Skocz do zawartości
panzar

Samsung Spinpoint F3F3EG

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dziś swojego Samsunga i jestem trochę zaniepokojony. Przy włączaniu kompa generuje dziwne dźwięki (chrobotanie głowicy), wyniki benchmarków też nienajlepsze... Wszystkie testy pod W7 64bit, dysk zainicjowany, niesformatowany. Dodam że podczas Error Scan prędkość odczytu waha się od 19 MB/s do 130 MB/s.

Odczyt SMART:

Dołączona grafika

 

HD Tune:

Dołączona grafika

 

Reklamować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos jest na rzeczy, bo dzis odebralem 503HI - zainicjowalem bez formatowania, szybki test i widze to...

 

Dołączona grafika

 

No, wiec zakaldam partycje, pierwsza 20GB i pelny format - przeszlo OK.

Zakladam druga partycje z pozostalej czesci i pelny format - doszlo do 82% i freez...

 

Usuwam wiec obie partycje i "zeruje" przy uzyciu HD Tune - wyszlo z tego to...

 

Dołączona grafika

 

Po weekendzie dysk leci na wymiane

Nie spodziewalem sie tego ani troche - caly czas uzywam 502HI i jestem z niego bardzo zadowolony... No nic, zycie... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewalem sie tego ani troche - caly czas uzywam 502HI i jestem z niego bardzo zadowolony... No nic, zycie... :lol:

I to w jakich warunkach sa przechowywane, transportowane.

 

Sprzet elektroniczny przy wysylce czesto lata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na średnią sztukę trafiłem...

Martwią mnie te czasy dostępu sięgające 45ms...

Wyniki dysku masz w normie, jeśli chodzi o twardziele to zawsze jest spory rozrzut jak chodzi o odczyt liniowy. Ja np. mam wyniki 115.8, 118.3 i 122.7 MB/s. Czasy dostępu praktycznie identyczne dla wszystkich trzech dysków czyli ok. 13.5 ms. Jeśli chodzi o ten czas dostępu sięgający 45 ms to tym się nie przejmuj, wyraźnie widać, że dysk pracował gdy robiłeś te testy stąd taki poszarpany wykres i czas dostępu.

 

 

A ja mam inną watpliwość. Zastanawiam się na czym postawić sevena bo będę robił reinstalację. Czy postawić go na tych 3 samsungach F3 w raid0 czy może na zewnętrznej barce 7200.10 320GB? Która lokalizacja będzie lepsza pod kątem wydajności, responsywności całego systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydawało ale myślałem, że odzielenie systemu i programów między 2 fizyczne dyski mogłoby być lepszym rozwiązaniem. Miałoby to sens chyba jedynie wtedy gdyby te dyski miały porównywalną wydajność. W tym wypadku nie ma to faktycznie żadnego sensu.

 

Swoją drogą to marzy mi się jakiś mały 32 gigowy SSD na system w dobrej cenie. Ale na taki dysk trzeba jeszcze jakiś czas poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego szajsunga z tydz temu. Zaraz po instalacji win7 zrobilem test hd tunem i sredni transfer ok 112mb/s. Przykrecony byl na sztywno, zero wibracji chrobotanie dosyc glosne ale mniejsza o to. Dzis wlaczylem ahci w biosie. No i po pewnym czasie jak nie zacznie dudnic cala obudowa. Niczym jakiś transformator osiedlowy:D. Sprawdzilem hd tunempost-177159-1255899974_thumb.jpg. No i skonczyl oczywiscie na gabce. Powrot na ide mode nic juz nie daje. I teraz sie pytam co tym fantem zrobic? Ponoc przy takich wibracjach padaja szybko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć czemu wymieniasz?

Trochę irytujące gdy śpię sobie spokojnie a gdzieś o 12-1 w nocy budzą mnie 4 "kliki" wyłączających się po kolei dysków ;) w F3EG tego nie zaobserwowałem ;) fakt, że są ułamki % szybsze nie robi mi akurat różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos chcial sie bawic w szczegoly, to wspominany kilka postow wyzej padniety HD503HI byl z data produkcji 7/2009 i Made in Korea.

Odebralem wczoraj dwie sztuki HD503HI - tym razem Made in China z 9/2009.

Jak na zlosc, mam teraz czasu tyle co kot naplakal, zeby to wszystko poskladac i porownac z aktualnie uzywanym 502HI... przez chwile myslalem nawet o RAID 0 ale rozmyslilem sie :)

 

EDYTA:

Na szybko i na pajaka podlaczylem wszystko.

