Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Taka tam poranna rozgrzewka. Pierwsza bitwa:

 

Victory!

Battle: Ensk 24 lipca 2012 10:05:34

Vehicle: T-150

Experience received: 2 118 (x2 for the first victory each day)

Credits received: 23 315

Battle Achievements: Böelter's Medal, Top Gun, Defender, Reaper

 

Nawet mnie nie drasnęli.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może kiedyś. Puki co nie chce mi się zaczynać na nowo inną nacją. Pojadę już Niemaszkami. Poza tym ich wynalazki bardziej mi się podobają (wiem, wybieram jak baba auto, bo jest ładne i kolor też ma ładny).

Poza tym, z tego co czytam o potencjalnym kolejnym moim wozidle VK3601(H), to ponoć całkiem niezła zabawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada na początek - nie trzymaj się twardo jednego czołgu i jednego drzewka. Ciąg równo trzy - cztery linie. To zawsze przydatna opcja, gdyby się okazało, że czołg na którym wylądowałeś to pasmo porażek, strat finansowych i ciągła nerwówka. Ustal sobie na początek "główny" (dajmy na to - E-50 M), do którego dążysz i kilka mniej ważnych maszyn w odwodzie (polecam pozostawić sobie pz4 do zarabiania... przy 8 tierze będziesz potrzebował duuużo kasy na naprawy i ammo).

Przy robieniu nowej nacji zwykle pierwsze trzy-cztery tiery przeskakuje się jak burza w jeden dzień. Nawet się nie opłaca przeszkalać załogi na tych parę bitew.

 

 

Radzę też robić każdy czołg @ elite. Dlaczego? Tłumaczę:

- zrobiłem dawno temu tygrysa.

- trochę później zrobiłem tygrysa p (od razu mogłem założyć 88L71 z tygrysa)

- zacząłem robić linię medów... każdy miał zrobione silniki i część topowych dział... zostawały mi gąsienice i wieża

- zacząłem robić linię TD... każdy TD już na starcie miał dostępne lepsze silniki.

 

Dzięki temu przejście z jednej maszyny na drugą mam do tej pory bezstresowe - robię za free expa gąsienice i zakładam od razu najlepsze dostępne rzeczy - do zrobienia zostaje mi działo (albo dwa), czasem wieża, jeżeli nie robię jej z free expa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest to że u Niemców jedno radio pasuje do reszty(wszystkich) czołgów Dołączona grafika

 

Ustal sobie na początek "główny" (dajmy na to - E-50 M),

 

Też tak zrobiłem na początku, ale teraz głównych celów chyba mam z 7 :lol: Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jeden główny cel: 3mln kredek na 4502p. Mógłbym w tej chwili kupić E-100, T110, GW tygrysa i parę innych zabawek, ale nie mam na nie na razie ochoty. W garażu ma się jeszcze kiedyś pojawić maus i tyle. Reszta to będzie wynik równania "frajda z gry = kolejny patch WG * konkretny czołg".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szawel: Gdzie ty widzisz medy T10 na stronie WoT'a??

 

Czyli co jak dorwę się w końcu do KV-4 i po patchu natrafię na medy T10 to zrobią mi z du... jesień średniowieczną:D??

Edytowane przez demon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szawel: Gdzie ty widzisz medy T10 na stronie WoT'a??

 

Czyli co jak dorwę się w końcu do KV-4 i po patchu natrafię na medy T10 to zrobią mi z du... jesień średniowiecznąDołączona grafika??

 

Do zrobienia jesieni średniowiecza z d.. KW-4 nie trzeba medów dziesiątego tieru. Wystarczy jeden ogarnięty z ósmego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, ktoś przygarnie zielonego do plutonu?

Już mnie trafia jak co 2 random mam ekipę która leci artylerią na wroga, albo jak widzę lekkie i szybkie Luchsy czy inne lekkie stojące na tyłach a spotera nie ma.

