Skocz do zawartości
panzar

Samsung Spinpoint F3F3EG

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem małe testy jednego z trzech dysków, które do mnie dotarły:

post-151106-1254428910_thumb.png

post-151106-1254428922_thumb.png

post-151106-1254428938_thumb.png

 

 

Wyniki w normie

 

Odbiegając trochę od tematu, jak kupowałem moją płytę główną to dziwiłem się po co na niej aż tyle portów sata. A dzisiaj mam zajęte 6 portów tego typu, 2 miejsca zajmują stare barracudy w raid0, jedno miejsce dvd-rw a kolejne 3 nowe terowe samsungi. Docelwo zwolnią się dwa miejsca bo stare barracudy pójdą pod młotek.

 

Jak postawię raid0 z trzech dysków to wrzucę jeszcze jakieś screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co go może tak zamulać, wyłaczyłem wszystkie programy i nic. Dyski są ustawione w trybie IDE, może przepne do innego portu...

 

post-157654-1254514462_thumb.png

 

 

SMART niby ok

 

 

W HD tachu dobry wynik a i w HD Tune jest nienajgorzej jak dysk nie jest używany jako systemowy a drugi - slave. Mam się tym przejmować ? Bo chciałem przekopiować dane ze starego dysku na nowego samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A według mnie dysk po porstu jest czymś obciążony w czasie testu. Napisz to wyraźnie, dysk pracował, czy pusty był, jak mu ten test zrobiłeś?

 

Dysk z zainstalowanym win xp podzielony na 4 partycje podstawowe no i tylko na systemowej winda i pare programów zainstalowanych a ile sie dało wyłączyć tyle wyłączyłem nie wiem co mieliło dysk. Da sie to sprawdzić? Zawsze benchowałem dyski z windą i takich wykresów nie miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAKS wibrował? to miałeś jakiś wyjątkowy egzemplarz - to najbardziej bezwibracyjne dyski na rynku (przynajmniej te na 333GB talerzach)

 

w ogóle pytasz o kulturę pracy dysku gościa który nie słyszy głowic bo tak mu wyja wentyle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary AAKS (zanim otrzymał nazwę "Blue", ale to chyba cały czas to samo) wibrował i to dosyć wyraźnie. Hmmm, to raczej nie tyle są wibracje co bardziej buczenie (równomierne, jakby dudnienie). Miałem model 500GB i w SQD było to delikatnie słychać (przy czym reszta kompa jest bardzo, bardzo cicha).

 

Widzę różne opinie nt. tego SpinPointa F3 i ciekaw jestem czy da się go tak wyciszyć by był praktycznie niesłyszalny.

Edytowane przez m_lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec dolaczylem do szczesliwego grona posiadaczy HD103SJ :D

Wszyscy mowili o wibracjach... dysk w tej chwili lezy sobie spokojnie na krzesle i musze powiedziec ze lekkie wibracje sa wyczuwalne, jak przytrzymam dysk reka. Zobaczymy jak bedzie po zamontowaniu w obudowie, jesli nie bedzie znosnie, to dysk poleci prawdopodobnie w SQD.

Zastanawiam sie teraz jak ten dysk podzielic... bo nie wiem co zrobic z taka iloscia miejsca :D pewnie na C poleci z 50GB, 4GB na swap dla W7, a reszta? :ploom:

 

Co do osiagow, to musze powiedziec, ze jestem ogromnie zaskoczony :D w porownaniu do obecnego dysku, jest lepiej niz swietnie.

post-136314-1254731173_thumb.jpg

post-136314-1254731193_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary AAKS (zanim otrzymał nazwę "Blue", ale to chyba cały czas to samo) wibrował i to dosyć wyraźnie. Hmmm, to raczej nie tyle są wibracje co bardziej buczenie (równomierne, jakby dudnienie). Miałem model 500GB i w SQD było to delikatnie słychać (przy czym reszta kompa jest bardzo, bardzo cicha).

...

500ki to nie to samo bo są oparte na starszych dyskach. Moja stwierdzenie dotyczy 333GB talerzowców.

 

 

Mam prośbę do użytkowników F3 obu wersji jakby mogli zrobić test w PC Mark 05, oczywiście sam HDD i z rozpisaniem poszczególnych osiągów w kategoriach (bądź screen z programu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę wykresy świetne na F3 aż mi się smak robi na F3 1TB B-) ale na razie czekam na wymianę dysku w serwisie seagate na nowy 500gb :?

Ja w sklepie od ręki wymieniłem Seagate'a 7200.12 na F3 500GB, narazie leży w opakowaniu na biurku. Jakoś nie mam ochoty go testować (dwa dni temu instalowałem W7 na rezerwowym dysku a dzisiaj musiałbym znowu) :) Jutro zapodam jakieś screeny jak z wydajnością. Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do użytkowników F3 obu wersji jakby mogli zrobić test w PC Mark 05, oczywiście sam HDD i z rozpisaniem poszczególnych osiągów w kategoriach (bądź screen z programu).

Bardzo chetnie, ale to chyba dopiero, jak zainstaluje W7. Pobralem i zainstalowalem tego smarka, ale niestety jakos nie chce sie odpalic... czekalem 15min, jak pisalo ze zbiera dane o systemie, ale sie nie doczekalem i zamknalem. no chyba ze to 30min trzeba czekac... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chetnie, ale to chyba dopiero, jak zainstaluje W7. Pobralem i zainstalowalem tego smarka, ale niestety jakos nie chce sie odpalic... czekalem 15min, jak pisalo ze zbiera dane o systemie, ale sie nie doczekalem i zamknalem. no chyba ze to 30min trzeba czekac... :/

Czasami trwa to kilkadziesiąt sekund ale nie powinno być więcej. Pobrałeś tez najnowsze aktualizacje do tego? Jakiś hotfix był jak dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dziś tego F3 500GB, mam nadzieję że się nie zawiodę na nim :unsure: . Dziś moja barka serii 12 wywaliła 9 bada i leci na gwarancje...

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screenów z HDTune jednak nie będę pokazywał bo wyniki identyczne jak na poprzednich screenach w tym temacie.

Odnośnie hałasu to ten Samsung jest głośniejszy od Seagate'a serii 7200.12, a że mam wyczulone ucho do odrazu wylądował w SQD i teraz jest niesłyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screenów z HDTune jednak nie będę pokazywał bo wyniki identyczne jak na poprzednich screenach w tym temacie.

Odnośnie hałasu to ten Samsung jest głośniejszy od Seagate'a serii 7200.12, a że mam wyczulone ucho do odrazu wylądował w SQD i teraz jest niesłyszalny.

Zastanawia mnie to , czesc osob pisze o tym , ze F3 sa nieslyszalne , a 12 to odrzutowce , czesc osob w ogole na odwrot :| , a pamietam wave bodajze Nierealnego i 12 = dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyzwyczajenie. inne rodzaje dźwięków. itp itd, co sprawia że choć dyski (teoretycznie) wydają dokładnie ten sam poziom decybeli to są zupełnie inaczej odbierane przez ludzi.

no , ale chrobotanie to ja moge zrozumiec jesli dysk czyta/zapisuje , ale ten swist talerzy 12 jak sie tylko kreca nie jest czyms do zaakceptowania , wiec F3 ma to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...