Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś - operacja Setsugen + VRM-R3... Ciekawe co to da :)

 

bardziej pusta kieszeń i hmm.... ~~5% wyższe OC? :)

IMHO nieopłacalne ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej pusta kieszeń i hmm.... ~~5% wyższe OC? :)

IMHO nieopłacalne ;)

 

Spoko, szanuję Twoje zdanie.

Ja nie robię tego dla O/C, tylko dla ciszy. Uwierzysz, że do tej pory podkręciłem kartę tylko raz porządnie a tak na codzień działa na "defaulcie"?

Nieopłacalny był NH-D14, bo większego O/C nie uzyskałem niż miałbym np. na Mugenie2/Zalmanie CNPS10X Quiet. Ale wolałem mieć jedno z najwydajniejszych chłodzeń. 4GHz przy 1.37V, 850rpm na wentylatorach , linx - mam maks. 73stopnie na rdzeniach - o to mi chodziło...

Równie dobrze nieopłacalny jest MK13/Spitfire, czy jeszcze niedostępne (sic!) Accelero 5870, czy Zalman VF3000A.

Dziś (tzn.wczoraj) niestety nie miałem kiedy się zająć montażem, po nocy robić tego mi się nie chce. Po południu po pracy - zrobię "akcję" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz, ze hotfix nie byl dla serii 5xxx? ;)

 

wiem dziubasku ;) przez to jadę na 10.4a hotfix, ale 10.5 też maja swoje zalety jeśli chodzi o benchmarki i parę gier, z tym że ja gram praktycznie tylko w bc2 i pod tą grę instaluję stery, czyli jak dla mnie 10.4a najlepsze ale jak nie grasz w bc2 to 10.5 dają radę w innych tytułach

sorry za mały offtop: Colin_MC warto mnie zmieniać ifx-14 na nh-d14, generalnie nie chodzi mnie o oc tylko temperatury, tak samo jak ty grafy nie kręcę cały czas def. choć testowo na 1000/1300mhz puszczona była i to stabilnie

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem dziubasku ;) przez to jadę na 10.4a hotfix, ale 10.5 też maja swoje zalety jeśli chodzi o benchmarki i parę gier, z tym że ja gram praktycznie tylko w bc2 i pod tą grę instaluję stery, czyli jak dla mnie 10.4a najlepsze ale jak nie grasz w bc2 to 10.5 dają radę w innych tytułach

sorry za mały offtop: Colin_MC warto mnie zmieniać ifx-14 na nh-d14, generalnie nie chodzi mnie o oc tylko temperatury, tak samo jak ty grafy nie kręcę cały czas def. choć testowo na 1000/1300mhz puszczona była i to stabilnie

 

Kontynuując OT -> link Tak więc - gra nie warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem dziubasku ;) przez to jadę na 10.4a hotfix, ale 10.5 też maja swoje zalety jeśli chodzi o benchmarki i parę gier, z tym że ja gram praktycznie tylko w bc2 i pod tą grę instaluję stery, czyli jak dla mnie 10.4a najlepsze ale jak nie grasz w bc2 to 10.5 dają radę w innych tytułach

sorry za mały offtop: Colin_MC warto mnie zmieniać ifx-14 na nh-d14, generalnie nie chodzi mnie o oc tylko temperatury, tak samo jak ty grafy nie kręcę cały czas def. choć testowo na 1000/1300mhz puszczona była i to stabilnie

 

ale 10.5 sa chyba nawet minimalnie lepsze do bc2 ;) problem z dlugim ladowaniem map wystepowal na seriach 3xxx i 4xxx i to dla nich byl hotfix ;) szczerze mowiac to na tych najnowszych sterach praktycznie nic sie nie zmienia, ale z tego co wiem, to nie ma tez zadnych przeciwwskazan jezeli nie krecisz grafy ;)

 

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wczoraj walczyłem dość długo z Setsugenem + VRM3. Pierwsze wrażenia....

Musiałem dać kartę do dolnego PCI-Express x16 (no i GT240 będzie mówił "bye bye") i jest mocno na styk (NH-D14 to kolos).

Zrobiłem póki co spory błąd (ale trochę szkoda mi dźwiękówki) - tuż pod kartą jest X-Fi. Mimo tego temperatury w grach nie przekraczały 65 stopni, Furmark 80 stopni, to wsio przy ok.1000rpm. Sekcja dość chłodna, 3 pierwsze V coś tam - po ok.60stopni, ostatnie nie przekracza przy Furmarku 80stopni).

Dziś pokombinuję bez X-Fi...

Aha, mimo dobrego oczyszczenia powierzchni ramów, wpierw jeden radiatorek odpadał, potem jeszcze 2 dołączyły. Chyba będę musiał użyć 3M (dobrze, że mam na podorędziu). Fotki powrzucam wieczorem, ale nie będzie dobrej jakości, bo miałem do dyspozycji tylko telefon (Viewty), aparat poza domem aktualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam BF szybciej smiga na 10.4

Na 10.5 mapy znowu jakby dluzej sie ladowaly...

