Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem dzis browara wyprodukowanego miesiac temu. Cos powiecie? :D Lepszy bedzie od tego sprzed dwoch miechow?

To na takiej zasadzie... :wink:

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mówiłes zeby podawac batche a cos powiesz wiecej :)

 

Jak narazie ustabilizowałem go na Kuby Linxsie z AVX i 4 threads na ok 1,42v na 4800 i 1,38 na 4700 z offsetem.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze same nieszczęścia mnie spotykają przy tej wymianie :angry:

 

Najpierw się spaliła karta graficzna, a była bardzo zdolna 912MHz przy 1.075V (obecna 1,188V potrzebuje do 900MHz), teraz procesor który również nie rokuje na konkretne OC, ech chyba spowrotem włożę do kompa korka E8400 i GTX260 :lol2:

 

 

Chyba chcesz kolejną kartę pożegnać? Nie życzę, ale to wielce prawdopodobne przy napięciu >1.1V. Sekcja zasilania jest za słaba, to nie GTX580 by był pełen komfort... (4 vs 6 faz)

 

link

Edytowane przez Captain_Hook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Gigusie UD4 (bios F7Beta) zabrałem się do testowania 2600K@5.4 GHz.

 

Ustawiłem w BIOSie:

VCore=1.650V

QPI/VTT nieco wyższe niż standardowe

System Agent Voltage nieco wyższe niż standardowe

CPU PLL Overvoltage=Enabled

LoadLine Calibration=Enabled

MultiThreading=Disabled

Opcje oszczędzania energii = Disabled

Cx/C6 State czy costam = Auto

 

CPU-Z 1.52.3 oraz HW Monitor pokazywały mi VCore o jakieś 0.03V niższe od zadanego w BIOSie.

 

Rozpocząłem test włączając LinX(AVX), Prime95(x64) oraz SuperPI.

Temperatura na nieskalibrowanym RealTemp 3.67 po minucie pokazała mi 93-95 stopni (Noctua NH-D14) więc szybko zakończyłem test żeby nie zjarać proca.

 

Moje pytanko jest takie: do jakiej wartości VCore testować ile może maksymalnie GHz wyciągnąć mój proc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym napięciem to cię poniosło...

ustaw jakieś 4,7GHz na możliwie najniższym napięciu.

różnicy pomiędzy takimi taktami nie odczujesz, a po co katować procka.

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Gigusie UD4 (bios F7Beta) zabrałem się do testowania 2600K@5.4 GHz.

 

Ustawiłem w BIOSie:

VCore=1.650V

 

:ph34r:

 

Moje pytanko jest takie: do jakiej wartości VCore testować ile może maksymalnie GHz wyciągnąć mój proc?

 

Mysle, ze mozesz jeszcze podbic troche :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chcesz kolejną kartę pożegnać? Nie życzę, ale to wielce prawdopodobne przy napięciu >1.1V. Sekcja zasilania jest za słaba, to nie GTX580 by był pełen komfort... (4 vs 6 faz)

 

link

 

 

Dokładnie tak to wyglądało na tej spalonej karcie tylko inny kwadracik wystrzelił :lol2:

 

Tym razem nie popełnię tego błędu i postaram się porządnie schłodzić te kosteczki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak to wyglądało na tej spalonej karcie tylko inny kwadracik wystrzelił :lol2:

 

Tym razem nie popełnię tego błędu i postaram się porządnie schłodzić te kosteczki :D

 

Przepraszam, że kontynuuję ten OT, ale schłodzenie tego nic Ci nie da - kolesie na tamtym (i innych forach) mieli nawet 0stopni na VRM a i tak to "strzelało". Za mało faz do tego poboru prądu (przy dużym OC, napięciu a już szczególnie po odblokowaniu przez gpu-z)

 

Co do tematu -> z jednej strony żałuję, że spóźniłem się z zamówieniem Asrocka Extreme 6 o jeden dzień (miał być nadany w dniu gdy wiadomość od Intela się rozeszła), z drugiej.... czy ja naprawdę zobaczę taką różnicę w "real life" (nie benchmarki) w porównaniu do I5 750@4GHz?

