Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

jakby kto nie wiedział to są już AnimeReactor Community Awards 2005

 

cos ode mnie:

Kamichu! - tak by wyglądała seria TV w wykonaniu studia Ghibli, zakochałem sie w tej serii.

Monster- pomimo że czasami robi sie trochę irytujący i mogło by być w nim więcej Mystery, to było warto czekać aż skończą subowac tą serie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monster- pomimo że czasami robi sie trochę irytujący i mogło by być w nim więcej Mystery, to było warto czekać aż skończą subowac tą serie.

Ugh... nie przypominaj mi. Od czasów GITS:SAC2 nie zaczynam oglądać nie zsubowanych do końca serii, więc czekam na koniec tego cholernego Monstera i czekam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo sie orientu je w temacie, dlatego spytam. Czy cos wiadamo na temat GITS:SAC 3rd GIG ???

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ugh... nie przypominaj mi. Od czasów GITS:SAC2 nie zaczynam oglądać nie zsubowanych do końca serii, więc czekam na koniec tego cholernego Monstera i czekam ;]

Czyzbys podobnia jak ja chcial miec kompletna serie by Ani-Kraze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby kto nie wiedział to są już AnimeReactor Community Awards 2005

Nie za bardzo rozumiem, za co Beyond The Clouds zgarnelo tyle nagrod...

Moge sie zgodzic jedynie z "Best Animation / Visual Effects", bo rzeczywiscie zrobione jest fajnie. Reszta nagrod to IMHO pomylka, bo ani "best story" ani tym bardziej "best drama" tam nie znalazlem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem, za co Beyond The Clouds zgarnelo tyle nagrod...

Moge sie zgodzic jedynie z "Best Animation / Visual Effects", bo rzeczywiscie zrobione jest fajnie. Reszta nagrod to IMHO pomylka, bo ani "best story" ani tym bardziej "best drama" tam nie znalazlem...

cóż sezon nie był najwyższych lotów, wiec takie wyniki.. mnie to dziwi że BECK został zapomniany i niedoceniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby kto nie wiedział to są już AnimeReactor Community Awards 2005

 

cos ode mnie:

Kamichu! - tak by wyglądała seria TV w wykonaniu studia Ghibli, zakochałem sie w tej serii.

Monster- pomimo że czasami robi sie trochę irytujący i mogło by być w nim więcej Mystery, to było warto czekać aż skończą subowac tą serie.

DAMN!!!

myslalem ze sie choc troche w temacie orientuje, ale z tego co widze to ja prawie nic z tego nie znam ;-O

 

widzieliscie te wyroznione tytuly??

 

np School Rumble ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

School Rumble - dobra komedia :)

Hachimitsu to Clover - nie przetrawilem tego nawet do polowy nie dociagnalem

Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho - calkiem niezle ale troche przegieli z nagrodami dla tego tytulu

Final Fantasy VII - Advent Children - pewnie kazdy juz widzial

Howl no Ugoku Shiro - j.w.

Bleach - j.w.

 

Aktualnie przymierzam sie do Fantastic Children i Starship Operators. Reszta niepoogladanych zakolejkowana na pozniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tym, którym podobało się Genshiken powinien spodobać się też Beck (o ile nie widzieli). Ja w każdym razie nawet zastanawiam się, czy sobie awatarka nie zmienić - Maho fajna ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genshiken jest fajowy :) polecam wszystkim taaak wiem ze juz wszyscy polecali ale dolaczam sie , i moze tak jakby ktos jeszcze nie pisal to anime o fanach anime, mangi i wszystkiego co z tym zwiazane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogladal ktos Fate/stay night ? dobre to jest ?

Mahou robi, kilka dni temu obejrzałem kilka odcinków - i zapowiada się nie najgorzej - nie jest to może scenariusz z najwyższej półki, ale miło się ogląda ;]

 

@kirayamato: too late: 1977099[/snapback]

- sceny akcji sa robione za bardzo w estetyce teledysku, czyli dynamiczny montaz, szybkie ciecia i nic nie widac :?

- idiotyczne wstawki komediowe

- muzyka, choc fajna, jakos srednio mi przypadla do gustu; mieszanina gitar i techniawek jakos mi do Hellsinga nie podchodzi, zdecydowanie lepsza byla muzyka w serialu

- z trzech powyzszych wynika jedno: brak klimatu. Serial byl pod tym wzgledem o niebo lepszy - ciekawa muzyka, spokojny montaz, przemyslane sceny (a nie tylko bieganina z gunami - szczytem wszystkiego byl bullet time w wykonaniu Victorii); co do klimatu: nie podoba mi sie tez, ze Alucard strzela jak z automatu, a Harkonnen nie jest juz jednostrzalowa armata, tylko dzialkiem strzelajacym w trybie full auto zasilanym z wymiennego magazynka...

Co do wstawek to fakt faktem - są denne - ale też pokrywają się z mangą ;/

 

Co na plus:

- podoba mi sie nowa, bardziej szczegolowa kreska i design; Chociaz "nowa" to zle okreslenie, bo postacie sa zywcem przeniesione z mangi. Animacja czesciowo robiona komputerowo, co juz nie zawsze dobrze wyglada, ale da sie przezyc.