 

Wczesniej szybkie ladowanie map bylo okupione rwaniem gry zaraz po wejsciu do niej. Dopiero wtedy tekstury byly wczytywane do pamieci karty. Teraz dla odmiany o wiele mniej tnie po wejsciu do gry ;) a i tak zawsze jeszcze musimy z 10 sekund poczekac na start rundy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wczoraj walczyłem dość długo z Setsugenem + VRM3. Pierwsze wrażenia....

Musiałem dać kartę do dolnego PCI-Express x16 (no i GT240 będzie mówił "bye bye") i jest mocno na styk (NH-D14 to kolos).

Zrobiłem póki co spory błąd (ale trochę szkoda mi dźwiękówki) - tuż pod kartą jest X-Fi. Mimo tego temperatury w grach nie przekraczały 65 stopni, Furmark 80 stopni, to wsio przy ok.1000rpm. Sekcja dość chłodna, 3 pierwsze V coś tam - po ok.60stopni, ostatnie nie przekracza przy Furmarku 80stopni).

Dziś pokombinuję bez X-Fi...

 

Widzę, że sporo wyrzeczeń (GT240, X-Fi...), cóż za poświęcenie :wink: . Temperatury sekcji ładne, masz zapas do OC, choć wg testów, które pokazywałeś, przydałby się wolnoobrotowy wentyl 80mm na tego Thermalrighta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury sekcji (bo GPU - po) podałem w zasadzie przed założeniem boku obudowy (mam tam 20cm wentylator,obecnie kręcący się leniwie z 300rpm), myślę że to jeszcze spadnie, bo akurat ładnie może sięgnąć podmuch ten radiator Thermalrighta. Zobaczymy zresztą w praktyce. Wentylator mam schowany w radiator, ale chyba jeszcze spróbuję jak Ty masz (bo teraz będę miał na niego miejsce, wentylator będzie miał mniejszy opór przy pobieraniu świeżego powietrza)

 

GT240 i tak miałem zamiar sprzedać (bo PhysX ma marne perspektywy), trochę szkoda X-Fi na PCI, szczególnie gdy pomyślę że przed nim miałem Xonara DX (on za to nachodził mi na GTX260 przy poprzedniej platformie).

Poza tym, może się okazać, że jeśli po wyjęciu X-Fi temperatury się nie poprawią, to jakoś się przemęczę do czasu wyjścia w Polsce Zalmana VF3000A (na Neweggu są już dobrze ponad tydzień) albo Accelero (który nie wiem czy w ogóle wyjdzie po FAILu wersji pod 5970).

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle czekam na VRM R4. A i prawdę mówiąc myślałem że setsugen będzie się lepiej spisywał ;). No ale trzeba czekać na Zalmana, a Accelero Extreme już pojawiło się w ich firmowym sklepie (no ale ciekawe kiedy w Polsce), można zamawiać ;P (po przeliczeniu na zł: jedynie 340zł z wysyłką xD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Accelero 5870 w $ ma chyba mniejszą cenę niż wersja GTX Pro a ta kosztuje u nas nawet poniżej 200zł, więc może jest szansa ;)

 

No to już trochę potestowałem, 32 stopnie w idle przy 800rpm wygląda już ok (i jest ciszej niż na referencie).

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś był by zainteresowany to pisałem do sklepu angela.pl odnośnie Zalmana VF3000A i jest możliwość ściągnięcia w cenie 170-180zł, bez wahania zamówiłem :). A Accelero można się spodziewać najwcześniej po 20 czerwca co i tak nie jest pewne.

 

Mały pokaz możliwości Zalmana przy Core 1GHz :]

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo. Wyniki przy braku obudowy i nie wiadomo jaka temperatura otoczenia.

Secundo - jak zamówiłeś, gdy brak tego w ofercie? :) Ale skrobnąłem do nich, bo mnie trochę Setsugen zawiódł. Może to kwestia kiepskiego ułożenia w obudowie, ciut nad zasilaczem. Sekcja jest chłodna, ale co z tego, jak w furmarku temperatura powyżej 70 stopni bez O/C, no i musiałem wyjąć X-Fi i GT240.

