Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

A co ma piernik? Chyba, że licząc na unlock, ale to trochę totolotek.

 

nieudany unlock 6950 jest tak samo prawdopodobny jak zakup uwalonej od nowości karty

Fizycznie 6950 to to samo co 6970 tylko ma zmienione biosy, wtyki zasilania i pamięci o innej częstotliwości, analogiczną sytuacje mamy w prockach od amd tylko że przy procesorach jest dużo większe prawdopodobieństwo trafienia sztuki z niedziałającym rdzeniem.

Edytowane przez bekala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy MSI Afterburner 2.1.0 Beta 7 dziala na win7 64 odblokowana regulacja napięcia

link

 

Żeby odblokować możliwość podkręcania trzeba w pliku msi.cfg (otwieramy w notatniku, plik znajduje się w katalogu instalacji programu) dopisać do parametru

 

-Set UnofficialOverclockingEULA I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it

 

oraz w parametrze

-Set UnofficialOverclockingMode zmienić z 0 na 1

 

i jedziemy z podkręcaniem

 

Ja narazie nie podkręcam czekam na jakiś sensowny cooler na radka bo się grzeje niemiłosiernie

Edytowane przez bekala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przez edycje biosu można więcej. Na Xtreme widziałem 1.35V ale i tak więcej niż 1092MHz nie widziałem.

 

EDIT

Teoretycznie można tyle ile układy zasilania potrafią; VT1556M może być zaprogramowany od 250 mV do 2.805 V ale byłoby to oczywistym zabójstwem karty.

Na Techpowerup piszą że wszystko powyżej 1.5V już będzie wyrokiem dla karty.

Jednak w praktyce 1.35V jest rozsądnym maksimum bo karty powyżej 1.30V już zaczynają się słabo skalować a temp rosną szybko.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem 2x HD 6950 do Crossfire (wgram biosy od 6970).

Czy ktoś z Was ma te karty w CF?

Interesuje mnie kwestia mikroprzycięć i innych problemów czy występują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120.3 thermochill 3wentyle, 1000obr

z karta procek i7@ 4.6ghz 1.45v

 

ja mialem w cf 2x6950@70 ale bez zmiany chlodzenia na inne niema sensu, karty nie byly wstanie pracowac stabilnie na taktowaniach z 6970

no i ten hałas...

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawił się ktoś tym programem?

TechPowerUp Radeon BIOS Editor (RBE) 1.27 Released | techPowerUp

 

ja probowalem ustawić sobie napięcie na 1.35v ale niestety po wgraniu zmodyfikowanego biosu winodows nie chce sie odpalic

cos zle robie

 

Najlepiej poczytaj na forum techpowerup. Jest tam sporo wątku i jakieś poradniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawił się ktoś tym programem?

TechPowerUp Radeon BIOS Editor (RBE) 1.27 Released | techPowerUp

 

ja probowalem ustawić sobie napięcie na 1.35v ale niestety po wgraniu zmodyfikowanego biosu winodows nie chce sie odpalic

cos zle robie

 

Zmiana zegarow na 6xxx w obecnej wersji RBE ponoc powoduje takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już opanowałem:)

ustawiłem 1.35v na gpu ,zegary 1005mhz i 1450mhz

dałem 1.4v aby sprobować zrobic 1025mhz ale niestety niestabilnie, 1020mhz też czasami zwisy wiec zrezygnowalem i ustawiłem niby bezpieczne 1.35v 1005mhz (temp. 55C w stresie)

w 2k11 lekko ponad 6.1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że trochę późno, ale nadrabiamy zaległości i lecimy dalej :)

 

Dołączona grafika

<p>Trzeba przyznać, że sytuacja na rynku kart graficznych ostatnimi czasy jest nieźle zagmatwana. Porzucenie nazwy ATI przez AMD oraz zmiany w nazewnictwie nowych kart produkcji nVidii (GTX 500) i AMD (HD 6800 i 6900) wcale nie pomagają, aby ją poprawić. Rodzina AMD HD 6000 została zainaugurowana kartami z serii 6800 nie bez powodu. Miały one zademonstrować główne kierunki zmian w architekturze, pokazać optymalizację jednostek cieniowania oraz przetrzeć szlak dla kolejnych kart. Pamiętajmy, że urządzenia z serii HD 6800 zastąpiły rodzinę HD 5700, natomiast high-endową serię HD 5800 zastąpią dziś opisywane karty - Radeon HD 6970 oraz HD 6950. Wreszcie AMD pokazało coś, co wszyscy chcieli zobaczyć już przy debiucie serii HD 6000. Nowy chip o nazwie kodowej Cayman nie będzie miał jednak lekkiego życia. Premiera GTX 500 nieźle namieszała w szykach producentów kart z czerwonym logo. Już na starcie AMD w swoich slajdach prezentuje nam Radeona HD 6970 poniżej poziomu wydajności GeForce GTX 580, zaś HD 6950 poniżej GTX 570. Biorąc pod uwagę trudne początki, pozostaje zadać sobie pytanie, czy nowe Radeony będą zdolne powalczyć o klienta? Mamy nadzieję, że dzisiejszy test wyjaśni Wam parę spraw. Wychodząc też naprzeciw oczekiwaniom wielu użytkowników, od dziś w naszych zestawieniach zagości stary ale wciąż jary Radeon HD 5970.</p>

 

TEST RADEON HD 6950 i HD 6970 NA PUREPC

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niepokojąco wynika z testów fakt że topka amd w większosci testów jest bita przez 480

Co prawda jest to okupione 110W wiecej zzartego prądu ale...

A cena już podobna(bliska 6950 a tego podmianą biosu zmieniamy przecie na 6970 i....)

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...