Skocz do zawartości
bat

Richard's Burns Rally

Rekomendowane odpowiedzi

Kaeres

popraw mnie jak sie myle ale czy to nie ty pisales kilka stron wczesniej ze nie wszystkie zolte logi maja split axis , i zeby go miec trzeba zanistalowac najnowsze stery logitech i tam ustawic i split axis bedzie, a teraz tutaj piszesz ze jak nie chce zeby sie kiera rozkalibrowala w czasie grania to trzeba mniec sterowniki windowsowskie. Hm ja nic z tego nie rozumiem.

Jak to w koncu jest??

(Chyba jednak wezme r 220)

1213896[/snapback]

Widze, ze cala masa roznych "specow" niezly zamet sieje :mur:

 

Byly 3 rodzaje "zoltych" logi. 1szy, z pedalami podobnymi do tych, ktore ma momo FORCE (nie racing!), to jedna z lepszych kierownic w historii Logitech'a. Ona naturalnie miala splita, ale dostac jej juz nie sposob.

 

2ga to ta plastykowa zabawka, ktora oprocz przecietnej precyzji i padajacych (na 90% zawsze padnie, predzej czy pozniej) potow, oferuje odpowiedni stosunek cena (jesli w okolicach 100PLN)/jakosc/frajda z jazdy.

 

Ten wlasni model (ten "2gi") byl w dwoch wersjach: pod gameporta (BEZ splita) i pod USB (Z w/w). W zadne bajki o sterach logiego magicznie wlaczajacych splita pod windowsem nie wierzcie.

 

Mam nadzieje, ze pomoglem niezdecydowanym.

 

PS. NIe zrozumicie mnie zle- nowe zolte logi mimo ze kiepskiej jakosc jest OK jak na 1sza kierownice "w karierze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

draak zle sformuowal o tym splicie, tzn. dobrze ale nie wszyscy to zrozumieja.

Kiera na gameport nie ma splita i nie da sie go wlaczyc w sterach.

Kiera na USB ma splita i da sie go WYLACZYC spod sterownikow.

Co do tego pierwszego logiego o ktorym wspomnial draak to jeszcze moj kumpel go chyba ma i to bodajrze z dwa dni uzywany. Musze z nim zagadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem:

 

Na najnowszych Catalystach 4.12 RBR śmiga bardzo dobrze. Niestety Cat'y ze względu na blokadę o/c w BIOS'ie Gigabyte'a nie pozwalają na żadne o/c.

Dopiero po zanistalowaniu DNA 3.5.4.12 albo Omeg 2.5.97a (też najnowszych) udało się bez problemu podkręcić kartę. Ale po uruchomieniu RBR wiesza się na planszy menu zaraz po załadowaniu gry, pozostaje tylko twardy reset. Próbowałem różnych ustawień i dałej to samo. Efekt wiesza się nie ważne czy podkręcony czy nie.

 

Może ktoś spotkał się z takim problemem?

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko.

Czy znalazl sie chociaz jeden wsrod graczy tweaka, ktory przejechal cale mistrzostwa, ba nawet caly jeden kraj w trybie najrealistyczniejszych uszkodzen ?

Nie wazne w jakim trybie trudnosci.

Ja przyznam, ze na najlatwiejszym trybie co prawda wygrywajac niekiedy o 1:30 na OS nie potrafie calego kraju przejechac bez ALT+F4.

Moglbym jechac o polowe wolniej ale jakos nie da sie bo adrenalina tak dziala, ze cisnie sie jednak ten gaz.

Slabo jeszcze gram i zdaza sie nader czesto, ze niestety dzwon i silnik down.

Sa tutaj jacys konkretni mistrzowie ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedlem calego na full realism  - no moze ze 2X dalem alt f4.. w ciagu calego sezonu..

1221534[/snapback]

No to brawo.

Musze sie jeszcze wiele nauczyc.

Najtrudniejsze dla mnie to LFB aby stawiac samochod bokiem aby szybciej zakrety pokonywac. Jezeli nie zaciagne recznego to ciezko mi jezdzic bokiem.

Ale przyznam, ze ostatnio sie obijalem i nie trenowalem.

Koncze Australie (ta wielka hopa to az mi zoladek do serca wyratgala) i za niedlugo zaczynam o poziom trudnosci wyzej.

Faktycznie gdyby nie czeste dzwony, ktore koncza gre (ew. gdyby nie poziom realistic) to koncze panstwa z 10 minutami przewagi.

