Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariush190

witam!!

Chce kupic fona do max 500ziko.

Pierwsza zasada:

MP3 i Bluetooth i slot SD/MMC, mp3 player musi dać się zminimalizować, tzn żeby można było chodzić po menu i jednocześnie słuchać muzy..

Myślałem sobie nad SPV C500 (nowy 480ziko)

ale tez : http://www.allegro.pl/item155376615_telefo...arat_od_ss.html

ale nie wiem czy mozna spolszczyć tego windowsa...

Aha i motorola E1000 tez wchodzi w gre, ale nie wiem jak wygląda tam MP3, czy mozna zminimalizować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie słownika T9, polskich liter i sms-ów.

Obecnie mam nokie 3120, którą przekażę rodzicowi i wziąłbym nokię 6070 z tej przyczyny, że chcę prosty telefon z przyzwoitą baterią i irda (przesyłanie danych np. dzwonki / lista kontaktów z kompa).

 

Zależy mi jednak na korzystaniu z polskiego słownika T9 przy pisaniu sms-ów ale , żeby nie było jaj z wysyłaniem XX sms-ów zamiast 1 bo zawiera polskie znaki.

 

W 3120 jest to fajne, bo pisząc z T9 wyskakują polskie litery, ale komórka wysyła TYLKO znaki w standardowym kodowaniu - tj. nie wysyła znaków polskich - więc 1 sms to 1 sms.

 

1. A jako, że czytałem, że wiele aparatów robi se jajka i robi trudności, trzeba kombinować przy pisaniu / wysyłaniu to chciałbym się dowiedzieć jak to jest w noki 6070.

2. Oraz czy można przesyłać dane (dzwonki, kontakty, tapety, zdjęcia) z/do kompa poprzez IRDA.

 

Prosiłbym o odpowiedź.

THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm jakie są komórki ew. palmtopy z możliwością dzwonienia (nie wiem jak to się nazywa) które posiadają wi-fi? mógłbym poprosić o listę jakąś?

 

http://www.gsmarena.com/results.php3?sName...&sFreeText=

 

Więcej chyba nie trzeba :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję na gwałt tel, który spełnia następujące warunki:

 

-aparat jakikolwiek

-mp3

-slot na kartę pamięci

-cena max 350zl

-przydała by się jakaś gwarancja

-ew bluetooth

-brak simlocka/simlock orange

 

 

Na razie rozważam 3 możliwości:

Motorola C975 (niestety brak Bluetooth, istnieje może jakiś adapter?)

Motorola E398

Benq-Siemens C81 (ale podobno lubi się wieszać, no i bankructwo Benq Mobile, może być problem z serwisem).

 

Doradźcie :rolleyes:

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko będzie Ci kupić e398 z gwarą, możesz też popatrzeć na Motke V360

http://allegro.pl/item155789991_motorola_v...rawie_nowy.html

za tyle jeszcze można kupić nowego Sagema my 501C, jednak na allegro aktualnie nikt go nie sprzedaje, ale w tygodniu były 3 aukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie słownika T9, polskich liter i sms-ów.

Obecnie mam nokie 3120, którą przekażę rodzicowi i wziąłbym nokię 6070 z tej przyczyny, że chcę prosty telefon z przyzwoitą baterią i irda (przesyłanie danych np. dzwonki / lista kontaktów z kompa).

 

Zależy mi jednak na korzystaniu z polskiego słownika T9 przy pisaniu sms-ów ale , żeby nie było jaj z wysyłaniem XX sms-ów zamiast 1 bo zawiera polskie znaki.

 

W 3120 jest to fajne, bo pisząc z T9 wyskakują polskie litery, ale komórka wysyła TYLKO znaki w standardowym kodowaniu - tj. nie wysyła znaków polskich - więc 1 sms to 1 sms.

 

1. A jako, że czytałem, że wiele aparatów robi se jajka i robi trudności, trzeba kombinować przy pisaniu / wysyłaniu to chciałbym się dowiedzieć jak to jest w noki 6070.

2. Oraz czy można przesyłać dane (dzwonki, kontakty, tapety, zdjęcia) z/do kompa poprzez IRDA.

 

Prosiłbym o odpowiedź.

THX.

