Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Super karta.

 

1306 mhz przy tak niskim napięicu jest cudownym osiągnięciem.

 

Nie ma co kombinować.

 

 

 

No karta solidna, "Worms : Armaggedon" po OC , uciągnie Dołączona grafika

 

eloprezio

Ile masz na tym w 3dm11 w extreme?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta bardzo mnie zadowala, szkoda że na Elpidach Dołączona grafika

Mam dostęp jedynie do bezpłatnych benchmarków. Oto wyniki:
3DMark
http://www.3dmark.com/3dm/2375795
3DMark11
http://www.3dmark.com/3dm11/7923564
 

Maksymalna temperatura podczas testów: 68 stopni.

Edytowane przez eloprezio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób test w Heaven Benchmark 4.0.  Testowałem nim stabilność GTX 670 po OC.  Łapałem freezy, gdzie normalnie w 3D Markach ich nie było. Dla pewności potem sprawdziłem w paru grach i kilkunastu minutach też łapałem freezy. Dzięki temu mogłem znaleźć stabilne minimalne napięcie i zegary.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary trzymają zarówno jak przy benchmarkach jak i grach.

Heaven nie testowałem, ale jesli nie wywala po >1h tytułów takich, jak BF4, Crysis3, AC4, Batman, Grid2, to raczej uznaje OC jako stabilne ;)

 

Próbowałem wyższych taktów. Przechodziły benche ale wysypywaly w BF4, wiec to 1200 to juz po korektach tego sortu.

 

Wziąłem sie za godziwe kręcenie procka, także zobaczymy co ten zestaw jeszcze wyciśnie. Na początek odkryłem wyłączone XMP i pamięci na 1300 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kręcenia używałem wyłącznie Asus GPU Tweak. Power Target na max(110%), GPU Temp Target na max(95 stopni C), Max GPU Voltage na max (1212mV) i dalej tylko zegary w górę.

 

Nie dokonywałem zmian w biosie karty.

Edytowane przez eloprezio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić kartę GTX 780 od EVGA i mam pytanie: czy warto jest dopłacać do modelu SuperClocked (dopłata ok. 50-60zł) czy brać normalną wersję ACX z fabrycznymi zegarami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam evga gtx780 sc acx cooler - chyba o taką Ci chodzi. Piszczą w niej cewki, to częsty problem z tym modelem, wystarczy pogooglować. Kup referenta i sam podkręć. 5 minut roboty no i mniej zapłacisz, poza tym mniejsza szansa, że trafisz na sztukę z piszczącymi cewkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka, obecnie posiadam 560ti wersje 2GB. Planuję zmianę głównie ze względu na Wieśka 3, ale on wyjdzie zapewne dopiero gdzieś po wakacjach.
Karta na którą jestem już zdecydowany to GTX770 od MSI (teraz też posiadam kartę od MSI i jestem bardzo zadowolony).
Pytanie takie, czy kupować teraz za 1249pln, czy poczekać może do czerwca? Nie wiem czy Maxwelle zdążą wyjść i czy cokolwiek namieszają na rynku, jeśli chodzi o znaczący spadek cen tych modeli? Wiem, że nikt nie jest prorokiem, wiec pytanie czysto informacyjne.
I druga rzecz, w necie komentarze o tej karcie od MSI są bardzo dobre, jednak tutaj na forum natrafiłem ostatnio na post kolegi, który po dwóch dniach miał artefakty. Domyślam się, że taki pad karty w pierwszym tygodniu to przypadek losowy, czy może firma MSI należy do kart, których nie polecacie z jakiegoś względu?

Edytowane przez yoshi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musiał być przypadek.

 

Sam mam MSI GTX 670 i robię z nią cuda.

 

Karta żyje i ma się doskonale.

 

p.s... jak na teraz Twojego GTX 560Ti nie brakuje, poczekałbym na Maxwele.

 

GTX 770 też jeszcze będą dostępne, a kto wie, co Maxwel ciekawego przyniesie, a ma coś nowego wprowadzić do architektury.

 

http://twojepc.pl/news29923/Specyfikacja-techniczna-GPU-na-bazie-architektury-Maxwell.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. Z tym, że maxwell na pewno wystartuje z wyższego pułapu cenowego? Albo zrobią również modele porównywalne z wydajnością do 770, pytanie tylko czy będą tańsze od bazowego gtx'a 770.Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musiał być przypadek.

 

Sam mam MSI GTX 670 i robię z nią cuda.

 

Karta żyje i ma się doskonale.

 

p.s... jak na teraz Twojego GTX 560Ti nie brakuje, poczekałbym na Maxwele.

 

GTX 770 też jeszcze będą dostępne, a kto wie, co Maxwel ciekawego przyniesie, a ma coś nowego wprowadzić do architektury.

 

http://twojepc.pl/news29923/Specyfikacja-techniczna-GPU-na-bazie-architektury-Maxwell.html

Fajne bzdury , maxwell to nic innego jak kepler refresh. Pełne wsparcie dx11.2 bez żadnych gwiazdek i unified memory access. Wzrost wydajności na architekturze będzie podobny do gf100 vs gf110. Więc cały potencjalny zysk zależny tylko od procesu 20nm.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie fakty , te głupoty ktoś przekopiował z pastebin. Pierwszego maxwella już mamy , a ty dalej wklejasz bzdurki z tamtego roku.

 

Maxwell nie ma w sobie żadnego cpu arm , ktoś ładnego fejka wyprodukował m.in na podstawie nowej tegry.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie nie będzie też jakiegoś mega skoku względem 680/770/780 i 780 Ti.

Ludzie którzy posiadają te karty raczej mogą spać spokojnie albo teraz kupić coś z nich, nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...