Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w sobotę stałem się posiadaczem nowego i7 2600K oraz Asus P8P67 Pro, chciałem go trochę podkręcić więc zmieniałem tylko możnik na 45 i proc chodzi (chyba) stabilnie na 4,5ghz, stąd pytanie co trzeba jeszcze poustawiać żeby było wyszystko tak jak trzeba? Jakie opcje właczyć/wyłączyć?

 

Możesz pobawić się napięciem dla proca tzn. znaleźć najniższe dające stabilność przy ustawionym mnożniku. W tej chwili masz AUTO więc pewnie ze sporym zapasem. To oczywiście przekłada się na temperaturę pracy proca.

 

Warto równiez skorzystać z opcji OFFSET.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tu znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie:

Sandy Bridge a szybkość pamięci - i7 2600K

 

THX za link, tylko mi bardziej chodzi czy miał ktoś do czynienia na co dzień, czego testy nie pokażą. Uruchamianie się OS, programów, komfort pracy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żebyś poczuł różnicę w takich zastosowaniach.

Jak chcesz naprawdę odczuć różnicę w szybkości uruchamiania programów, ładowania levelów itp. to warto zainwestować w dysk SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci to da ? Kręć po prostu człowieku i szukaj najlepszego V-Core i taktowania. A jak Ci to obojętne to katuj procka ile wlezie. Byle nie przesadzać z napięciem powyżej 1.4v. Ja mam batcha takiego samego co jeden Niemiec na forum, który kręcił spokojnie 5.0 ghz na napięciu 1.35v i co z tego jak moja sztuka ledwie robi 4.8 na 1.4v. Tak więc sam sobie odpowiedz czy batch ma aż tak wielke znaczenie. Owszem jakieś tam ma, ale nie zawsze się potwierdza. Ogólnie im niższy batch (bliżej środka wafla) tym lepsze OC w teorii.Twój jest dosyć wysoki ;) Tak więc...

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast wyników rzędu 5,0 i wyżej, wolę 4,5 prz jak najniższym napięciu :) jak dojdzie płytka to zdam relację jak się moja sztuka udała intelowi :) ale dzis o 17 dopiero w gdansku dhl ja otrzymal a ja mieszkam na slasku ;/ liczę na to iż jutro dojdzie plytka i będzie można zestaw poskładać.

 

póki co mam tylko boxowe chłodzenie, z innych stacjonarek nie bede chłodzenia wyciągał, czy jest sens wodowania i5-2500k ? bo i tak bede wodował karty graifki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest platforma do grania. Chcesz grać to kup 2500K.

 

Czemu ?

i7 3820 ma byc ciut tanszy od 2600K a operujac mnoznikiem i szyna powinien sie krecic porownywalnie.

 

Do tego jesli plyty entry-level na X79 beda w tych cenach co na X58 to beda tylko ciut drozsze niz srednia polka na 1155.

 

Wiec za podobna cene dostaniesz sloty pci-ex 2 x 16 , wiecej cachu i pamieci w quad channel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym kręceniem to raczej pobożne życzenie. Jak nie będzie można zbić multi to sobie daleko nie pokręcisz.

Płyt tańszych niż 700-800zł na dzień dobry nie będzie + 4 kości pamięci. RAM obecnie jest tani, ale nie wiadomo jak jego częstotliwość taktowania będzie zależeć od BCLK. Intel nie jest taki głupi i procki K dobrze sobie wymyślił.

 

W grach nic ponad dual channel jest kompletnie nie potrzebne.

 

P.S. na BF3 wszyscy czekamy, jaramy się (ja też). Odnosze takie przekonanie, że każdy podświadomie myśli że ta gra będzie doskonała. Jednak grając w BC2 po prostu wiem, że DICE nie potrafi wyeliminować nawet najprostszych błędów. Nie ma najmniejszej przesłanki by myśleć, że w przypadku BF3 będzie inaczej. Czego nie rozwiążą w becie to już pozostanie. Po co im się wysilać jak siano skasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś od 2003 roku dual channel jest standardem, więc nie wiem do czego pijesz.

