Skocz do zawartości
Blacki

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do graczy którzy są już dosyć daleko w grze (lub ją ukończyli) , jest to dla mnie ważne (niekórym się może wydać banalne) ale proszę o pomoc w tej kwestii:

 

- pytanie dotyczy mechaniki gry a dokładniej systemu questów i odkrywania nowych lokacji, chodzi mi dokładniej o sytuację w której odkrywamy nową lokację ale nie dlatego że zaprowadził nas do niej quest tylko sami na nią przypadkowo trafilismy, następnie w tej lokacji natrafiamy przykładowo na jakąś bazę "bad people" i zabijamy ich ...i teraz własciwe pytanie związene z opisaną sytuacją:

 

czy powinnismy tak robić, tzn czy powinnismy odkrywać własnoręcznie lokacje i zabijać "złych" w tychże lokacjach czy też powinnismy czekać aż dostaniemy questa na tę lokację i wtedy działać, bo przecież jesli zabijemy w jakiejs lokacji potwory wczesniej to potem moze dojsc do sytuacji gdzie dostaniemy questa na tę lokację i nie będziemy mogli go ukończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, lecąc za głównym wątkiem i misjami każda gra będzie krótka, cała zabawa leży właśnie w ekspolrowaniu całego terenu, często można znaleźć przydadtne rzeczy tam gdzie nic nie wskazuje, że coś mogło by być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo przecież jesli zabijemy w jakiejs lokacji potwory wczesniej to potem moze dojsc do sytuacji gdzie dostaniemy questa na tę lokację i nie będziemy mogli go ukończyć.

Dlaczego nie? Zazwyczaj (w dopracowanych RPG), wzięcie questa w takiej sytuacji jest natychmiast finalizowane jego zakończeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "hej"
jestem w quescie gdzie musze zabic paru typow dla zombiaka Crowley'a , wykonuje to zadanie a potem go zabijam i biore wszystkie klucze i ide do FORT CONSTANTINE...i tu pytanko aprobo super zbroi ktora tam znajduje ale nie moge jej nalozyc bo potrzebuje power armor training....gdzie moge sie podszkolic zeby nalozyc to zbroje warta ponad 1000 kapsli??


no wlasnie czy ktos juz zrobil tego questa
?? Edytowane przez kredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Chyba najłatwiej podszkolić się u..."
Kolesia w Brotherhood of Steel... :P
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "A najłatwiej dostać się tam..."
Poprzez wykonywanie głównego wątku, przynajmniej do tego momentu :P
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "I chyba tylko w ten sposób..."
Można zdobyć ich zaufanie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Chyba najłatwiej podszkolić się u..."
Kolesia w Brotherhood of Steel... :P
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "A najłatwiej dostać się tam..."
Poprzez wykonywanie głównego wątku, przynajmniej do tego momentu :P
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "I chyba tylko w ten sposób..."
Można zdobyć ich zaufanie...?

dzieki Aran....glownego watku praktycznie nie ruszylem bo zadania poboczne sa calkiem ciekawe i nie chce szybko skonczyc gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, coś na co czekałem, ale niech jeszcze dopracują...

Balance Overhaul...

http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=334

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Też mam Tesle... :razz:"
...ale ja wolę tą od Reilly:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Przede wszystkim lżejsza.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Polecam jak najszybciej kupić sobie..."
Dołączona grafikaDołączona grafika

Ja dopiero na 20lvl kupiłem :lol2:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Moje trofea..."
Dołączona grafikaDołączona grafika

Jak na razie trochę mało :oops: , ale mam nadzieję, że nikt nie oszukuje i sam szuka... ;)

Guubię się już trochę na tej mapie, tyle tych lokacji :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że gra momentami jest depresyjna. Właśnie ze względu na klimat (co jest oczywiście na plus - bo tak ma być). Porozwalane zabawki, poniszczone wózki, przedmioty domowego użytku, ogólny bałagan i beznadzieja kolejnego dnia...to wszystko działa na moją wyobraźnię tak, że widzę śmierć tych ludzi, którzy nie zdążyli przed bombą schronić się w kryptach. Masakra. Gdyby nie threedog to bym się tam momentami zapłakał (choć i on czasem potrafi zdołować, ale zaraz wykrzykuje radosne "thank you for listening chiiiildrens" ;) ) - klimat jest porażający szczególnie dla ludzi co się potrafią wczuć. Trochę humoru, trochę smutku, trochę strachu (jak wchodzę czasem do metra i jest ciemno i straszno a z sufitu sypie się tynk - to sobie włączam galaxy radio ;) ). Reasumując - klimat w tej grze to piękna sprawa i nie koniecznie zgodzę się z tym że brakuje tu klimatu poprzednich części. Imho perspektywa pierwszej osoby jeszcze bardziej go potęguje - ale nie każdy musi odczuwać to tak jak ja :)

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Też mam Tesle...