- muzyka: mimo, ze do Hellsinga mi nie pasuje, to sama w sobie moze sie podobac. Utwor koncowy to klasa sama w sobie.

- koncowka, a raczej zapowiedz tego, co bedzie potem. Dalej w spoilerach, dla tych co nie czytali mangi:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Bedzie sie dzialo :twisted: Szkoda, ze drugi odcinek dopiero w kwietniu :(

No szkoda właśnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tutaj muszę zaprotestować, bo ova jest robiona na podstawie mangi a nie serialu. Kto czytał mangę wie o co chodzi.

Rozumiem, ze skoro jest zgodne z manga to jest z definicji lepsze?

 

Mange czytalem, ale jakos nie wiem o co chodzi :huh: widac pamiec juz nie ta... co nie zmienia faktu, ze wersja z serialu podobala mi sie duzo bardziej i byla duzo bardziej klimatyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze skoro jest zgodne z manga to jest z definicji lepsze?

Nieee, nie o to chodzi. Po prostu od początku było zapowiadane, że ova będzie na podstawie mangi - więc taki a nie inny układ zdarzeń nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem - wręcz się tego spodziewałem, że akcja będzie się tak rozwijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

Zastanawiam sie nad kolejna seria anime. Moze teraz jakas psychodrama z robotami w tle? Ten jak to sie nazywalo.... NGE? [;

Paaaanie, jak dla mnie najlepsza seria ever :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kolejna seria anime. Moze teraz jakas psychodrama z robotami w tle? Ten jak to sie nazywalo.... NGE? [;

Neon Genesis Evangelion. Orgiusz to Ty tego jeszcze nie widziałeś?

Tą serię trzeba obejrzeć, tak jak FMA i GITS. Full Metala oglądałeś nie? :unsure:

 

Full Metal Alchemist mieżdży na każdym kroku. Było kilka momentów, gdzie o mało się nie popłakałem. I jeszcze ta ścieżka dźwiękowa znakomicie wkomponowana. Żałuję, że już oglądałem. :( Chciałbym ponownie obejrzeć i być zdruzgotany przez to anime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale chętnie kupię jak mi powiesz jakie DVD i skąd ;]

A prosze (tylko chyba maja jakies obsuwy wydawnicze):

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

 

@Para: nie chodzi mi o rozwoj akcji, tylko o klimat poczatkowych scen.

Przypomnijmy: w serialu spotkanie Alucarda, Victorii i ksiedza-wampira (imienia chyba brak?) odbylo sie w kosciele tegoz ksiedza. Oprocz tego scena byla zrobiona z duzo wiekszym klimatem: ujecia broni Alucarda, rozmowa miedzy nim a Victoria odbywajaca sie bezglosowo, wreszcie sama scena "pocalunku" Alucarda i Victorii ("one usualy closes her eyes in this kind of situation" - piekny tekst :) ).

W OAVce zamiast tego byla strzelanina na polu z efektami ala Matrix...

 

To, ze tak bylo w mandze, nie zmienia faktu, ze serial poradzil sobie IMHO z tymi momentami znacznie lepiej - to samo moge zreszta powiedziec o calym pierwszym odcinku OAV.

 

Na szczescie (a raczej oby :roll: ) kolejne odcinki nie beda juz powtorka z serialu, tylko beda juz mialy wlasciwy, mangowy klimat ;] Jak sie jeszcze powstrzymaja od zamieszczania wstawek humorystycznych to juz wogole bedzie super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Crosis nie widzialem. Po przeczytaniu czyjejs recenzji ze z poczatku spoko a potem robi sie ciezka psychodrama w szukajce wpisalem rahxephon i tak zostalo [; Gitsy jakos zaczely mnie meczyc. Moze przerzuce sie na mange...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full Metal Alchemist mieżdży na każdym kroku. Było kilka momentów, gdzie o mało się nie popłakałem. I jeszcze ta ścieżka dźwiękowa znakomicie wkomponowana. Żałuję, że już oglądałem. :( Chciałbym ponownie obejrzeć i być zdruzgotany przez to anime.

Przyznam sie nieskromnie ze na samym koncu, lezka mi poplynela.

Evangelion - warto, jak nie chcesz meic za duzo przychodrama to przeczytaj jak mange.

A wlasnie jak jest z rahxephon'em bo pierwszy odcinek mnie dosc zniechecil.

I co polecacie na quick watch, bo nie mam za duzo czasu na jakas serie, a sobie obejrzalbym cos dobrego i lekkiego.

Takie cos z humorem, albo z fajan akcja (fajne walki itp).

 

Po maturze bede mial co ogladac :D

 

To mi zepsuli dzien, Lunar juz nie bedzie subowal bleach'a.

Edytowane przez S0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UUUshit. Coz, od 62 juz mam DB. Troche szkoda ze rozne suby ale bywa. Rahxephon na pewno nie jest na quick-watch [; Za to jest fascynujaca opowiescia. Co tu duzo ukrywac byly momenty ktore mnie masakrycznie rozkleily.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Cofam to co powiedzialem. Dla mnie to jest ANIME. Jezeli siegniesz po pierwsze 3 odcinki i ci sie spodoba - przepadasz. Cholera.Choleracholeracholera.Ide chyba obejrzec.

....

Wspominalem o zajebistej muzyce? [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...