Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

jeśli karta działa stabilnie na ustawieniach 9600pro (400/600)  

to wtedy możesz się zabierać do zmiany biosa inaczej jest duże prawdopodobieństwo zepsucia grafy... a co do wydajności to naprawdę nie wiem... celerony to są hmmmm kalkulatory a p4 to są procesory  nie wiem... ja na twoim miejscu w pomodował bym grafe a niemyslał nad zmianą biosa

W ATT pamięci na max530. Chce wgrać bios od od GC9600Pro bo dotyczy pamięci hynix5ns z zegarami 400/400, i wtedy zobaczyć ile sie da jeszcze osiągnąć na pamięciach. Sama zmiana biosu wydaje sie w tym przypadku bezpieczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 400/500. chciałbym pociągnąć na 500/600. Mam wentylator na radiatorze i radiatorki na pamięciach. Czy w tym wypadku vmodowanie będzie najbardziej opłacalnym i bezpieczniejszym wyjsciem? Czy może poprostu dać suwaki na 500/600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hynix hy5du281622et-H, ma ktoś takie pamięci, jak mu się kręcą (z modem czy bez, na jakim chlodzeniu). hynix nie podaje ich parametrów na swojej stronie. jak ktoś chce odpiseać mi www.google.com to niech sobie daruje, bo szukałem już informacji nawet w katalogach firm handlujących pamięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zeby nie robic zamętu na forum - piszę właśnie tu. Otóż mam problem. Od ok.miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem gb9550 128/128 . Ponieważ nie chciało mi się bawić w zmiany biosu, karta chodzi na sterownikach NGO Softmod 4.11 a do tego AtiTool którym sobie ją kręcę. Kręcę tylko do grania, tak ok. 398/510 chodzi i wszystko w zasadzie lux. No i tu jest problem - nie do końca lux - :( gram sporo w Enemyterritory i mam mega problem - nie mogę odpalić gry na podkręconej grafie !! Wygląda to tak - wchodzi mi do gry, czeka na połączenie, i jak już ma ładować mapę to wolf się zwiesza a razem z nim windows (xp). albo mi wraca do ASE jezeli spod niego wlaczam wolfa. Jesli nie kręcę karty jest wszystko ok, no ale w koncu kupilem po to, aby sobie trochu popodkręcać.... Reszta gierek chodzi bez zarzutu tylko to jedno...Czy ktoś może mi pomóc??? Aha dodam, że miałem wcześniej r9000 sapphire 128bit i tez softmod 4.11,+ atitool i na podkręconym ten wolf mi się uruchamiał....

 

Zna ktoś rozwiązanie (poza flashowaniem)???

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sapphira 9550 128/128 zegary 250@370/400@530. Pamieci to Hynixy 5ns. Ktos probowal bawic sie timingami pamieci w ATItool? Glownie osoby ktore maja karte taka jak moja i jakie efekty daly zmiany parametrow pamieci.

Dzieki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

mam takie pytanko :) posiadam R9550 od GB, ale niestety rdzeń coś kulawo sie kręci stabilnie chodzi na 378mhz, przy 384mhz raz sie wywala w 3dmarku raz nie :/ pamiatki sie duzo lepiej kreca 390@525, a czekam jeszcze na radiatorki :)

Przy ustawienui karty na 400mhz na rdzeniu, 3dmark2oo3 zawiesza sie po kilku chwilkach :/ rdzen przesmarowalem pasta, a na karte wieje wiatrak 80x80 12V :/ Czyżby to koniec dla rdzenia ?

Czy przy robieniu Vmoda ołówkiem na rdzeń trzeba robic pozostałe Vmody, by niestracic wydajności na pamieciach ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wrocilem od dziadkow po dlugim swiatecznym obiedzie :P i chcialem odpalic sobie cos jak MU Online i spoko wszystko ladnie pieknie po pol godziny zwiech :?: :!: :?: :!: Karta na ustawieniach 330,75/513 i jest zimna. Ale nic hard reboot i 30 min znow to samo. Zlapalem sie za glowe i polozylem na karte 2 wentylatory 80x80x20mm 12V i 40x40x10mm 12V i tym razem po 40 minutach to samo. Nie wiem co jest grane przed wyjazdem bylo wszystko ok komp chodzil 8H i nic, a tu nagle problemy. Reszta kompa tak jak w opisie. Moze cos poradzicie :cry: :(

 

btw. Czy ktos ma moze na R9550 VGA Silencera lub jakiegos Zalmana, prosilbym o podanie modelu chlodzenia, bo juz nie czaje stron pisza ze pasuje do R9500,R9600 ale nic nie ma o 9550 i naprawde nie wiem co mam zrobic

 

1. P.S. Pisze z Matroxa G450 Dual Head 32mb Agp i to nie to samo :o (Radziu kochany wracaj do nas:))

2. P.S. Za wszelka przydatna pomoc normalnie chyba na kolana padne, Ten Radeon jest dla mnie jak syn :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam pytanie czy ktos moze mi udowodnic ze flash biosu sie opłaca w tej karcie bo mam takie zdanie ze on nic niedaje oprocz zmiany taktowania???ktore i tak mozna zmienic na stale w orginalnym biosie????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos kto ma wykreconego GB (np Strongman :D ) moze mi przeslac screeny z ustawieniami timingow jaki wyzej zaprezentowal Cinek ? Chodzi mi o wszystkie wartosci jakie sa w Ati Tray Tools odnosnie timingow. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam pytanie czy ktos moze mi udowodnic ze flash biosu sie opłaca w tej karcie bo mam takie zdanie ze on nic niedaje oprocz zmiany taktowania???ktore i tak mozna zmienic na stale w orginalnym biosie????????

Flash biosu jest dla leniwych :P Albo flasciach!esz i masz spokoj, albo ustawiasz recznie taktowania i timingi i masz to samo :P

A propo timingow, riva tuner ich nie zapamietuje po resecie.

Byl jakis progs ktory je pamietal, dobrze kojarze ze to ATI tray tools , czy nie ? :twisted:

 

PS - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37272387 glupota ludzka nie zna granic , zobaczcie ile dalo sie omamic :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawą rzecz, pewniem forumowicz z innego forum twoerdzi że udało

mu się zdjąć blokadę podkręcania R9550 od Gigabyte. Zrobił to Edytując oryginalny BIOS

do owej karty zmieniając taktowanie GPU na 357Mhz po tym zabiegu w Rabit'cie suwak od

GPU jest w połowie paska i da się go przesunąć do wartości około 550Mhz. :?

 

Dla oryginalnego BIOSu z R9550 Rabit podawał:

Description: R955128D F1

Device ID: 4153

SubSystem ID: 4050

SubVendor: 1458 (gigabyte)

 

Zmieniając wartości odpowiednio na: (na podst. BIOSu z R9600Pro GigaByte)

Description: R96P128D

Device ID: 4150

 

...uzyskał unlocka , a karta wykrywana jest w systemie jako:

Nazwa: RADEON 9600 SERIES

Typ mikroukładu: 9600XT

 

Inne programy podają też, że rdzeń karty to RV360, mimo iż poprzednio wypisywały, że to RV350 (widać ile warta jest ta informacja... )

 

Co o tym sądzicie?

 

EDIT:

Można jeszcze ściągnąć zmodowane Catalisty:

http://www.techpowerup.com/softmod/downloads.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko wykrywa jako XT ale czy jest wtedy wydajniejsz niz na orginalnym biosie.ja zrobilem kilka testow i okazuje sie ze karta ma lesze osiagi na podkreconym biosie 9550 niz na 9600.Ktos moze to sprawdzic u siebie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...