Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości: orientuje się ktoś co oznaczaja skrót LE w płytach asusa? Ogólnie nabieram odczucia, że wtopiłem z wyborem P8H67 zamiast tego mogłem właśnie P8P67 LE, bo widzę różnicę w cenie 11 zł. Wtedy pewnie dla spokoju sumienia bym wziął K proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No support ASRock pierwsza klasa. W sumie z ABC Data też się dowiedziałem co chciałem. Teraz fakty. Od piątku jedzie do Polski 15szt. W emarket.pl swojego sztukensa dostanę.

 

A ja chciałem jakieś tanio mobo :rolleyes: Mam nadzieje, że jeszcze w tym miesiącu sytuacja się poprawi

Asus na mATX średnio mi pasi ;) On ma cyfrową sekcję zasilania? Wyróżnia się czymś prócz ceną?

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wypelnia wszystkie znamiona idealnej plyty glownej mojego autorstwa:

 

- kosztuje mniej niz 500 zeta

- pozwala upchnac 3 slotowe gpu i karte dzwiekowa na pci-ex

- mozna na nim podkrecac

- mozna go odebrac osobiscie ze sklepu po drodze do domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napisz co pokombinowałeś gdyż ja np mam ustawione w biosie V na 1,315 co w idle daje mi 1,336 a podczas obciążenia daje mi 1.384.

 

A to moje ustawienia może byś zaproponował coś wyłączyć/włączyć

 

http://obrazki.elektroda.net/2_1295247944.jpg

 

 

http://obrazki.elektroda.net/16_1295248082.jpg

 

włącz Internal PLL , EIST , Turbo , w CPU Opcje: Wyłącz C1E i zarządzanie energią na wyłączony ,włącz ExecuteBit i wyłącz spectrum spread :)

 

daj znać czy się poprawiło

 

aha jeszze w Green Power LED Control daj na Disable ,lub Intel SVID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, zrzutka na jakiś ładny obraz dla Orgiusza, bo widać pusta ściana, a lepiej oddać 20zł niż nogi chyba :D

 

Swoją drogą jak nie będzie nikt popełniał takich "błędów" to byś się nam Orgiuszu nudził, czyż nie? :)

 

[wybacz proszę ten OT]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam jakiegoś artykułu, w którym przedstawiono by wpływ ht na gry ( ale w zależności 4c vs 4c+ht ). Zastanawiam się, jak duże różnice mogą być między procesorami 2500 a 2600 w grach, czy z ht i z większym cache jest jakiś zysk?

 

Na nvision masz test 2500K i 2600K. Żadna gra i tak nie wykorzystuje więcej niż 4 wątki a czasem HT może nawet pogorszyć wydajność co widać po BFBC2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącz Internal PLL , EIST , Turbo , w CPU Opcje: Wyłącz C1E i zarządzanie energią na wyłączony ,włącz ExecuteBit i wyłącz spectrum spread :)

 

daj znać czy się poprawiło

 

aha jeszze w Green Power LED Control daj na Disable ,lub Intel SVID

 

Eist wlaczony przy oc to nieporozumienie,odpal real temp I zobacz ja ci skacza mhz,zaleznie od obciazenia a nie od 10% Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości: orientuje się ktoś co oznaczaja skrót LE w płytach asusa? Ogólnie nabieram odczucia, że wtopiłem z wyborem P8H67 zamiast tego mogłem właśnie P8P67 LE, bo widzę różnicę w cenie 11 zł. Wtedy pewnie dla spokoju sumienia bym wziął K proca.

 

lame edition ;)

 

ale ten offset jest kapitalny, pod winda, internet, gadu, itunes najchlodniejszy rdzen ma 20 stopni a najcieplejszy 29 lol :lol2: na wodzie to chyba ludzie beda lapac tego calego cold buga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym musi być. Jakiś musi być powód różnicy 100 zł w stosunku do zwykłej P8P67. Na stronie asusa muszą się jej wstydzić, bo nie da się jej wybrać do porównania z innymi, bo otrzymuje się puste pola.

