Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Nazwa płyty głównej ECS K7S5A

 

Temperatury  

Płyta główna 26 °C  (79 °F)

Procesor 38 °C  (100 °F) w stresie 42 *C

 

Wartości napięć  

Napięcie rdzenia procesora 1.60 V

+2.5 V 2.50 V

+3.3 V 3.12 V

+5 V 5.00 V

+12 V 12.61 V

+3.3 V podczas wstrzymania pracy 3.31 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.89 V

VBAT baterii CMOS 3.31 V

 

a takie napięcia mogą być czy też do wymiany zasilacz :?:  

zasilacz mam Rubikon 300W model:300X

 

Procesor AMD AthlonXP 2200+ w tej chwili podkręcony na 1979 MHz

+3.3 V 3.12 V jest fatalne !!!!!!!!!!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa płyty głównej ECS K7S5A

 

Temperatury  

Płyta główna 26 °C  (79 °F)

Procesor 38 °C  (100 °F) w stresie 42 *C

 

Wartości napięć  

Napięcie rdzenia procesora 1.60 V

+2.5 V 2.50 V

+3.3 V 3.12 V

+5 V 5.00 V

+12 V 12.61 V

+3.3 V podczas wstrzymania pracy 3.31 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.89 V

VBAT baterii CMOS 3.31 V

 

a takie napięcia mogą być czy też do wymiany zasilacz :?:  

zasilacz mam Rubikon 300W model:300X

 

Procesor AMD AthlonXP 2200+ w tej chwili podkręcony na 1979 MHz

+3.3 V 3.12 V jest fatalne !!!!!!!!!!1

a czy +3.3V nie jest dla sdRAM-u?bo mnie się tak wydaję i jeżeli ma ddr to nie przejmowałbym się tym 3.12V a pozatym to jeżeli wszystko jest oki stable i nie ma żadnych problemów to wymiana zasiłki bez sensu :wink: ...tak sobie myślę.... :D zreszta dla mnie te wartości V sa idealne... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy +3.3V nie jest dla sdRAM-u?bo mnie się tak wydaję i jeżeli ma ddr to nie przejmowałbym się tym 3.12V a pozatym to jeżeli wszystko jest oki stable i nie ma żadnych problemów to wymiana zasiłki bez sensu :wink: ...tak sobie myślę.... :D zreszta dla mnie te wartości V sa idealne... :P

z napiecia 3,3 ciagneite jest napiecie dla karty graficznej , pamieci sdram , ddr i innych smieci niema tak ze jedno napiecie jest dla jednego podzespolu ,z kazdej lini jest zasialnych wiele podzespolo ja doradzam wymiane zasilki ob to napiecie jest wrecz krytyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie brzmi - w jakiej kwocie chcesz się zmieścić? ;-)

 

no ale to nie jest wątek na ten temat i nie zaśmiecajmy go takimi oftopikami, na "inne komponenty" masz przyklejony temat o zasilaczach,,,

 

EDIT -> http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=47796, temat tutaj na podstawowych ;-) moj błąd ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moje napiecia:

 

+-----------------------------+----------+----------+--------

|Sensor | Current | Low | High | Average |

+-----------------------------+----------+----------+--------

 

|Core 0____| 1,74 V | 1,73 V | 1,87 V | 1,77 V |

|Core 1____| 2,34 V | 2,30 V | 2,50 V | 2,36 V |

|+3.3______| 3,01 V | 2,98 V | 3,22 V | 3,05 V |

|+5.00_____| 4,42 V | 4,37 V | 4,58 V | 4,45 V |

|+12.00____ 11,75 V | 10,27 V | 12,78 V | 11,85 V |

|-12.00_____| -11,23 V | -11,98 V | -11,06 V | -11,34 V |

|-5.00______| 0,00 V | 0,00 V | 0,00 V | 0,00 V |

 

i co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo podobne napiecia. Myslicie ze trzeba zmienic zasilke? Szczerze mowiac juz o tym myslalem ale troszke mi hajsu szkoda bo narazie dziala. Aaa i jeszcze jedno : do czego sluzy opcja w biosie IO APIC Support ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

Jestem szczęśliwym posiadaczem K7S5A od ponad dwóch lat, nie miałem nigdy z nią problemów, ale przyszła już pora na upgreade. Związku z tym mam parę pytań:

I. Jak sprawdzić wersję płyty, bo na niej samej, pudle i papierach nic nie znalazłem. (3dmark 2k1 podaje jakieś 1.0 ale mu nie wieżę)