Co prawda sam zielony jestem i wiele nauki gry przede mną, ale irytuje mnie jak ktoś nie stosuje podstawowych zasad tylko leci na łeb na szyję T-IV vs T-VIII i po minucie połowy ekipy nie ma. Względnie T-VIII stojące w bazie bez ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha też fajnie:) liczyłem, że jednak KV-4 jest troszkę lepszy, niż medy tego samego tieru:)

 

Średnie czołgi 8 poziomu prowadzone przez dobrego gracza są zagrożeniem dla każdego wozu w grze, nie tylko KW-4, to nie działa na takiej zasadzie że którys czołg jest lepszy od drugiego. Kluczem do sukcesu jest unikanie walki na zasadach przeciwnika czyli np. w przypadku KW-4 unikanie walki kołowej, trzymanie medów na dystans i trzymanie sie jakiś skał i domków, tak aby kierowca takiego czołgu nie mógł uniknąc twojej armaty. Średnie czołgi nie wybaczają błędów, nie mają pancerza, mają mało hp i jeśli zniwelujesz ich zalety to nawet fakt, że T-44 może na wstecznym kręcić kółeczka wokół VK4502B i unikać w ten sposób jego armaty na niewiele się zda Dołączona grafika.

Edytowane przez Ditz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trawienny klan posiada jakiś komunikator?

 

ps. Jestem dziś piekielnie zmęczony ale raidergummi pokazał ładną walkę, moje pytanie jest dlaczego tak mało sreberka wpadło za bitwę? Na moim T49 potrafię nabic więcej srebra http://i.imgur.com/mC8EX.jpg.Co prawda ja staram się uszkadzać raczej, natomiast kile na tym małym TD wpadają same Dołączona grafika

Edytowane przez Turkina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mają pancerza, mają mało hp i jeśli zniwelujesz ich zalety to nawet fakt, że T-44 może na wstecznym kręcić kółeczka wokół VK4502B i unikać w ten sposób jego armaty na niewiele się zda .

 

to chyba gramy w 2 różne gry BO E50 1800 HP E75 1920HP czyli całe 120 HP mniej omg wtf, T44 1300 HP IS-3 ma teraz chyba 1500 czyli az 200 HP mniej, pancerz ? KT,IS3 i cala Ciezka reszta to maslo dopiero na T9 zaczyna sie jakis tam armor kiedys to bylo tak ze KT odbijał przodem od IS-3 z BL9 i bylo fajnie a jak sie IS-3 ustawiles prosto to tez bylo ok teraz to wchodzi przodem a tylem wychodzi i tyle z tego calego pancerza jest jak cos nie wejdzie to to bug jest lub fart a nie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnie T10 po prostu dodadzą. I z tego co widziałem w testach, te medy jeżdżące po mapie to dla innych czołgów istna rzeźnia. Na własne oczy widziałem jak kumpel zatrzymał, a potem rozniósł pół przeciwnego teamu T10 amerykańcem.

 

 

-==-=-=-=-=-=-=-=-==---

Ferdek już nie jest OP. Ktoś w WG coś spieprzył (pewnie wszyscy na raz) i wczoraj obrywałem z ~200m od T29, przy czym strzelał mi we front. Całkiem nieźle, jeżeli weźmie się pod uwagę, że standardowa pena dla T29/T32 to 198mm, a ferdek ma 200mm przedniego pancerza Dołączona grafika . Może z premium jechał... nieważne w sumie, przeżyłem, chociaż zjechał mnie do 70hp.

 

Ale do rzeczy:

Tygrysem grało mi się bardzo fajnie. To był praktycznie mój pierwszy poważny HT, więc na nim się uczyłem grania tym typem czołgów.

A jak wsiadłem w Porsche, to po prostu pogrom. Z daleka snajper, z bliska pokazujesz przeciwnikowi przedni pancerz (większemu przeciwnikowi pod kątem) i może liczyć tylko na trafienie w wieżę. Dla mnie to maszyna do robienia steel walli Dołączona grafika

3001p jest imo taki sobie... bardziej mi podpasował 3001h. 3601h miałem jeszcze w czasach dawnopatchowych i czułem się momentami mocno OP... taki mini tygrys.

 

Wydaje mi się że niektórzy z 7 tieru jak widzą Ferdka przełączają się na premium ammo. Ostatnio tez T29 zebrał mi troche HP. Strzelał centralnie w przód Ferdiego.