W grach - raczej nie (a kodowanie filmów itp rzadko mi się zdarza).

 

Systemowi większego "kopa" dał SSD niż podkręcenie CPU, czy dołożenie RAMu (mam teraz 8GB).

 

 

EDIT - ja mam SSD :)

Edytowane przez Captain_Hook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda wam katować cpu/gpu większym napięciem w celu osiągnięcia "okrągłego" wyniku i/lub też tych paru % więcej? Wydajność niewiele większa, a lifetime krótszy :P No chyba, że ktoś wymienia sprzęt co rok to OK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Captain_Hook: zapewniam Cie że nie zobaczysz tej róznicy, ja ją ledwo zobaczyłem przesiadając się z Conroe. Dopiero SSD ci da kopa i to też nie takiego jakbyś mógł się spodziewać - ok 30% szybszy start OS.

 

Dopiero w grach odczułem znaczną różnicę, ale u Ciebie w grach będzie minimalna różnica. Moim zdaniem przesiadka zupełnie nie warta świeczki.

 

Ogólnie uważam że cały zestaw jest sens zmieniać dopiero gdy przyspieszenie będzie zauważalne, a moja praktyka pokazuje że zauważalne jest wtedy kiedy wymieniamy cały config nie prędzej niż raz na 3 lata.

Edytowane przez nnn2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że kontynuuję ten OT, ale schłodzenie tego nic Ci nie da - kolesie na tamtym (i innych forach) mieli nawet 0stopni na VRM a i tak to "strzelało". Za mało faz do tego poboru prądu (przy dużym OC, napięciu a już szczególnie po odblokowaniu przez gpu-z)

O jakie odblokowanie chodzi, bo jestem nie w temacie ??

 

P.S.

Jak karta będzie "strzelać" to będą mi ja wymieniać ma zdaje się 36 miesięcy gwary.

Edytowane przez dr_Misiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ogólnie uważam że cały zestaw jest sens zmieniać dopiero gdy przyspieszenie będzie zauważalne, a moja praktyka pokazuje że zauważalne jest wtedy kiedy wymieniamy cały config nie prędzej niż raz na 3 lata.

 

eee tam nuuuuda! To jest Purepc.pl - TO SIĘ KRĘCI!!! :D

Tu się wymienia sprzęt dla sportu, funu i innych zwariowanych dziwnych powodów. B-)

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam nuuuuda! To jest Purepc.pl - TO SIĘ KRĘCI!!! :D

Tu się wymienia sprzęt dla sportu, funu i innych zwariowanych dziwnych powodów. B-)

 

No coś w tym jest, mimo wszystko, ale u mnie - nie za wszelką cenę. Spóźniłem się z zakupem płyty o dzień, trudno - może za te 2 m-ce też będą niezłe CPU (odesłałem wczoraj 2500K) i spokojnie 4.5-4.7GHz się wyciągnie (nie lubię katować sprzętu na granicy możliwości, 5GHz by mieć to już trza sporego napięcia). Mógłbym nabyć jakieś MoBo, bo np. P...ne ma w ofercie np. P67 GD55 poniżej 500zł, ale... nie chcę mieć towaru niepełnowartościowego. Przy odsprzedaży pewnie by się ludzie pytali, z której rewizji jest płyta a jak by się okazało że B, byłoby stękanie/targowanie się itp.

 

No a za jakiś czas -> "E-penis" będzie większy no i zużycie prądu powinno spaść (a to argument dla żony ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni inwestują w auto modyfikując silnik. Mogli by sobie darować, bo samochód i tak przecież jeździ, ale nie w tym sęk. Ważne by wycisnąć ile się da. Takie małe hobby ;P Ja ostatecznie postanowiłem się wstrzymać z wymianą do marca. Problem z dostępnością za równo procków i płyt wystarczająco mnie zmotywował do czekania. Do tego czasu może ceny nieco spadną. Do celowo to będzie i5 2500K + P8P67 PRO. No chyba, że emarket jakimś cudem będzie miało te procki i zrealizuje moje zamówienie. Ale w to wątpię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem chory jak procek/grafa/mem nie jest podkręcona tyle ile się da :lol2:

 

DEVIL firma DeniKomp z Zabrza ma te procki w sprzedaży (i5-2500K).