Mysle, ze to wystarczy na medium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podbnie jak Sewer, nie pamietam ile razy altf4'walem ;]

 

Kosztowalo mnie to jakies 2-3 tygodnie treningu, jednak od samego poczatku jezdilem z max. uszkodzeniami.

 

Przy okazji, bo sie powstrzymac nie moge ;] RBR RULEZ 4EVER ;] Nawet GTR nie jest w stanie mnie od niego odciagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedlem wreszcie sezon na najlatwiejszym poziomie i go wygralem (komplet pkt)

Nie jest to co prawda wyczyn ale tyle potu co wylalem nie tyle co na sciganie sie z przeciwnikami ale z wlasnymi slabosciami.

Ta gra nie wybacza zadnych pomylek. Walnales to twoja wina i nie ma co zwalac na gre.

Lecz musze sie troche pochwalic. Wczoraj byl u mnie szwagier i chcial zagrac w RBR.

I to co zobaczylem to mnie podnioslo na duchu. Okazalo sie, ze zapomnialem jak kiedys jezdzilem, jak nie potrafilem utrzymac samochodu na drodze. I np. taki odcinek w Australii (ten z ta wielka hopa) on jechal 20 minut gdy mi sie udaje wyciskac czasy okolo 6 minut (z tego co pamietam).

Wtedy docenilem ta gre juz w zupelnosci.

 

Teraz najlepszy numer. Jade mistrzostwa na srednim poziomie trudnosci.

Skonczylem Rajd Pirelli w Angli i kurcze nie uwierzycie. Przegralem walke o pierwsze miejsce z Solbergiem o...uwaga...0,14 s

Kurcze 50 km tras i o taki ulamek sekundy przegrac pierwsze miejsce.

Teraz moge miec namiastke tego jak sie czuje prawdziwy sportowiec, ktory przygotowuje sie np. do olimpiady przez 4 lata i przegrywa o np. paznokiec, o milimentr, czy cos podobnego.

Zaczalem sobie przypominac ile bledow popelnilem i ile moglem zrobic aby te 0,14s odzyskac (mocniej przycisnac przez sekunde, w jakis zakret wejsc ciasniej, dobrac lepiej opony - w jedym rajdzie pojechalem na zlych, itd).

To czyni ta gre niesamowita. Szkoda, ze nie ma tej calej otoczki po rajdzie tak jak w trakcie. Skonczylem mistrzostwa i menu glowne :/

 

Czemu jeszcze nikto nie wspomnial, ze RBR rullez ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu jeszcze nikto nie wspomnial, ze RBR rullez ?

1222668[/snapback]

Bo to chyba oczywiste :D :D

A przemyślenia mam identyczne - easy już co prawda dawno skończyłem, od miesiąca jestem w połowie medium - komplet pkt. (ok 5-10sek. na oesie kompa robilem) - ale coś ciężko mi jest się zmobilizować, żeby wznowić karierę (tym bardziej że hard to będzie dużo za trudno...) Tłukę tylko co pewien czas pojedyncze próby żeby z wprawy nie wyjść... Nie ma to jak Sipirkakim przed snem :) ... Albo np. taki Arbuz :D ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie skupialem sie nad tym za bardzo ale mozecie mi wytlumaczyc jak sa pisane te tabele z miejscami za kazdy OS ?

Niektore kratki mam puste podczas gdy pozostali maja je wypelnione. Niektore ja mam wypelnione lecz przeciwnicy nie ?

 

Update

Jakimi samochodami jezdzicie w RBR ?

Jaki kraj polubiliscie a ktory spedza Wam sen z powiek ?

Czy gra ktos tutaj w RBR na PS2 i kierownicy (jak wrazenia) ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulubiony samochód - to zależy - na asfalty - chyba Peżo - cudownie zwinny (choć narowisty i ciężko wyczuć biegi bo tylko 5), ew Toyotka. Na szuter Misiek lub Cytryna (chyba najszybszy samochód w grze). Najłatwiejsza chyba jednak jest Subaryna - ale najcięższa co czuć na zakrętach i nawrotach - może to być atutem jeśli chodzi o bezpieczeństwo (łatwo nad nią panować) ale jest wolniejsza i gorzej się zbiera/hamuje. Co do krajów to najbardziej lubie chyba Francje (mimo wystko - pomimo niezliczonych dzwonów ;) ) - jest chyba trudniejsza niż szutry (dużo mniej wybacza) ale satysfakcja większa. Z drugiej strony udana (i szybka) sekwencja "boków" w Japonii też przynosi sporo frajdy :). Nie lubię za bardzo Australii (upierdliwa - no i te boksytowe kuleczki ;) ) i Finlandii (boooring... - prawo - lewo - prawo - lewo identycznymi slidami na 5 - 6 biegu). USA jest taka sobie - jak na mój gust za szybka - żeby zrobić dobry czas trzeba zapierniczać niewiarygodnie szybko (wręcz na pamięć) co z bezpieczną jazdą "na pilota" ma niewiele wspólnego (bo pilot często nie dyktuje w tempo co przy tak szybkiej jeździe jest zabójcze). Ulubione odcinki to chyba: Sipirkakim, Sheperds Shield, Joux Plane i Cote d'Arbroz, a nielubiane to Tanner, Greenhill, Fraizer Wells i trochę Bisanne (te początkowe patelnie są po prostu nudne). Jeżdżę na PC i kierze LogiFormulaForce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subaru sprawia wrazenie ciezszego stabilniejszego samochodu. Patrzac jednak na wage to trzyma ten sam poziom co wiekszosc samochodow.

