Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Niee,przed wydaniem fulla będzie całkowity wipe (przed przejściem na open beta chyba też).Jedynym plusem będzie to że beta testerzy dostaną KV-220 i jakiś inny czołg premium.

Na razie będzie wszystko zwracane aby można było przetestować czołgi ostatnich tier zamiast znowu męczyć się od początku.

 

Przy okazji,dzisiaj miałem bardzo fajną sytuacje: grałem IS3,przeciwnicy mieli Ferdi i tak wyszło że się spotkaliśmy na polu bitwy na otwartej przestrzeni.Jak zawsze dostawałem miliardem pocisków od arty i jakiś mniejszych czołgów a ferdi dodatkowo nawracał się na mnie.W dosłownie ostatnim momencie przyjechał nasz pzkpfw III z 1% hp i zablokował ferdiego tak abym mógł spokojnie punktować w jego bok.Potem ja go osłoniłem przed KV i obaj przeżyliśmy bitwę.... taka historyjka z happy endem :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o złym przydzielaniu PzIII... jak sam nim grałem raczej czegoś takiego nie zauważyłem, ale było to dość dawno. Fakt, że teraz grając 7-8 tierem na PzIII faktycznie często się trafia.

Drugim takim czołgiem, który też w jest słabo przydzielany jest właśnie odkryty przeze mnie M6 (tier 6).

Jego poprzednik - T1 Heavy, przydzielany jest średnio, ale zdarzają się bitwy, kiedy trafia się na samą górę.

Natomiast M6 - porażka. Prawie każda bitwa to jakiś IS7 albo Maus, albo przynajmniej kilka IS4, IS3. Naprawdę ciężko będzie zdobyć te 35k expa do następnego T29.

 

Jeśli chodzi o wipe czekam z niecierpliwością. Mam zamiar odkryć wszystkie amerykańskie HT i jak starczy expa niemieckie TD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czytac uwaznie poprzednie posty ;) Exp zdobyty na czolgu Elite mozna zamienic na free xp placac goldem, 1 golda za kazde 25 expa. Zamiana odbywa sie w stosunku 1:1.

 

Problem w tym ze mam elite (mam nadzieje ze dobrze rozumiem, elite to czolg ulepszony do maksimum) ale nie mam mozliwosci wymiany expa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, ze jeszcze nie masz dosc expa (Convert staje sie aktywny dopiero, gdy masz co najmniej 25 exp), ew. zaznaczyles "accelerate crew training" i caly zdobywany exp idzie na szkolenie zalogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok od poczatku:

  • czolg musi miec wynalezione wszystkie ulepszenia i czolgi nastepne (cale jego drzewko jest odkryte)
  • na liscie Twoich czolgow (na dole ekranu) pojawi sie ikonka podobna do medalu (nie mylic ze zlota wstega!)
  • nad lista Twoich czolgistow pojawi sie tick-box z opcja przyspieszenia szkolenia zalogi (jesli chcesz wymieniac expa na free expa opcja ta MUSI byc wylaczona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakoś mieszane uczucia co do tej gry.

Gram teraz T-28 i Hetzerem na zmianę.

Ten pierwszy - nie wiem jaka jest jego rola na polu walki, na scouta za wielki, dość szybko pada bo większość gier, do których wpadam ma głownie Tigery, IS'y itd. Do strzelania z zaskoczenia czy z drugiej linii też nie jest najlepszy, mam zamontowane działko 57mm - fajne bo dość szybkostrzelne i celne ale nie da się tym dosłownie nic przebić. O ap można zapomnieć a nawet HE często zdaje 0% obrażeń co jest już totalną kpina.

 

Z drugiej strony Hetzer, który jest tak beznadziejny, że masakra. Z najlepszym silnikiem i podwoziem to ledwo 20km/h jedzie. Biorąc pod uwagę, że żeby w cokolwiek wycelować trzeba manewrować całym pojazdem to to jest porażka bo zanim się gdziekolwiek rozstawie to padam na 1 strzał.

 

Strasznie irytujące - może KW będzie trochę lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakoś mieszane uczucia co do tej gry.

Gram teraz T-28 i Hetzerem na zmianę.

Ten pierwszy - nie wiem jaka jest jego rola na polu walki, na scouta za wielki, dość szybko pada bo większość gier, do których wpadam ma głownie Tigery, IS'y itd. Do strzelania z zaskoczenia czy z drugiej linii też nie jest najlepszy, mam zamontowane działko 57mm - fajne bo dość szybkostrzelne i celne ale nie da się tym dosłownie nic przebić. O ap można zapomnieć a nawet HE często zdaje 0% obrażeń co jest już totalną kpina.

 

Z drugiej strony Hetzer, który jest tak beznadziejny, że masakra. Z najlepszym silnikiem i podwoziem to ledwo 20km/h jedzie. Biorąc pod uwagę, że żeby w cokolwiek wycelować trzeba manewrować całym pojazdem to to jest porażka bo zanim się gdziekolwiek rozstawie to padam na 1 strzał.

 

Strasznie irytujące - może KW będzie trochę lepszy.

 

Dziwne jak jezdze T-34 z ta sama 57tka to nie mam problemu z przebijaniem pancerzy.