A czy nie naczytałeś się przypadkiem o telefonach z symbianem? :)

Na 99% jestem pewny, że:

Sms'y będą miały polskie znaki

Będą się wysyłały normalnie

Będziesz mógł przesyłać to co wymieniłeś przez irde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ludzie!! a co z moim zapytaniem ;)

Telefon musi mieć odtwarzacz z prawdziwego zdarzenia! Czyli przewijanie, podczas słuchania muzy wejście do menu itp.. Podoba bardzo mi się itunes.. Lecz E1 odpada, bo moja siostra go ma ;) E398 też chyba odpada bojest już dosyć stary.. a chciałbym mieć symbiana albo windowsa. Nawet gdyby trafił się ciekawy telefon to obejdzie sie i bez tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie naczytałeś się przypadkiem o telefonach z symbianem? :)

Na 99% jestem pewny, że:

Sms'y będą miały polskie znaki

Będą się wysyłały normalnie

Będziesz mógł przesyłać to co wymieniłeś przez irde

Wiesz, dla mnie telefon to takie coś co ma głośnik i mikrofon wyświetlacz i klawiaturę .....

Można czasami zadzwonić, lub ktoś zadzwoni ....

A co ma w środku to :rolleyes:

Krótko pisząc kompletnie nie znam się na tym :lol2:

Czyli mogę mieć pewność (99%), że po napisaniu czegoś z użyciem słownika T9 i obecnością polskich znaków, w świat pójdzie to jako txt z kodowaniem standardowym (bez polskich znaków).

A te przeboje typu "1x "ą" to od razu 5 smsów" to te bardziej wypasione modele mają ??

W sumie słusznie, wypasiony samochód więcej pali, to dlaczego wypasiona komórka ma więcej nie kosztować w użyciu :lol2: :lol: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie!! a co z moim zapytaniem ;)

Telefon musi mieć odtwarzacz z prawdziwego zdarzenia! Czyli przewijanie, podczas słuchania muzy wejście do menu itp.. Podoba bardzo mi się itunes.. Lecz E1 odpada, bo moja siostra go ma ;) E398 też chyba odpada bojest już dosyć stary.. a chciałbym mieć symbiana albo windowsa. Nawet gdyby trafił się ciekawy telefon to obejdzie sie i bez tego.

Samsung S500i

SE V630i - tylko nie wiem jak ze smokiem w nim

BenQ E61 - ludzie mają mieszane uczucia w stosunku do niego

jesli nie zależy CI na dodatkach, typu pudło, ładowarki itepe. to do 500zł można nawet W800i kupić ;) chociaż akurat ten to pewnie nie jeden chodnik widział

 

 

 

@Conti nawet jeżeli będzie ustawione że sms będzie miał 70 znaków to myślę że bez problemu, będzie można wyłączyć kodowanie polskich ogonków. Daje się wyłączyć w N1600, N6101, SE T630 to dlaczego nie ma się w 6070 dać?? ;)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

zaden fon mi nie przypadł go gustu.... nie wiem, czy ja jestem az tak wybredny?

MUSI mniec slot MMC/SD i MUSI mniec dobry odtwarzacz, najlepiej cos ala iTunes, zeby grała muza i mozna było codzic po menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, chce kupic telefon na allegro, oczywiscie uzywany, ale z gwarancją do +/- 250zł, jak narazie mam na oku takie modele:

Siemens: C75, CXV70, CX65

Motorola: V300, V500, V547, V600

Sagem: 401X, Myx5-2

 

Prosze o Wasze propozycje, porady :D

P.S. Moje wymagania to tylko to, zeby mial wbudowany aparat. Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Co powiecie o e398 @ E1 z SanDisc 512mb + 64mb produkcja 2005 r ale stan prawie igła? Opłaca się brać za 450zł? bez gwary ale sprzedawca wiarygodny zarzeka, że nie miał nigdy z fonem problemów.

 

http://img164.imageshack.us/img164/8684/hpim2731ms3.jpg

Nie opłaca się..

Nowiutkie E1 masz za ~470 na allegro z SD 256MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Conti nawet jeżeli będzie ustawione że sms będzie miał 70 znaków to myślę że bez problemu, będzie można wyłączyć kodowanie polskich ogonków. Daje się wyłączyć w N1600, N6101, SE T630 to dlaczego nie ma się w 6070 dać?? ;)

Ściągnąłem instrukcję obsługi do 6070 i tam nie ma nic na temat zmiany kodowania przy wysyłaniu.

SE750 ma opcję zmiany kodowania,

N3120 nie ma opcji ale robi to automatycznie i zawsze przy wysyłaniu,

natomiast N2600 jeśli napiszesz polskie znaki to je wysyła (i zamiast 1 smsa masz z 5) a nie możesz korzystać z polskiego T9 bez polskich znaków - więc tak jakby nie było T9 :-( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Siemka, chce kupic telefon na allegro, oczywiscie uzywany, ale z gwarancją do +/- 250zł, jak narazie mam na oku takie modele:

Siemens: C75, CXV70, CX65

Motorola: V300, V500, V547, V600

Sagem: 401X, Myx5-2

 

Prosze o Wasze propozycje, porady :D

P.S. Moje wymagania to tylko to, zeby mial wbudowany aparat. Pozdro :)

V500 kupiłem niedawno za 90zł ale bez PL menu ;) sprawna, zajebisty stan..

bym brał C75 na twoim miejscu, za tą kase kupisz nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A jako, że czytałem, że wiele aparatów robi se jajka i robi trudności, trzeba kombinować przy pisaniu / wysyłaniu to chciałbym się dowiedzieć jak to jest w noki 6070.

