Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba sobie żartujesz, wszystkie te modele były niejednokrotnie oceniane w tym temacie, wystarczy poszukać.

Ja bym szukał SGS albo Nexus'a One. iPhone'a sobie daruj bo 3GS już trochę latek ma i za bardzo odstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie patrzeć, to wszystkie są od niego lepsze w ten lub inny sposób.

 

Większość ma lepszy system (Android) - argument używany do walki z BadaOS ;]

Większość ma lepszy ekran - Ace ma identyczny.

Większość ma lepszy aparat - 5MPix. Z kamerą bywa różnie.

Większość ma lepszy procek - Wave mają nawet po 1GHz.

SGS miażdży go chyba wszystkimi parametrami. ;]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Android jest lepszy od iOS? Kwestia gustu ;)

Rozdzielczość ekranu niestety odstaje od dzisiejszych standardów, ale przy przekątnej 3,5" nie ma tragedii.

Aparat owszem kicha ;)

Procek w 100% wystarcza. Aplikacje i gry są tak dobrze zoptymalizowane, że wszystko co nowe działa płynnie. Możesz zobaczyć np. gameplay z "Infinity Blade" albo "Real Racing 2" jeśli chcesz poznać możliwości graficzne tego telefonu.

 

A teraz do rzeczy ;)

Mając 1000zł rozważałbym Motkę Defy, używanego Galaxy S albo iPhona 3GS.

Edytowane przez siebek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki telefon wybrać w przedziale 40-500zł z fizyczną klawiaturą. Musi mieć dobrą baterię oraz aparat robiący jak najlepsze zdjęcia. Reszta dodatków jest zbędna. Najlepiej jakby był to nowy telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak co dwa lata tak i dzisiaj wymieniam telefon.

A że nie poruszam się w temacie proszę o bardziej rozgarniętych w temacie o pomoc.

Co byście wybrali ?

 

Alcatel OT-807

 

Emporia Elegance

Emporia TALK Premium

 

HTC Wildfire

 

LG GM360 Bali

LG GT540 Swift

LG KP500 coockie

 

 

Nokia 2220 slide

2700 classic

6303i classic

6700 classic

7020

7230

C1-01

C3-01

C5-00

X2-00

 

Samsung Avila GPS

Ch@t 335

Delphi

E2550

Galaxy i5800

Monte

S5230

Solid B2710

Solid B2100

Wave 533

 

SE Cedar

Elm

Hazel

Xperia X10 mini pro

Xperia X8

Zylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Moto V8 i chodzi genialnie.

Na czym mi zależy to na bardzo dobrej jakości rozmów oraz dobrej baterii.

Ale im dłużej przeglądam, czytam to pewnie przydałoby się WiFi, dobry aparat (zauważyłem, że dość często pstrykam).

Jeżeli aparat (czy tam video) to port pamięci by się przydał.

Od dotyków raczej stroniłem ale widzę, że tendencja jest "dotykowa" na dzisiejszym rynku i aby być na czasie trzeba się do dobrego dotyku przekonać.

Hazel przyciągnął moją uwagę również.

 

Na razie fajne wydają się:

HTC Wildfire

Samsung Wave 533

Solid

SE Hazel

Elm

Xperia X8

Nokie Cx-xx

 

Ale możliwe, że coś przegapiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, przegapiłem Hazel.

 

Niektórzy biorą dotyki nie dla samego dotyku, ale dla rozmiaru ekranu. Jak już zrobisz znajomym fotkę na imprezie, to lepiej ją pokazać na ekranie powyżej 3 cali, niż na jakimś 2.4/2.6. ;]

 

Wildfire odradzam i pewnie nie będę w tym odosobniony. Wadliwy sprzęt i taki sobie ekran.

X8 może być upierdliwy przy pisaniu smsów, jeśli masz duże palce.

C1-01 to zabytek na poziomie 6020.

C3-01 poza małym ekranem jest do przeżycia.

C5-00 ma tragicznie mały ekran.

 

Sugerując się listą modeli wykombinowałem, że mowa o sieci Era. Jeśli tak, to pominąłeś Galaxy Mini, który ma gorszy aparat od WF, taki sam ekran, ale lepszego procka i powinien chodzić bardziej przyzwoicie. Jednak jego pokonuje Wave.

 

Podsumowując: Patrząc tylko i wyłącznie na aparat, to bierz któregoś z SE. Jeśli chcesz większy ekran i system (kosztem aparatu), to chyba Wave jest najlepsza opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli zdecydowałbym się na jakiegoś dotykowca to co brać w cenie do 500zł?

 

Jak by się udało wyrwać Wave 723, to chyba najlepszy (osiągalny) wybór. 5MPix z AF i lampą, ekran 3.2 cala, BadaOS - jak nie jesteś gadżeciarzem (tudzież fanboyem Androida), to ten system w zupełności Ci wystarczy.