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu wynik bez obudowy (to samo napięcie z tym że to 5870 a nie 5850):

 

Dołączona grafika

 

A co do samego zamówienia: to pogadałem z nimi na gg i tam poproszono mnie o wysłanie maila do sklepu (z informacją że prosił bym o ściągnięcie zalmana VF3000A) i jak tylko chłodzenie do nich przyjdzie, to zostanę o tym poinformowany i wtedy dokonam płatności, a chłodzonko zostanie do mnie wysłane :P

 

Dokładny zapis z rozmowy ;P:

 

(14:12:02) 2075373: Witam, chciał bym się dowiedzieć kiedy można spodziewać się w Polsce dwóch chłodzeń GPU, a mianowicie: Accelero Extreme 5870 i Zalman VF3000A. Z góry dziękuję za odpowiedź! (14:18:08) angela.pl: zalman mozna sciagnac(14:18:26) angela.pl: accelero nie sadze zeby przed 20 czerwca(14:19:36) 2075373: Aha, rozumiem. To jeszcze się zapytam w jakiej cenie mógł by być ten zalmanik?(14:29:22) angela.pl: drogo strasznie(14:29:26) angela.pl: 170-180zl(14:29:40) angela.pl: taniej maja byc koniec miesiaca(14:31:22) 2075373: i tak wyższej ceny się spodziewałem ;)(14:32:03) angela.pl: ok(14:32:09) angela.pl: mamy zalatwic?(14:32:11) 2075373: hmmm TAK :](14:32:23) angela.pl: ok(14:32:37) 2075373: z tym że na jakiej zasadzie odbędzie się płatność?(14:33:30) angela.pl: prosze napisac maial na sklep@angela.pl(14:33:38) angela.pl: damy znac jak przyjada(14:37:25) 2075373: OK, maila napisałem(14:40:04) 2075373: I jeszcze raz dziękuję! Pozdrawiam(14:41:25) angela.pl: ok :)
Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jednak dobrze kojarzyłem...

Koleś który testował tego Zalmana nie ma normalnej obudowy (w zasadzie inaczej - wsio jest "samopas"), poza tym nie wiadomo jaka jest temperatura otoczenia...

Ostatecznie więc - może nie będzie aaaaż takiego szału.

A pierwszy obrazek już "zniknął"...

 

Tutaj też dobry link - ten sam testujący -> klik

 

 

Inny gość -> 65 stopni na mocno podkręconym 5850, VRM - 80stopni... Klik

 

 

Na deser ładny test :) Link Biorą udział -> •Arctic Cooling Accelero S1 Rev.2, Scythe Setsugen, Thermalright Spitfire, Zalman VF3000A

 

Z translatorem -> klik

 

GPU

Dołączona grafika

 

VRM (czyli Zalman odrobił lekcje)

Dołączona grafika

 

Tylko jeszcze mały detal. W Setsugenie nie kombinowali nic z wentylatorem. Ciekawe ile u nich by to dało. U mnie jest chyba za mało miejsca pod grafiką przez VRM-R3... Dlatego i przez fakt posiadania X-Fi na PCI oraz GT240 - zmienię chłodzenie jak tylko się da. Ogłoszenie z Setsugenem i TR pojawi się wkrótce. Ceny będą dość korzystne (myślę, że z 90zł za Scythe i 65 za TR).

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dostałem VRM R4 (który spisuje się świetnie) i tak jak myślałem, dało rade go upchać przy Nocturze NH-D14. Teraz dam wyniki niestety z Accelero S1 (angela.pl się nie odzywa, ale accelero extreme już zamówiony w niemieckim sklepie ;p, dostępność od 30 czerwca), a żeby nie było, wyniki są przy AMBIENT = 32 stopnie !!!!! :D, zalety mieszkania na poddaszu :], dlatego też póki co w OC się nie bawię ;P, a buda zamknięta:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

EDIT:

 

Co by nie być gołosłownym, temperaturka w pokoju gdzie stoi moja maszynka :D:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RENMEi - jak wykrzywiłeś ten radiator? Normalnie jest raczej pionowo... Hmm, przy takiej "opcji", to podejrzewam, że by mi się mniej grzała karta niż obecnie, gdy ma słaby dostęp powietrza (jest niewiele ponad zasilaczem, sekcja w porządku temperatury).

R4 zamówione w yooki? Accelero z Niemiec sprowadzasz? (jaki sklep?) Wysyłają do Polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak to mniej wiecej wyglada u mnie - wreszcie sie zdecydowalem na zwodowanie cholerstwa ;)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

poki co mam tylko 2 wentylatorki na chlodnicy wiec do poniedzialku nie bede jej zbytnio meczyl ;) do tego 30 stopni w domu (woda przy wejsciu do chlodnicy ma 36,5 stopnia, po schlodzeniu 32,5)... mysle, ze po dolozeniu trzeciego temperatura w stresie nie powinna wzrastac wiecej jak o te 7-8 stopni wzgledem iddle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie trzeba popatrzeć za nowym chłodzeniem na Radoslawa. W pokoju wysiedzieć nie idzie ( 35 stopni ), więc z ciekawości puściłem Furmarka.

 

Dołączona grafika

 

He, he zaczyna robić się ciepławo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...