Ciekawostka: S/N obu dyskow HD503HI roznia sie koncowka tylko o 7 :)

 

Ponizej testy w HD Tune (AAM ustawione dla wszystkich dyskow na Performance; dyski 503HI podlaczone do dodatkowego kontrolera na plycie, wszystko ustawione na Native IDE; dyski 503HI zainicjowane ale bez zakladania partycji, pozostale dyski z popartycjonowane i przeroznie zapelnione)

 

Odczyt

Dołączona grafika

 

Zastanawia mnie ten dziwny spadek przy odczycie Hitachi i Samsunga HD502HI - w obu przypadkach dokladnie w tym samym miejscu - co to ma byc :?: :unsure:

 

Zapis

Dołączona grafika

 

Ogolnie glosnosc 502HI i 503HI dla mojego ucha jest identyczna.

Nawet w trybie AAM=Performance "chrobotanie" jest przyjemne dla ucha - nie ma porownania z leciwym juz Hitachi 160GB.

Zobaczymy jak dyski beda sie spisywac w codziennym uzytkowaniu - na razie jest jak najbardziej OK.

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było...więc witam Wszystkich Userów :)

Widząc sytuację z często padającymi dyskami, które ostatnio przynoszą do mnie do sklepu i ogólnym lamentem klientów (nie dziwię się im), że wszystko stracili, postanowiłem łyknąć nowy hdd. Parę lat temu, ok. 5 chyba, padł mi seagate IV 40gb i wszystko straciłem, więc znam ten ból.

Na nowym nabytku będzie system i reszta rzeczy, a na starym 410as 250gb będzie zapas najważniejszych danych.

Oczywiście wybór padnie na f3 7200rpm i tu rodzi się pytanie: lepiej brać 2x500gb w raid0, czy 1x1tb?

-pod względem wydajności, wiadomo, że 2x500gb będzie dużo szybsze, ale czy na tyle, że odczuję bardzo dużą różnicę względem 1x1tb, w normalnym codziennym użytkowaniu?

-czy jak ustawię raid w biosie i np zresetuję bios, to czy nie rozsypię mi się macierz lub wynikną inne problemy (ogólnie, nie chce mieć żadnych akcji rzeźbiąco - twórczych)?

-czy ktoś montował te dyski w chieftecu aegis w standardowym koszyku z użyciem szyn i jak z wibracjami itd wtedy sprawa wygląda?

Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pojawil sie problem. Pisze tego posta w 3 tematach o Samsungach bo zalezy mi na odpowiedzi.

 

Czy pamieta z Was ktos jaki parametr w smarcie jest od rzecz, ktora wymaga od razu odeslania do serwisu? Gdzies na forum kiedys czytalem odpowiedz z pomocy technicznej, ze jesli ten parametr wskoczy na "1" czy pojawi sie tak dysk bankowo umiera. Zaczynam sie lekko bac bo :

-dysk momentami nie chce sie odpalic, albo jest to wina mobasa, albo jego(choc dziwnym trafem WD tez potrafia nagle stac w miejscu, a w zbiegi okolicznosci nie wierze)

-mam C8 1 :

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila... jak to? Przecież WD i Samsungi się nie psują? Czyżby ten pożył krócej niż spierdzielone Barki 12 na której wyskoczą dwa bady na pół roku? Interesujące.

A mówiąc serio, to powinieneś się przejmować, jak trochę to wzrośnie. Jeśli coś wali się z głowicą, to wkrótce powinno być tam znacznie więcej niż 1... znacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele samsungów z błedem C8 i co ciekawe miałem wersje chodzaca z tym błedem 0.5 roku i nic..

A Smart wyje w niebogłosy i inne progsy...

 

Ciekawe ze twoj program wykazuje to jako liczba błedów zapisu a czesto jest to : uknown atribute ( wenw parametr producenta )

 

A powinno to wyskoczyc w Write error rate.

 

Elektronek : psuja sie psuja tyle ze nie tak czesto co Seagate.. i nie wypuszczaja dysków Zombie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Chwila, chwila... jak to? Przecież WD i Samsungi się nie psują? Czyżby ten pożył krócej niż spierdzielone Barki 12 na której wyskoczą dwa bady na pół roku? Interesujące.

A mówiąc serio, to powinieneś się przejmować, jak trochę to wzrośnie. Jeśli coś wali się z głowicą, to wkrótce powinno być tam znacznie więcej niż 1... znacznie.

WD - falszywy alarm. Cos mi mobo swiruje. Wczoraj nie chcial wykrywac Sigejtow na Adaptecu. Musialem walic resety bo na Sigejtach tez stal.

 

Samsung - Write Error jest na 1. Dysk przeskanowalem calkowicie pod katem powierzchni i dziala. Transfery, odczyty, predkosci - ok. Wrote skoczylo na "1" po tym jak odpalilem demo jednego programu do konwersji materialu audio/video i komp zaliczyl rebota bez ostrzezenia :| W logach nic nie ma. Wyzej ipsalem o stawaniu - skoro mam to na obecnie wszystkich dyskach to stawiam na jakis problem z mobasem, to wykluczam. Zostaje kwestia C8 - 1 blad zapisu i o czym on faktycznie mowi bo wszystko jest jak na chwile obecna ok. Co ciekawe - C7 tez ma 0.