Masz tu kontakt:

tel. (32) 445 33 33 801 009 563

e-mail aukcje@denikomp.pl

GG: 1888600

 

Albo prościej odrazu:

 

http://allegro.pl/sandy-bridge-intel-core-i5-2500k-s1155-blackoc-box-i1440387286.html

 

Ja tam kupiłem wchodząc "z ulicy" do sklepu :-P

Edytowane przez dr_Misiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ktoś się włamał im na konto Allegro, albo sam nie wiem. Popatrzcie na aukcje DeniKomp. Płyty głównie za 10 000 zł ;) Co do proca to jak napisałem wcześniej cena za wysoka i na razie wole nie brać nic z Allegro ;) Poczekam z tydzień. Będzie wypłata i wtedy będę myślał czy kupować w ESC za tą cenę. No chyba, że emarket sie wyrobi. Same problemy z tym piaskowym mostem ;) Wszystko na razie przemawia, żeby poczekać. Ale jak patrzę na wyniki OC co niektórych to kusi by jednak kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odebrałem mobo :D

W drodze do mnie jest GPU, HDD, DVD, PSU i RAM :D

 

Zostaje tylko oczekiwanie na emarket.pl i 2500k od nich. Mam nadzieję, że jutro będą już mieli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam sobie skrobie, batch L041B716

Dołączona grafika

Dołączona grafika

aida

Dołączona grafika

Pozostało ustawianie offsetu, szukanie najniższego Vcore i takie tam ogólne dopieszczanie. 4,6 jak dla mnie w zupełności wystarcza.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech żeby nie było, że promuje firmę DeniKomp.

To firma która działa na lokalnym rynku Śląska od wielu lat.

Nie jest to osoba która pracuje w hurtowni a po skończonej pracy lata na pocztę i rozsyła paczki.

To sklep w tradycyjnym znaczeniu tego słowa, mają sklep (taki prawdziwy jak ten gdzie się kupuje bułki, chleb, masło itp.) do którego można wejść zobaczyć dotknąć towar przed zakupem, sprzedawców, witrynkę sklepową, magazyn itd.

 

OK teraz trochę o temacie.

Rozumiem że podczas kręcenia proca TURBO BOST ma być WŁĄCZONE.

Po wejściu do systemu procek bez obciążenia będzie działał na 3.3GHz, a owe większe taktowanie zostanie wykorzystane podczas stosownego obciążenia.

 

Jaki test zapuścić i czym monitorować taktowania wszystkich rdzeni??

 

Wybaczcie tak proste pytania, odpowiedzi na nie znacznie ułatwią mi życie i szybciej zaspokoją moją i Waszą ciekawość na temat tego co kupiłem i zmontowałem :wink:

 

Poradziłem i narazie męczę procka 1xORTHOS i 2xSP2004 (stary sposób dwa prime z różnych katalogów i każde jajo ma na co zasłużyło :lol2:

 

Zassałęm też nowego CPU-Z 1.57.1 (czarno-czerwone tło zamiast szarego dla odmiany), z tego co piszą na stronie CPUID to mają sztame z ASUS'em. Szkoda że nie mogę zmienić opcji selection żeby sprawdzić co się dzieje na innych rdzeniach, posiłkuję się menedżerem z windowsa pokazuje że cały intelowski krzem pracuje na 100% :D

 

W tym momencie leci 101.2 x 43 = 4354MHz na stockowym napięciu.

 

CoreTemp pokazuje temp w okolicy 90 stopni.

 

Pewno na tym zakończę testy do momentu zwodowania platformy.

Edytowane przez dr_Misiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...