Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm kiedy daje na tego offseta 0.110 to mi wali 1.52v, kiedy zmniejsze o polowe (~0.06) to daje 1.45v. Kiedy jeszcze zmniejsze to sie winda nie bootuje, a ustawiam tylko 4700 mhz :/ jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm kiedy daje na tego offseta 0.110 to mi wali 1.52v, kiedy zmniejsze o polowe (~0.06) to daje 1.45v. Kiedy jeszcze zmniejsze to sie winda nie bootuje, a ustawiam tylko 4700 mhz :/ jakies pomysly?

 

Ja podciagnolem load line I cpu 120%,jak bede w domu do zapodam ci zdjecia z biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie by uzyskać 4.8ghz muszę ustawić w biosie 1.32 co doje podczas obciążenia 1.38V na procka.

Ustawienie w biosie 1.35V co podczas obciążenia zamienia się w 1.42V pozwala uzyskać 5ghz.

Nie wiem dlaczego ale właśnie nie chciałem przekraczać tych 1.38 i prawdopodobnie pozostanę przy 4.8. Natomiast mam prośbę by któryś z Was sprawdził różnicę np w 3dmarku różnicę między 4.8 a 5.0. U mnie dokładnie różnica była 7008/7014 i zastanawiam się czy to ja robię coś nie tak.

 

 

 

PS

z tego miejsca chciałbym podziękować KUZIOWI za udzieloną mi pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę sprawdzić tego 3DMarka tylko podaj jaki dokładnie czy 01 czy 06 może vantage :D ja sam ustawiłem 4.7ghz do 24/7 ,spróbuj w biosie włączyć C1E i ExBit wyłącz resztę to powinno zbić napięcia bo u mnie low vrdoop jest różnica 0.04V u ciebie jest troche za dużo ,i włącz vdroopa na Low :)

 

pisałem na forum en-msi.com i czekam na odpowiedź co mi poradzą na temat vdroop ,bo tak nie powinno być ,myślałem że jak ustawie napięcie 1.3V w idle ,to pod obciązeniem będzie 1.26v ,a tu jest na odwrót 1.3v idle ,zamienia się pod 100% load na 1.35 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie musiałem zjechać do 4,7GHz, bo coś 4,8GHz się wysypał podczas skype'a :lol: Nie wiem czym dokładnie było to spowodowane, ale chyba podczas rozmowy jak zdążyłem później oblukać obciążenie się zmienia i częstotliwość skacze, więc oszczędzanie trochę się pogubiło. Na 4,7GHz po ponad godzinnej sesji nie było problemów :wink:

 

@Maxforce faktycznie też lipa, imho już lepiej podawać samego bezpośredniego linka do obrazka lub zmniejszyć i załączać na forum :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Vdroopa low/high, który na MSi powoduje wynik odwrotny od zamierzonego (zawyżone vcore od ustawionego) to trzeba chyba czekać na nowe biosy bo każdy tak ma

 

Spróbowałem też dziś zmienić mnożnik spod CC w windzie i program mnie poprosił aby zresetować system aby zmiany zostały wprowadzone lol.. Jaki jest sens wprowadzania tej opcji

jak i tak trzeba zresetować sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba już zakończyłem szukanie stabilności

Dołączona grafika

Dołączona grafika

real temp ładnie obrazuje jakie są skoki do 10% użycia procesora

 

Co mi się podowa względem i7 920, offset działa o wiele lepiej, komp wkońcu całkowicie bezgłośny i to po OC, pompka na 7V jest nie słyszalna, wentyle wdać jak się kręcą

 

MOże komuś się przyda

AI Overclock Tuner = Manual

BCLK/PEG Freq = 100.3

Turbo Ratio = By All Cores 49

Internal PLL overvoltage = Enabled

EPU Settings. Disabled

Load Line Calibration =Medium

VRM Frequency = Manual

VRM Fixed Freq Mode = 370

Phase Control = Extreme

Duty Control = Extreme

CPU Current Capability = 130%

 

CPU Voltage = Offset Mode + 0.110

VCCSA = 1.01250

VCCIO = 1.1250

CPU PLL = Auto

PCH= Auto

VRM Spread Spectrum = Disabled

 