II. Co prawda producent podaje że dla płyt pcb1x/3x najnowsze biosy obsługują xp2400+ ale chciałbym się upewnić czy mi zadziała prawidłowo? Może ktoś go ma :roll:

III. Którą wersję cheepobiosa do xp2400+ polecacie?

 

PS. Wiem na pewno że odpowiedzi na moje pytania gdzieś już na tym forum są, ale przekopywanie się przez 31stron postów mnie z lekka przeraża 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

Jestem szczęśliwym posiadaczem K7S5A od ponad dwóch lat, nie miałem nigdy z nią problemów, ale przyszła już pora na upgreade. Związku z tym mam parę pytań:

I. Jak sprawdzić wersję płyty, bo na niej samej, pudle i papierach nic nie znalazłem. (3dmark 2k1 podaje jakieś 1.0 ale mu nie wieżę)

II. Co prawda producent podaje że dla płyt pcb1x/3x najnowsze biosy obsługują xp2400+ ale chciałbym się upewnić czy mi zadziała prawidłowo? Może ktoś go ma :roll:  

III. Którą wersję cheepobiosa do xp2400+ polecacie?

 

PS. Wiem na pewno że odpowiedzi na moje pytania gdzieś już na tym forum są, ale przekopywanie się przez 31stron postów mnie z lekka przeraża 8O

a czy bios sie liczy ? czy od v1 czy 3 czy pro ja tam wsadzalem wszystkie na moja 1.0 i dziala jak burza :D hipcia ofkors :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beznadziejne, poza tym miernikiem za 20 zeta sprawdź bo chyba płytą mierzysz. ale tragedia, wymiana od razu.

i co zlego jest z tymi napieciami ? az tak to razi ? mam zasilke 300 codszita... fakt iz takie napiecia dopiero po overlokcie mam wczesniej bylo nawet spox...wiec jaka zasilke kupic... 400 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy bios sie liczy ? czy od v1 czy 3 czy pro ja tam wsadzalem wszystkie na moja 1.0 i dziala jak burza :D hipcia ofkors :D

Ja bym jednak wolał wiedzieć, czy nie będę miał kłopotów z tym xp2400+ (taki ze mnie formalista w formalinie) bo jednak 250zł to troszkę kasy dla mnie jest. Może dać spokój sobie z cheepobiosem wgrać oficjalny i nadal kręcić speedfun'em :roll:

BTW. Mam teraz starego xp1700+ pallomino, maxymalnie da się mu ustawić FSB 147mhz. Czy komuś poszedł więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu znalazlem stronke jak zmienic bios na k7s5a no i zmienilem na chb0327 i na 100/100 chula elegancko,tylko jak zmienilem 133/1333 to sie zawieszal.Poczytalem troche uwazniej i dowiedzialem sie ze to moze byc przyczyna romu mialem sdr wiec polecialem szypciutko do sklepu i kupilem ddr PC 400 i teraz na 133/133 chula az milo.I teraz mam pytanie czy trzeba cos zmienic w biosie jak juz zmienilem na ddr.czy moge zmienic na wiecej niz 133/133 i czy wybralem dobry bios.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam tego biosa co D.N.A. i wg mnie jest bardzo dobry. Po zmianie na DDRy nic nie musisz zmieniac w BIOSie (tzn mozesz sobie zmniejszyc timingi). FSB zmieniaj metada prob i bledow to moze pojdzie wiecej. U mnie max bez zmiany napiecia 147/147 stabilne a na 150/150 winda sie nie laduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB zmieniaj metada prob i bledow to moze pojdzie wiecej. U mnie max bez zmiany napiecia 147/147 stabilne a na 150/150 winda sie nie laduje.

A jest mozliwosc ze jak zmienie na 147/147 lub 150/150 ze spale procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB zmieniaj metada prob i bledow to moze pojdzie wiecej. U mnie max bez zmiany napiecia 147/147 stabilne a na 150/150 winda sie nie laduje.

