Skocz do zawartości
ath

The Witcher 2: Assassins Of Kings (Wiedźmin 2)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam costi mila niespodzianke :) o ile ktos juz chyba tego nie wspomnial:

 

Z Gram.pl

 

Silnik gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w wersji udostępnionej do testów został zoptymalizowany dla systemów operacyjnych Windows XP i Vista. Testowałem grę na maszynie wyposażonej w Windows 7, więc wszelkie osiągi należy brać w duży nawias, gdyż optymalizacja pod ten OS była wciąż w toku, gdy szykowano demonstracyjny build.Biorąc powyższe pod uwagę, paradoksalnie jestem pełen optymizmu, bo gra w wysokich ustawieniach utrzymywała framerate 18-22 FPS na maszynie wyposażonej w kartę graficzną GeForce 9800 GT od Asusa, CPU Intel Core 2 Quad Q8300 i 4 giga RAM, czyli na sprzęcie lekko podstarzałym. Jako ciekawostkę dodam, że mimo niezbyt imponującego framerate nie doświadczałem lagów w walce czy spowolnień wynikających z doczytywania obszaru w tle (to ostatnie wskazuje, po co w minimalnych wymaganiach gra ma wpisany procesor dwurdzeniowy). Przypomnijmy, iż w obszarze danego aktu nie mamy żadnych ekranów ładowania.

 

Niestety nie wiadomo jak byl taktowany procek ani grafika jednak napawa mnie to pewna doza optymizmu ;) Zreszta nawet na ustawieniach low gry wyglada naprawde dobrze :D

 

High Settings

Dołączona grafika

 

Low Settings

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ta, głębia pola rządzi, o kilka metrów oddalone drzewo i wieżyczka są kompletnie rozmyte. Jakoś jak wyglądam przez okno wszystko dookoła jest wyraźne. Do czego doszło że wyższe detale pogorszają jakość jednocześniej zmniejszając framerate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, głębia pola rządzi, o kilka metrów oddalone drzewo i wieżyczka są kompletnie rozmyte. Jakoś jak wyglądam przez okno wszystko dookoła jest wyraźne. Do czego doszło że wyższe detale pogorszają jakość jednocześniej zmniejszając framerate.

 

Mam podobne odczucia, czyżby Panowie z CDP inspirowali się grafiką z Gothic 3?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, głębia pola rządzi, o kilka metrów oddalone drzewo i wieżyczka są kompletnie rozmyte. Jakoś jak wyglądam przez okno wszystko dookoła jest wyraźne. Do czego doszło że wyższe detale pogorszają jakość jednocześniej zmniejszając framerate.

 

To sie nazywa efekciarstwo ;) W koncu do czegos trzeba wykorzystac moc obliczeniowa kart graficznych wartych kilkaset zlotych. W nowym nfsie np wcisnieto efekt rozstrzaskiwania ptasich kup na przedniej szybie ;)

Edytowane przez Carson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jest dzisiejsza moda, żeby wszędzie upchać DOF, nawet w Fifie jest :lol2: Jednak poza "efekciarstwem" ma też on inne zadanie, maskować biedne detale dalszych obiektów. Tylko trzeba to umiejętnie stosować a nie na taką skalę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnosnie grafiki to wydaje mi sie ze w zapowiedziach grafika byla duzooo lepsza niz to co prezentuje screen z ustawieniami high :) no ale to tez juz raczej marketingowa norma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tam wstrzymał do momentu dłuższego zagrania ;) W każdej grze znajdą się gorsze artystycznie i technicznie miejsca. To pierwszy screen gdzie średnio to wszystko wypada, a poza tym w ruchu pewnie to inaczej byśmy odebrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuł - Preview

Just know this, The Witcher 2 is a game built for PC gamers by a group of individuals that are so passionate about RPG that it shows through just about every aspect of the game world. I'm truly anticipating a consistent experience throughout, and simply cannot wait for the launch of what may very well be one of the best RPG games to date by any studio.

http-~~-//www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=50hbPeMLG5E Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu mamy gre z ktorej Polacy moga byc dumni , wizualnie i grywalnie najwyzszy swiatowy poziom .

Pewne drobne usprawnienia i bylaby gra bliska idealowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – recenzja. Pierwsza na świecie! / CD-Action

Trochę się boję żeby nie nastąpiła totalna casualizacja ( niespecjalnie trudni B + niewielka ich ilość ) gry jak w TW2 . 24 godziny na niespieszne przejście - trochę przykro . Ogólnie zaczekam z zakupem na opinie fachowców ;) , oraz na wieści czy mi Wiesio zaklatkuje na +25 fps na 8800GT + C2D 2,4 GHZ :). Medium w 1366/768 starczyło by mi w zupełności ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 zł ? ;d kurde do ostatniego momentu łamię się czy nie kupić wieśka ale za 70 zł ;d ... jakby to było pewne to niech ktoś to potwierdzi :) ; od jutra jestem bez zasilacza na jakiś czas i neta tylko przez komórkę będę miał, a to jednak trochę ogranicza

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ciach!a to rozumiem. Tak powinna wyglądać promocja i cena ;]. Pod Dev diary można wnioskować ze na juz 100% gra wyjdzie na konsole (bo też pod pada walke organizują). Czyli super oby się dobrze sprzedała nie tylko u nas i będzie hit. Wiadome ze dla mnie wersja tylko PC ale w USA np wiele osób pewnie by na klocka wybrało wiedźka 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można przeczytać z oficjalnej strony Żywiołak będzie nam grał :)) Mistrzostwo świata. Taki sample, jak ktoś ich nigdy nie słyszał:

http://www.youtube.com/watch?v=0HWR4GHk0ho&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=AXxnwbziTvQ&feature=related

Można kochać CDP RED za to jak kreują markę wiedźmina i "wszędobylskie" Polskie akcenty w grze a nie sięgają za granicę.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie tryb walki. Wygląda jakby nie polegał już na klikaniu w odpowiednim momencie by wyk. combo a bezmyślnym waleniu w LPM. Do tego widać że cofając się można uniknać ciosu, nie ma już typowych RPGowych trafień "na odległość".

 

Grafika też zupełnie mnie nie rajcuje, świeci się jak psu jajca czego po prostu nie zdzierżam :/ No i ta DOF.

 

Ale liczę że nie zawiodą ani trochęna tle fabularnym i dadzą porządny kawał RPGa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System walki już nie będzie oparty na klikaniu w odpowiednim momencie, to już wiadomo od dawna.

Natomiast czytając różne pre-recenzje i zapowiedzi, wychodzi na to, że mimo wszystko nie będzie łatwo w walce i trzeba będzie kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powstawała gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - walka - gram.pl - opis walki .

 

Automatycznie będzie się leczył Wiesio poza walką , żeby uniknąć sytuacji że nie ma się czym podleczyć - bo jest to frustrujące za bardzo ... . Ciekawe dla kogo ? Porządny wiedźmin ma ze sobą co trzeba . Wiedźmin paparuch nie ma i trzeba go wyleczyć z automatu . Czyli jednak casual psiach mać .

 

edit - może chociaż tempo (wolne) samoleczenia z jedynki zachowają .

Edytowane przez Consi Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno 24h na przejście to tylko główny wątek, z zadaniami pobocznymi robi się z tego 2x tyle. W zagranicznych prerezenzjach pisali, że przejście prologu i pierwszego aktu to ok 15h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...