Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mogę komuś (kto będzie tylko zainteresowany) sprzedać takie cudo (K7S5A+Duron 1300+Wiatrak Mint). Na maila: arek700@o2.pl prosze.

Procek nie podkręcany, płyta też nie. Jak ktoś da dobrą cenę, to jeszcze grafikę GF4 Mx 440 Chaintech dokładam.

Edytowane przez arek700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

mam prosbe moglby mi ktos wytlomaczyc jak ustawic timingi i wogule reszte w biosie bo niemam o tym zielonego pojecia tzn niewim jak powinno byc mniejwiecej w biosie troche lape

 

konfiguracja:

k7s5a v3.1 (niemam pojecia jaki bios, niewiem gdzie to sprawdzic)

duron 800 mhz

ddr 256 elixir 400mhz

nvida riva tnt2 vanta m64 32MB

hdd wdc 80gb wd800jb

hdd segate 4.3gb st34323a (zadko podpiety)

cd-rw lg gce-8481b

sb audigy palyer (z ieee 1394)

siecioka wrilles lan 208.11b (sterowniki jakies "tonoze" czy cus...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

 

mam problem z pamięcią na tej płytce v.1

 

zakupiłem właśnie kośc 256 MB DDR-PC2100 ELIXIR, i kiedy ją wkładam to komp startuje ale nie ma obrazu wogóle, SD-Ram wyjąłem , pomocy te kości powinny chyba działać , mam honey bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey mam pyanie

czy bedzie dzialal mi Procesor AMD Athlon XP 2400+ (jądro Thorton- to samo co Barton tylko że z zablokowaną połową pamięci L2) prędkość 2000 Mhz, 256 KB cache’u (pełna prędkość jądra), FSB 133 (266), napięcie 1,65V, złącze Socket A, na tej plytce ??

mam wersje v.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey mam pyanie

czy bedzie dzialal mi Procesor  AMD Athlon XP 2400+  (jądro Thorton-  to  samo  co  Barton  tylko  że  z  zablokowaną  połową  pamięci  L2)  prędkość  2000 Mhz,  256 KB cache’u (pełna  prędkość  jądra),  FSB 133 (266),  napięcie 1,65V,  złącze  Socket A, na tej plytce ??

mam wersje v.1

1632019[/snapback]

Będzie ale wymaga biosu honeyX, heepo, HRT. Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kupiłem ją z allegro więc raczej działa (aczkolwiek nie sprawdzałem) , no jak mam włożone SDR 133 to wszystko działa, teraz chciałem wymienić pamięć na szybszą , kupiłem te ddr 266 i jak wkładam to komp sie odpala ale tylko ciemność widze :mur:

 

na płycie jest teraz athlon 1GHz

Edytowane przez dzmaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

mam problem z pamięcią na tej płytce v.1

zakupiłem właśnie kośc 256 MB DDR-PC2100 ELIXIR...

Sprubuj zresetować cmos (przy wyłączonym zasilaniu przestawić na 30s. zworkę koło baterii), sprawdź też napięcia czy są w normie. Oczywiście nawet nie myślałeś by puścić sdr-y z ddr-em!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze chyba jednak coś nie tak z płytą jest, teraz włożyłem 256 MB SDRAM a wykrywa mi że jest 128, co jest??

można to jakoś naprawić (tracę połowę pamięci, komp mi się muli :mur: )

 

pomóżcie :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam .nie chce rozpoczynac nowego tematu dlatego pisze w tym poscie.Chciałbym zeby ktos mnie lekko obeznal z ta plyta bo mam zamiar zmmienic bios.Ma mi zmienic jakis gosc co sie tym zajmuje i reklamowal sie na allegro.Jak mozecie to powiedzcie jak sprawdzic wersje plyty bo na pudelku nie mam i po aktualizacji biosu jakie beda zmiany czyli np jaki procesor bede mogl podpiac itp.pozdrawiam i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś czy moge do tej płytki założyć Semptrona 3000+ BOX ? mam najnowszego biosa z honeyX, z góry dzięki za odpowiedź

1662100[/snapback]

a mozesz napisac jaka to wersja tego biosu i jakim flasherem to robiles, bo mam cheppo i chcialbym zmienic na honey ale cos jakby nie idzie,bo wyswietla sie jaki mam chipset tylko i nic sie nie dzieje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś czy moge do tej płytki założyć Semptrona 3000+ BOX ? mam najnowszego biosa z honeyX, z góry dzięki za odpowiedź

1662100[/snapback]

Można ale będzie chodził ze znacznie niższym taktowaniu. A w ogóle z czym Ty się pchasz na taką mobo :/ na takiego procka Cię stać a na nowe mobo nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Czy na Na płycie K7S5A Pro rev.5.0 będzie dobrze chodził Barton 2800+ i GF 6600GT ??

1675521[/snapback]

Barton będzie chodził tyle że z zaniżonymi taktowaniami, a o to pewnie nie chodzi.

 

Jak chcesz mieć max wydajny proc to załatw XP2400+ (no chyba że gdzieś znajdziesz XP2600+ na 266szynie) i go podkręć do tych 2800+, jak trafisz na procek na rdzeniu thorton to jest szansa że go zbartonizujesz a wtedy będziesz miał 3200+.

Na tym forum też był bodajże duron1800MHz tak samo potraktowany.

 

GF6600GT tak jak każda inna karta na jakimkolwiek AGP działa na tej płycie, o czym świadczy mój podpis.

 

NIE OPŁACA SIĘ ŁADOWAĆ TAKIEGO SPRZĘTU NA TE MOBO!!!!

:kijem: wracaj do qrnika jajka wysiadywać

 

Mi się opłaciło, karta 550zł, proc 200zł, dodatkowe 512MB RAM 170zł minus sprzedaż starych śmieci i za parę groszy mam kompa jak nowego.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...