Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

ps2. a przed zakupem spodziewałem się tego bo zastosowano z tego co wiem sensor tej samej firmy co w diamond back ( 1600 dpi ) firmy agilent , dalej wnioskując można powiedzieć że jest to po prostu identyczny sensor co Razer DiamondBack

Kyle tak napisał, Jego się zapytaj Sarkazz.

No chyba, że czegoś nie zrozumiałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensor: Agilent

Optyka: Karna Precision

 

Ale optyka inna... Razer ma naprawdę high-endową.

Czy przylepimy jej etykietkę "High end" czy też "Low end", liczby są nieubłagane. Za 3x mniejszą cenę mamy taką samą precyzję.

Pomijam tu materiały i jakość wykonania, bo na czymś jednak A4 musiał zaoszczędzić ;) Ale te nowe myszki z serii BF wyglądają już o wiele lepiej (nie byłszczą się, itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe. A4tech się stara, ecs i asrock się starają. Każdy chce zdobyć uznanie, a A4tech na pewno to zrobił dzięki ostatniej serii myszy. A to że razer ma high-endowe częsci, to fakt... Dzięki współpracy z Karna Precision dorobili się myszy kulkowej która miała 2000DPI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do uzytkowników IE4 , mianowicie czy ta cała technologia Tilt Wheel jest wygodna ??(do przwijania góra -dół 9 stron itp) i czy dobrze współparacuje ze steelpadem ,wlasnie mi padły przyciski do szybkiego przewijania stron ( koło skrola) w moim mx 500 i musze nową myche zakupic , bo przewijanie stron samym skrolem jest du pupy

Edytowane przez rhezuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Logitech G7 ?? Zastanawiam się nad tą myszką

1. Brzydka (kolor)

2. Duza (jak i G5 i mx5xx)

3. Droga

4. Laser

5. Bezprzewodowa

 

To sa wg mnie jej najwieksze wady :wink: Bezprzewodowosc wsrod graczy jest powszechnie unikana, mysz z racji na akumulatory jest stosunkowo ciezka, konieczne jest doladowywanie (to akurat nie problem w przypadku g7), ale obserwuje sie slabnace parametry myszy w miare czerpania baterii (a czerpia sie one dosc szybko, konieczna bywa wymiana na 2gi zestaw w trakcie pracy).

Ogolnie nie polecam.

 

Chyba ze interesuje cie multimedialna mysz dla rodziny, najlepiej w zestawie z bezprzewodowa klwą, ktora mozna zabrac na lozko i posufrowac po stronkach. Wtedy to (gdyby nie cena) produkt niemal idealny.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G7 to na pewno ciekawa mysz. Jeśli chodzi o bezprzewodowe, na pewno nie ma konkurencji. Ale czy warto za nią zapłacić 70 zł więcej niż za G5? Czy bezprzewodowość jest ci potrzebna? No i przedewszystkim, czy lubisz duże, wyprofilowane myszy logitecha... nie każdemu taki ziemniak leży :lol2:

 

IE 4.0 spytałem się wieloletniego użytkownika o opinię w sprawie scrolla i przewijania ;)

 

Ja: (17:28)

czy według Ciebie scroll w IE 4.0 jest wygodny do dużej ilości przewijania?

corD: (17:29)

ciebie z duzej ? wtf ?

Ja: (17:29)

odpowiadaj

corD: (17:29)

z jakiegos forum to masz na pewno :x

Ja: (17:29)

;D

nie no, kolo sie na forum pyta, to odpowiedź od użytkownika Ie dostanie ;P

imo tilt wheel jest badziewny...

corD: (17:30)

wg mnie... całkiem całkiem, nie jest źle :P chociaz i tak mam ustawione wieksze przewijanie w opcjach

Ja: (17:30)

sam scroll jest... taki sobie chyba ;)

ja bym wolał mysz z wahadełkiem... dawno temu takie były

dwa przyciski góra dół i tyle ;P

lata na boki ten scroll?

(17:31)

no i sam jest gładki i chyba skoku nie ma....

corD: (17:32)

ma skok :x

aaa nie

nie ma skoku :P

jest jakby no jak to powiedziec :x

zawieszony w powietrzu?

tak jakby nicgo nie trzymało chodzi :P

Ja: (17:33)

a buja się na boki?

corD: (17:33)

nie, nie czuc tego

jesli chodzi ci o to

czy przypadkiem się nie zbuja w bok czy cos to odpowiadam

Nie :P

 

 

Więc chyba nie jest zły ten scroll.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale optyka inna... Razer ma naprawdę high-endową.

