Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

witam mój komputer to procesor amd 7750 ram 4gb ocz zasilacz 500w chiftec no i mam pytanie jaką wziąć do tego kartę graficzną aby można było pograć w każdą gre w rozdzielczości 1200x1000 przynajmniej na średnich detalach mój budżet to ok 450 zł zastanawiałem się między używaną 4850 lub nową 4770 lub coś spod znaku nvidia jednak nie wiem którą wziąć

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mój komputer to procesor amd 7750 ram 4gb ocz zasilacz 500w chiftec no i mam pytanie jaką wziąć do tego kartę graficzną aby można było pograć w każdą gre w rozdzielczości 1200x1000 przynajmniej na średnich detalach mój budżet to ok 450 zł zastanawiałem się między używaną 4850 lub nową 4770 lub coś spod znaku nvidia jednak nie wiem którą wziąć

z góry dzięki za pomoc

Zdecydowanie hd 4770. Pewnie każdy powie Ci to samo.

I to nie na średnich detalach, w takiej rozdzielczości to i na max. w wielu grach, tylko wskazane podkręcenie procka, choćby do 3 GHz.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek oczywiście będzie kręcony tylko czekam aż przyjdą mi pozostałe elementy do wc.

czyli będzie dało się pograć na max detalach?? :-D

Może nie we wszystkich grach z włączonymi AA i AF, ale w większości da się pograć na max detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako że ceny 4770 chwilowo jakoś bardzo atrakcyjne nie są, a wersje z lepszym chłodzeniem jeszcze niedostępne. Zacząłem rozglądać sie dalej i zastanawiam sie nad

MSI GeForce 250GTS OC a PALIT RADEON HD 4850 512MB GDDR5 256BIT SONIC SPECIAL EDITION, ewentualnie inne modele do ceny 550 zł.

 

 

Z tym że moje wymagania są nieco nietypowe;) bo oprócz wydajności zależy mi na ciszy, i tym żeby karta była chłodna. Sporo czasu spędzi w idle , wiec powinna schodzić z zegarami nisko i być tak cicho jak to możliwe, najlepiej pasywnie:D

Czy znacie kartę pracująca pasywnie w idle , a przy tym wydajną ?

 

Gram w 1680x1050 (tzn planuje, bo obecne 7600gt , to pozwala w grida pograć dopiero po zmniejszeniu oczekiwan co do obrazu ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że moje wymagania są nieco nietypowe;) bo oprócz wydajności zależy mi na ciszy, i tym żeby karta była chłodna. Sporo czasu spędzi w idle , wiec powinna schodzić z zegarami nisko i być tak cicho jak to możliwe, najlepiej pasywnie:D

Czy znacie kartę pracująca pasywnie w idle , a przy tym wydajną ?

 

Gram w 1680x1050 (tzn planuje, bo obecne 7600gt , to pozwala w grida pograć dopiero po zmniejszeniu oczekiwan co do obrazu ;) )

Owszem, nie tylko w idle.

Sparkle 8800GT, GRID śmiga jak złoto z 4xAA.

Z chłodnością trochę gorzej, ale czy to ważne.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

której firmy GTX285 polecacie ? myśle nad EVGA ale na przykład Gigabyte jest o 200 a Galaxy aż o 300 tańszy :unsure:

 

aha i najważniejsze, aby nie było plomby na śrubach bo bloku nie założe bez straty gwary <_<

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, wydaje mi się, że już ci odpowiadałem...

 

Oj, jednak mi się nie wydawało:

Wybacz, ale moim zdaniem nie opłaca się dopłacać ~300 zł do GTX 285 dla >5% wydajności względem GTX 275...

 

Tak więc najlepiej GTX 275, choć możesz też zastanowić się nad HD4890, który ma lepsze OC.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam około 600zł na kartę i mam pytanie co wybrać do rozdziałki 1650x1050??

