Skocz do zawartości
sp1mta

Chciałem porozmawiać ...

Rekomendowane odpowiedzi

... po pierwsze o tym:

phpBB : Critical Error Could not connect to the database
Pojawia się przy każdej próbie przejścia z podforum na stronę główną, niezależnie od obciążenia serwera. Opera 7.51 / w2k / jakie łącze widzicie :P

Zaznaczam że o innych problemach (zaznaczanie wątków jako przeczytane itp. problemy zgłaszane wcześniej) to ja tylko czytałem, sam jeszcze nie miałem tego typu problemów. Oczywiście są momenty kiedy dostaję piękny komunikat "... za dużo zapytań ...", ale to nie ma (moim zdaniem) związku - są momenty kiedy forum chodzi szybko, a pomimo to "Could not connect to the database". Być może to coś u mnie, nie wiem.

 

Po drugie:

Jakiś czas temu wdrożono na Tweak.pl system kar. Zresztą prace jeszcze trwają :wink: ale nie o to chodzi. Jak część z was wie byłem ZA, i zdania nie zmieniłem. Mam tylko jedno pytanie - jeśli używamy metody "bata i marchewki", to gdzie jest marchewka??? Taka asymetria w kontaktach z uczestnikami forum jest nieelegancka :P i nieskuteczna.

Tak, słyszałem - nie wszystko od razu. Tylko że w obecnym stanie forum NIE promuje aktywnych i kompetentnych użytkowników, a to moim zdaniem poważny błąd. Czy możemy o tym porozmawiać?

 

Po trzecie:

Mam grę "The Sims2". Kupioną w sklepie, zarejestrowaną w EA ... no nie ja kupiłem, mniejsza z tym (jest jak najbardziej legalna, przezent od znajomych). A że jest tu dział "Gry", to pomyślałem sobie że może coś poczytam na temat (bądź co bądź to jedna z najpopularniejszych gier tego roku).

ZONK!

Gra Sims2 jest "wyklęta" na Tweak.pl. Powody usunięcia wątku znam, nawet się dziwię że tak mało banów poleciało. W końcu duskutowano wyłącznie o pirackiej wersji. Tak tak - prawie wszystkie problemy opisane w wątku dotyczą wyłącznie nielegalnych kopii (gra ma ciekawy mechanizm zabezpieczeń, samo zabezpieczenie płyty to tylko jedno z wielu utrudnień). I teraz nie wiem, czy jak założę topic o tej grze to znów zacznie się ta sama jazda? bo jeśli tak, to raczej pomogę dziecku w pisaniu na forum EA Games.

 

 

... i to by było na tyle ...

Pozdr

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mam cały czas to samo, ostatnio coraz częsciej(opera 7.60/XP) i chyba na razie nic sie nie zmieni. Dzisiaj to własciwie cały dzien tak działa.

2. Tu by trzeba coś wymyślić, tylko co?

3. Pewnie będzie to samo co w pierwszym temacie. Może gdyby więcej użytkowników zgłaszało takie posty to dałoby się utrzymac porzadek, tylko że nawet czasem zgłoszenie nie wystarcza bo nie wiadomo dlaczego ktoś zgłosił jakiegoś posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tylko że nawet czasem zgłoszenie nie wystarcza bo nie wiadomo dlaczego ktoś zgłosił jakiegoś posta.

Wlasnie, wlasnie; kiedys zglosilem jakis post i ku mojemu zdziwieniu, przez dwa dni nic sie nie stalo :? Zglosilem ponownie i dopiero wtedy nastapila prawidlowa reakcjia moda (nie mowie, ze to regula bo zdazylo sie to tylko raz). I tu moje pytanie, czy nie mozna by bylo dodawac krotkiego komentarza dlaczego sie zglasza. Oczywiscie w ewidentnym przypaku jest to zbednie, ale czasami...

 

update: oczywiscie tez, tez mam ten problem z wejciem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. to samo

2. chyba nie sugerujesz że moderzy powinni dzielić pozytywnymi punktami za pomocne posty ? ;]

3. jak sgj - imo przydałby się do zgłoszenia krótki formularz (do 50 znaków) z uzasadnieniem zgłoszenia ...