2. Oraz czy można przesyłać dane (dzwonki, kontakty, tapety, zdjęcia) z/do kompa poprzez IRDA.

 

Prosiłbym o odpowiedź.

THX.

mam 6070 - słownik jest z polskimi znakami ale smsy są wysyłane bez polskich znaków

 

fajna komórka, tylko problemem jest mała ilośc pamięci, choć na gierki, paple i pare dzwonków mp3 wystrczy.

 

wyświetlacz nie jest tak jasny jak w SE ale jest jaśniejszy niż w Siemensach - w nocy pomaga w dzień mógłby byc jaśniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX

A jak wygląda sprawa podczerwieni - można z kompa przesyłać dzwonki / mp3 / listę kontaktów ??

Jakie ma wgrane gierki ??

I może orientacyjnie ile bateria wytrzymuje.

nie sadze zebys mial jakis problem, irda to irda, instalujesz pc suite badz mobimb i wysylasz na ile pamiec pozwoli

ewentualnie dokupisz kabelek chyba ze jest w zestawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX

A jak wygląda sprawa podczerwieni - można z kompa przesyłać dzwonki / mp3 / listę kontaktów ??

Jakie ma wgrane gierki ??

I może orientacyjnie ile bateria wytrzymuje.

w starszych modelach telefonów był problem z irdą w przesyłaniu plików pomiędzy telefonami (przechodziły tylko kontakty) ale z kompem raczej problemów nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Conti

 

Widzę, że drążysz:)

 

Telefony z symbianem (to taki system operacyjny dla telefonów) nie mają możliwości wyłączenia wysyłania Pl znaków, ale czy można je nazwać bardziej wypasionymi ? :) Taki SE K800i jest dość wypasiony, a nie ma symbiana :)

 

Pisałeś też coś o Nokii 2600. Ma ją moja dziewczyna. Gdzieś można wyłączyć wysyłanie Pl znaków bo sam to robiłem kiedy kupiła sobie telefon.

 

Co do przesyłania rzeczy w przez irde to jak sobie zainstalujesz program nokia pcsuite (do pobrania ze strony nokii za free) to będziesz mógł przesyłać obrazki, zrobić kopię kontaktów. Co do mp3 to ten tel ma chyba małą pamięć więc tu może być ciężko, z tym, że jeśli ten model obsługuje mp3 to będziesz mógł wgrać jakąś małą mp3.

 

 

Ja też mam pytanie. Co prawda nie kupuję telefonu, ale skoro już tu piszę to spytam.

Na telepolis przeczytałem, że w k750i jest możliwe wybieranie głosowe dla kontaktów i funkcji. Dla kontaktów wiem jak włączyć, ale nie bardzo wiem jak włączyć wybieranie głosowe dla funkcji. Może mi ktoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX wszystkim

Szlag mnie trafił, bo pojechałem do sklepu i okazało się, że ludziska wykupili 6070 a cena myślałem, że była przeciętna ....

Nic to, chwilowo wyciągnę z szafy starego ericcsona i będe czekał na jakiegoś przyzwoitego fona < 400zł (a że ma być nowy i solidny i z żywotną baterią i najlepiej nokia - to wybór niewielki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Jeszcze jest 6230i z MP3, ktore da sie zminimalizowac.

niedawno sprzedałem 6230 bez iiiii

telefon ma masakrycznie mało opcji. Jedyne co mi się w nim podobało to jego wygląd...

 

Mam do kupienia SPV C500 w stanie BDB na papierach (nie jest to wersja orange) Srebrny, bez blokad microsoftu, oryginalny system windows 2003 i SD 512MB.... warto to brać za 370zł + wysyłka? Full BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Musiałem na szybko wybrać jakiś telefon Noki. I padło na N72. Czy jest to najlepszy wybór w tej cenie. Czy może zmieniać na coś innego?

Ja osobiście wybrałbym coś innego, ale to jest wyłącznie twój wybór. Nie lubię Nokii i się tego nie wstydzę. Jeśli telefon Ci się podoba to nie widzę powodu, aby go zmieniać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...