Advanced -> CPU Configuration Page

CPU Ratio = 49

Intel Adaptive Thermal Monitor = Disabled

Hyper-Threading = Enabled

Active Processor Cores = All

Limit CPUID Maximum = Disabled

Execute Disable Bit = Enabled

Speedstep = Disabled

Turbo = Enabled

C1E = Disabled

C3 = Disabled

C6 = Enabled

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik 4.7 GHz na napięciu z bios 1.37v ,mimo tego napięcie pod obciążeniem jest 1.38V a w idle 1.35v trochę pokombinowałem i vdroop jakoś działa w miarę dobrze

 

1 godzina w prime95 :)

 

To napisz co pokombinowałeś gdyż ja np mam ustawione w biosie V na 1,315 co w idle daje mi 1,336 a podczas obciążenia daje mi 1.384.

 

A to moje ustawienia może byś zaproponował coś wyłączyć/włączyć

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez mateo1977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurier przywiózł mi do domu 2500K batch L041C124

Z tego co czytałem na necie to całkiem solidna sztuka.

 

Intel Core i5 2400, 2500, 2500K & Core i7 2600, 2600K batch numbers list - i4memory.com - different look at memory

 

I jakiś excel http://users.telenet.be/OAP2/SBLIST/Sandy%20Bridge%20batches.xls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maxforce - zauwazyles jakies zmiany w stabilnosci na plus po ustawieniu BCLK/PEG Fre oraz VRM Frequency?

 

bclk musiałem bo z pamieciami na 100 nie zabardzo sie zgrywało ,vrm poprawiło mi stabilność przy mniejszym V

 

@mateo1977

CZłowieku nie formatem z aparatu ślepi nie jesteśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_o ja pierdziu....nic tylko brać. Ona tyle netto w pewnych kanałach hurtowych kosztuje..skąd oni to wzięli ? Był co prawda ostatnio wypadek TIRa z TV Samsunga, ale o mobasach nie słyszałem ;-]

 

Jak na procach też się takie okazje zaczą pokazywać to chyba będzie można pomyśleć nad wywaleniem Phenoma w pierony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam jakiegoś artykułu, w którym przedstawiono by wpływ ht na gry ( ale w zależności 4c vs 4c+ht ). Zastanawiam się, jak duże różnice mogą być między procesorami 2500 a 2600 w grach, czy z ht i z większym cache jest jakiś zysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurier przywiózł mi do domu 2500K batch L041C124

Z tego co czytałem na necie to całkiem solidna sztuka.

 

Intel Core i5 2400, 2500, 2500K & Core i7 2600, 2600K batch numbers list - i4memory.com - different look at memory

 

I jakiś excel http://users.telenet.be/OAP2/SBLIST/Sandy%20Bridge%20batches.xls

 

 

nie będziesz miał identycznych osiągów :) mimo tego że jest to ten sam batch. ja tez mam niby batch który powinien zrobić 5ghz na 1.48v w load ;) ,a tak nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maxforce probowalem na Twoich ustawieniach i windows nie bootuje nawet przy x47 (nie ruszalem jedynie system agent voltage). Imho to jakis problem z pamieciami - na forum asusa sporo osob narzekalo na wspolprace z corsairami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na tę płytkę. Tylko co to jest 15 sztuk, trudno będzie się załapać.

Z prockami podobna lipa.

Przypomina to troche lata 80-te i kolejki do sklepu mięsnego.

Coś się Intel nie popisał z dostępnością platformy SB w naszym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, plyty poza asrockiem sa dostepne od poczatku stycznia. Jak w srode kupowalem i5 2500k to w bicie sie polki uginaly od sandy bridge i z tego co patrzylem ciagle sa dostepne. A kolejna dostawa do innych sklepow ma byc na dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

extreme6 i pro3 sa dostępne ale w ograniczonych ilościach. Wysyłają po hurtowniach nie więcej niż 10-20szt. Dostępność poprawi sie pod koniec stycznia.

 

co do prockow 2500k i 2600k z emarket to mają być dostępne od przyszłego poniedziałku.

 

Sent from my GT540 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...