Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

GenKhiskan ->

Riva Tuner, zakładka Power User \Overclocking\DisableInternalClock Test =1  :rolleyes:

1521433[/snapback]

no niestety dalej mam to samo

pamieci moge krecic a rdzen stoi w miejscu - durny soft go blokuje:((( :mur: :mur: :mur:

sa jakies inne sposoby plz niech ktos do mnei na gg sie odezwie nr: 2816036 !!!

ps bawil sie kto tym nibitorem??? czy to bezpieczne bo chetnie bym podniosl troszke napiecie:D

 

edit: wszystko juz ok poradzilem sobie efekty ciekawe bo prawie 400 na rdzeniu (wiecej nie da rady bo zasilka juz piszczy:D ) a pamiatki ladnie 940 bez artow;)

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4079172

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie probuj :D ..tzn sprobowac mozesz ale potem radze wrocic do 71.89...nowe stery maja przede wszystkim buga z kolorami w Divxach (mozna to naprawic, ale co to za stery ze od razu maja takiego buga :blink: )..poza tym na zachodzie narzekaja na nie na forach..ze Battlefield cos nie dziala itp. itd.

 

ja zostalem przy sprawdzonych

1520498[/snapback]

Posłucham rady...Ale sprawdzić i tak sprawdze ...tak tylko z ciekawości :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy opłaca sie kupować 6800GT patrząc na mój config. :?

Athlonik 2500+ chyba jest już procesorem który chamuje tą kartę. Co wy o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ja mam te felerne Kingstony CL3. i nie chcą iść na 400mhz. Prawdopodobnie będę instalował bios tratsa 1008mod3, może to coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak na zasranych sterach 71.89 ustawic inne odswiezanie niz 60hz? czasem mi lapie ale w wiekszosci przypadkow jest 60hz tylko np w doomie 3 :(( pomocy

wiem ze w riva tunerze jest taka opcja ale nie dziala ona jak nalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

powiedzcie mi czy 48-49*C w stressie - tzn po paru h grania to duzo jak na ta karte? ile wy macie?;]

aha karta podkrecona na 1.4V rdzen 375 ramy 933;)

jakie u was sa temp?:)

1524731[/snapback]

 

Niedużo. Ja na swoim Leadteku mam w stesie max 65 stopni. W idle mam ok. 48-50.

Karta podkręcona 380/850. Napięcie nieruszane.

 

Przy okazji: zastanawia mnie jeden fakt. Zauwazyłem,że jak pod winda jak mam podkręconą pamięć karty powyżej 800 mgz to przy odtwarzaniu filmów w windows media player pojawiają się drobniutkie arty. Takie czerwone i niebieskie malutkie kropeczki i to tylko w obrębie odtwarzanego filmu! Po ekranie nie lata nic.

 

Po odkręceniu problemu nie ma.

 

Dodam że w grach,benchmarkach itp. nie ma absolutnie żadnych artów przy taktowaniu 850(pamięci karty).

 

Dziwne - jaki ma związek WMP z taktowaniem pamięci i to windzie przy zerowym obciążeniu? :blink: :blink:

 

Miał ktoś taki problem?

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy opłaca sie kupować 6800GT patrząc na mój config. :?

Athlonik 2500+ chyba jest już procesorem który chamuje tą kartę. Co wy o tym sądzicie?

1524204[/snapback]

Opłaca się!

Co prawda procek będzie ją trochę blokował, ale jak go wykręcisz (ja swój z zablokowanym mnożnikiem ustawiłem na 2222Mhz czyli Braton 3200+), to spokojnie pograsz sobie komfortowo we wszystkie najnowsze gry.

Pamiątkami się nie przejmuj.

Ja swoich też na 400mhz ustawić nie mogę (przez ten durny zablokowany mnożnik), ale za to zszedłem w dół z timingami i osiągam lepsze wyniki niż w dualu na 400Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedużo. Ja na swoim Leadteku mam w stesie max 65 stopni. W idle mam ok. 48-50.

Karta podkręcona 380/850. Napięcie nieruszane.