 

i tak mailem przychodzi zgłoszenie wiec można by przeczytać ocb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. to samo

2. chyba nie sugerujesz że moderzy powinni dzielić pozytywnymi punktami za pomocne posty ? ;]

3. jak sgj - imo przydałby się do zgłoszenia krótki formularz (do 50 znaków) z uzasadnieniem zgłoszenia ...

 

i tak mailem przychodzi zgłoszenie wiec można by przeczytać ocb.

 

1. Dzisiejszy dzień to dzień time out'a... ;(

2. Jest taki hack do phpbb - dodaje on dodatkowy przycisk "pomógł". Przydałby się on tutaj :)

3. Też jestem za komentem do zgłaszanego postu. Moderator nie musi mieć wiedzy o wszystkim i tak w dziale Modyfikacje są dwa topicki Inter Trash, a zgłaszając topic moderator nie wiedziałby o co chodzi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nexer

tzn że po wciśnięciu tego "pomógł" user dostaje jakis + czy tez ja dostaje maila i mam go nagrodzić ? ;]

jeżeli opcja nr2 to odpada od razu ;]

 

ogólnie system nagradzania był już poruszany - imo nie przyjął się i nie przyjmie się z kilku powodów:

 

1. fake punkty - tym bardziej jeżeli niwelowały by punkty karne

2. kłotnie - "dlaczego mu dałeś a mi nie?"

3. texty - "pomoge jak mi dasz punkta"

 

wg mnie niepotrzebny bajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. szybkosc forum jest smieszna, dzisiaj na odpowiedz serwera czekalem po 3 minuty a i tak dostawlaem " za duzo..."

 

2. powinno byc, ale trzeba pomyslec jak

3. juz bardzo dawno bylo zglaszane, ze przydalby sie komentarz przy zgloszeniu, ale "gora" uznala to za zbedny bajer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. masakra :/ kur......a mnie trafia "Could not connect to the database" jak to widze straszna zamuła i to cały dzień takie cobosy mi wychodzą przy probie napisania postu że sam się dziwie co z ze sprawą blokady dublowania postów ?? przecież to jest tragedia

 

2. popieram

3. się nie udzielam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie system nagradzania był już poruszany - imo nie przyjął się i nie przyjmie się z kilku powodów:

 

1. fake punkty - tym bardziej jeżeli niwelowały by punkty karne

2. kłotnie - "dlaczego mu dałeś a mi nie?"

3. texty - "pomoge jak mi dasz punkta"

 

wg mnie niepotrzebny bajer.

Hymm tego nie brałem pod uwage :/ Odpada na starcie :/ Lecz jeśli by dodać grupe "power users" z prawami do dodawania takich punktów to by było całkiem OK. Dokładniej można by było to zrobić jak przycisk ZGŁOŚ. Do wszystkich power userów wysyłana jest wiadomość z tym kto i za co (link ew. koment ) powinien dostać punkt (jak będzie wypowiedź autora topicu, że dana osoba pomogła to jeszcze lepiej). Ilość punktów była by nad lub pod avatarem. Dzięki takiemu rozwiązaniu widać by było,że dany użytkownik coś robi, a jego wypowiedzi są wiarygodne (jeden powie połącz to i to, a na drugi dzień zobaczymy topic - "Czemu mi się zjarał komp ?"). Oczywiście zgłaszanie obejmowało by tylko pewne działy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..."bata i marchewki", to gdzie jest marchewka???..

Marchewka jest dla tych co schlebiają moderatorom i ich pupilkom:

1. "...Twoja rada jest naprawdę dobra..." - +1pkt

2. "...to co piszesz jest mądre..." - +2pkt

3. "...to co robicie jest fantastyczne, cała Polska patrzy na Was..." - +3pkt

4. "...jesteś cudowny, drżę na myśl o Tobie..." - +4pkt

i tak dalej

Ewentualnie dodatkowe punkty można zarwać najeżdzając na tych co podpadli powyższym. Obejrzyj sobie "Folwark zwierzęcy" to lepiej załapiesz ten system.

Jeśli się mylę poprawcie mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..."bata i marchewki", to gdzie jest marchewka???..