High End tzn. droższa ( odziana "cool" nazwą - zresztą na tym polega marketing ) a tak samo dobra jak tańsza w A4tech ( bez jakiejś karmy :P ) .... to jest tak samo jak z niektórymi audiofilami inwestującymi grube tys. na kabelki zasilające z fajną nazwą ( Valhilla ) nie wnoszące nic do zestawu ponad te które można kupić za parenaście zł. A4tech X-718F ma doskonałą jakościowo optykę/sensor bo nie da się go zmusić do akceleracji, nie gubi się , ma wysoką efektywną rozdzielczość. Ciekaw jestem jaką rozdzielczość ma DiamondBack ... 1600 czy ~1800 .

 

Kyle, to skoro X-718F ma ten sam sensor, co DB, to DB ma też 1800DPI?

Co do identyczności to tylko pogłoski jakie czytałem ( pogłoska : A4tech agilent , Razer agilent ... ja wnioskuję : te same ) ale pomiar rozdzielczości byłby już jakimś dowodem. Powiem Wam tak : najlepiej samemu wszystko sprawdzić B)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jaką rozdzielczość ma DiamondBack ... 1600 czy ~1800 .

Jak dostanę pr0, to mogę sprawdzić, jeżeli dasz mi dokładną instrukcję, bo się pogubiłem w tym, co pisałeś wcześniej.

Aerial ma teraz, więc może mógłby sprawdzić...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, czytałem kilka recenzji w internecie i G7 jest bardzo chwalona, podobno tak dobra i precyzyjna jak myszki na kabel.

 

-> Przeszkadza mi kabel bo ciągle muszę go podciągać do góry ... drażni mnie to strasznie.

 

-> Myszke mam przy komputerze, więc myszka na łóżku itp. sprawy nie wchodzą w grę ;)

 

 

To ja już nie wiem co robić :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o MX400. Mi się podoba, co prawda tylko MX610 się bawiłem, ale MX400 to 610 pozbawiona wad, czyli ciężąru i bezprzewodowości. Z ciekawych myszek masz jeszcze Microsoft Laser 6000 :wink: Najlepiej jakbyś sobie w sklepie zobaczył co ci najlepeiej pasuje ale to pewno ciezko wykonalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez Razerami ostrzegam ludzi którzy ich nigdy nie mieli w ręki. Optyka genialna, przyciski genialne, tylko te boki... No ale nie ma rzeczy doskonałych ;)

 

Dołączona grafika

 

 

Nie żałuję że sprzedałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do A4tech X-750 ... autor recenzji na twojepc ( spieq ) pisze o dziwnym zachowaniu kursora przy powolnych ruchach ... zaobserwowałem ten efekt na Saitek Gaming Mouse jednak ... występował on tylko czasami - podobnie jak w X-750 . Szkoda że a4tech nie daje firmware do myszy to może w kolejnych wersjach ten problem zostałby zażegnany ( jak się podobno stało w Razer Copperhead gdzie była akceleracja wst. ) . Ciekawe jest też to że X-750 ma mniejszą akcelerację niż G5 Logitecha nie wspominając o Microsoft 6000 który ceciach!e się sporą akceleracją wst. - ale pozostają wariacje przy wolnych ruchach ( dla X-750 ) .

 

ps. nadal na A4tech X-718F akceleracji ( przy szybkim machaniu ) ani "biegania" ( przy powolnym przemieszczaniu ) nie stwierdziłem a pomimo kolejnych testów rozdzielczość fizyczna się nie zmieniła ( ~1800 dpi i tryb 1600 dpi [ przy trybie 2000 dpi po 4 pikselach jeden jest dodawany natomiast tryb 1600 dpi jest " czysty"] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są... G5 :-P

G5 nie jest bez wad. Postaw ja na icemacie albo steelpadzie S ? :wink: Moga byc "problemy".

No i moj odwieczny argument - za duza, to akurat kwestia gustu, ale znam wiele osob, ortodoksyjnych wyznawcow kszatltu MX500, ktorzy po przesiadce na cokolwiek mniejszego (razer, inny logitech) mowia ze zyli w ciemnosci i przejrzeli na oczy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W G7 mi wszystko pasuje (kolor też wersji SE) ale zastanawiam się nad tymi akumulatorami. Jak po jakimś czasie padną, będą chodzić 4 godziny albo mniej to można gdzieś takie zapasowe kupić ? Czy myszka jest już wtedy nieużyteczna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W G7 mi wszystko pasuje (kolor też wersji SE) ale zastanawiam się nad tymi akumulatorami. Jak po jakimś czasie padną, będą chodzić 4 godziny albo mniej to można gdzieś takie zapasowe kupić ? Czy myszka jest już wtedy nieużyteczna ?

Ja mam G7 od prawie roku i na razie (odpukać) z akumulatorami nic się nie dzieje. Mam zwykłą G7 (nie jakąś SE) i w naturze wygląda znacznie lepiej niż na fotkach w necie. Ale baterie raczej na pewno można kupić, tylko cena pewnie też nie jest taka niska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...