Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości zajrzałem na stronkę CoreTemp i w końcu wydali nową wersję, ale to nie jest najważniejsze. Dodali możliwość monitorowania komputera z poziomu telefonu wyposażonego w system Android.

 

ALCPU Forums • View topic - Core Temp Monitor

 

Działa to rewelacyjnie. W wersji bezpłatnej mamy dostęp do wszystkich kluczowych informacji w czasie rzeczywistym:

- Temp na każdym rdzeniu

- Obciążenie na każdym rdzeniu

- aktualny VID

- ilość zajętej pamięci

 

Dołączona grafika

 

Na SGS 2 śmiga bez szemrania. Polecam wam sprawdzić.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

8 slotów na RAM robi wrazenie, z drugiej strony to lekka przesada.

 

RAM tani to można nakupić i zrobić ramdiska do różnych zastosowań. Zresztą, to bedzie głównie platforma do stacji roboczych, tam się dużo RAM-u przyda. A wiadomo ile max obsłuży S2011, 32 czy 64 GiB (są właściwie moduły 8 GiB)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM tani to można nakupić i zrobić ramdiska do różnych zastosowań. Zresztą, to bedzie głównie platforma do stacji roboczych, tam się dużo RAM-u przyda. A wiadomo ile max obsłuży S2011, 32 czy 64 GiB (są właściwie moduły 8 GiB)?

 

Z tego co na skapcu widzę to są modele 8 GB w wersji ECC/ECC REG . Ceny 390+ za kostkę, czyli ponad 2x drożej niż przy użyciu kostek 4GB (non ECC). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Można tutaj pochwalić się wynikami oc? Jeśli nie to proszę o przeniesienie.

post-174386-0-48106000-1316330771_thumb.jpg

Chłodzenie to Thermaltake Contac 29 BP z wentylatorem Sigma EVO puszczonym na 800obr mogę doczepić jeszcze jeden ale nie ma takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Wcześniej miałem ustawione na auto i źle wam podałem. Teraz mam ustawione ręcznie i wynosi dokładnie 1,275v przy 4,7ghz a przy 4,5ghz tylko 1,2125v. różnica w temp w stresie to 5C pomiędzy tymi napięciami. co to jest vid? Wcześniej jak było na auto to płyta podbijała napięcie w stresie do 1.4!! dobrze że ktoś zwrócił mi uwagę i to zmieniłem:) A już wiem chodzi ci o napięcie podane przez coretemp? to napiecie vid w coretemp w stresie cały czas się zmienia od wartości 1,24 do 1,38 cały czas spada i rośnie myślę że to jakiś błąd programu coretemp. Wszystkie napięcia mam ustawione ręcznie zgodnie z poradnikiem.

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

bo mam jakąś starą wersje core temp. może dla tego? ta wartość tdp nigdy sie nie zmieniła. cały czas jest 95w nawet na standardowym napięciu i taktowaniu.

core temp mam wersję 1.0 wcześniej miałem wersje 0.95 to na nie podkręconym procku pokazywał temp w idle 75C więc coś z tym core temp było nie tak.

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marantz5003

Cos dziwnie Ci ten coreTemp wskazuje Vid powinien byc staly zapisany w CPU to wartosc napiecia jaka jest zalecana dla danego egzemplaza .

W 90% przypadkow nizszy VID oznacza lepsze OC , gdzies widzialem goscia z cepem i72600K z Vid 1.25 i OC na 5.2 GHz przy napieciu 1.35

moj Vid jest 1.316 .

Zapodaj na szybko 3-4 minuty w LinXie na maxymalnej proibce pamieci jaka mozesz ustawic , np 2 - 3 GB

bo cos Ci dziwne te wskazania coretemp wychodza ;)

 

radiergummi

CoreTempo musi miec jakas niedorobke przy 4.25GHz i napieciu 1.28 pokazuje mi w stresie TDP 95Watt Power 93-95 Watt

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi tam pokazuje dobrze.

 

Sprawdźcie najnowszy RealTemp 3.69.1 (wskazanie zmieniacie klikając w guzik w prawym górnym rogu)

RealTemp_3691.zip

 

VID zmienia się w zależności od obciążenia. Podobnie wygląda sprawa z offsetem, który zależy od VID.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Panowie mam problem nie moge wyłączyć tego aby procek pod małym obciążeniem nie zmieniał mnożnika na niższy czyli 16x. Wyłączyłem C1E i speed spectrum ale nie pomaga. płyta to asrock p67 pro3.

co to jest Core Current limit i Cpu Thermal Throttling?

 

4,9ghz :

post-174386-0-77247400-1316365609_thumb.jpg

z tym core tem jest coś nie tak zazwyczaj pokazuje 100watów a czem 220w przez sekunde raz nawet 1002waty coś nie tak jest.

powtórzyłem test z niższym napięciem i wyszło mi że przy mnożniku 49 działa stabilnie na napięcie 1.345 czy to dużo? jak na 32nm.. przy mnożniku 50 lecą blue screeny :( mogę spróbować zwiększyć blck np do 101 lub 102 to dam mi 49 lub 98mhz.

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

ja bym powiedział że dobry proc i dobre chłodzenie:) miałem co do niego wątpliwości bo tylko 3 hetpipy ma... ale tempki niskie. spróbuje uzyskać 5ghz. w gta 4 niesamowita płynność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj , dobry proc , moj do 4.9GHz potrzebuje papu grubo ponad 1.4V

marantz5003

 

Jak na razie to widzę tylko 4.5 min LinXa, więc nie ma mowy tu o jakiejś stabilności na podawanych napięciach. Poproszę test 1 godz z Prime95 v2.66, lub przynajmniej 30-40min LinX LINK max memory. Wtedy możemy się pozachwycać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie testowanie i tak jest o kant [gluteus maximus] rozbić. Prawdziwa stabilność wychodzi w grach i codziennym użytkowaniu. W linxie to ja ci mogę pokazać screeny 5GHz @ 1,304V a do grania z użyciem Offsetu to było za mało.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...