Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra. A powiedzcie jeszcze mi czy opłaca sie dokładać do wersji z 1GB ramu? Bo TA jest fajna i tania ale ma 512MB. Gram w 1680x1050 ale na obecnej 8800GT 512MB jakoś nie odczuwam braku ramu na karcie tylko jej po prostu juz mocy w niektórych gierkach brakuje.

Podoba mi sie chłodzenie PowerColora, wiem że jest ciche i wydajne. Chciałem przeznaczyć 5 stówek na grafe a i tak wyjechałem poza budżet więc nie uśmiecha mi sie dokładać jeszcze 50zł do 1GB. Tylko sie zastanawiam ile strace na wydajności... :unsure:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwości oc sapphire 5770 1gb na pcb 5750-> 970 dla gpu i 1350 dla pamięci, jak widać sapphire po prostu zmieniło tylko rdzeń( a może nawet nie?), pamięci takie same jak w 5750 :F

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o XFX 512mb? Cichy jest i kręci się dobrze? Są z nim jakieś większe problemy może?

XFX ATI Radeon HD5750 512MB DDR5/128bit DVI/HDMI/DP PCI-E (740/4800)

Dołączona grafika

 

No i jak to chłodzenie się spisuje bo na zdjęciu widać tylko obudowę od góry. Czy to jest to samo co rev 2 z 5770, czy jakaś imitacja?

 

XFX ATI Radeon HD5750 512MB DDR5/128bit DVI/HDMI/DP PCI-E (740/4800)

 

Dla zainteresowanych:

pierwszy 5770 poniżej 500zł w dobrym sklepie :)

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś obcował z takim HISem?

post-164893-1267623650,32_thumb.jpg

Chodzi mi o dokładnie takiego bo widziałem na necie pare wersji. Jak z głośnością takiego coolerka? Bo na necie ciężko coś znaleźć...

 

Ja właśnie obcuje z takim i na głośność nie narzekam. Na Auto niesłyszlana, jak dasz na 100% to słychać i to bardzo ale nie ma potrzeby na takie ustawienia. Ogólnie graficzka spoko ! Dzisiaj odpaliłem wreszcie Battlefield: Bad Company 2 i wszystko śmiga na maksymalnych ustawieniach w rozdziałce 1280x1024 ( taki mam monitor ) z AAx2 ( pewno na wyższych wygładzaniach też pójdzie, ale nie sprawdzałem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma naprawdę sensu katować wyższym V wzrost wydjności jest bardzo mały.

Vapor-x na stock osiągnoł 980/1400 przy zwiększonym V do 1.3 1040 gpu a wydajność minimalnie wzrosła,przepustowość pamięci już wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie panowie do was czym podbijacie napięcia w kartach? W BIOS'ie jest blokada. MSI Afterburner nie działa ze wszystkimi egzemplarzami.Mój Asus śmiga na 1050/5400 bez zająknięcia przy V 1.2 ( SmartDoctor ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam trochę inne pytanie posiadam radka hd 5750 z his-a 1GB icooler IV oraz płytę główną Gigabyte GA-M61PM-S2 nVidia GeForce 6100 za Chiny Ludowe nie chce na tym śmigać . Co może być problemem . Reszta konfigu zasilka chieftec 550w . Objaw jest taki że włącza się chodzą tylko dyski twarde tak jak by miał za mało mocy . Nie ma standardowego piknięcia przy starcie kompa . Powód brak wsparcia dla pciexpress 2.1 (może pomógł by najnowszy bios) dodam że na innej zasiłce be quiet tak samo reaguje . Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze co lepiej wziąć, 5750 1GB czy 5770 512mb? Rozdzielczość 1680*1050. Jak się da włączę wszystko na full.

 

tu masz 5770 w cenie 5750. Sam tu kupowałem i jestem zadowolony. Masz Powercolor w bardzo dobrej cenie i w dobrej shaphire. Mimo że napisane że kart nie ma, to są na stanie bo dowiadywałem się dla znajomego.

sklep internetowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz 5770 w cenie 5750. Sam tu kupowałem i jestem zadowolony. Masz Powercolor w bardzo dobrej cenie i w dobrej shaphire. Mimo że napisane że kart nie ma, to są na stanie bo dowiadywałem się dla znajomego.

sklep internetowy

 

Znam ten sklep, kupowałem tam, ale ostatnio stwierdziłem, ze pamięci, które do tej pory na athlonie nudziły się na 800 nie potrafią zrobić stabilnie 1066 cl5 a jako takie są tam sprzedawane. Płytę tez u nich kupowałem. Co więcej pamięci dotarły do mnie otwarte, czyli mogły być testowane. Z innego źródła wiem, że sklep selekcjonuje części i lepsze sprzedaje drożej. Podsumowując, fajna cena za 1gb powercolora ale wybiorę w sklepie który nie otwiera pudełek.

 

A przy okazji jak OC tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałeś 1066 które nie działają tak jak powinny to się oddaje na gwarancje a nie snuje teorie o otwieraniu pudełek :)

Nawet gdyby Twoje były testowane to i tak muszą działać na 1066 bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałeś 1066 które nie działają tak jak powinny to się oddaje na gwarancje a nie snuje teorie o otwieraniu pudełek :)

Nawet gdyby Twoje były testowane to i tak muszą działać na 1066 bez problemu...

 

No i masz ze trzy albo cztery tygodnie bez kopa ;) no i koszty wysyłki i tak po mojej stronie. Jak by sklep był w Warszawie to bym odniósł, a wysyłać mi się nie chce po prostu. Działają teraz jako 800 cl4 i w sumie niech będzie, może jeszcze poćwiczę z HT [V].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak z głośnością karcioszki. Zarówno w 2D jak i 3D.

 

Mam dobrze wyciszony komp i w 2d kartę leciutko słychać przy otwartej obudowie a w 3d już trochę szumi ale nie jest do dokuczliwy hałas. zobaczymy później po zamknięciu budy ;) Ogólnie na głośność nie narzekam, a mam dość duże wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam kompa dosyć wyciszonego (maty wygłuszające) szukam wlaśnie nowej grafiki do 500pln w której bym już nie musial wymieniać chlodzenia. Oczywiście grafika do tej ceny jak najwydajniejsza chociaż do mojej rozdzialki 1440x900 to i moze 5750 wystarczy. W jakiej pracujesz rozdzielczości ( chodzi mi głownie o gry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...