 

A Hetzerem fakt bywa ciezko, ale chociaz pancerz ma dobry i niski profil wiec zyje dluzej niz jego tier by na to wskazywal . Najlepiej wspierac ciezsze czolgi z pewnej odleglosci badz czekac tam gdzie wrog zazwyczaj wyjezdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakoś mieszane uczucia co do tej gry.

Gram teraz T-28 i Hetzerem na zmianę.

Ten pierwszy - nie wiem jaka jest jego rola na polu walki, na scouta za wielki, dość szybko pada bo większość gier, do których wpadam ma głownie Tigery, IS'y itd. Do strzelania z zaskoczenia czy z drugiej linii też nie jest najlepszy, mam zamontowane działko 57mm - fajne bo dość szybkostrzelne i celne ale nie da się tym dosłownie nic przebić. O ap można zapomnieć a nawet HE często zdaje 0% obrażeń co jest już totalną kpina.

 

Z drugiej strony Hetzer, który jest tak beznadziejny, że masakra. Z najlepszym silnikiem i podwoziem to ledwo 20km/h jedzie. Biorąc pod uwagę, że żeby w cokolwiek wycelować trzeba manewrować całym pojazdem to to jest porażka bo zanim się gdziekolwiek rozstawie to padam na 1 strzał.

 

Strasznie irytujące - może KW będzie trochę lepszy.

 

Podobno na T-28 sie 85mm niezle sprawdza, zostajesz wtedy troche z tylu i snajperzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno na T-28 sie 85mm niezle sprawdza, zostajesz wtedy troche z tylu i snajperzysz.

 

Troche sie nie oplaca finansowo - 57mm pozniej sobie zamontujesz na T34 z drugiej galezi i nie bedziesz musial go ponownie odkrywac a 85mm jest tylko na T-28.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał sobie zaplanować w co iść po soft-wipe i na co mu starczy

German Tree Exp

US Tank Tree Costs Rev1

Russian Tree Exp

https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AmcO9IdiLSMXdHFMaTBKejRTVjZFMlZScWhlOHJqN2c#gid=0

Edytowane przez M@TI
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymienić gąsienice, wieże i działko co chyba z 6 czy 7 tys expa kosztuje. A to już połowa KV.

 

Trzeba miec tez kasiorke na tego KVa , a w pelnej wersji bedzie troche trudniej o golda na wymiane ;) A zupgradowany T-28 bardzo przyjemnie nabija fundusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał sobie zaplanować w co iść po soft-wipe i na co mu starczy

German Tree Exp

US Tank Tree Costs Rev1

Russian Tree Exp

https://spreadsheets...hlOHJqN2c#gid=0

 

na jakies zasadzie odbywa sie unlock pojazdow za pomoca free exp po wipe. przykladowo, zeby odblokowac JagdTigera trzeba odblokowac go z poziomu Ferdka? czyli Ferdek > armata > lepsza armata> JT. czy odrazu klikam na JT i jest on unlock?

 

 pytam bo z linku wynika ze JT kosztuje ponad 250tys expa. a w drzewku gry ponizej 200tys. jezeli nie dodamy do tego tych dwoch armat od ferdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo się odkrywa jak normalnie,czyli trzeba kupić wszystkie poprzedzające części-czyli tutaj akurat te armaty.

Te szablony tyczą się tylko minimum bez dodatkowych (oprócz wymaganych) ulepszeń tak aby jak najszybciej odkryć dany czołg.

Znalazłem je na forum WoT w poście z przed kilku dni także nie powinno być raczej żadnych przekłamań,choć przyznam się że sprawdzałem tylko pobieżnie niższe tiery - do IS7 czy Mausa nie chciało mi się liczyć [;

A co do tego pliku z 4 linku to dla mnie czarna magia także nie mam pojęcia z czym to się je,ale przy okazji wrzuciłem,bo może ktoś to rozszyfruje.

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zeby odkryc te armaty i dojsc do JT trzeba conajmniej miec Ferdka. a zeby miec Ferdka trzeba tier nizej miec. tak to mozna zjechac do loltraktora. nic nie rozumie :\

 

Musisz odkryć całą "ścieżkę" w drzewku, czyli od PanzerJagera przez wszystkie inne TD do JagdTigera.

Oczywiście w każdym z nich obowiązkowo tylko te elementy, które w jego drzewku ulepszeń prowadzą do następnego pojazdu.

 

Korzystając z arkuszy, które zalinkował M@TI widzę, że na dużo więcej niż jeden Tier X liczyć po wipie nie mogę. Aktualnie mam ok. 830k całkowitego expa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok teraz panimaju :D

 

jak obliczyc calkowity exp? dodac wszystkie pjazdy jakies sie ma i te jakie sie mialo?

 

czy takie elementy jak siatka maskujaca, system dosylajacy pocisk(co to w ogole daje?), binokle polowe mozna przenosic miedzy pojazdami. badz zostawic sobie do innego? czy sa sztywno przypiosane do pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal strone ze statystykami gracza tam jest podany total exp.

 

A upgradow sie nie da sprzedac.

 

Ja polecam na kazdy czolg powyzej tier 5 gun rammer (ten +10% do szybkosci ladowania)

Edytowane przez Michaelius
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...