Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Tokarev - żenujący i śmieszny w złym znaczeniu tego słowa. Zawsze darzyłem Cage'a pewną sympatią, mimo wielu wad jego aktorstwa. Filmy takie jak Ostatnie zlecenie (Bangkok Dangerous) czy Anatomia strachu (Trespass) uważam za akceptowalne, choć nie najlepsze. Niestety wygląda na to, że upadł bardzo nisko, skoro zagrał w czymś takim. Film bardzo zły. 1/6

Gangster Squad. Pogromcy mafii (Gangster Squad) - przez większość czasu dobrze zrealizowane kino sensacyjne. Dość przerysowane (bezwzględny i zły do szpiku kości gangster kontra najtwardszy i najbardziej prawy policjant), ale w tej konwencji dobrze zagrane. Z tego też powodu obraz jawił mi się raczej jako czysto rozrywkowy (pojawia się także dosłownie kilka scen humorystycznych), ale jednocześnie film bywa krwawy i kilka razy próbuje delikatnie poruszać poważne tematy. Parę momentów wypada mniej lub bardziej tandetnie (np. scena finałowa). Jako całość solidny przeciętniak. 3/6

Iceman: Historia mordercy (The Iceman) - niezły, bardzo dobrze zagrana postać tytułowa. Michael Shannon doskonale nadaje się do ról czarnych charakterów. In minus, że sadystę i socjopatę przedstawiono jako, po prostu, twardziela - cyngla mafii, który przed rodziną udawał biznesmana (The Iceman to autentyczna postać). 4/6

Edytowane przez wayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Raid 2 Berandal - w drugiej części więcej gadają, ale też jest dużo walk (dobrych walk), może nawet ta nawalanka trwa zbyt długo. Pod koniec film zaczął mnie nudzić. Pokaz kaskaderki i wszystkiego co można zrobić przy pomocy pięści i białej broni. Jak na razie nie wiem jak go ocenić, ale myślę że warto zahaczyć o ten film. Czego jestem pewien, to muzyka (oprawa dźwiękowa), jest lepsza niż w pierwszej części.

 

Jeśli ktoś nie wie, czego się spodziewać, to tutaj usunięta scena, tak to mniej więcej wygląda:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raid 2 (Serbuan maut 2: Berandal) - sequele rzadko dorównują pierwszej części... A zazwyczaj - w teorii - powinny. Tak jest i tym razem - cztery razy większy budżet, pojawiła się fabuła, jest więcej walk, jest nawet pościg samochodowy. Mimo to film jest zdecydowanie poniżej poziomu pierwszej odsłony.

Walki są przesadzone, często wręcz absurdalne. Rama to teraz więcej niż wytrenowany funkcjonariusz oddziału specjalnego, więcej niż nawet Bruce Lee. To Bruce Lee-Terminator. Bez trudu radzi sobie z kilkoma uzbrojonymi przeciwnikami na raz, nawet ciężko ranny. Z resztą nie tylko on. Szczupła dziewczyna siejąca śmierć i zniszczenie młotkami stolarskimi, które zawsze nosi przy sobie - jakby tyle co wypadła z komiksu. Gangsterzy nienoszący broni palnej (jeśli już to białą, ale raczej rzadko) widząc zbliżającego się podejrzanego typa w kapturze ciągnącego za sobą metalowy kij baseballowy lub bezdomnego z maczetą rzucają się na niego z gołymi pięściami.

Szczerze mówiąc nie polecam. 3/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z tego: 

Escape Plan, Hummingbird, Crank, Unthinkable, The Island, Goemon (walki są jak w anime, mocno przerysowane :D), In Time, Blade (pierwsza część, bo reszta to porażka)

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jack Strong - duże zaskoczenie, bo film jak nie polski, a jednak i jest bardzo dobrze. Wciągające, szpiegowskie klimaty, do tego na faktach. 8/10
 
 
3 Days to Kill - Kevin Costner + Luc Besson = tania strzelanka, do obejrzenia w porze obiadowej. 3/10

Edytowane przez deserted
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transformers: Wiek zagłady.

