Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem 770 a tu jak na zlosc po paru dniach obnizka cen o 200-250zl, karta poszla do zwrotu i znowu pytanie - w co celowac w granicach powiedzmy 1200-1500 zl? poki co czekam do poniedzialku na konferencje amd podczas ktorej mam nadzieje wyjasni sie cos odnosnie realnego wplywu mantle na wydajnosc (poki co sam marketingowy belkot ktory srednio mnie interesuje, wiele osob mowi tez ze wplyw bedzie znikomy i bardziej jest to zrobione z mysla o low end kartach). Po testach 290 kraza plotki ze nvidia moze zmniejszyc cene 780 aby nadgonic z konkurencyjnoscia (czytalem ze poki co sa obnizki jak kupi sie te karte z konsola nvidii SHIELD i to tylko kwestia czasu zanim obnizka pojdzie i bez kupna tej konsoli).

 

zastanawiam sie czy czekac az sie rozjasni z mantle, az pojawia sie sensowne modele 290 (jaka bedzie orientacyjnie ich cena?), potencjalna obnizke 780 czy nie zawracac sobie glowy i kupic znow 770 tylko teraz po tanszej cenie ~1250zl. Za dlugo nie chce mi sie czekac bo majac 770 przez 1.5 tyg przyzwyczailem sie do wydajnosci Dołączona grafika tak patrze ze dokladajac kase do karty powyzej powyzej przedzialu 1200-1400 przyrost fps w grach jest juz zbyt maly w stosunku do przeskoku cenowego...

 

reszta sprzetu:

i7 2600k @ 4.5ghz, 8gb ramu

1920x1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

referencyjny saphire 290  1640zl na allegro, nie ref pewnie beda +100-200? najtansza 780 - 1800zl czyli wychodzi prawie na to samo, roznica miedzy nimi w crysisie 3 i metro LL - 1-3 klatki, nad czym wiec sie tak wszyscy spuszczaja jesli chodzi o 290? w/g testow karta wyje 10-11db (ponoc przeskok +10db odczuwany jest jako 2x poglosnienie) glosniej od 770/780 a przyznam ze gdy mam blache z 1 strony obudowy uchylonej na 3-4 cm to 770 pracujaca na pelnych obrotach robila sie momentami irytujaca podczas grania.

 

 

jeszcze jedno odnosnie MANTLE - ponoc gdzies byly benchmarki z wymazanymi nazwami kart pokazujace wydajnosc, ma ktos moze jakiegos linka do tego lub cos wie na ten temat?

 

btw macie jakies dobre zrodla gdzie mozna sprawdzic wygodnie sprawdzic wymiary karty? 30 cm to max na moja obudowe, ciekaw jestem jakie wymiary maja 780/290(x)

Edytowane przez remyleblau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za taką cenę to i ja bym zamówił Dołączona grafika Ja mam monitor 1680x1050.... tak więc szału nie ma Dołączona grafika

Ok decyzja podjęta....biore

http://www.morele.net/karta-graficzna-club-3d-radeon-hd-7950-pro2-s13-3gb-gddr5-930mhz-2xmdp-hdmi-2xdvi-coolstream-cgax-795713-583987/

 

Starczy na sporo latek, a te 150zł więcej nie zrobi aż takiej różnicy. Potem przy ewentualnej zmianie mobo i cpu będzie jak znalazł Dołączona grafika

 

Dojechał do mnie jednak dziś nowy Club3D 7950. Karta jest bezgłośna w spoczynku i prawie niesłyszalna w stresie co mnie baaardzo cieszy. Na szybko zainstalowałem afterburner'a i jest odblokowana regulacja napięcia! (czego nie miałem w poprzednim MSI) W czwartek mam wolne, więc pomęczę karciochę i zobaczymy co sie uda z niej wyciągnąć. Daj znać jak Twoja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw macie jakies dobre zrodla gdzie mozna sprawdzic wygodnie sprawdzic wymiary karty? 30 cm to max na moja obudowe, ciekaw jestem jakie wymiary maja 780/290(x)

np tu ==>  http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-n780oc-3gd/specs/  do Twojej budy na styk. 