 

BTW badow - ten Samsung jak i WDki nie maja ZADNYCH badow. Skoro komp mi sie zrebotowal bez ostrzezenia, nie mam upsa, zrobil sie jakis systemowy problem bo zawieszal mi sie na kazdym dysku wczoraj tak zostawmy ta kwestie w spokoju. Po takim czyms to kazdy dysk moze pasc skoro nagle komp sie wylaczyl sam z siebie i tyle :| Badow nie ma, dysk dziala poprawnie i jest ok.

 

Jest wiele samsungów z błedem C8 i co ciekawe miałem wersje chodzaca z tym błedem 0.5 roku i nic..

A Smart wyje w niebogłosy i inne progsy...

 

Ciekawe ze twoj program wykazuje to jako liczba błedów zapisu a czesto jest to : uknown atribute ( wenw parametr producenta )

 

A powinno to wyskoczyc w Write error rate.

 

Elektronek : psuja sie psuja tyle ze nie tak czesto co Seagate.. i nie wypuszczaja dysków Zombie...

Przypomnialem sobie, ten parametr to Bx. Ten mowi o gwarze. C8 to wlasnie Write Error Rate, o ktorym piszesz - polskie tlumaczenie ssie :E

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łe łe łe ale sie trzepłem... B8 to wiele programów pokazuje go jako uknown i jak tam sie pokaze 1 to smart i programy diagnostyczne mobasa wyja w niebogłosy...

B8 tylko w samsungach sie pojawia ...i H.. wie co oznacza a dyski działaja ...

 

C8 to widocznie po resecie ci wyskoczyło ..jak mhdd nic nie wykazał to znaczy ze dysk ześwirował i błednie wywalił atrybut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dysk albo kontroler dyskow co w sumie nie dziwiloby mnie bo to nie jest mozliwe by po resecie wszystkie dyski zaczely stawac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam od samego początku w rubryce C8 wartość 1, tak samo znajomy w wersji 1TB i działa dobrze, zadnych freezów itd. Zresztą na innych screenach z tego tematu też sporo ludzi ma, nie masz się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Powiem szczerze, ze przestalem po sprawdzeniu. Wszystko chodzi, widocznie kontroler mi cos zeswirowal skoro mialem wylaczenie kompa samo z siebie., a po nim zobaczylem w smarcie "1" i zaczalem drazyc temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie zamontowalem dyskacza tzn wczoraj - chrobocze jak stary dysk w p133 ;p W porownaniu do 250 samsunga jest strasznie glosny

Ale tylko jak jest zamontowany w miejscu na dyski,( jak byl na zew obudowy to bylo cicho ) - chyba go na gabce poloze jak to niektorzy uzytkownicy tutaj uczynili.

Dzis jak wroce z pracy to zrobie testy bo byc moze cos z nim nie tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Też zakupiłem i podpiąłem 'twardego'...

W porównaniu do mojego Maxtora 6v160E0, Jest o co najmniej połowę cichszy w chrobotaniu podczas katowania.

Wibracje...brak

 

Test HD Tach bez partycji

Dołączona grafika

 

HD Tune bez partycji

Dołączona grafika

 

Zmartwiły mnie te dwa uskoki pod koniec obu testów. SMART nie pokazuje błędów

Dołączona grafika

 

Za każdym testem tak jest. No cóż,nie ma rzeczy idealnych :wink:

Dobrze się sprawuje. Siedzi teraz na nim Win7

 

Pierwsze wrażenie pozytywne. Tylko jedno pytanie mi się nasuwa.... Kiedy się skończy jego żywotność? :wink:

 

Pozdrawiam

 

Maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ostatnio dysk samsung HD502HJ i mam problem z instalacja win7 , visty tez xp smiga

blad jest zawsze przy rozpkowywaniu plikow :

post-177569-1257337308_thumb.jpg

 

uzywalem roznych plyt 3 wersji obrazow windowsa [win7plx64,win7x64en,vistaultimatex32 ] wyaploncyh z rozna predkoscia a nawet probowalem zainstalowac z USB ekfet taki sam

udało mi sie raz zainstowlac gdy na partycje C: zainstalowalem xp i w windowsie sformatowalem partycje D:

wtedy odziowo window 7 sie zainstalowal jednak nie bylo widac parycji C wiec jakbym stracil 100 gb

wiec nie moze to byc wina mojego dVd ani obrazu plyty

zuwazylem jeszcze ze po zladowaniu biosu widac napis "No Hard Disk Detected" jednak nie wiem czy to istotne skoro nawet inastalator widzi dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...