 

 

Był to mój pierwszy film obejrzany w IMAx'ie (Warszawa). Sam efekt niezły. Aczkolwiek mam wrażenie, że były lepsze filmy w tej technologi.  Sam film raczej średni. Taki robiony dla kasy. Było parę fajnych i zabawnych scen i ale ogólem bez rewelacji. W 2D raczej nie warto, a jak ktoś nie przepada za 3D to tez szału nie będzie.  Cała seria jakoś nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia. Ale najwyżej oceniam pierwszą część. Ta dlla mnie 6.5/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może oglądał Transformers (albo inny film) w Katowicach, w jedynym ponoć w Polsce kinie z Dolby Atmos? Bardzo jestem ciekaw efektów dźwiękowych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noe wybrany przez boga - Ten film to wg. mnie porażka. Efekty specjalne słabe (strażnicy to śmiech na sali) nie mówiąc już o ukazaniu ziemi wyniszczonej przez ludzi i jakichś wyimaginowanych surowcach. Przez większą część czasu wieje nudą - a film przecież trwa 2h z hakiem. Dochodzę do wniosku, że Russel Crowe ma ogromnego pecha do otrzymywanych ról (np. Robin ©Hood(ł) ). 4,5/10 na więcej ten pseudo religijny bełkot z ukazaniem współczesnego niszczenia środowiska przez ludzi nie zasługuje.

 

Transcendancja - film dość ciekawy, jednak kilka niedopatrzeń w scenariuszu było. Brakowało sceny z dyskusją Willa z jego żoną - konfrontacji na linii cyfrowa osobowość <-> osoba którą ta osobowość kocha. Mimo wszystko filmik znośny. 7/10

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawn of the Planet of the Apes(Ewolucja planety małp) (2D)- Porządne kino, oceniam podobnie jak pierwszą cześć, nie lepiej nie gorzej. Trochę dziwne wyważono czystą akcje z wolniejszym tempem do tego jest parę głupot jak np.  małpa rambo. Ale przez ponad 2h się nie nudziłem. Muzyka ok, efekty specjalne ładne, zarówno małpy jak i sceneria. Jednakowoż nie widzę sensu w wersji 3D, może z 1 scena by miała lepszy efekt, a przez resztę czasu by się oczy męczyły. 8,5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quave, z tym Robin Hoodem to zapewne chodziło Ci o film R. Scoota? Dla mnie ten obraz był w sam raz.

Ostatni dobry film w tym duecie (reżyser - aktor), który mogę polecić to "Dobry rok". Ot taka odskocznia od tych wszystkich strzelanin i "transformwersów". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film oglądałem już dawno temu, więc nie pamiętam już co mi się w nim nie podobało. Plusem było odejście od baśniowego klimatu jaki gościł w wersji z Costnerem, to był chyba jedyny plus tego filmu. Co do samego Crowe'a, aktor dobry jednak... bardzo często zdarzają mu się przeciętne filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce się żyć - jak nie wiele, a zarazem bardzo wiele trzeba aby trafić w życiu na tą jedną, jedyną osobę od której zmienia się nasze życie gdy jesteśmy w potrzebie - 8/10

Na skraju jutra - ot taki standardowy Tom Cruise. Nieco dobrego humoru, kupa wartkiej sieczki, niezłe efekty specjalne, fabularne pomieszanie kilku filmów, które już widzieliśmy i hit kinowy gotowy. Niestety hit jednego sezonu, o którym nie pamiętamy już następnego dnia - 6,5/10

 

Quave

 

o to właśnie chodziło. Alfy i Omegi już nie cofnie bo najpierw Omega ginie. Cage miał jedynie farta, że spadła na niego znów krew Alfy.

 

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że...

 

to właśnie Omega cofała czas, gdy wykryła śmierć Alfy - albo osoby z tą krwią związanej. Jedynie sensownym wyjaśnieniem byłoby stwierdzenie, że Omega po wybuchu ładunku jeszcze żyła i cofnęła czas, ale skąd w takim razie kolejny wybuch po cofnięciu czasu? o,O Ogólnie te zakończenie na siłę przerobione na happy end - powinien być koniec po zabiciu alfy + jakaś scenka z początku inwazji jak walczą i w pewnym momencie obcy padają jak muchy ;p

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babylon A.D. - dość dobry zalążek fabuły (gorzej z finałem), całkiem niezła rola Vina Diesel (co w mojej opinii wcale nie jest oczywiste), dobra realizacja. Film na początku niecko w klimacie gry Stalker, który później ustępuje bardziej typowemu Sci-Fi. Niezły. 3/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może oglądał Transformers (albo inny film) w Katowicach, w jedynym ponoć w Polsce kinie z Dolby Atmos? Bardzo jestem ciekaw efektów dźwiękowych..

