Skocz do zawartości
kucyk

Battlefield 2

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym sobie kupić BF2 do multi i troche do singla ale czy będzie mi działać płynnie na GB R9550 , 768 ram PIV 2.0 ghz? nawet na niskich, chce zeby mi lokacje w miare szybko wczytywalo i plynnie dzialala gra

Gra się szybko nie wczytuje nawet na mocnych maszynach :D ale do grania na min powinno wystarczyć w jakichś 800x600 (ale dużo stracisz w urokach gry). Tego radka masz podkręconego czy nie? Bo to spora różnica może być. Na defaulcie będzie cięło raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyah!

 

Niedawno zakupilem nowego kompa i odrazu zamowilem sobie BF 2 (powodow jest wiele i kazdy rownie wazny wiec nie wymianiam)...

 

ALe zanim gra przyjdzie do mnie chce sie dowiedziec jak bedzie "chodzila" na mym sprzecie :D

 

a oto i on:

 

# Procesor: Intel Celeron D 351 3,2GHz FSB 533MHz c.256 kB

# Płyta główna: GA-8I915P-DUO V2 S.T 915P

# Pamięć: 512 MB DDR2 533 MHz

# Dysk twardy: 80.00 GB 7200 obr/mi SATA c.8 MB

# Karta grafiki: ATI X550 256MB/128b TV/DVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Malo ramou... jezeli chcesz miec swiety spokoj i nie czekac nie wiadomo ile na doczytywanie map do dokup 512 mb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumuje tak:

Celina ;/

Grafa :/

Ram :/

Chipset mobo :/

 

Mam dziwne wrazenie ze to "komp z markietu".... nie zazdroszcze grania na czyms takim :]

No fakt wygląda na marketowca. Może jak dołoży te chociaż 512RAMu to będzie troche lepiej ,tylko ta grafa x550 to na poziomie 9550 jest wydajnościowo - jak dla mnie to 800x600 i minimum detali może pójdzie. Szczerze cienko to widze - smutne ale prawdziwe bo dużo z walorów gry straci...

Reszta gratów nie ma dużego znacznia.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tylko ta grafa x550 to na poziomie 9550 jest wydajnościowo - jak dla mnie to 800x600 i minimum detali może pójdzie...

 

Nie może tylko spokojnie będzie smigać na X550 , ja miałem kiedyś X300 SE 64 bit 128 MB i BF2 śmigał (bardzo płynnie) bez przycinki w rodzielczości 800 x 600 BA nawet w 1024 x 768 można było spokojnie grać ale momentami jednak mogło trochę zwolnić więc grałem na 800 x 600 oczywiście wszystko na LOW tylko widoczność miałem na 100% z wiadomych względów... także myślę że skoro to jest X550 to 1024 x 768 będzie w sam raz :-) (może nawet spróbować powalczyć o wyższe detale :-) ale RAM-u to MUSI dokupić bo 512MB to BF2 zjada na śniadanie :wink: imho optymalnie do BF2 to 1,5 GB RAM-u bo sam grałem z 1GB potem 1,5GB a teraz 2GB...

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, co do ramu to czy w jego większej ilości da się ustawić np. wyższą rozdziałkę bez większej starty fps? Mam 6800 i gram na 1024x768 i wszystko na średnie/100% i jest ~50fps - trochę mało...a jak dam większą rozdziałke to zwalnia do ~30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, co do ramu to czy w jego większej ilości da się ustawić np. wyższą rozdziałkę bez większej starty fps? Mam 6800 i gram na 1024x768 i wszystko na średnie/100% i jest ~50fps - trochę mało...a jak dam większą rozdziałke to zwalnia do ~30.