Citroen natomist jes fajny ale czuje sie w nim jak w zabawce. Wydaje mi sie, ze zasuwam jak oszalaly, a tu patrze wyniki gorsze niz w Subaru gdzie ktorym jechalem asekuracyjnie.

Peugeot to juz wogole taki dziwny wehikul, ze wydaje mi sie ze mozna jechac przodem, bokiem tylem bo jest tak samo szeroki jak dlugi :D

Corolle probowalem tylko na jednym OS i nie spodobala mi sie. Nie mam nawet o niej zdania.

Lancer nie dla mnie ale jakby zabraklo Subaru to nim bym jezdzil.

Generalnie Subaru najtrudniejsze auto ale za to najwiecej daje.

 

Trasy.

Generalnie deszczy to ja nie znosze.

Anglia ujdzie w wielkim tloku. Japonie lubie chociaz przy niej najwiecej %$#%@ poszlo :) (szczegolnie ta 13km w deszczu)

Wlasnie za szybkosc uwielbiam USA, najgorszy jest asfalt. Samochod mnie robi jak chce.

Jak sie naucze to zmienie zdanie. Narazie bronie sie przed samochodem, ktory chce mnie zabic.

Snieg jest mi obojetny bo z jednej strony sie szybko zasuwa i przyczepnosc jest lepsza niz na szutrze (lepiej czuc samochod) z drugiej strony az oczy bola od tego monotonnego krajobrazu. Jak juz sniegiem sypie to mozna zeswirowac :)

Australie polubialem za megaskok.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Samochod mnie robi jak chce...Narazie bronie sie przed samochodem, ktory chce mnie zabic...

Hehe nieźle to zabrzmiało, ale taka jest prawda. W tej grze to raczej z samochodem ustalamy kompromisy, a nie nim kierujemy, ale cuż, świat jest brutalny na każdym kroku, a nie taki jak w CMR lub XR. Inna sprawa że nie każdy jest Hołowczycem, lub ma dość cierpliwości na naukę, ale satysfakcja z ukończenia z dobrym czasem choćby jednego odcinka jest niesamowita :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie giera jest taka sobie , daleko w tyle za Xpandrally , chociaz jest w niej najlepszy model jazdy jaki widzialem  B)

1224641[/snapback]

Moze nie szukales w tej grze tego czego trzeba.

Niestety ta gra ma waskie grono odbiorcow.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nada się do Ryśka kiera "Microsoft Precision" bez FF? Słyszałem o niej wiele dobrego, ale wole sie jeszcze zapytać expertów... Mam okazje kupić to "cudo" w b. dobrym stanie za 110 zł, warto? :huh:

 

Recka, link: Tu

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 110 WARTO !!

W dobrym stanie warto ja kupowac do 140 pln.

Z recenzji i relacji graczy jest warta grzechu. Sam na nia polowalem ale wtedy na allegro byly po 150 i wiecej.

Za 100pln koles mial poprzegryzany kabel przez krolika :) wiec sie nie skusilem bo nie wiedzialem czy bedzie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gracie jeszcze ?

1234927[/snapback]

Na razie dałem sobie spokój, muszę się przyzwyczaić do kierownicy (jednak czerwony logi), potrenuję trochę w rally trophy, qrcze z ff ta gra już kompletnie wymiata, dokładnie tak czułem się pędząc po wsiowych drogach dziadziusiowym warczyburgiem :D Może za parę miesięcy wrócę do ryśka bo narazie samochody WRC robią ze mną co chcą łącznie z usiłowaniem zabujstwa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...