 

@Michaelius

 

Ja tylko zmierzam do tego, że skoro w przypadku SB modeli non K podkręcanie praktycznie nie istniało, więc w przypadku SB-e będzie podobnie. Taką politykę Intel przyjął i ma wiele sposobów by ograniczyć darmowe OC. Do listopada nie daleko. Czas pokaże.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , ale czy sa w stanie ograniczyc mozliwosc schodzenia mnoznikiem w dol jednoczesnie nie uwalajac calej funkcjonalnosci funkcji oszczedzania energii i czy wogle oplaciloby im sie tak kombinowac skoro i tak mozna zamiast tego kupic 2600K za podobna cene?

 

Zreszta jesli dadza mozliwosci jak w prockach non-K i zablokuja mnoznik w dol to mamy x36-41. Najnizszy skok fsb to zdaje sie 125 Mhz wedlug plotek wiec mamy 36x125 = 4,5 Ghz co powinno byc do ustabilizowania na AC.

Ewentualnie zostaje nam 41x100+turbo czyli pewnie 4200 na wszystkich rdzeniach bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem znalez w tym temacie ale bez sukcesu , wiec zapytam

jakie zalecacie max Vcore dla 2600K przy pracy okolo 18/dobe ,

przy 4840MHz musialem dac Vcore 1.425 przypuszczam ze na codzien jest to troche za duzo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klami85 krudki

Dzieki za info

 

Ja slyszalem ze wedle Intela max to 1.35

jesli macie to zapodajcie jakiegos linka do zrodla takich informacji .

Przy VCore 1.35 max co mam stabilnie to 4.6GHz spokojnie powinno styknac do wiekszosci zastosowan

aczkolwiek na codzien 4.34GHz i VCore na Auto co ciagnie w stresie max 1.28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel oficjalnie nie podał maksymalnego bezpiecznego napięcia Vcc dla rodziny SB.

Obejrzyj sobie datasheety od:

SB KLIK - str od 69

i7 poprzedniej generacji: KLIK - str od 15

 

Dla poprzedniej generacji CPU jest tabelka z max bezpiecznym napięciem (str 23), a dla SB takowej brak.

 

Czytałem natomiast, że max bezpieczne napięcie w przypadku SB jest inne dla każdej sztuki i zależy od VID jaki konkretny egzemplarz posiada.

Głos tłumu wyznaczył bezpieczną granicę napięcia Vcc dla większości tych CPU w okolicach Vcc ~1.35v. Jest to orientacyjna granica.

Jeżeli chłodzenie Ci na to pozwala to możesz jeszcze powalczyć, ale w przypadku chłodzenia powietrzem, czy nawet LC powyżej tej granicy napięcia wzrost taktowania jest już niewielki.

(Oczywiście pomijamy kręcenie tylko do benchy). Dlatego gra jest już nie warta ryzyka. (200Mhz więcej i groźba uwalenia proca po powiedzmy roku).

 

Na zdrowy rozsądek weź pod uwagę, że dla CPU 45nm max Vcc to oficjalnie 1.4v, więc dla 32nm z pewnością powinno być mniej.

Mój egzemplarz śmiga @5GHz na 1.35v i @5.2GHz@ 1.39v (screeny były w tym temacie gdzieś na początku lutego).

Natomiast do @5.5GHz potrzebował już sporo ponad 1.5v (screeny na ekstremalnym).

Widać, więc gdzie przebiega granica której lepiej nie przekraczać przy użytkowaniu 24/7.

Powiedziałbym, że dla mojego egzemplarza jest to 1.4v.

Edytowane przez klami85
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klami85

 

Zgadza sie ta tabela napiec z twojego linku konczy sie na napieciu 1.520

wiec to pewnie max maximum tego co Intel przewidzial dla tych procow.

Proca Ci mozna pogratulowac ,jeden z lepszych na PPC chyba .

 

 

radiergummi

Miales na mysli CoreTemp nie RealTemp

 

No to teraz pochwalcie sie odczytami VPU VID z CoreTemp

Ja mam niestety V 1.316

wiadomo ze im nizsze tym lepsiejsze jest

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...