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pytanie mam nie o wydajność tylko o cisze, czekałem jak ceny spadną i spadły ładnie Dołączona grafika

 

Jeśli chodzi o ciszę lepiej kupić cichego (podobno) gotowca 

 

MSI GeForce GTX 770 Twin Frozr 1250

 

czy

 

MSI GeForce GTX 770 1150 do którego bym dołożył Arctic Cooling Accelero Twin Turbo II 150zł

 

w zasadzie 50 zł różnicy które mógłbym dać jeśli by sie okazało, że AC daje naprawdę radę ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pytanie mam nie o wydajność tylko o cisze, czekałem jak ceny spadną i spadły ładnie Dołączona grafika

 

Jeśli chodzi o ciszę lepiej kupić cichego (podobno) gotowca 

 

MSI GeForce GTX 770 Twin Frozr 1250

 

czy

 

MSI GeForce GTX 770 1150 do którego bym dołożył Arctic Cooling Accelero Twin Turbo II 150zł

 

w zasadzie 50 zł różnicy które mógłbym dać jeśli by sie okazało, że AC daje naprawdę radę ..

 

Accelero będzie zdecydowanie lepsze.

Ludzie którzy chwalą te autorskie chłodzenia na kartach, zazwyczaj nie mają porównania do coolerów w stylu accelero, gelid czy prolimatech. Geid ma wadę w postaci wentyli nie na pwm, więc sprawdza się tylko jak twój system chłodzenia w obudowie wyrabia, przy coolerze na grafice chodzącym ciągle na minimum, to nie łatwo osiągnąć. Accelero ma pwm, więc będzie zachowywać się podobnie jak klasyczny cooler z karty, z tym że wydajniej i ciszej. Prolimatech mk26 kosztuje znacznie więcej i trzeba dokupić wentylatory, chłodzenie zajmuje z wentylatorami 4 sloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

prosze o poradę dotyczącą zakupu karty graficznej do poniższej konfiguracji.

 

1. Zasilacz Corsair VS 450W ATX 120mm

2. Płyta - Gigabyte GA-MA770-UD3 (rev. 2.0)

3. Pamięć - 2X 2GB Goodram 800 DDR2 CL5 (rozważam upgrade do 8 GB)

4. Procesor - AMD Athlon X4 640 (3 GHz na rdzeń)

5. Windows 7 64bit

 

Potrzebuje do tego zestawu karty ze stajni NVIDIA, nie musi być mega wydajnym smokiem, byle by miała ciche chłodzenie (może byc pasywne).
Z nieważnych powodów dziękuję za propozycje kupna karty ATI, nawet jesli będzie bardziej wydajna za tą sama cenę.

Budżet to 350 - 500 zł, górna granica nieprzekraczalna.

 

Obecnie duszę się z GeForce 8600 GT...

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Accelero będzie zdecydowanie lepsze.

Ludzie którzy chwalą te autorskie chłodzenia na kartach, zazwyczaj nie mają porównania do coolerów w stylu accelero, gelid czy prolimatech. Geid ma wadę w postaci wentyli nie na pwm, więc sprawdza się tylko jak twój system chłodzenia w obudowie wyrabia, przy coolerze na grafice chodzącym ciągle na minimum, to nie łatwo osiągnąć. Accelero ma pwm, więc będzie zachowywać się podobnie jak klasyczny cooler z karty, z tym że wydajniej i ciszej. Prolimatech mk26 kosztuje znacznie więcej i trzeba dokupić wentylatory, chłodzenie zajmuje z wentylatorami 4 sloty.

 

wspomniany Prolimatech wg producenta nie obsługuje GTX 770:

 

http://www.prolimatech.com/en/products/detail.asp?id=2484&subid=2565#showtab

 

podobny mniejszy Alpenfohn Alpenfohn Peter, rownież nie obsługuje wg producenta 770 ..

 

http://www.alpenfoehn.de/index.php/en/products/vga-cooler/14-vga-kuehler/21-peter

 

 

 

jeśli Prolimatech pasowałby na GTX 770 i jeden cichy 12cm wentylator załatwiłby sprawę to warto by było sie pobawiać Dołączona grafika

 

WOW - ten Prolimatech wymiata !

 

http://www.youtube.com/watch?v=2a1QgNliDrw

 

update:

 

Dear Sir,

 

MK-26 is compatible with GTX 770.

 

Best regards,

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy pyta, 7990 w cenie 2000-2100zl to jest dobry zakup? Ja odradzam bo prad u nas chorendalnie drogi... Chlopak ma grac w 1920*1080 wiec imo takie cos bez sensu, jeszcze dodatkowo microstuttering. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD7990 nie jest najlepszym wyborem .