A jest mozliwosc ze jak zmienie na 147/147 lub 150/150 ze spale procka.

nie niejest mozliwe . tzn nie spalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam biosa nowszego jeszcze ;) i tez dziala bezblednie :) u mnie niestety na 133 tylko idzie bo mam pamieci zdymane 266 wiec nie za bardzo... 137 dziala ale z timingiem standardowym... ile kosztuja tera 400 uzywki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kumpla ciągłe zwiechy (podejrzewam zasiłke) - komp zaplombowany więc poszedł na serwis. Ma też tendencję do "zapominania" ustawień BIOSu w efekcie zamiast antka 1700+ 1466MHz ma antka 1100 MHz

No tez tak mialem ale tylko raz w ciagu poltora roku... a u mnie w/w plyta pracowala dobrze mozna powiedziec ze oprocz tego ze wbudowana karta dziwiekowala na moim dyski 8 GB zawieszala mi kompa i musialem sobie oddzielną kupic to bylo oki... teraz mam ECS L7S7A2 co o tym myslicie?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zmienilem na 147/147 i chodzi stabilnie tylko temp procka mnie martwi teraz mam 43 C czy to jest bardzo duzo czy raczej w normie a moze lepiej chlodzenie zmienic obecnie mam jakies IGLOO 2410.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakis czas temu na forum zalozylem temat w ktorym opisalem problem z jakim mecze sie od x czasu. Lagier polecil mi bym zadbal o odpowiednie chlodzenie plyty glownej i to mialo rozwiazac moj problem jakim jest ciagle wieszanie sie kompa. Wiec zainwestowalem w chlodzenie i zamontowalem na chipsecie nowy radiator z wicherkiem - temperatura spadla mi do 25 stopni (45 stopni procek), ale nie pomoglo to wogole komp jak sie wieszal tak wiesza sie dalej.

 

Postanowilem umiescic w tym temacie moj problem mam nadzieje ze ktos zetknal sie z takim problemem i wie jak temu zaradzic z gory dzieki za pomoc.

 

SZCZEGOLOWY OPIS PROBLEMU PONIZEJ

 

Jakis czas temu zakupilem sobie zestaw glosnikow 5.1 Creative 5100 + SB Live! 5.1 i wlasciwie od tamtej pory ciagle wiesza mi sie komp (mam Athlona 1GHz na plycie ECS k7s5a 512 SDram, GF2 440 32Mb, zaislacz Linkword 300W, karta sieciowa Compex 10/100, muzyka SB Live! 5.1 ). Wiem na 100% ze glosniki jak i karta dzwiekowa jest sprawna bo sprawdzalem je na innym kompie. Pewno pojawia sie opinie ze to wina plyty glownej ale to tez nie do konca jest pewne bo odkupilem ja od znajomego ktory tez ma podobny zestaw grajacy i nie mial z nim zadnych problemow, u mnie tez wszystko bylo ok przez jakis miesiac. - az do czasu kiedy zresetowal mi sie bios ktorego ustawilem na nowo (zinter. karte muzyki mam wylaczona), ale zaczely sie cyrki. Komp wiesza sie tylko podczas odtwarzania muzyki (gry, filmy, mp3) i nastepuje to (podczas sluchania muzy lub ogladania filmu) po czasie okolo 1 godziny w grach zwis nastepuje o wiele szybciej (do 10 minut). Ciekawe jest to ze na poczatku gdy tylko wyjalem kabel sieciowy z gniazda to wowczas moglem dowoli ogladac filmy i sluchac mp3 - ale na grach nadal sie wiesza.  Teraz juz nawet to nie pomaga komp wiesza sie bez wzgledu na to czy kabel jest wpiety czy nie. (Probowalem wymiany karty sieciowej ale nie przynioslo to zadnych efektow). 

Zwracalem sie z prozba o pomoc na innym forum komputerowym, napisalem maila do serwisu pomocy technicznej Creativ ale nie byli w stanie mi pomoc. Stosowalem sie do ich rad - przepiecia kart na slotach, aktualizacja systemu i sterownikow etc. ale nic to nie dalo, komp nadal sie wiesza co doprowadza mnie do szalu. 

Mi juz skonczyly sie pomysly co moze byc przyczyna tego problemu jesli ktos spotkal sie z czyms podobnym to prosze o pomoc, inne rady tez mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj jeszcze zamieszczam odczyt z MBM

 

+-------------------------------------------------------------------------+

|Całkowita liczba odczytów: 228          Prędkość procesora: 995 MHz    |Działa od: 2002-05-21 13:59:03          do: 2002-05-21 14:36:40     