 

Przy okazji: zastanawia mnie jeden fakt. Zauwazyłem,że jak pod winda jak mam podkręconą pamięć karty powyżej 800 mgz to przy odtwarzaniu filmów w windows media player pojawiają się drobniutkie arty. Takie czerwone i niebieskie malutkie kropeczki i to tylko w obrębie odtwarzanego filmu! Po ekranie nie lata nic.

 

Po odkręceniu problemu nie ma.

 

Dodam że w grach,benchmarkach itp.  nie ma absolutnie żadnych artów przy taktowaniu 850(pamięci karty).

 

Dziwne - jaki ma związek WMP z taktowaniem pamięci i to windzie przy zerowym obciążeniu?  :blink:  :blink:

 

Miał ktoś taki problem?

1525071[/snapback]

u mnie to samo - czasem arty male przy filmach - ale tez nie wszystkich, widocznie od kodeka zalezy... nom ale z 2 strony po co komu podkrecona karta do filmow?;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jak tanio można wyrwać pełnego GT: 1525351[/snapback]

Weź mnie nie dobijaj :blink: Ja mojego kupiłem jak tylko ukazały się w sprzedaży w europie i 2 razy tyle zapłaciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź mnie nie dobijaj  :blink:  Ja mojego kupiłem jak tylko ukazały się w sprzedaży w europie i 2 razy tyle zapłaciłem.

1525572[/snapback]

No popatrz, ja 6800Ultra Leadteka kupiłem w tym sklepie za 1550zł, a już znowu podnieśli cenę o 300zł :D

GT jeszcze we wtorek/środę kosztował u nich 1199zł ale też podnieśli znowu cenę do 1530zł :lol:

Najwyraźniej liczyli ze inne sklepy też zjadą z ceną ze względu na 7800 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak na zasranych sterach 71.89 ustawic inne odswiezanie niz 60hz? czasem mi lapie ale w wiekszosci przypadkow jest 60hz tylko np w doomie 3 :(( pomocy

wiem ze w riva tunerze jest taka opcja ale nie dziala ona jak nalezy

1524428[/snapback]

Trzeba dobrze ustawić:)

Ja też nie mogłem zakumać.. ale ustawiam tak:

RivaTuner- Low-Level Refresh rate setting:)

i dodajesz nowe.. ma wyglądać tak:

Dołączona grafika

 

i jak już dodasz, musisz (zaznaczone na czerwono) ustawić COMPATIBILE MODE

Dołączona grafika

 

Po tej akcji powinno być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z Gainward GeForce 6800GT ultra DVIx2, TV 350/1000HZ, a mianowicie w ustawieniach grafiki nie ma opcji dual displays tzn. nie ma klonowania, dzielenia itd. mogę ustawić tylko monitor lub tylko TV i to działa. Kiedyś Te opcje były i działały. Co się mogło stać? (Wgrywany był inny Bios ale czy to jego wina). Próbowałem sterowników z płyty i też nic.

Czy któś może mi pomóc, ewentualnie gdzie mogę szukać jakichś wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak na zasranych sterach 71.89 ustawic inne odswiezanie niz 60hz? czasem mi lapie ale w wiekszosci przypadkow jest 60hz tylko np w doomie 3 :(( pomocy

wiem ze w riva tunerze jest taka opcja ale nie dziala ona jak nalezy

1524428[/snapback]

ja do tego uzywam nVHardPage <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dobrze ustawić:)

Ja też nie mogłem zakumać.. ale ustawiam tak:

RivaTuner- Low-Level Refresh rate setting:)

i dodajesz nowe.. Po tej akcji powinno być dobrze.

1527596[/snapback]

Zbędne kombinowanie - wystarczy dodać do rejestru Coolbits 3d - masz wtedy w sterach wszystkie zakładki łącznie z możliwością ręcznego ustawienia odświeżania - prosto i skutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbędne kombinowanie - wystarczy dodać do rejestru Coolbits 3d - masz wtedy w sterach wszystkie zakładki łącznie z możliwością ręcznego ustawienia odświeżania - prosto i skutecznie.