 

Nie wiele drożej można dostać dobre GTX780 , czasami można dostać je taniej np. Palit GTX780 SuperJetStream za 1 951 zł w techplanet.pl .

 

Karta o wydajności Titana , sporo chłodniejsza i nie wiele słabsza niż HD7990 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz na mysli mowiac kart-kanapek? co z radeonami 2xx?

 

jeszcze jedno ogolne pytanie - wiadomo cos o nie-referencyjnych 290 (bez X), jakies pierwsze daty, orientacyjnie ile moga byc drozsze od referencyjnej? z tego co widze 1550-1600 na allegro za stockową, myslicie ze non-ref beda duzo drozsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta-Kanapka - każda karta która ma 2GPU , nie zależnie czy to są 2 GPU w jednej obudowie ( chyba obecne GTX690/HD7990 ) , 2 osobne karty połączone wewnętrznie mostkiem SLI/CF ( pierwsze karty tego typu np. 7950GX2 ) czy mające 2 CPU na jednym PCB (np. karty z serii MasterPiece od Galaxy ) . 

 

Nowe Radeony to jak na razie karty z 1GPU na pokładzie , AMD jeszcze nie zapowiedziało tego typu karty , w przeciwieństwie do NV - mają wydać GTX790 ( czy jak ta karta będzie się nazywać ) - prawdopodobnie 2xGTX780 .

 

Co do drugiego pytania , wersje niereferencyjne za pewne będą droższe , tak było zawsze ; do tego ich wydanie zbiegnie się ze swiętami - tradycyjny okres pompujący ceny elektroniki . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz na mysli mowiac kart-kanapek? co z radeonami 2xx?

 

jeszcze jedno ogolne pytanie - wiadomo cos o nie-referencyjnych 290 (bez X), jakies pierwsze daty, orientacyjnie ile moga byc drozsze od referencyjnej? z tego co widze 1550-1600 na allegro za stockową, myslicie ze non-ref beda duzo drozsze?

 

NIe  mogą być droższe niż zwykła 780 czyli IMO cena 290 nie przekroczy 1800 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że i tak bardziej się opłaca wziąc teraz 780'tkę. A do czasu świąt może zdrożeje, a może nie. Sporo tak naprawdę zależy od kursu walut no i od Nvidii  jaki ruch wykona. Jak obniża ceny 780 jeszcze bardziej do powiedzmy 1500 zł 1600 (teraz idą po 1700-1750) to może się okazać łakomym kąskiem. Co do 290 dla tych, których nie rusza poziom głośności  czy wysokie temperatury też może się okazać ciekawą alternatywą... Tyle że po co skoro za 1700-1750 można dostać niereferencyjnego GTX'a 780 z znacznie niższymi temperaturami i cichszym chłodzeniem. I przy tym całkiem przyzwoitym OC. Na chwiłę obecną bym nie brał 290 bo cisza jest dla mnie bardzo istotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil znajdz mi teraz 780 za 1700-1750 błagam Cie ! znajdz mi Dołączona grafika może być z kompletem trzech gier od NV może to  być referent  Dołączona grafika ja jakoś po niżej 1900 nie moge znaleśc :-/ 

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reyden dzieki za wyjasnienia

 

@Devil

 

na agito jest najtaniszy za 1870. ja bardziej celuje w przedzial ~1500zl, moglbym wydac wiecej ale nie widze zbytnio sensu w kupowaniu takiej karty pod 1920x1200, poczekam jeszcze i jak AMD po poniedzialkowym evencie nie poda realnych wynikow mantle (czyt benchmarkow pokazujacych % przyrost wydajnosci) to biore chyba znow przecenione 770. Za 1540 jest niby 290 ale referent - nie chce sluchac suszarki w obudowie i wachac smrodu pcb przy 95C temp. Jak nie-referenty beda po 1700-1800 to rownie dobrze mozna dorzucic te 100zl do 780 i miec swiety spokoj + physx, txaa itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 7870 ale sypała się(blackscreeny,itp,itd). w Zamian kupiłem R9 270X. Dwa rózne systemy 3 rodzaje sterowników ale za każdym razem co jakiś czas obraz skacze na monitorze. Spakowałem i oddałem. Chcę wiec dać szanse konkurencji i ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> cos z nvidii. A wiec co do max 1200 mozna wyrwac w miare cichego i aby nie odbiegało od ati?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...