Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie polonizacja jest na prawdę b. fajna i imo przyjemniej sie gra [; Mam pytanie, spotkał się ktoś z czymś takim podczas gry?

Mianowicie chodzi mi o to że tekstury gitary sie rozjechały, a z kolei karabinek u kogoś po prostu "wisi" na niewidzialnych sznurkach, a jak ja mam ten karabin, to po prostu go nie widze xD

 

http://img471.imageshack.us/my.php?image=x...23545531pd0.jpg U kogoś ten karabin

 

http://img404.imageshack.us/my.php?image=x...00111764ce2.jpg i u mnie.

 

Wiem że na GF4Ti są różne dziwne błędy, ale może da się to jakoś naprawić? Stery mam ściągnięte dobre, gra chodzi w 800*600 wsio na maksa 20-35 fps (20 jak jest ulewa, kupa zwierzakow, ludzie i anomalie ;D wiec nie jest zle, a gram na DX8[; ) a i gra jest spatchowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pierwsą misją gry (przyniesć pendrive).

Jak wracam do handlarza z penem dźwi są zamknięte. Nie pokazuje mi się informacja na nich, żebym nacisnął przycisk F jak chcę je otworzyć. Skończyłem już wszystkie okoliczne questy i nikt mi nie daje nowych, a do handlarza dalej nie mogę wejsć :/.

Może coś mi się skopało, bo jeśli wgrymam dużo wczesniejszego sejwa (tuż przed atakiem na bandytów) i wracam do handlarza to dźwi mogę otworzyć.

 

Może zna ktoś rozwiązanie tego problemu bo nie chciałbym zaczynać prawie od początku (gram na max poziomie trudności i obszukałem już większą cześć mapy, trafił mi się pistolet z tłumikiem i coś szybkostrzelnego :) ).

 

Jest jakiś kod na przenikanie przez ścianę ? To też by rozwiązało mój problem.

 

Mam oryginalną wersję PL z zainstalownym patchem 1.0001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Hmmm ... sciagnolem polonizacje, zmieniłem nazwe pliku na gamedata.db9 i Stalker sie nie uruchamia :| Mial ktos z tym problem?

A czemu poprostu nie zastapiles pliku :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zastąpił plik, ale jak u mnie gra się nie uruchamia. Możliwe że PL jest w wersji wyższej jak anglojęzyczna i potrzebne jest najpierw wgranie patcha(lipa z tym patchem).

Oryginalny plik skopiowalem do osobnego katalogu, a ten z PL nazwalem identycznie. Gra nie patchowana. Po kliknieciu na ikone Stalkera pokazuje sie logo, po czym znika i nic sie nie dzieje :|

W domu spaczuje i wtedy zobacze czy pomoze, ale pewnie powinno.

 

Czytał Lucian Szołajski :>

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenie byłoby fajną sprawą bo niby coś tam dziamię z całej historii ale szczegóły umykają przez co klimacik deczko też. [A mogłem się bardziej do języków przyłożyć.... ;).] A szkoda bo moim zdaniem gra jest wielce ok. Co prawda nieco nudnawe staje się bieganie w celu odmeldowania się po wykonaniu zadania, przydałaby się też możliwość padnięcia jak długi na glebę ale można powiedzieć iż to mało znaczące szczegóły.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Oryginalny plik skopiowalem do osobnego katalogu, a ten z PL nazwalem identycznie. Gra nie patchowana. Po kliknieciu na ikone Stalkera pokazuje sie logo, po czym znika i nic sie nie dzieje :|

W domu spaczuje i wtedy zobacze czy pomoze, ale pewnie powinno.

 

Czytał Lucian Szołajski :>

W tej grze czyta Mirosław Utta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PL jest w wersji 1.0.0.0.0 oryginalnie - czyli tej co Ang .

pytanie czy pójdzie z 1.0.0.0.1? Jakos nie uśmiecha mi się ponowne zaczynanie gry bez patcha. Zaaplikował ktoś już?

 

Ciekawość mnie zjada a niestety chwilowo sam sprawdzić nie mogę gdyż praca: niezbędną w życiu sprawą jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy pójdzie z 1.0.0.0.1? Jakos nie uśmiecha mi się ponowne zaczynanie gry bez patcha. Zaaplikował ktoś już?

 

Ciekawość mnie zjada a niestety chwilowo sam sprawdzić nie mogę gdyż praca: niezbędną w życiu sprawą jest.