 

Myślałem nad Gainward GeForce GTS 250 1GB - 569 zł polecanym w zestawach lub używanym Radkiem 4870 512mb?? Co lepiej wybrać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja nie bede inny :D

sprzet jak w podpisie, ocyzwisice chodzi o wyminae karty, max 400 zeta + jakies srubki za 2600pro. cos czuje ze nie obedzje sie tez bez wymiany zasilatora. to i przy okazji moze ktos jakas zasilke podsunie. i co wazne, nei chcialbym zeby karta byla za mocna na ten sprzet (o ile przy takeij kwocie jest to mozliwe ? ). sprzet juz troche ma ale cos chya wycinse z niego z lepsza grafa, bo narazie to szału nie ma :/

pozdrawiam

 

p.s.

dodam ze od dawna nie siedze w sprzecie. cos slyszalem i czytalem (chyba dobrze) ze warto radka brac ale nic wiecej :P. 4830 ? 4770 ? :D

Edytowane przez bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj ze zrozumieniem ... :damage_wall:

O dziwo przeczytałem. Wnioski mam takie, że za nic masz moje i Miguela707 rady. Cóż poradzić...

 

Panowie mam około 600zł na kartę i mam pytanie co wybrać do rozdziałki 1650x1050??

 

Myślałem nad Gainward GeForce GTS 250 1GB - 569 zł polecanym w zestawach lub używanym Radkiem 4870 512mb?? Co lepiej wybrać??

Używany HD4870.

 

to ja nie bede inny :D

sprzet jak w podpisie, ocyzwisice chodzi o wyminae karty, max 400 zeta + jakies srubki za 2600pro. cos czuje ze nie obedzje sie tez bez wymiany zasilatora. to i przy okazji moze ktos jakas zasilke podsunie. i co wazne, nei chcialbym zeby karta byla za mocna na ten sprzet (o ile przy takeij kwocie jest to mozliwe ? ). sprzet juz troche ma ale cos chya wycinse z niego z lepsza grafa, bo narazie to szału nie ma :/

pozdrawiam

Do tego kompa brałbym max 9600GSO-HD4670 za ok. 300zł. W takiej kolejności.

 

Ewentualnie, jak już chcesz mieć tą kartę na dłużej, to możesz brać tego HD4770.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 4770 za 400 i zasilator, bo ten pfn ma pewnie pojedyncza 12V z 15A. Zasilator to nieśmiertelny mc350, albo fortron 400pnr z 4speed.

dobra , to idziemy dalej tym tropem. jezeli wezme 9600 gso / 4670 to zmiana zasiłki jest wymagana czy nie ?

Dziw że chodzi w obecnej konfiguracji - fortron to jednak klasa ;p Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra , to idziemy dalej tym tropem. jezeli wezme 9600 gso / 4670 to zmiana zasiłki jest wymagana czy nie ?

9600 jakiej firmy najlepiej, z 384 czy 512 oczywiscie ddr3. dodam ze masz rozdzialka to 1400x900 jaka gram, choc na obecna chwile oczywiscie nizsze :P

no i ostatnie pytanie, czy ta 9600 nie pogryzie sie z chipem ati na mobo ?

jeszcze raz z gory dzieki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam około 600zł na kartę i mam pytanie co wybrać do rozdziałki 1650x1050??

 

Myślałem nad Gainward GeForce GTS 250 1GB - 569 zł polecanym w zestawach lub używanym Radkiem 4870 512mb?? Co lepiej wybrać??

Za ok. 600 zł można też kupić nową kartę o wydajności hd 4870 512mb. Taki wynalazek od Palita:

http://www.gral.pl/preview/Palit_Microsyst...00_3600_73.html

W stosunku do pełnego hd 4870 512mb ta karta ma tylko obniżone o 50 mhz taktowanie rdzenia.

EDIT

A tu podobna karta tylko od Gainwarda, w dodatku tańsza:

http://www.gral.pl/preview/Gainward/Radeon...00_3600_77.html

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850 z ddr5 są wg mnie jedną z trzech najciekawszych obecnie kart. Można je dodać do zestawów. Oczywiście 4770 i 4890 jeszcze w tym zestawieniu. Szczególnie, że większość zestawów jest na AMD a z kartami ATI chipsety AMD tworzą dragona. Może nie daje to wydajności, ale wygodę na pewno.