+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+

|Czujnik                      | Aktualnie| Najniższe| Najwyższe| Średnio  |

+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+

|Case                          | 27° C    | 25° C    | 28 ° C  | 26 ° C  |

|CPU                          | 47° C    | 46° C    | 49° C    | 46° C    |

|Sensor 3                    | 0° C      | 0° C      | 0° C      | 0° C    |

|Core 0                      | 1,78 V  | 1,71 V  | 1,81 V  | 1,76 V  |

|Core 1                      | 2,48 V  | 2,38 V  | 2,51 V  | 2,48 V  |

|+3.3                          | 3,17 V  | 3,09 V  | 3,23 V  | 3,17 V  |

|+5.00                        | 4,85 V  | 4,69 V  | 4,91 V  | 4,87 V  |

|+12.00                      | 12,65 V  | 12,20 V  | 12,72 V  | 12,58 V  |

|-12.00                      | -11,98 V | -12,09 V | -11,57 V | -11,94 V |

|-5.00                        | 0,00 V  | 0,00 V  | 0,00 V  | 0,00 V  |

|Fan 1                        | 4115 obr/min| 4066 obr/min| 4115 obr/min| 4090 obr/min|

|Fan 2                        | 0 obr/min| 0 obr/min| 0 obr/min| 0 obr/min|

|Fan 3                        | 0 obr/min| 0 obr/min| 0 obr/min| 0 obr/min|

+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

|Core 0                      | 1,78 V  | 1,71 V  | 1,81 V  | 1,76 V  |

|Core 1                      | 2,48 V  | 2,38 V  | 2,51 V  | 2,48 V  |

|+3.3                          | 3,17 V  | 3,09 V  | 3,23 V  | 3,17 V  |

|+5.00                        | 4,85 V  | 4,69 V  | 4,91 V  | 4,87 V  |

|+12.00                      | 12,65 V  | 12,20 V  | 12,72 V  | 12,58 V  |

Co to jest? 8O , jezeli te napiecia są chociaż w częsci prawdziwe to wyłącz komputer i nie włączaj go dopóki nie kupisz jakiegoś normalnego zasilacza.

Najlepiej zmierz to jeszcze miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spawdzilem wskazania napiec w biosie sa identyncze jak te z MB Monitora, nie mam nawet miernika w domu nie znam sie na tym wogole. Nawet nie wiem jakie powinny byc prawidlowe napiecia. Ale postaram sie pozyczyc od kogos zasilacz i zobacze czy bedzie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie za Bardzo na napieciu co powiecie o moim Właściwości czujnika:

Typ czujnika ITE IT8705F

Dostęp do czujnika ISA 290h

Nazwa płyty głównej ECS K7S5A

 

Temperatury:

Płyta główna 28 °C (82 °F)

Procesor 43 °C (109 °F)

ST320410A 40 °C (104 °F)

 

Wentylatory:

Procesor 3245 RPM

 

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.50 V

+2.5 V 2.48 V

+3.3 V 3.09 V

+5 V 5.00 V

+12 V 12.35 V

+3.3 V podczas wstrzymania pracy 3.30 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.87 V

VBAT baterii CMOS 3.33 V

Debug Info 5E 9B C1 BA C1 CE 41 B5 D0 0B 1C 2B (F7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spawdzilem wskazania napiec w biosie sa identyncze jak te z MB Monitora, nie mam nawet miernika w domu nie znam sie na tym wogole. Nawet nie wiem jakie powinny byc prawidlowe napiecia. Ale postaram sie pozyczyc od kogos zasilacz i zobacze czy bedzie inaczej.

facet ty to masz problemy <lol> zasilacz wymień i wszystk obedzie OK :] napiecia powinny byc jak najblizsze tym :

 

3,30

5,00

12,00

 

a u ciebie wszystkie te napiecia wariuą i głupieją , spadaja ponizej norm !! i sprzet jest niedovoltowany i stad zwiechy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam tego biosa co D.N.A. i wg mnie jest bardzo dobry. Po zmianie na DDRy nic nie musisz zmieniac w BIOSie (tzn mozesz sobie zmniejszyc timingi).

Czy moglby mi ktos powiedziec jak zmienic te timingi i co to daje.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timingi to w skrócie opóźnienia między kolejnymi cyklami pamięci. jeśli zmniejszysz te opóźnienia to zwiększy sie przepustowość ale pamięćma swoje granice i możesz obniżyć stabilność kompa.

zwykle jak obniżysz timingi to możesz podkręcić kilka MHz więcej lub będzie stabilniej.

 

:!: panowie, to nie jest temat o zasilaczach :!: ani o timingach :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np tak sobie ustawilem

 

2

7

2

 

chodzi tez na

 

2

6

2

 

ale jak jest 7 to jest szybszy odczyt a zapis pozostaje taki sam

 

w stosunku do np

 

3

9

5

 

odczyt wzrasta gdzies o 200MB/s a zapis o 100MB/s mowie o testach w AIDA w sisofcie tez sa roznica ale niapamietam jakie a grach roznica jest nawet kilku fps !!! jednym słowem 2/7/2 to najwydajniejsze ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...