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "spostrzeżenie co do pancerza"
Owszem, reillys jest lżejszy ale zauważyłem, że w pancerzu enclavy idzie się do przodu jak czołg - wczoraj mutant z minigunem nie był dla mnie żadną przeszkodą, mogłem podejśc do niego na 2 metry i zmielić mu mózg a jego minigun bardzo mało zadawał obrażeń - no chyba że mnie nie trafiał ale wątpie bo nic nie stało na przeszkodzie między mną a mutantem. Dzisiaj jeszcze poobserwuję.
Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad 35h za mna, glowny troche lizniety wiekszosc lokacji na mapie odkryta, lvl 23 :) (modzik). Gra sie swietnie tylko jedna rzecz mnie niepokoi - quests completed = 24 :blink: i chyba dwa pozostaly do zrobienia poza glownym.... Zwazywszy i bylem juz lekko w 90% miejsc i biore wszystko co sie da to tych zadan jest w grze jak na lekarstwo! Tez tak macie czy jeszcze nie trafilem tam gdzie trzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, coś na co czekałem, ale niech jeszcze dopracują...

Balance Overhaul...

http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=334

Nawet ok to wyglada, poza dwoma detalami:

Skill point formula is changed per level: it will now award a static 10 points per level (+3 for educated).

Nosz ku..., przeciez to jedna z podstaw mechaniki SPECIALA...

 

Damage taken in VATS raised from 10% to 100%

10% to bylo przegiecie w jedna strone, ale 100% to przegiecie w druga, o mozesie okazac, ze w trakcie tej "pieknej" animacji strzalu zostaniemy odeslani na tamten swiat, i bedziemy mogli tylko na to bezsilnie patrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w queście The Replicated Man, mam holodyski, Moira w Megatonie wspomina o androidzie, także Eulogy Jones. Kursor od questa prowadzi mnie do dr.Prestona ale w rozmowie brak wątku o robocie, zaglądałem do komputera dr.Prestona i nic, rozmawiałem z Mr. Pinkerton który wspomina że jest chirurgiem, wiem na 100% że dane o androidzie są w jego komputerze ale brak mi dostępu do niego. nagrodą za quest jest najlepsza plasma w grze ciut mi jej szkoda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyh przesiadlem sie w XP na viste i po przesiadce na stare save`y zamiast muzyki mam krotkie piski... ktos spotkal sie z takim problelem? Tak swoja droga to sa gdzies zaawansowane ustawiania do dzwieku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

satou widze ze czytamy to samo :) ubiegles mnie jakies 5 minut z wklejeniem tego stripa :)

 

A co do samego fallouta, to jak dla mnie jest swietny, klimat trzyma w 100% jestem moze po 20 godzinach gry a nawet jeszcze glownego questa nie ruszylem :) nie moge sie doczekac weekendu. Dla zony juz mam przygotowane pare bonow do roznych sklepow z ciuchami wiec mysle ze od kompa nie bede musial przez weekend odchodzic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra i już skończyłem XD gra wypasiona:D tylko trochę krótka... skończyłem na 15 lvl ; p nie wiem jakim cudem... próbowałem robić wszystkie misje poboczne :I może dlatego że nie biegałem po mapie nie szukałem nowych wioch gdzie są misje ; p Ale grę jak najbardziej wszystkim polecam:D wciągła mnie jak mało którą:) w trochę ponad 2 dni ją zmęczyłem i długi weekend udany xD

 

:blink: :blink: :blink: ............. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: :blink: ............. :lol:

Mozesz mi wyjasnic co ta "wypowiedz" wnosi do tematu?

