Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Crisis 2 na nowych teksturach już nie zapierdziela jak głupie. ;) Uważam, że rozsądne i optymalne jest puszczenie 2500K na 4,0Ghz.

 

A jezeli komus robi 5 na takim napieciu, na jakim tobie 4, to jest to nierozsadne? Troche zle, ze ma ghz wiecej, co? :/ W wiekszosci gier znacznie podnosi to fps, ale co tam, najrozsadniej jest go troche ograniczyc ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jezeli komus robi 5 na takim napieciu, na jakim tobie 4, to jest to nierozsadne? Troche zle, ze ma ghz wiecej, co? :/ W wiekszosci gier znacznie podnosi to fps, ale co tam, najrozsadniej jest go troche ograniczyc ;)

 

W sumie jakbym miał zostać na 4GHz to bym na SB nie wymienił. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jezeli komus robi 5 na takim napieciu, na jakim tobie 4, to jest to nierozsadne? Troche zle, ze ma ghz wiecej, co? :/ W wiekszosci gier znacznie podnosi to fps, ale co tam, najrozsadniej jest go troche ograniczyc ;)

 

Twoja wypowiedź sugeruje, że przemawia przeze mnie zazdrość. Nic bardziej mylnego. Różnice w grach pomiędzy np. 4GHZ a 4,5GHZ, posiadając gpu pokroju Radeon 6970, Gf GTX 580, są rzędu kilku fps. Sprawa średnio opłacalna. Podkręcanie dalej niż 4ghz jest tylko dla bicia rekordów. Jeśli chodzi o mój 2500K, to nie wiem na ile pójdzie, okaże się jak kupie ram. ;) PS. Gratuluje Cuterro niezłej sztuki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedź sugeruje, że przemawia przeze mnie zazdrość. Nic bardziej mylnego. Różnice w grach pomiędzy np. 4GHZ a 4,5GHZ, posiadając gpu pokroju Radeon 6970, Gf GTX 580, są rzędu kilku fps. Sprawa średnio opłacalna. (...)

 

Co to znaczy "średnio opłacalna sprawa"? A wydawanie 1,5k na kartę graficzną to niby opłacalna sprawa, może średnio opłacalna? :lol: Jak procek robi 5GHz na takim samym napięciu jak reszta procków na 4-4,5Ghz to rozumiem, że nie przystoi trzymać na 5GHz, bo przecież jak to było za komuny nie można się wychylać :wink: pzdr
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedź sugeruje, że przemawia przeze mnie zazdrość. Nic bardziej mylnego. Różnice w grach pomiędzy np. 4GHZ a 4,5GHZ, posiadając gpu pokroju Radeon 6970, Gf GTX 580, są rzędu kilku fps. Sprawa średnio opłacalna. Podkręcanie dalej niż 4ghz jest tylko dla bicia rekordów. Jeśli chodzi o mój 2500K, to nie wiem na ile pójdzie, okaże się jak kupie ram. ;) PS. Gratuluje Cuterro niezłej sztuki. :)

 

Proponuje zacząć GRAĆ, a nie zwiedzać mapy w grach i serwerach.

 

Głupi CSS sprzed paru lat - wejdź sobie na serwer 64 osobowy na zombie modzie ;) A potem płacz - nie, 4 GHz nie wystarczy.

 

Wyjdzie BF3 może być to samo przy 32 graczach.

Edytowane przez c22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam gram glownie w starcrafta 2 i total wary. W tych grach nawet przy 4.8 ghz procesor jest za wolny ;) majac do wyboru 4.5, a wieksze napiecie i kilka fps wiecej wybieram to drugie :) Gwarancje ma, doplacalismy za mozliwosc podkrecania wiec niech sie "katuje" :twisted2:

 

btw teraz chwilowo jade na default i minimalny fps w sc2 spadl z 50 fps na 33 ;) roznica spora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze slyszal ktos jakies wiesci o SixCore dla S 1155 ??

sie wlasnie zastanawiam nad pchnieciem S1366 do starego kompa w ktorym ledwo co dyszy E6750

zoncia mialaby chyba radoche z nowych bebechow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Skąd te informacje? Wydaje sie to mało logiczne, żeby na przystępnej cenowo platformie dać procki których prawie nikt nie kupi. Od tego będzie S2011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 rdzeniowek raczej nie bedzie, za to 8 rdzeni z ivy bridge wsadzisz w 1155 :)

 

Też jestem ciekaw skąd masz info o 8 rdzeniowych na s1155. Ostatnia plota ( :) ) jaką słyszałem, jest taka że mają być max 4 rdzenie na s1155 ivy bridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc zajętym innymi rzeczami w pobliżu kompa, sprawdziłem przy okazji swojego proca. Poleciał 4,5GHz na 1,23V full-load (odczyt z Cpu-Z/AXTU). Offset -0,07V, LLC level 5. Przeszedł godzinę Prime95 oraz LinX'a, potestuję teraz stabilność na aplikacjach oraz zapuszczę Prime'a na noc.