Byłem wczoraj na Ewolucji planety małp. Dźwięk może odrobinę lepszy niż zwykle, ale bez szału. No i jest tylko na filmach 3D, co jest dla mnie dużym minusem.

 

Multikino przesadza z tymi dopłatami. Film 3D w weekend kosztuje 27 zł, do tego 3 zł za okulary, 3 zł za ATMOS i 3,50 zł za miejsce VIP :lol: Chociaż akurat ja byłem w ramach Kinder Bueno i zapłaciłem łącznie 13,50(10+3,50 za VIP). Może babka w kasie zapomniała doliczyć opłaty za okulary i ATMOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że...

 

to właśnie Omega cofała czas, gdy wykryła śmierć Alfy - albo osoby z tą krwią związanej. Jedynie sensownym wyjaśnieniem byłoby stwierdzenie, że Omega po wybuchu ładunku jeszcze żyła i cofnęła czas, ale skąd w takim razie kolejny wybuch po cofnięciu czasu? o,O Ogólnie te zakończenie na siłę przerobione na happy end - powinien być koniec po zabiciu alfy + jakaś scenka z początku inwazji jak walczą i w pewnym momencie obcy padają jak muchy ;p

 

 

Film widziałem tylko raz, w kinie. Może nie zauważyłem jakiegoś szczegółu przy śmierci Omegi. Może jej krew pomieszała się z Alfy i przeniknęły do Cage`a. A tutaj już nie wiele do bycia alfą i omegą, która robi co jej się żywnie podoba :)

Z tego co zauważyłem to śmierć Alfy / Cage`a resetowała czas o około dobę lecz za każdym razem był to coraz dłuższy czas. Tak jakby podświadomie Alfa bądź Cage cofały go do czasu, w którym się budzi. Śmierć Omegi cofnęła o ok. dwa dni bo to była poprzednia pobudka (w helikopterze).

Nie wiem jak tą zależność zdefiniować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na Ewolucji planety małp. Dźwięk może odrobinę lepszy niż zwykle, ale bez szału...

A czuć w ogóle większą przestrzeń? Jak kanały górne, są jakoś dostrzegalne?

 

Wiadomo że po jednym tytule ciężko ocenić. Może jakieś scifi się tu lepiej spisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką przestrzeń?

 

Sala 9 Liczba miejsc: 238 + 2

Dla porównania sala 13 w Multikinie w Zabrzu:

 

Sala 13 Liczba miejsc: 479 + 6

Jak ktoś jest audiofilem to pewnie dostrzeże różnicę z powodu głośników na suficie. Pewnie gdyby to był film z dźwiękiem specjalnie pod kątem Atmos to byłoby lepiej słyszeć różnicę.

 

Byłem pierwszy i ostatni raz, bo w weekend 1 bilet wyjdzie 36,50 :lol: Poza tym mam dużo bliżej do Cinema City.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz niektóre kina jak Helios (inne pewnie już też) dają okulary raz i można je wreszcie wziąć do domu i użyć ponownie. Bo śmiechem mnie ogarniało jak pierwszy raz poszedłem na film 3D w PL. Jak pilnowali ochroniarze czy ludzie oddają tanie plastikowe okulary. A niech który by spróbował je wziąć, bo sa przecież teraz bramki i ochrona dyskretnie czeka schowana.

 

W innym  kraju nie płaciłem nic za akulary ( i ode mnie zależało czy moge je zwrócić czy nie) Nikt nawet nie popatrzył się w moją stronę. bo zwykle nikt tego nie pilnował. Po prostu sobie stał kosz i ze znakiem recyklingu i ludzie zwykle wrzucali, bo po co to komu jak i tak nie płacą za nie z biletem. A z TV 3D  i tak to nie działa, więc jak się zapomniało oddać to lądowały w koszu na odady z tworzyw sztucznych.  A ceny oczywiście są przesadzone nawet bez okularów 3D.  Mam nadzieję że całe to 3D w końcu wyjdzie z mody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką przestrzeń?

Piszę o dźwięku cały czas a nie wielkości sali kinowej :D

Nie trzeba audiofila, wystarczy słyszeć dźwięk (dźwięk kinowy jest kompresowany i obcięty na górze pasma więc daleki od audiofilskich frykasów).

 

Wszystkie (większość na pewno) filmów od ok dwóch lat jest kręcona z Dolby Atmos, tylko kin powoli przybywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...