A 12,8cm tez porazka, jakieś 2 dni temu KV1S odbił mi 3 srzały. Inna akcja JagdPanther (o dziwo niemiec) odbił 3 strzały pod rząd.

Podobne akcje z 12,8cm na E75. Na tym czołgu zdazało się przegrac pojedynek z IS3 po pociski które strzelałem mu w dolny pancerz potrafiły po prostu rykoszetować. No ale działo przynajmniej damage ma przyzwoity i nie trzeba w kolesia wpakować 20 pociksów,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tom

1.po pierwsze primo nie strzelasz na e75 w dolny pancerz is3 czy czegokolwiek innego, chyba że jesteś piętro niżej niż on i walisz mu w spód pod kątem 80-90 stopni.

2.po drugie primo...waląc cokolwiek, czymkolwiek z penem 1000 nawet z tak wysokiego czołgu jak e75 w tak niski jak i3 nie przebijesz dolnej płyty - patrz pkt 1

 

is3 bez problemu leci strzał za strzałem(chyba ze w ammo rack, wtedy jest bum) od przodu ze 128mm...zero problema. NIE CELUJE SIE W DOLNĄ PŁYTE, szkoda zachodu, nic ci to nie da, szansa na rykoszet zabójcza....

 

Edytka - moze w 1 pkt przesadziłem ale minimalnie. Po prostu trzeba patrzeć i nie walić w ekstremalne skosy(tenże spód) bo szansa na przebicie żadna. Trza walic w jak najbardziej płaskie powierzchnie. Jak zawsze...i modlić się by krap od WG pozwolił w losowaniu na przebicie w tej zasranej 128...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że niektórzy z 7 tieru jak widzą Ferdka przełączają się na premium ammo. Ostatnio tez T29 zebrał mi troche HP. Strzelał centralnie w przód Ferdiego.

A 12,8cm tez porazka, jakieś 2 dni temu KV1S odbił mi 3 srzały. Inna akcja JagdPanther (o dziwo niemiec) odbił 3 strzały pod rząd.

Podobne akcje z 12,8cm na E75. Na tym czołgu zdazało się przegrac pojedynek z IS3 po pociski które strzelałem mu w dolny pancerz potrafiły po prostu rykoszetować. No ale działo przynajmniej damage ma przyzwoity i nie trzeba w kolesia wpakować 20 pociksów,

 

Mam to samo wrażenie przy ferdku - tak jakby wszyscy nagle mieli premium ammo i na nie przeskakiwali. Co śmieszniejsze, ostatnio częściej dingują ode mnie 8 i 9 tiery, niż 7. Komedia.

Co do e-75, to różnie z nim jest. Albo wchodzi wszystko, albo wszystko dinguje - jakby MM włączał niewidzialną zaporę dla niektórych graczy. W jednej bitwie rozwalam dwa 10 tiery, żeby w kolejnej zginąć po spotkaniu KW-2, który magicznie odbija (albo łyka za zero) cztery moje pociski, a sam wstrzeliwuje się we mnie bez problemu (wieżyczka dowódcy).

 

-===-=--=---=-=-=-===-=-===---=-==--=-==---=-==-==-===-===--

Szybkie pytanie do posiadaczy E-50. Które działo - 88L100, czy 105? Jestem w miejscu "posiadania odpowiedniej ilości expa do 88" i "posiadania odpowiedniej ilości expa + free expa do 105".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do posiadaczy E-50. Które działo - 88L100, czy 105? Jestem w miejscu "posiadania odpowiedniej ilości expa do 88" i "posiadania odpowiedniej ilości expa + free expa do 105".

Szybka odpowiedź: 105.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w.

88 zostaw se na koniec do zabawy(i oszczedzania kosztów ammo)

celność jak ze 105 prawie, 105 szybsza( bo w sumie z wydłużonym czasem celowania ta rura jest jednak gorsza niz 105).

88=wiecej strzałów za zero, w dodatku nie zdejmuje gąskom tier 8-9-10...nie dosc ze strzał za zero to jeszcze nieskuteczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...