Do 5GHz by bootnąć potrzebował już 0,1V więcej (~1,35V, offset +0,045). Na 1,3V nie bootował, myślę że poniżej 1,4V by śmigał na 5GHz, ale temperatury są już dość niekorzystne, nie ma po co proca katować na co dzień ;) Sprzęt niestety śmiga za dobrze, nie ma motywacji aby coś dalej kręcić. Zostawiam na 4,5GHz.

Dla ciekawskich: proc z Kostaryki, batch 3101A034

 

Edit: dziwi mnie trochę ta moja sztuka, bo jak porównuję wyniki z innymi to na 4,5GHz śmiga na dość niskim napięciu, a do 5GHz potrzebuje dużo więcej do samego boota... Jak będzie mnie to bardzo męczyć/ciekawić to sprawdzę 4,6-4,9 ;)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia plota ( :) ) jaką słyszałem, jest taka że mają być max 4 rdzenie na s1155 ivy bridge.

 

Fakt, tez lyknalem plote, ktora teraz mi nawet ciezko znalezc ;) ...co nie zmienia faktu, ze bulldozer moze jeszcze zmienic plany intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię.. po co zwykłemu "ludziowi" 6 albo 8 rdzeni ? 1155 to platforma dla każuali, którym cztery jaja w zupełności wystarczą, 2011 będzie dla najbardziej wymagających.

Amd nie robi podziału na podstawki low-mod i high-end, wypuścili swojego X6 a intel też miał gulftowna na 1366, tak samo będzie z kolejną generacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

AMD to akurat już zrobiło podział, tyle że na AM3 będą też w miarę przystępne Bulldozery. Natomiast na procek za mniej niż 1000 zł na S2011 nie ma co liczyć (chyba że będa obniżki, bo póki co 2600K kosztuje więcej), a może i nie poniżej 1500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię.. po co zwykłemu "ludziowi" 6 albo 8 rdzeni ? 1155 to platforma dla każuali, którym cztery jaja w zupełności wystarczą, 2011 będzie dla najbardziej wymagających.

Amd nie robi podziału na podstawki low-mod i high-end, wypuścili swojego X6 a intel też miał gulftowna na 1366, tak samo będzie z kolejną generacją.

 

A co jak zwykly "ludz" pojdzie do sklepu i zobaczy w cenie procka 4 rdzeniowego, szescio albo osmio rdzeniowke od amd? ;) moze byc im ciezko sie przebic samym high endem. Najwiecej sie zarabia na low i mid end ;) Jezeli amd da ciala, to faktycznie beda mogli z nimi walczyc slabszymi prockami i zostawic 2011 "elicie" Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś HD3000 ?

 

2600k + AsRock Z68 PRO3

 

Komp do 3Ds i grafiki, więc grafa osobna nie potrzebna, pomyślałem że wystarczy ta z procka.

Są z nią same problemy, programy co chwila się wieszają albo wysypują.

Na necie czytałem, że inni też tak mają w różnych programach (np: autocad).

 

Pytanie czy oddać mobo żeby wymienili na inną ? (bo to raczej nie wina procka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery instalowałem i ze strony intela i z płyty i ze strony asrock-a wszystko tak samo...

 

To że grafa jest w procku to wiem, tyle że przeglądałem 95 stron o SB co są tutaj i tak czytam, że dużo osób ma z mobami problemy, to myślę czy z Z68 też może są problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie uwierza w kit jaki wciskaja im sprzedawcy w sklepach. Ostatnio smiac mi sie chcialo jak autobusem wracalem ze szkoly i gostek chwalil sie ze ma najnowszym procek Intela... 8-rdzieniowym :blink:

 

Nie to, żebym twierdził, że takich nie ma.. http://ark.intel.com/Product.aspx?id=46499&processor=X7560&spec-codes=SLBRD

 

;]

 

 

kkNd! przecież były tanie X6 od amd i nikt "normalny" w to nie inwestował :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś HD3000 ?

 

2600k + AsRock Z68 PRO3

 

Komp do 3Ds i grafiki, więc grafa osobna nie potrzebna, pomyślałem że wystarczy ta z procka.

Są z nią same problemy, programy co chwila się wieszają albo wysypują.

Na necie czytałem, że inni też tak mają w różnych programach (np: autocad).

 

Pytanie czy oddać mobo żeby wymienili na inną ? (bo to raczej nie wina procka)

 

 

na życzenie mogę sprawdzić u mnie działanie programów z hd3000

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś HD3000 ?

 

2600k + AsRock Z68 PRO3

 

Komp do 3Ds i grafiki, więc grafa osobna nie potrzebna, pomyślałem że wystarczy ta z procka.

Są z nią same problemy, programy co chwila się wieszają albo wysypują.

Na necie czytałem, że inni też tak mają w różnych programach (np: autocad).

 

Solidworks działa bardzo dobrze na HD3000. Z AutoCadem nie powinno byc problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...