Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

patrząc na tą lipną chłodnicę przychodzi mi na myśl porównanie corsair h70 do nh-d14, które, bije to lipne wc na łeb, w tym wypadku będzie to samo, jak dla mnie najlepsze rozwiązanie to spitfire + radiator na sekcje i obudowa z wentylatorem 200+ z boku który wyciąga rozgrzane powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo nawet nie ewolucja, raczej odgrzewany kotlet :) pozostaje czekac co pokaze ati i gtx 560

 

Poprosze o wiecej takich kotletów , które po odgrzaniu są 20% szybsze przy tym samym zużyciu energii i redukcji poziomu hałasu o kilka decybeli bez zmiany procesu produkcyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest nizsza jak jeszcze nie dawno GTX480 , takze nie przsadzajcie.

Karta chlodniejsza, mniej pradu wpierdziela i IMO cena jest adekwatna do produktu ;)

 

Wiadomo,ze tez wolabym taniej, ale nie spodziewajmy sie cudow.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

ciekawe co ogranicza podkręcanie tych kart. Coś tam kiedyś czytałem że mają jakieś ograniczenie w biosie odnośnie pobieranego prądu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem,ze chodzi Ci o serie 5xx jako iz napisales "karty".

BTW - wez pod uwage ,ze wiekszosc kart w testach to ES od Nvidii, poczekajmy na Asusa , EVGA itp ;)

Palit robi 860 MHz na GPU, takze bedzie tylko lepiej.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX570 i GTX580 są bardzo udane, ciekawe co na to AMD ze swoimi 6970 i 6950. Pewnie będzie trochę wolniej niż u NV ale cena też będzie niższa.

 

czy wolniej to nie wiem prawie 2000 shaderów w 6970 swoje zrobi, ale z tego co wyczytałem na taniej nie ma co liczyć przewidywana cena 6970 to 500$ z kolei 6950 to 350 baksów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poprosze o wiecej takich kotletów , które po odgrzaniu są 20% szybsze przy tym samym zużyciu energii i redukcji poziomu hałasu o kilka decybeli bez zmiany procesu produkcyjnego.

 

no nie wiem gdzie ty widzisz to 20%. chyba patrzysz na 470tke... zgadzam sie z nargilem, ze za 1000 mozna jeszcze ja kupic.

 

przy tym samym zużyciu energii

Z sensu wypowiedzi wynika, że patrzył na 470tke...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde ciekawa walka sie zapowiada pomiedzy ati i nvidia :) juz dawno nie bylo takiego nasycenia rynku dobrymi kartami... powinno sie to przelozyc na nizsze ceny :) Tylko dziwne, ze ati tak dlugo zwleka z ujawnieniem testow... Czyzby nie udalo im sie wskoczyc pomiedzy gtx 580, a 570?  =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/.../ Tylko dziwne, ze ati tak dlugo zwleka z ujawnieniem testow... Czyzby nie udalo im sie wskoczyc pomiedzy gtx 580, a 570?  =]

 

Amd ma jakies problemy z sterownikami i biosami (tak czytalem).

Druga sprawa, to upakowanie takiej ilosci tranzystorow w malym chipie i utrzymanie przyzwoitych temperatur i poboru pradu.

Nvidia walczyla z tym przez pol roku zanim wypuscila gorace fermii.

Nastepne miesiace i w koncu wyszla fermii jaka miala byc wczesniej.

 

To wszystko za szybko idzie do przodu.

Firmy dzialaja w stresie i nawarstwiaja sie bledy/niedorobki.

 

Ciekawy jestem czy ktorykolwiek z userow zdaje sobie sprawe, jak wyglada chip z 3 miliardami polprzewodnikow ?

Przecierz to jest tyle: 1.000.000.000 traznystorow x3 :wacko:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tym samym zużyciu energii

Z sensu wypowiedzi wynika, że patrzył na 470tke...

 

Zreszta z logiki też

GTX 580 zastapil 480 jako flagowiec

GTX 570 zastapuje miejsce zajmowane przez 470.

 

Aczkolwiek w kategorii cena/jakosc 470 za 200 euro jest ciezkie do pobicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co ogranicza podkręcanie tych kart. Coś tam kiedyś czytałem że mają jakieś ograniczenie w biosie odnośnie pobieranego prądu...

 

Overclock3D :: Review :: EVGA GTX570 Review :: Test Setup and Overclocking

A nie napisalem,ze kreca sie jak glupie, wystarczylo poczekac na testy poszczegolnych producentow.

Cos emi sie zdaje,ze jak deko ceny spadna 2 zawitaja u mnie ;)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przestać to czytać bo jeszcze trochę i sam siebie przekonam , że wymiana 470 na 570 to lepszy pomysł niż kupno accelero :D

 

Kupując 570gtx będziesz miał tylko wydajność , kupując axp wydajność i ciszę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...