Skocz do zawartości
bat

Richard's Burns Rally

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie coś odkryłem - ten samochód bez dodawania, bez nawet trzymania gazu jest podsterowny na asfalcie przy 60km/h!!! tak to prawda - po tym jak to zauważyłem moja opinia o tej grze jako symulacji uległa drastycznemu pogorszeniu...

Czym to sie objawia ?

Moze robiles to na zlym ogumieniu ?

Moze miales spiety dyferencjal ?

Skręcam, a samochód za słabo skręca - przednie koła lekko się ślizgają i przód nie idzie równo z kołami.

 

Nie zmieniam ustawień samochodu - gram pojedynczy wyścig po prostu (no chyba, że to się automatycznie na trase nie ustawia) - na razie chcę opanowac jazdę najlepiej jak mogę (aha - oszukałem i mam wszystkie trasy - ale to tylk dla wygody testów).

 

Jeszcze nie odinstalwoałem także to już jakiś sukces...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varrol, nie zalamuj mnie. Przeciez tak wlasnie dziala aktywne dyferencjaly. MUSISZ trzymac noge na gazie- wtedy auto nie bedzie podsterowne (naturalnie, jak nie przesadzisz ze speedem)

 

Nie podchodz do tej gry jak do:

 

a) Colina 2006 czy jakos tak

B) symulatora Deawoo Lanosa- zapomnij o nawykach z jazdy codziennej, poczytaj o technikach jazdy rajdowej... wtedy moze zrozumiesz o co chodzi w RBR i moze zacznie Ci to sprawiac frajde.

 

Powodzenia! :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varoll przede wszystkim chyba nie przeszedles szkolki Richarda.

Poczulbys jak sie jezdzi. Ta podsterownosc co opisales to myslalem, ze padne ze smiiichu.

Tak jak Ci tlumaczy drak i Richard Burns w szkolce rob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varoll przede wszystkim chyba nie przeszedles szkolki Richarda.

Poczulbys jak sie jezdzi. Ta podsterownosc co opisales to myslalem, ze padne ze smiiichu.

Tak jak Ci tlumaczy drak i Richard Burns w szkolce rob.

Źle mnie zrozumieliście - chodziło mi o to, że w rzeczywistości przy tej prędkości nie powinno się tak dziać - no chyba, że samochód WRC jest tak kiepski. Nie napisałęm, że nie wiem jak sobie z tym radzić, tylko stwierdziłem fakt...

 

Będę musiał tylko przestawić gaz na nieliniowy, bo ciężko jest delikatnie go wcisnąć bo obroty przy delikatnym dozowaniu i tak lecą prawie na maksa (i to nie jest wina pedałów, bo tylko w tej grze tak jest - pewnie to przez moc samochodu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał tylko przestawić gaz na nieliniowy, bo ciężko jest delikatnie go wcisnąć bo obroty przy delikatnym dozowaniu i tak lecą prawie na maksa (i to nie jest wina pedałów, bo tylko w tej grze tak jest - pewnie to przez moc samochodu).

No tutaj to juz przegiales.

Nie ma prawa tak byc w tej grze. Masz skopane ustawienia albo sterowniki kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał tylko przestawić gaz na nieliniowy, bo ciężko jest delikatnie go wcisnąć bo obroty przy delikatnym dozowaniu i tak lecą prawie na maksa (i to nie jest wina pedałów, bo tylko w tej grze tak jest - pewnie to przez moc samochodu).

No tutaj to juz przegiales.

Nie ma prawa tak byc w tej grze. Masz skopane ustawienia albo sterowniki kierownicy.

Skopana to gra jest, bo w innych wyścigach mi chodzi normalnie, a do tego w opcjach sterowania wskaźniki gazu/hamulca pokazują mi poprawnie tylko w samej grze jest nie tak - gaz na 1/4 i już obroty na maxa idą...

 

Pewnie dlatego mi tak źle idzie - dobrze, że to zauważyłem...

 

Może jakiś path cos na to pomaga bo jeszcze nie instalowałem?

