi producent, który za chipy weźmie tyle samo, ale pośrednicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam HD 4770 podkręca się tak rewekacyjnie jak w redakcjach przy okazji testów na premiere? Czytalem ze podkręcony HD 4770 przegania podkręconego HD 4850 - choć ciezko mi w to uwierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną 4770 jest w Agito za 405zł. Jeśli ktoś jest chętny to powinien się pospieszyć, bo nie wiadomo jak długo zostanie w ofercie.

 

edit: już nieaktualne

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnei troche dziwi ten owczy pęd- kupować te akrty za ponad 400zł, czasem za 450, jesli mozmna juz kupić spokojnie 4850-kę fakt palita za 450-460zł...

 

Karta stanieje do 350 to ok jak najbardziej sensowny wybór, może nawet sam wrzucę sobie takie w cf zamaist gtx 260- zawsze będzie więcej zabawy i zakup na raty czyli po 1 karcie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...