Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

ja wlasnie skonczylem ogladac Hellsinga Ultimate OAV 1

animacja bylaby genialna, gdyby nie kretynskie minki ktore tylko psuja klimat, to samo sie tyczy krwi w pewnych momentach...

odnosnie muzyki to fakt, ze do jedynki daleko, zupelnie inna, choc nie jest najgorsza

mimo wszystko i tak super, czekam na ciag dalszy, a tymczasem FMA niedokonczone ;O ze o innych zaleglosciach nie wspomne, no nic sesja za mna wiec... ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby GITS faktycznie wszedł do kin to niepogardziłbym. Miło, że wreszcie ktoś się tym zainteresował ... Wreszcie doczekałem się releasu dwóch ostatnich odcinków Initial D fourth stage [; Tylko niestety nie ma jeszcze fansubów :/ Dziwne uczucie oglądać tylko po japońsku :lol:

Edytowane przez Severus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci, że warto [; 3 sezon wyjaśnia wszystko co było niedpowiedziane w sezonie 2 a czwarty to pięknie przedstawiona fizyka jazdy, mnóstwo pasjonującychpokedynków i starcie Bunty z Takumim (moim zdaniem trochę za krótkie ;) ) [; Ehhh... Z tego co słyszałem ma wyjść Battle Stage 2 to tam może będzie główny pojedynek między Takumim a ojcem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić wszystkim Ninja Scroll. Oglądałem to już dziesiątki razy i wcale mi się nie znudził.

film czy serie ? , niektorzy twierdza ze jest nudne itp ale mnie sie podobalo , po tym jak obejrzalem texchnolyze to nic mnie juz nie znudzi :D , btw ogladal ktos ninja resurrection ?

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

film czy serie ? , niektorzy twierdza ze jest nudne itp ale mnie sie podobalo , po tym jak obejrzalem texchnolyze to nic mnie juz nie znudzi :D , btw ogladal ktos ninja resurrection ?

Chodziło mi o film a dokładniej o to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Severus:

Pisząc o 2 ostatnich odcinkach jakie numerki masz na myśli ??

Ja skończyłem na 22 (z fan sub'ami).

A co do samego Inital D to raz znalazłem serw z stage 1 (w zeszłe wakacje) i z ciekawości zassałem i spodobało mi się :) A stage 4 to już poezja.

W sumie poza Initial D (stage 1,2,3,4) to z anime oglądałem tylko jeszcze Spirit Away

 

EDIT: ok widzę już 23 i 24 odcinek, teraz tylko czekam na wersje od L-E & ide z napisami bo japoński tak zdeksza nie rozumiem :)

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to ogień i po japońsku oglądałem 23 i 24 epek [; Byłem zbyt ciekawy zakończenia.

Jak WHR będzie mi się w takim tempie ściągało to się zamorduje chyba :| Średni transfer 10kb/s :?

@Orgiusz zdasz relacje z tych pierwszych trzech epków to może i ja bym się na to skusił, bo tak ciekawie nawet się zapowiada [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te anime jest dziwne , dobre do ogladania w nocy jak masz problemy ze spaniem , jak nie usniesz przez pierwsze kilka ep to potem akcja sie rozwinie ale nadal jest monotonne i nudne i ciemne ze czasami nic nie widac

 

edit: jakby ktos nie wiedzial pisze o texchnolyze

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Texhnolyze jest... dziwne. Przez pierwszych pare epkow nie za bardzo wiadomo, o co wlasciwie chodzi (notabene lista dialogowa pierwszego odcinka to jakies 3 zdania) i jest troche nudno - potem sie rozkreca i fabula sie rozjasnia.

 

Moim zdaniem warto, jak komus podobaly sie Lain i Boogiepop. Milosnikom prostej, widowiskowej akcji nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Severus:

Wiem mam już 82% :P coprawda inna grupa sub'y zrobiłą ale nie będe narzekał:

tak btw słyszałeś o projekcie Touge Nation??

Z tego co wyczytałem (nie jest to japońskie anime w sumie) w zamierzaniu ma być to odcinkowy serial gdzie sceny/animacje związane z wyścigami są robione w darmowej grze Racer, bazujący (rodzaj wyścigów) właśnie na Initial D.

tu link do forum:

http://s13.invisionfree.com/Touge_Nation/i...p?showtopic=145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z kolei pdoziele sie informacja z serwisu anime.com.pl

 

Firma IDG Poland S.A., wydawca między innymi miesięcznika Kino Domowe, z którym na naszym rynku zadebiutowały edycje DVD filmów „Ghost in the Shell” oraz „Akira”, podpisało umowę ze studiem DreamWorks umożliwiającą dystrybucję w Polsce kolejnych głośnych produkcji anime – „Ghost in the Shell 2: Niewinność” oraz nominowaną do animowanych Oscarów, nagród Annie „Millenium Actress”. Wiele wskazuje na to, że pierwszy z wymienionych tytułów zagości również na ekranach naszych kin.