 

No i jeszcze CF 4770 potwierdza się w coraz większej ilości testów dobra wydajność i brak poważnych problemów wynikających z CF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, że hd4850 na ddr5 są świetną propozycją w cenie do 600 zł. Problem tylko jest taki, że zestawy są tworzone tylko w oparciu o ofertę jednego sklepu -ESC, a tam jak na razie próżno szukać tej karty. Ale może w czerwcu będą już ją mieli w cenniku.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawiam czy warto dopłacić do 4850 ddr 5 (540zł) vs 4770 (382zł) ceny ze skąpca , obie karty z wydajnym i cichym chłodzeniem, więc w grę wchodzi tylko przyrost wydajności w stosunku do ceny :D

 

andrew masz w sumie rację, ale na razie starczy mi 4770 w duecie z 2140(3ghz) mam duże zaległości w grach (np Bioshock, Farcry [czekam na moda Fcam 1.5] Nfs Undercover, Godfather 2, które i tak pójdą na maxa na tym zestawie a zanim to się stanie to procesory (mam nadzieje) jeszcze bardziej stanieją :D

Edytowane przez Ardianz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje inf panowie xD

Mam zestaw jak w podpisie, potrzebuje wzrostu wydajności w GTA IV (i innych tytułach również xD)

Zastanawiam się nad jakimś CrossFire...

4770, lub 4850 GDDR5...

Gram w 1650x1080, lubię widzieć dużo detali na LCDxD

No i ważna rzecz, czy te 4850 mają po jednym pinie dodatkowego zasilania jak zwykła 4850 czy po 2 jak moja 4870?

I czy jest sens wkładać je w 8x + 8x PCiE???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Przymierzam się do zakupu gtx260. Mój obecny konfig: e7200@3.9GHz, 3GB ram, abit ip35 pro, gigabyte 8800gt.

Nie mam uprzedzeń co do marki, więc dla mnie nie ma to znaczenia, czy gigabyte, zotac, palit czy inne ustrojstwo. Zależy mi bardziej na tym aby karta była cicha. Zastanawiam się też, czy warto dopłacać do wersji 55nm ? Overclocking pomijamy, nie muszę podkręcać karty. I najważniejsze, czy karta ta wejdzie na abita ip35 pro bo podobno to wielkie karty są ;)

 

Znalazłem dla siebie takie oto wynalazki:

 

EVGA GeForce CUDA GTX 260 55nm 896 MB DDR3/448b TV/DVI PCI-E (216 cores) SC (1,0ns) (626/2106/1350) - 875 zł

GIGABYTE GeForce CUDA GTX 260 896MB DDR3/448bit DVI/HDMI PCI-E (1.0ns) (576/1998) GV-N26OC-896H-B - 685 zł

PALIT GF CUDA GTX 260 Sonic 896MB GDDR3 (448bit) PCI-E HDTV/2xDualDVI BOX - 725 zł - niereferencyjne chłodzenie, 2 wiatraki i 55nm (chyba?)

ZOTAC GF CUDA GTX 260 AMP2 Edition, 896MB DDR3 (448bit), HDTV/2xDualDVI, PCI-E - 815 zł

Asus ENGTX260 GeForce GTX 260 CUDA 896 MB DDR3 (448bit), HDTV/2xDualDVI, PCI-E - 765 zł

GAINWARD GeForce GTX 260 896 MB DDR3/448bit TV/DVI PCI-E (Golden Sample) (0.8 ns) (625/2200) - 705 zł - niereferencyjne chłodzenie, 2 wiatraki

 

Najfajniej wypada ten palit, jeśli oczywiście to chłodzenie nie jest zbyt głośne. Na obecnym 8800gt mam seryjne, referencyjne chłodzenie i mi nie przeszkadza hałas przez nią generowany, chociaż pod obciążeniem mogło by być ciut ciszej. Obroty ustawiam ręcznie Rivatunerem.

 

Poradzicie coś ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...