 

 

EDIT

 

Chyba wiem co było nie tak - idotyczna opcja Combined Pedals, która pewnie źle w tej grze działa i do tego nie pozwala używać gazu i hamulca na raz... phh co za pomysł żeby to było domyślnie włączone...

 

 

EDIT 2

 

Whooaah przejechałem trasę i ani razu nie zakląłem, to ja rozumiem - musiałem jeszcze usunąć mój profil i założyć nowy, bo na starym źle wykrywał kierownicę, ale teraz jest już ok. Że ja tego wcześniej nie zauważyłem - teraz to mogę grać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varrol, wiec zastanowienia zanim napisze kolejnego posta, ok? Raz twierdzisz, ze gra jest "skopana", by pozniej dodac, ze nawet nie wiedziales o koniecznosci wylaczenia wspolosiowych pedalow przed graniem. I wytlumacz mi jak uzywales left foot breaking z takimi ustawieniami?

 

Kares mial racje- tobie sie nawet nie chcialo szkolki przejechac do konca... no ale po co ona takiemu real racerowi jak ty?

 

Zapewne masz oryginal, tylko instrukcji sie nie czytalo...? Ehhh

 

Po drugie, nie pisze, ze auta wrc sa "skopane" bo przez aktywne dyfry sa podsterowne przy malych predkosciach. Te bolidy nie sluza do jazdy po zakupy. Zakoduj sobie to, do cholery, a nie wypisuj co chwile coraz to wieksze glupoty.

 

Sorry, ze tak sie rozpisalem ale moze cos w koncu do ciebie dotrze.

 

I jeszcze jedno- widziales np. onborda z rajdu korsyki? Sredniapredkosc oscyluje tam w okolicach 100 -120 km/h. A auta prowadza tam DOSWIADCZENI rajdowyc z IDEALNIE ustawionymi bolidami...

 

Teraz sam sobie odpowiedz- z jaka to TY predkoscia chciales sobie pojedzic po francuskich asfaltach w RBR? Jechales setka czy tez moze pedziles na zlamianie karku (jak w colinie) i pewnie klales "jaki to ten rysiek jest "skopany" " wpadajac po raz nty do rowu?

 

To prawdziwy symulator i jesli jeszcze tego nie skumales to moze lepiej sobie odpusc. Szkoda twoich (i naszych) nerwow.

 

Naturalnie, no'fennce!

 

EDIT

Widze, ze juz sobie radzisz, wiec moj post jest po czesci nieaktualny (co mnie cieszy!) ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

To prawdziwy symulator i jesli jeszcze tego nie skumales to moze lepiej sobie odpusc. Szkoda twoich (i naszych) nerwow.

 

Naturalnie, no'fennce!

O wybacz, że gra ma jakąś dziwną obsługe kierownicy i że to moja pierwsza gra w którą gram na kierownicy i wybacz, że nie miałem wcześniej kierownicy... Wybacz, że pomimo że nie miałem problemów w żadnej innej grze nie domyśliłęm się, że problemy w tej grze są spowodowane złymi ustawieniami. I wybacz, że z nie znanego mi powodu przy wciśnieciu gazu i hamulca na 1/4 miałem już max obroty/hampel mimo, że w opcjach pokazywało ok.

 

Po tej przydługiej wypowiedzi muszę stwierdzić, ze teraz jeździ mi się całkiem prosto, a szkółkę przeszedłem w 30 min (przed chwilą, a wcześniej miałem z nią problemy). Spróbuj mieć takie ustawienia jak ja i ciekawe jak by ci się gra podobałą - jasne, że w moich poprzendich wypowiedziach nie miałem racji, ale zrozum człowieka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko cie rozumiem (bo tez WIELE lat temu zaczynalem swoja przygode z racesimami na PC), ja cie chce pomoc ;], wiec nie na miejscu jest twoj sarkazm.

 

PS. A combined axes sa potrzebne dla wielu gier typu arcade np NFS:U2 (bo ich tworcy byli zbyt leniwi).