A czemu ma nie iść , ja odrazu zrobiłem update do 1.0.0.0.1 - inaczej na żaden serwer multi się nie wbijesz.- ta łata jest uniwersalna do wszystkich wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu ma nie iść , ja odrazu zrobiłem update do 1.0.0.0.1 - inaczej na żaden serwer multi się nie wbijesz.- ta łata jest uniwersalna do wszystkich wersji.

zgadza się, instalujecie 1.0001 od razu po instalacji PL wersji oczywiście patch multi lang ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zainstalowalem" spolszczenie no i ....kolejny zawod :cry: juz myslalem ze wreszcie bede mogl sobie posluchac kawalow/legend/historyjek jakie sobie opowiadaja stalkerzy przy ognisku a tu [gluteus maximus] blada :mur: tak pozatym to spolszczenie w takiej postaci (czyli lektor + oryginalne glosy) uwazam za strzal w 10, baa, nawet powiedzialbym strzal w 11 :D strasznie mi sie to podoba, pierwsze wrazenie to tak jak ktos juz tu napisal, filmy na polsacie :lol2: wszystko bylo by idealnie gdyby nie tej jeden wielki minus (nie przetlumaczone dialogi miedzy stalkerami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zainstalowalem" spolszczenie no i ....kolejny zawod :cry: juz myslalem ze wreszcie bede mogl sobie posluchac kawalow/legend/historyjek jakie sobie opowiadaja stalkerzy przy ognisku a tu [gluteus maximus] blada :mur: tak pozatym to spolszczenie w takiej postaci (czyli lektor + oryginalne glosy) uwazam za strzal w 10, baa, nawet powiedzialbym strzal w 11 :D strasznie mi sie to podoba, pierwsze wrazenie to tak jak ktos juz tu napisal, filmy na polsacie :lol2: wszystko bylo by idealnie gdyby nie tej jeden wielki minus (nie przetlumaczone dialogi miedzy stalkerami)

Ale wsłuchaj się w odgłosy radia w dali - hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarąbista ta polonizacja. Wgrałem przeczytałem całe PDA i dużo się wyjaśniło. Ostatni sejw i rozmowa z "doktorkiem" też dało do myślenia. Jak się wszystko rozumie zakończenia nie wydają się już takie bezmyślne. Chyba zagram jeszcze raz w grę po polsku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ktos na tyle mily i rozwieje moje watpliwosci co do procka ?!

Jak zmienie na C2D i go podkrece do 3,2 ghz zauwaze ISTOTNY wzrost wydajnosci w grze ? przesadajac sie z celiny 3,8 ghz ?

To wazne bo kurde nie usmiecha mi si wydawac 100 funtow jak niezauwaze roznicy ... ktos wie gdzie znajde na ten temat info ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po podkreceniu procka z 1,86 na 2,15 i przestawieniu memek z 333mhz 5-5-5-15 na 385mhz 3-3-3-9 zatrzymania o ktorych wspominalem wczesniej zniknely. minimalnych fps w barze nie sprawdzalem, ale nie ma stopow i to jest najwazniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ktos na tyle mily i rozwieje moje watpliwosci co do procka ?!

Jak zmienie na C2D i go podkrece do 3,2 ghz zauwaze ISTOTNY wzrost wydajnosci w grze ? przesadajac sie z celiny 3,8 ghz ?

To wazne bo kurde nie usmiecha mi si wydawac 100 funtow jak niezauwaze roznicy ... ktos wie gdzie znajde na ten temat info ?

Jakby Ci tu powiedzie... wzrost będziesz miał na pewno ale...

Co prawda nie wiem jaki wpływ dokładnie ma zmiana procka ale... sam dysponuję c2d wykręconym na 3,2Ghz radkiem 1950pro, 2GB ramu taktowanego 800Mhz z czego na wyjściu zajęte 23% plikiem wymiany 3GB i ... w barze mam delikatny pokaz slajdów - ale co ciekawe nie zawsze czasem płynność jest zachowana. Na razie w pozostałych lokacjach sporadycznie zauważam jakieś delikatne przycinki. Mam wrażenie, iż gra na prawie maks ustawieniach z dynamicznym oświetleniem doczytuje sporo przez co nie śmiga tak jak powinna. Szczególnie gdy daną lokację odwiedzam po raz pierwszy w danej sesji.

 

Edit:

Natomiast w czasie burzy ... gromy lecą... i mamy piękne zacinki co błyskawica.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego testu (link) widać 2 rzeczy: mając 7900g obojętnie czy masz A64 3200+ 1.8 GHZ czy C2D 9999 4 Ghz (no może przesadziłęm;p) i tak fps jest praktycznie taki sam; dopiero na kompach z sli tudzież kartami pokroju 7950 (nie wiem czy to sie wzajemnei nie wyklucza) gra ma wyraźne różnice w cpu ;0

 

http://www.firingsquad.com/hardware/stalker_cpu_performance/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

da sie w jakis sposob zrestartowac sektor czy ki **uj. musze odpalic gre z miejsca przed wejsciem na teren elektorowni lub prypeci. sejwa nie mam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie wrzucić gdzieś indziej to spolszczenie? bo z tamtej strony po 10 sec przerywa O.o

 

 

edit: poprawiłem błąd... pierwszy raz tak napisałem O.o

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...