1539252[/snapback]

z tymże WTEDY w 3dmarku 2001 TRACISZ ok. 5.000 punktów :blink: :blink: ..PAMIETAJCIE!!! na gf6800 NIE ZMIENIAJCIE odświeżania i zakładce od sterów!!! bo to obniża wydajność..no chyba ze nvidia coś zminila ostatnio ale na 66.93 problem ten był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymże WTEDY w 3dmarku 2001 TRACISZ ok. 5.000 punktów :blink:  :blink: ..PAMIETAJCIE!!! na gf6800 NIE ZMIENIAJCIE odświeżania i zakładce od sterów!!! bo to obniża wydajność..no chyba ze nvidia coś zminila ostatnio ale na 66.93 problem ten był

1539900[/snapback]

Nie gram w 3dmarka 2001 (za stary :) ) - a nowe gry typu Doom III, HalfLife lub FarCry+HDR chodzą bardzo dobrze. BTW - 3dmark05 - 4651 punktów więc jakoś nie zauważyłem, żeby ustawienie odświeżania w sterownikach obniżało wydajność. Sterowniki których używam to 71.89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gram w 3dmarka 2001 (za stary :) ) - a nowe gry typu Doom III, HalfLife lub FarCry+HDR chodzą bardzo dobrze. BTW - 3dmark05 - 4651 punktów więc jakoś nie zauważyłem, żeby ustawienie odświeżania w sterownikach obniżało wydajność. Sterowniki których używam to 71.89

1541224[/snapback]

ja Ci odpowiem na to tylko jedno..jesli masz settlersow 5 (te nowe - heritage of kings) to zainstaluj je, włącz frapsa i zmierz ilosc fpsów..u mnie z wymuszonym odwiezaniem tak jak TY mialem 30 klatek w pewnym momencie na samym początku...bo wymuszeniu "MOIM" sposobem mialem ich W TYM SAMYM miejscu 45...jak chcesz to moge się poświecic i zrobic screeny jesli by Ci bardzo zależało (ale nie che mi sie ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Ci odpowiem na to tylko jedno..jesli masz settlersow 5 (te nowe - heritage of kings) to zainstaluj je, włącz frapsa i zmierz ilosc fpsów..u mnie z wymuszonym odwiezaniem tak jak TY mialem 30 klatek w pewnym momencie na samym początku...bo wymuszeniu "MOIM" sposobem mialem ich W TYM SAMYM miejscu 45...jak chcesz to moge się poświecic i zrobic screeny jesli by Ci bardzo zależało (ale nie che mi sie ;) )

1541795[/snapback]

Cóż sprawdziłem na kilku grach: Doom III, HalfLife, Riddick, Painkiller a także 3dmark05 - powiem jedno - nie ma u mnie żadnej róznicy pomiędzy wymuszonym a nie wymuszonym odświeżaniem - wydajność za każdym razem jest dokladnie taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż sprawdziłem na kilku grach: Doom III, HalfLife, Riddick, Painkiller a także 3dmark05 - powiem jedno - nie ma u mnie żadnej róznicy pomiędzy wymuszonym a nie wymuszonym odświeżaniem - wydajność za każdym razem jest dokladnie taka sama.

1541882[/snapback]

uparty jestes :) ale oki..tu masz linka..przeczytaj PIERWSZĄ STRONĘ..tam jest opisany ten problem..Ty testowales w tych swoich grach..ale widzisz na SETTLERSACH "robi" wymuszanie odwiezanie w sterach a w RT...a skad wiesz czy na innych grach (powiedzmy Sims 2) tez nie robi czasem??

 

skleroza nie boli..tu masz linka: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=95412&st=0

Edytowane przez lukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymże WTEDY w 3dmarku 2001 TRACISZ ok. 5.000 punktów :blink:  :blink: ..PAMIETAJCIE!!! na gf6800 NIE ZMIENIAJCIE odświeżania i zakładce od sterów!!! bo to obniża wydajność..no chyba ze nvidia coś zminila ostatnio ale na 66.93 problem ten był

1539900[/snapback]

To prawda z tym wynikiem mniejszym o 5k pts? To znaczy że jakbym ustawił domyslne 60 Hz to wynik ponad 20 k ????? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...