 

PPS. Bedziesz miec jakies problemy z ustawieniem logiego do gier to pisz. Mimo ze sam mam teraz momo force'a to jednak software mamy ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PPS. Bedziesz miec jakies problemy z ustawieniem logiego do gier to pisz. Mimo ze sam mam teraz momo force'a to jednak software mamy ten sam.

No wlasnie - czy moglbys napisac jak masz poustawiane te suwaki od keirownicy/gazu/hamulca? - ja nie bardzo lapie o co w tym chodzi (bylo cos tam o zmniejszeniu ruchow kiery przy wyzszych predkosciach itp. - pewnie juz wiesz o co mi chodzi) - moze jakis screenshot? :)

Bede wdzieczny za dobre ustawienia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... każdy tu ściemnia w swoją stronę - w NFS-U2 gram z rozdzielonymi osiami, więc nieprawdą jest że "twórcy byli leniwi" - poza tym zrobili najdokładniejszy FF jaki widziałem, a to już chyba nie z lenistwa było....

W RBR (demo) zrobiłem czas 3:50 edit: 3:45 :D (harwood forest) nie wciskając ani razu gazu do deski więc coś w tym musi być...a rozdzielone osie nic tu nie zmieniają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko cie rozumiem (bo tez WIELE lat temu zaczynalem swoja przygode z racesimami na PC), ja cie chce pomoc ;], wiec nie na miejscu jest twoj sarkazm.

A jednak nie, bo z tego co napisałeś wcześniej wynika, że moje podejście do gry było tak negatywne dlatego, że nie mam pojęcia o rajdach, czy w ogóle jeździe samochodem. No cóż - z początku pewnie tak to wyglądało, bo nie napisałęm nic o problemach ze sterowaniem - więc pewnie sam sobie jestem winny...

 

PPS. Bedziesz miec jakies problemy z ustawieniem logiego do gier to pisz. Mimo ze sam mam teraz momo force'a to jednak software mamy ten sam.

Thx... Choć w tutaj to nie combined pedals psuło mi jazdę, a ten dziwny gaz/hamulec - bez możliwości odpowiedniego dozowania ciężko mi było opanować. Za to jak się nauczyłem jeździć z takim bugiem, to teraz mi lekko idzie.

 

 

Ale dobra nie zaśmiecam już tego wątku, sprawa załatwiona, kiera ustawiona jak należy, jeździ się super - także narazie, wracam do gry :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mlokos- nie bede ci pisal nazw suwakow bo u mnie sa one po niemiecku. Wiec tak "lopatologicznie"- pierwsze dwa od gory najlepiej przesunac o jedno pole w prawo w stosunku do def. Dwa ostatnie w lewo (o jedno pole).

 

Takie ustawienia powoduja, ze uklad kierow. bedzie czuly przy niskich predkosciach, a wraz ze wzrostem v jego czulosc bedzie spadac. Oczywiscie, w granicach akceptowalnych dla potworow klasy wrc ;]

 

@Elgreen- ff w underground 2 jest OK, ale tylko OK. Ja w RBR czuje doslownie kazdy kamyczek, galazke, rodzaj nawierzchni (i to nie tylko po tym jak mocno trzesie [vide nfs] ale po przyczepnosci kol do podloza!)

 

W duzej mierze jest to zasluga absolutnie najlepszego mechaniczengo ff jaki ma momo force'a, ale tez implementacja tej tech. w rysku jest wprost nieziemska.

 

@Varrol- naturalnie, ze combined pedals psulo Ci TEZ jazde. Nie masz najmniejszej szansy dobrze prowadzic auto rajdowe bez LFB i bynajmniej nie pisze to z doswiadczen "wywiezionych" z RBR, a z real'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varrol, ale z Ciebie w goracej wodzie kapany kierowca.

Co rajd to wychodziles z gry i waliles posta.

Pomalutku, nie jestes newbie na forum i wiesz jak to wyglada - bardzo nieprofesjonalnie.