Ram ma głównie odniesienie do detali ustawionych w grze i wpływa na przycinki w trakcie rozgrywki. W jakimś małym stopniu pośrednio też wpłynie na fps bo procek ma więcej miejsca na obliczenia i ogólnie giera lepiej chodzi ale przedewszystkim to o co pytasz to grafa. Ja wcześniej na radku 9700 i 1GB ramu w 1280x1024 na medium detalach grałem w większości sytuacji płynnie. fps powyżej 30 jest już zadawalający bo ludzkie oko i tak nie zauważa. Ale dopiero teraz przy 1280 z AAx6 widze jak ta giera jest piekna :-) a jak zmienie grafe to w 1600x1280 będe ją męczył :lol2: . Nawet juz próby robiłem i nie wiele do płynności brakło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w zyciu, czyli tam gdzie pancerz jest najslabszy.... czyli w tyl (silnik). W BF:V byl taki ficzer ze mozna bylo rozwalic czolg jednym strzalem w polaczenie wiezy z "korpusem", watpie jednak aby w BF2 dalo sie tak zrobic :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze miejsce z przodu w gasienice ale to głównie APC strzelajac tam rakieta i normalnie jest w stanie rozwalic czolg który odda 1 strzal a zanim przeladuje będzie już kaboom.

 

Oczywiscie jesli stoi bo jak sie porusza trafic tam rakieta graniczy z cudem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszyskich !!! Mamm pewien problem i zabardzo nie wiem co mam zrobic, minowicie. Nie dawno zainstalowałem sobie battlefild 2 i odrazu chciałem zagrac na sieci. Znajomy powiedział mi ze jest to mozliwe tylko i włacznie po wgraniu odpowidnich paczow. Tak tez zrobiłem, nie pamietam pewłnej nazwy pacza ale chyba była to wersja 1.21 . Po wgraniu pacza gra sie nie odpala chcoc przez chwile wszysko wyglada na to ze sie odpali, znika pulpit i pojawia sie czarny ekran poczym znowy wychodzi windowsa i tak wkołko :mur: prosze kogo kolwiek o pomoc, moze ktos juz tak miał. z góry dzieki. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Jezeli gra jest piracka a ty ja "spathowales" to nie bedzie dzialac. Pathe dzialaja tylko na oryginaly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioorek a wiesz że na piratach też się patche instalują i działają bezproblemu (wiem bo kolega ma i gra na pirackich serwerach z patchem 1.21), szmitu21 weż przinstaluj całą grę może będzie dobrze, i nie korzystaj z programów do ustawiania odświeżania ekranu, bo te objawy na to wskazują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przez chwile wszysko wyglada na to ze sie odpali, znika pulpit i pojawia sie czarny ekran poczym znowy wychodzi windowsa i tak wkołko...

A jaką masz karte graficzną i jakie sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nVidia geforce 6600 Gt na pci ex wiec chyba nie powinna miec zadnych problemow z obsługa tej gry. Gra jest orginalna ale co do klucz nie jestem pewnien. Co pawda bo zakładał konto chyba ze 20 min i myslałem ze cos sie zwiesiło wiec wyłaczyłem ehhh <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja chwile trwa moze to być nawet koło 10 minut , słyszałem że rekordzista nawet 30 minut :] być może wyłączyłeś proces.

pierwszy raz jak instalowalem zajelo mi to ... 45 minut (cos kolo tego) lol wiec rekord pobity :D (o dziwo kolejny raz tylko 12-13 minut)

 

Po wgraniu pacza gra sie nie odpala chcoc przez chwile wszysko wyglada na to ze sie odpali, znika pulpit i pojawia sie czarny ekran poczym znowy wychodzi windowsa i tak wkołko

tak sie dzieje na pirackiej wersji gry, wiem jak to obejsc ale pisal nie bede bo mi konto zawieszą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ale chyba czytac nie umiesz, bo wyzej napisal ze ma oryginala - _ -.

No to mi 30 minut zajelo ;] ale to chyba pierwszy patcvh tyle, 1.2 bardzo szybko mi wszedl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:? mi ani jeden patch nie wgrywal sie dluzej niz 5 min :? Chyba powinienem sie uwazac za farta ;)

 

btw: oplaca sie waszym zdaniem kupic ten dodatek "sily zbrojne Europy" :] niby tylko 10$, ale tylko do jednego konta :/

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:? mi ani jeden patch nie wgrywal sie dluzej niz 5 min :? Chyba powinienem sie uwazac za farta ;)

 

btw: oplaca sie waszym zdaniem kupic ten dodatek "sily zbrojne Europy" :] niby tylko 10$, ale tylko do jednego konta :/

Dla mnie opłaca się kupić każdy dodatek do B2, bo cokolwiek by nie schrzanili w kolejnych patchach to i tak gra jest świetna :D

 

Co do wgrywania się patcha to też maks 5min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...