 

Potem jest omawiany Wave 533 (fajna sprawa do przyciski do odbierania i odrzucania połączeń) oraz i5800, który już trochę ma, ale nadal jest ciekawy.

 

Możesz jeszcze obejrzeć X8 oraz X10 mini pro, ale one są trochę małe - kobiece bym powiedział.

 

A Zylo od SE ?

Poprawny telefonik ?

 

Typowy telefon muzyczny. Zamiast niego wolałbym już Solid lub Hazel/Elm.

Rzuć jeszcze okiem na i5800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES - Twoje wskazania były wielce pomocne.

Czego jeszcze często używam a nie wspomniałem to internet.

Teraz będę to robił jeszcze częściej za pomocą WiFi.

W którym telefonie działa to lepiej ?

Wave533 czy Hazel ?

Czy multitouch fajnie działa w Wave czy mocno zacina i jest to tylko bajer ?

Co do Hazela to zdjęcia robi genialne, z tej opcji w tel przyznam bardzo często korzystam.

Czy Wave mocno odstaje w tej kwestii ?

MP3 biorę jako dodatek - niech tam coś brzdąka.

Jeszcze wyposażenie i ew. potrzeba dokupowania kabelków, pamięci i innych.

Hazel chyba musi mieć dedykowany kabelek ?

W Wave widzę, że jest miniUSB tak samo i minijack.

 

Ale najważniejsze dla mnie to obsługa telefonu.

W tym aspekcie bezapelacyjnie wygrywają u mnie klawiszowce.

Czy wave nie sprawia jakiś dziwnych kłopotów ?

Czy ma czujnik zbliżeniowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o multitouch w Wave to działa bardzo dobrze, powiększanie jak i oddalanie działa bardzo płynnie. Aparat jest przyzwoity, aczkolwiek od najlepszych odbiega jakoscia zdjec. Nie wiem jakie robie hazel tak wiec nie mam porowanaia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie mam pojęcia, jak działa to w Hazel. Wava nie testowałem dokładnie, ale z routerem w domu sobie radzi, z hotspotem w kawiarni czy na rynku miasta też powinien sobie poradzić. Jednak nie znajduje on nawet połowy AP widocznych z poziomu routera - nie ma co porównywać anteny w telefonie do anteny "Yagi" dla PC/routera.

2. Multitouch działa bardzo dobrze.

3. Zdjęcia z Wave 533 i Zdjęcia z Hazel. Generalnie portal robi fajne recenzje i można w nich znaleźć foty z większości telefonów.

4. Po szybkim rzuceniu okiem wnioskuję, iż jest to nietypowy kabel. Nawet jeśli będzie dołączony do zestawu, to jest to lekki minus w stosunku do obecnego trendu/standardu.

5. Czujnika zbliżeniowego nie stwierdziłem.

 

Jeśli chodzi o wybór między klawiszami i dotykiem, to niechęć do dotykówki szybko mija. Przez tydzień byłem w posiadaniu KU990 i potem z przyzwyczajenia masklałem palcami po zwykłym ekranie E65. Obecnie nie mam telefonu dotykowego, ale za każdym razem gdy biorę taki do reki, to jest to dla mnie naturalne i łatwe.

Prawdę mówiąc klawiszowce mają przewagę nad dotykowymi tylko wtedy, gdy jedziemy samochodem i jedną ręką musimy napisać SMSa. Nie jest to jednak dobry pomysł i lepiej się zatrzymać. W każdym innym przypadku dotykowy ekran wygrywa.

Jak ktoś ma duże palce albo nie lubi pisać na ekranie, to (w przypadku 533) mamy sprzętową klawiaturę, gdzie klawisze można wyczuć i łatwiej się pisze. Pewien problem stanowi przywyknięcie do takiej klawiatury (ekranowej także). Mimo iż to stary dobry qwerty, to szybko się okazuje iż pisanie to czynność czysto mechaniczna i układu klawiatury uczymy się od nowa, bo inne jest ułożenie dłoni. Po 50-100 smsach odruchy powinny być wyrobione.

W przypadku Wave są jeszcze klawisze do odbierania i odrzucania - szkoda, że nie ma tego w każdym dotykowcu. W innych trzeba zazwyczaj odblokować ekran przyciskiem na górze lub przeciągnąć palcem po ekranie. Na szczęście te przyciski także przydają się głównie w samochodzie - ogólnie, gdy mamy wolną tylko jedną rękę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera kusi mnie ten ZTE Blade/Orange San Francisco. Przed podjęciem ostatecznej decyzji cy moglibyście podać mi kilka rozsądnych alternatyw w podobnej cenie?

 

Zależy o jakiej cenie mówisz. Allegro ma 500-600. Na Ceneo widzę za 849.