 

Moze obsluguje tylko dwa jajka ;) Albo nie botuje do windowsa ;)

 

Tak serio to rozni sie chyba tylko tym, ze ma jeden gigabitowy kontroler lan i brak supportu SLI i tyle :)

 

Asus P8P67 LE Intel P67 (Socket 1155) DDR3 Motherboard - (Sandybridge) []

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lame edition ;)

 

ale ten offset jest kapitalny, pod winda, internet, gadu, itunes najchlodniejszy rdzen ma 20 stopni a najcieplejszy 29 lol :lol2: na wodzie to chyba ludzie beda lapac tego calego cold buga ;)

 

Aż taki rozrzut? U mnie wszystkie w miarę równo czyli coś koło 30* :) Co do offset'u to już pisałem rewelacja :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż taki rozrzut? U mnie wszystkie w miarę równo czyli coś koło 30* :) Co do offset'u to już pisałem rewelacja :D pzdr

 

To zalezy, ale drugi rdzen nudzi sie najbardziej :)

 

Dołączona grafika

No rozklada mnie ten proc, 23 stopnie a w tle itunes i wirtualna maszyna w vmware :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eist wlaczony przy oc to nieporozumienie,odpal real temp I zobacz ja ci skacza mhz,zaleznie od obciazenia a nie od 10%

 

właśnie mi nie śmigają tak taktowania ,przy idle :) msi jest skopana pod względem oszczędzania energii ,jedynie C1E powoduje spadek MHz ,jak eist jest włączony to są dostępne mnożniki do x37 przy 1 rdzeniu w trybie turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak się przedstawia wydajność sata i usb tego asrocka. nie wiem jak Wy ale ja jakoś nie mam zaufania do tej firmy. nie raz już czytałem tutaj opinie że asrock to wypuszcza płyty a potem o nich zaraz zapomina nie wspierając nowymi biosami itd. może sieje ploty ale chciałbym poznać Wasze zdanie w tej kwestii.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam parę pytań.

 

1. Pierwsze uruchomienie LinX 0.6.4 - wszystko jest ok. Od drugiego LinX przestaje obciążać procesor, jedzie sobie na kilku procentach i olewa mnie okrutnie. Po reinstalacji sytuacja się powtarza. Macie pojęcie co robię nie tak?

2. Według tego Official ASUS P8P67 Series Overclocking Guide and Information - [H]ard|Forum wątku na forum tylko około 50% procy osiąga 4.5, 40% 4.7 itd. Pewnie jeszcze za wcześnie na takie statystyki, ale czy komukolwiek z Was nie udało się na 2500K lub 2600K uzyskać co najmniej 4.5?

3. Szukałem, ale nie udało mi się znaleźć niczego szczególnie pomocnego. Wytłumaczćie mi proszę, albo odeślijcie do jakiegoś źródła - jak działa vcore offset? Zakładam, że ta funkcja pozwala na zmianę napięcia na procku w pewnym, założonym zakresie na bazie VID, ale względem czego? Gdzie ustalam napięcie bazowe? Jeśli to w ogóle tak działa. I jak się to później ma do ustawionych wartości Load Line Calibration i CPU Current Capability?

4. Czy ktoś już zidentyfikował powody dziwnego zachowania P8P67 Pro przy kręceniu? Mam na myśli te niekończące się restarty i tym podobne. U mnie po każdej zwiesze systemu muszę resetować bios. Inaczej nie wstanie. Jak gdyby tego było mało, to jeszcze gdy po takim resecie spróbuję ustawić za jednym razem wszystkie parametry biosu to wpadam w reboot bez końca. W końcu zacząłem zmieniać te parametry po 2-3 i resetować. Zwłaszcza ryzykowna jest zmiana LLC w powiązaniu z czymkolwiek innym. Na jakim biosie pracujecie? 1053 beta?

 

Wszystko co opisałem robię na 2500K z P8P67 PRO BIOS 1053 Beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Msi miałem takie "niekończące się" power down/power up przez złe ustawienie pamieci strzelam więc że jak ustawisz na sztywno jakieś 1333 to płyta pwoinna przestać się tak zachowywać.

Co do tych 50% robi góra 4,5 to sądzę po moim przypadku że to raczej kwestia biosu/ustawień, u mnie na fabrycznym 4.4 i przy x45 dysk przestawał Xp-ka wgrywać - po parokrotnej zmianie biosu

spokojnie mam 4.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników płyt MSI ( i nie tylko :) ) odnoście UEFI i jego działania gdyż po włączeniu kompa mam szybkie 3 piski póżniej 1 jak w biosie ( w między czasie migają poszczególne kody numeryczne np. 99) i uruchamia się . Czy te 3 szybkie piski to jakaś diagnistyka czy błąd ?

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...