 

Mi promieniowanie pomaga... :lol2:

 

Stracę rękę to mi odrasta ;)

Phi, w mojej obecnosci wszyscy maja dola :P

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie można komuś odstrzelić reki/nogi -nie zabijając go przy tym... a szkoda, bo chetnie uszkodziłbym w ten sposób każdego, by wydusić od niego informacje bądź po prostu z głodu...

Mnie tez to sie narzucilo, a gralem naprawde niedlugo. Skoro tworcy gry poszli bardziej w strone FPP, to powinni tez konsekwentnie zrealizowac rzeczywisty model obrazen. Przydalaby sie rzeznia jak z Soldier of Fortune :D.

 

No ale co tam, w koncu niekonsekwencji tu sporo ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narobilem sie, zeby pozmieniac nazwy plikow audio w music modzie, a zupelnie niepotrzebnie: http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=159 :lol:

Stronka wymaga darmowej rejestracji do sciagania plikow wiekszych niz 2MB, ale polecam sie zarejestrowac - raz, ze zawsze dziala i dziala szybko a dwa, ze bedzie to najwieksze i najbardziej up-to-date archiwum modow do F3 (wnoszac po popularnosci tesnexus, czyli wersji tej strony do Obliviona). Jak ktos ma konto na tesnexus, nie musi sie rejestrowac ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że gra momentami jest depresyjna. Właśnie ze względu na klimat (co jest oczywiście na plus - bo tak ma być). Porozwalane zabawki, poniszczone wózki, przedmioty domowego użytku, ogólny bałagan i beznadzieja kolejnego dnia...to wszystko działa na moją wyobraźnię tak, że widzę śmierć tych ludzi, którzy nie zdążyli przed bombą schronić się w kryptach. Masakra. Gdyby nie threedog to bym się tam momentami zapłakał (choć i on czasem potrafi zdołować, ale zaraz wykrzykuje radosne "thank you for listening chiiiildrens" ;) ) - klimat jest porażający szczególnie dla ludzi co się potrafią wczuć. Trochę humoru, trochę smutku, trochę strachu (jak wchodzę czasem do metra i jest ciemno i straszno a z sufitu sypie się tynk - to sobie włączam galaxy radio ;) ). Reasumując - klimat w tej grze to piękna sprawa

Polecam Ci więc gorąco słuchowisko audio "Ostatnia niedziela"(Szymon "Zombie" Karpierz).Miałem gdzieś mp3chę z tym, a ponieważ było to upubliczniane jak znajdę to zamieszczę lecz pewnie można to samemu wyszukać.Podobno podczas zwiedzania schronów(?) w Szczecinie(lub muzeum jakiegoś) jest to odtwarzane w skróconej formie.Rzecz o wybuchu wojny atomowej rozgrywa się od wybuchu właśnie poprzez kilka dni w schronie atomowym w ciężkiej atmosferze strachu ,niewiedzy i braku nadzieji.Mocna rzecz i gdzieś w tle czuć klimat Falouta.Zwłaszcza końcówka nieco jak dla mnie....Przepraszam ,że od tematu odbiegłem ale jak ktoś chce większego tła dl klimatu gry to może posłuchać.Ale uprzedzam -słuchowisko jest adekwatnie to tematyki przygnębiające.

No i w międzyczasie znalazłem

KLIK

Wyjątkowo chyba na słuchawki pasuje...

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie mam problem (zupełnie jak w obku): jak zwolnić nabijanie XP ? Ciut miej xp mam za wrogów jak gram na normal ale gra wtedy jest za łatwa. Jest jakiś mod na slower XP gain ? Albo taki który likwiduje capa na 20lvl (tzn ze można levelować dalej) albo taki mod który zwiększa różnice w ilości XP jaką trzeba nabić aby wejść na wyższy level. Toż to tragedia jest: znając życie nawet 30% gry nie będę miał skończone a już będę na 20lvl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - problem z misja

Chcialem sie nauczyc "obslugiwania" armoru wspomaganego ,ale kaza mi isc sie spytac glownodowadzacego tych stalowych paladynow z tym ,ze nie wiem gdzie wyparowal bo za 1 razem spotkalem go w radiu galaxy news.Swoja droga ma byc w okolicach laboratorium tylko nie mam pojecia gdzie ono sie znajduje :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...