W pierwszym wypadku widzę Wildfire, Swift Plus, X10 mini i mini pro.

W drugim przypadku Ace, Gio, Backflip, 551 lub używki wyższej półki - np Desire.

 

O kurcze przeoczyłem SE VIVAZ.

Dobre to w porównaniu do WAVE 533 ?

 

Vivaz ma ciekawy aparat i nagrywa 720p, ale fotki w nocy robi gorsze niż Wave723. Poza tym oporowy ekran i Symbian, czyli bez szału.

Jak Vivaz jest w zasięgu cenowym, to powinien być Swift Plus, Ace, a nawet Desire. Jaka to dokładnie oferta (abonament) i w jakiej sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M yślałem raczej o czymś z oferty orange.

 

Zastanwiałem się nad

LG P350 Swift ME

Samsung Wave 723

SE XPERIA X8 i X10 mini

 

Zamówiłem ednak tego ZTE Blade - choć najpewniej będzie to wersja na TFT. Ostatecznie sprzedam go jako nówkę i wezmę coś do 500 pln bo po tyle widzę, że chodzą po allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny netto w abo Pakiet dla Biznes 45 w ERA.

 

Ja bym patrzył na: Galaxy i5800, Wave 533 lub Wave 723 (jak dobrze patrzę, to jest w cenie Vivaz).

Z dobrym aparatem jest jeszcze C6-00 - też cena podobna do Vivaz, też Symbian i ekran oporowy, ale mamy pełen dostęp do Ovi sklepu (nie wiem, jak z tym jest w Vivaz), darmową nawigację i sprzętowe qwerty jak w 533.

 

Ewentualnie coś na handel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym patrzył na: Galaxy i5800, Wave 533 lub Wave 723 (jak dobrze patrzę, to jest w cenie Vivaz).

Z dobrym aparatem jest jeszcze C6-00 - też cena podobna do Vivaz, też Symbian i ekran oporowy, ale mamy pełen dostęp do Ovi sklepu (nie wiem, jak z tym jest w Vivaz), darmową nawigację i sprzętowe qwerty jak w 533.

 

Ewentualnie coś na handel.

 

Z tego wszystkiego najpierw kierowałbym się w Wave'a 723, później w C6-00 a na końcu w C6-00 lecąc po kosztach. Idąc w drugą stronę tzn to co podał Kaeres - po i5700 wskoczyłem na Desire i nie wyobrażam sobie teraz przejścia na coś mniejszego pod kątem surfowania po necie.

Desire Z w łapkach wydaje się w cholerę delikatne przez klipsy klawiatury i taśme między nimi.

 

PS jak męczyli mnie ofertą i babka zaproponowała mi Vizaz to spadłem z krzesła i turlałem się po podłodze widząc specyfikację do ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy planują w najbliższym czasie zakupy w Play jest chyba dobra informacja. Trzyjcie się krzeseł i wbijajcie tutaj

 

Edit:

Rzuciłem okiem na stronę, obdzwoniłem 2 punkty i stwierdzam, iż promocja jest zrobiona po tym, jak upewnili się iż żaden punkt nie ma stanie żadnej C7 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3 tygodnie kończy mi się umowa w Orange i myślę co wybrać, w grę wchodzą iP3GS, SGS, Nokia N8 wszystkie za 1zł. Aktualnie używam iP3G i jestem z niego zadowolony, ale może z drugiej strony nie jestem aż tak przywiązany do marki żeby dalej iść w iP... jestem skłonny zaryzykować i pójść w coś nowego. Nie ukrywam, że w telefonie zależy mi na szybkości jego działania - nienawidzę opóźnień po tapnięciach w ekran - i na dobrym aparacie/kamerze. Z tego co widzę aktualnie na rynku liderem pod względem foto jest Nokia N8, ale jej procek chyba lekko rozczarowuje... no i ten umierający Symbian. SGS też wydaje się ciekawą opcją chociaż boję się troszkę Androida i mam obawy co do jego wykonania/spasowania - podobno nie jest z tym zbyt różowo. Co myślicie o w/w opcjach, może macie jakieś inne propozycje?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Jezeli zalezy ci na super dobrym aparacie i video HD to tylko N8.

Wgrywasz aplikacje Camera Pro i masz o wiele bardziej rozwiniete menu aparatu i polepszona jakosc video/zdjec.

N8 = super aparat i video

I powiem ci wprost. S^3 jest zupelnie inny niz poprzednie.

DO tego powstaje na niego coraz wiecej ciekawych aplikacji.

Procesor jest slabszy poniewaz symbian jest mniej zasobozerny. DLATEGO.

Nie ma wodotryskow i innych gadzetow ktore wlasnie wymagaja minimum 1 ghz.

 

Powtarzam. Najlepsze video i foto = N8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...