Tak na przyszlosc poczytaj najpierw caly watek (o splitaxies rowniez bylo, o gazie i hamulcu rowniez) i nie wypisalbys tych (przepraszam) bredni.

 

Ale teraz jak juz sobie poradziles wraz z zacietszewianiem sie :P to witaj w swiecie RBR`a i cwicz, cwicz i nie ch ce tutaj widziec postow narzekajacych na kiepskie dzialanie gry. Jak juz wczesniej wspomnialem jezeli cos Ci w tej grze nie bedzie wychodzilo to tylko Twoja wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje, że będę musiał usunąć dowody mojego chwilowego lekkiego poirytowania - a żeby być dokładnym, to świadków tez chyba będę musiał wyeliminować :twisted:

 

Ale macie oczywiście racje, a ja straciłem tydzień i masę nerwów przy tej grze z powodu dwóch głupot - ale co tam na błędach też się można uczyć...

 

Tylko mam jedno pytanko - zaraz tego poszukam, bo pewnie już temat był poruszany, ale w grze pisze, że jak ukończę szkółkę, to odblokuje ulubiony samochód Burnsa - hmm... wszystko idealnie przejechać, czy coś przegapiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Tylko mam jedno pytanko - zaraz tego poszukam, bo pewnie już temat był poruszany, ale w grze pisze, że jak ukończę szkółkę, to odblokuje ulubiony samochód Burnsa - hmm... wszystko idealnie przejechać, czy coś przegapiłem ...

no! - odblokowałeś

ulubione Subaru Impreza 2003 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje, że będę musiał usunąć dowody mojego chwilowego lekkiego poirytowania - a żeby być dokładnym, to świadków tez chyba będę musiał wyeliminować :twisted:

 

Ale macie oczywiście racje, a ja straciłem tydzień i masę nerwów przy tej grze z powodu dwóch głupot - ale co tam na błędach też się można uczyć...

 

Tylko mam jedno pytanko - zaraz tego poszukam, bo pewnie już temat był poruszany, ale w grze pisze, że jak ukończę szkółkę, to odblokuje ulubiony samochód Burnsa - hmm... wszystko idealnie przejechać, czy coś przegapiłem...

a masz wszędzie żółte gwiazdki czy srebrne? bo jak masz choc jedna srebrna to nie dostaniesz subiego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz wszędzie żółte gwiazdki czy srebrne? bo jak masz choc jedna srebrna to nie dostaniesz subiego....

Tak myślałem ... ehh trzeba się było starać na szkółce, a nie na szybko ja robić, bo teraz mi się nie chce tego poprawiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co jest chlopaki ! -

tylko niemówcie ze odstawiliscie Ryska dla jakiegos smiesznego Undergrounda2 :lol:

ja dopiero sobie odpoczne od Ryska jak wyjdzie HL2 - ale potem wracam do sezonu

a teraz ostro walcze na OSach - proboje rozgrysc Francje 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co jest chlopaki ! -  

tylko niemówcie ze odstawiliscie Ryska dla jakiegos smiesznego Undergrounda2  :lol:  

ja dopiero sobie odpoczne od Ryska jak wyjdzie HL2 - ale potem wracam do sezonu

a teraz ostro walcze na OSach - proboje rozgrysc Francje  8)

Jakbym mial czas....

Nawet nie moge stestowac ostatniego prezentu bo ten moj remont mieszkania sie przeciaga w nieskonczonosc :(

Wiem tylko, ze jak juz bedzie koniec to nie oderwe sie od monitora.

 

1. FIFA 2005

2. RBR

3. MOH:PA

4. FLAT OUT

5. NFS:U 2

6. HL2

 

Praca i komp. komp i praca. I tak do lutego do narodzin KRS jr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z RBR. Przesiadłem się na R9550 z GF3. Zainstalowałem najpier jako R9550 i chodziło ok, ale po podmiance biose żeby móc kręcić gra zwiesza się w menu jak dam w setupie HIGH. Dałem low i 1024x768 i chodzi. Dam HIGH i wisi?

Jednak teraz dopiero można grać bo fps~35 we francj a na GF3~15 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...