 

„Ghost in the Shell 2: Niewinność” będzie prawdopodobnie pierwszym filmem, który do polskich kin wprowadzi firma IDG. – To naturalna droga każdego dystrybutora – komentuje decyzję Maciej Obuchowicz z IDG. – Bardzo szybko się rozwijamy i chcemy spróbować swoich sił w dystrybucji kinowej. Mamy dobre filmy i wierzymy, że widzowie je docenią.

 

Data premiery najnowszego dzieła Mamoru Oshii nie została jeszcze ustalona. - Musimy wszystko dokładnie skalkulować – tłumaczy Obuchowicz. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo w ilu kopiach i czy na pewno film będzie dystrybuowany w kinach.

 

IDG Poland S.A. zapewnia, że nie są to ostatnie produkcje anime, które firma wprowadzi na nasz rynek. Maciej Obuchowicz nie chce na razie zdradzać konkretnych tytułów, ale zapewnia, że będą to uznane obrazy nagradzane na światowych festiwalach. – Finalizujemy transakcję dotyczącą innych, wielkich filmów anime – mówi tajemniczo.

Ciekaw ejstem kiedy będzie w kinach, a teraz lece oglądać dalej Grenadiera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kirayamato: too late: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1971991 ;)

 

Obejrzalem OAV Hellsinga. Wrazenia mam mieszane.

Po kolei:

- OAV, mimo, ze jest powtorka z serialu, troche sie od niego rozni, moim zdaniem na minus (scena z ksiedzem z pierwszego odcinka w nowej wersji wypada IMHO blado, zero klimatu)

- sceny akcji sa robione za bardzo w estetyce teledysku, czyli dynamiczny montaz, szybkie ciecia i nic nie widac :?

- idiotyczne wstawki komediowe

- muzyka, choc fajna, jakos srednio mi przypadla do gustu; mieszanina gitar i techniawek jakos mi do Hellsinga nie podchodzi, zdecydowanie lepsza byla muzyka w serialu

- z trzech powyzszych wynika jedno: brak klimatu. Serial byl pod tym wzgledem o niebo lepszy - ciekawa muzyka, spokojny montaz, przemyslane sceny (a nie tylko bieganina z gunami - szczytem wszystkiego byl bullet time w wykonaniu Victorii); co do klimatu: nie podoba mi sie tez, ze Alucard strzela jak z automatu, a Harkonnen nie jest juz jednostrzalowa armata, tylko dzialkiem strzelajacym w trybie full auto zasilanym z wymiennego magazynka...

 

Co na plus:

- podoba mi sie nowa, bardziej szczegolowa kreska i design; Chociaz "nowa" to zle okreslenie, bo postacie sa zywcem przeniesione z mangi. Animacja czesciowo robiona komputerowo, co juz nie zawsze dobrze wyglada, ale da sie przezyc.

- muzyka: mimo, ze do Hellsinga mi nie pasuje, to sama w sobie moze sie podobac. Utwor koncowy to klasa sama w sobie.

- koncowka, a raczej zapowiedz tego, co bedzie potem. Dalej w spoilerach, dla tych co nie czytali mangi:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Bedzie sie dzialo :twisted: Szkoda, ze drugi odcinek dopiero w kwietniu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwal4

To może być ciekawe :D Jak fizyka jazdy będzie taka jak w 4th stage'u albo nawet lepsza to bajka poprostu bajka [;

 

btw wyszedł 24 epek z fansubami :D

Edytowane przez Severus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie dosc ze anime na Polsacie to jeszcze dobre anime. Jestem pod wrazeniem.

 

Tak swoja droga: ciekaw jestem, czy ktos to obejrzal przez dopuszczeniem do emisji, czy tez spojrzeli na kreske i stwierdzili "o, fajny film dla dzieci na niedzielny poranek" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Severus:

Jeżeli chcesz przekonać się jaka będzie fizyka jazdy to zassaj sobie Racer i dodatkowe auta i trasy :) Ja ze swej strony dodam, że jak na grę za free nie jest źle, tylko trza dopasować auto do wersji gry (bo może być nie ciekawie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@serwal4

a ty sobie zassaj Live fo Speed;] jak na darmowa gierke jest lepiej niz dobrze,graficznie i jesli chodzi o fizyke jazdy to jest najlepsza na pc.Moze nie wszystkim na poczatku przypada do gustu sterowanie myszka ale ihmo rozwiazanie ciekawe:)

 

http://www.liveforspeed.net/

http://www.liveforspeed.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Initial D naprawde jest ciekawym anime? Jedyny raz obil mi sie o uszy gdy uslyszalem od znajomego street racer'a :wink:

W koncu nie kazdy robi z asty I combi potworka do dragow ;]

Ja się w tym anime zakochałem :D Naprawdę mogę go polecić [; Może w 1st stage'u kreska trochę nie najlepszej jakości ale zdecydowanie nadrabia fabułą ;) Potem jest już tylko lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...