Marchewka jest dla tych co schlebiają moderatorom i ich pupilkom:

1. "...Twoja rada jest naprawdę dobra..." - +1pkt

2. "...to co piszesz jest mądre..." - +2pkt

3. "...to co robicie jest fantastyczne, cała Polska patrzy na Was..." - +3pkt

4. "...jesteś cudowny, drżę na myśl o Tobie..." - +4pkt

i tak dalej

Ewentualnie dodatkowe punkty można zarwać najeżdzając na tych co podpadli powyższym. Obejrzyj sobie "Folwark zwierzęcy" to lepiej załapiesz ten system.

Jeśli się mylę poprawcie mnie.

?

 

Za każdą pomoc można by było dostać 1 punkt :| Tu nie chodzi o to, że pomogłeś pisząc elaborat, z którego nikt nic nie zrozumie, tylko o to by pomóc drugiej osobie... A z tymi pupilkami to n/c O_O

 

A grupa "power users" miała by tylko prawa do nadwania punktów i nic więcej.

 

Aha i punkty dodanie NIE BYŁYBY ZWIĄZANE z punktami kary !!! Jest to coś w rodzaju rangi użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... po pierwsze o tym:

phpBB : Critical Error Could not connect to the database
Pojawia się przy każdej próbie przejścia z podforum na stronę główną, niezależnie od obciążenia serwera. Opera 7.51 / w2k / jakie łącze widzicie  :P

Zaznaczam że o innych problemach (zaznaczanie wątków jako przeczytane itp. problemy zgłaszane wcześniej) to ja tylko czytałem, sam jeszcze nie miałem tego typu problemów. Oczywiście są momenty kiedy dostaję piękny komunikat "... za dużo zapytań ...", ale to nie ma (moim zdaniem) związku - są momenty kiedy forum chodzi szybko, a pomimo to "Could not connect to the database". Być może to coś u mnie, nie wiem.

Weź reload. Czasami tak się dzieje, gdy strona się zacache'uje po nieudanym połączeniu.

Co do połączeń to po prostu serwer jest cholernie przeciążony i nie wyrabia (apache i mysql - w zależności od tego co konkretnie się dzieje).

 

Teraz było jeszcze piękniej:

phpBB : Critical Error Error updating sessions tableDEBUG MODESQL Error : 1053 Server shutdown in progressUPDATE phpbb_users SET user_session_time = 1099860769, user_session_page = 0 WHERE user_id = 7747Line : 292File : /usr/home/tweak/www/forum/includes/sessions.php

To było chwilowe, właśnie restartowałem mysql'a

 

Po drugie:

Jakiś czas temu wdrożono na Tweak.pl system kar. Zresztą prace jeszcze trwają  :wink: ale nie o to chodzi. Jak część z was wie byłem ZA, i zdania nie zmieniłem. Mam tylko jedno pytanie - jeśli używamy metody "bata i marchewki", to gdzie jest marchewka??? Taka asymetria w kontaktach z uczestnikami forum jest nieelegancka  :P  i nieskuteczna.  

Tak, słyszałem - nie wszystko od razu. Tylko że w obecnym stanie forum NIE promuje aktywnych i kompetentnych użytkowników, a to moim zdaniem poważny błąd. Czy możemy o tym porozmawiać?

W przyszłości ma promować - ale dokładnie w jaki sposób - czy to będą darmowe konta mailowe, jakieś bonusy czy co innego będziemy myśleć jak będziemy mieli nowy serwer.

 

Po trzecie:

Mam grę "The Sims2". Kupioną w sklepie, zarejestrowaną w EA ... no nie ja kupiłem, mniejsza z tym (jest jak najbardziej legalna, przezent od znajomych). A że jest tu dział "Gry", to pomyślałem sobie że może coś poczytam na temat (bądź co bądź to jedna z najpopularniejszych gier tego roku).  

ZONK!

Gra Sims2 jest "wyklęta" na Tweak.pl. Powody usunięcia wątku znam, nawet się dziwię że tak mało banów poleciało. W końcu duskutowano wyłącznie o pirackiej wersji. Tak tak - prawie wszystkie problemy opisane w wątku dotyczą wyłącznie nielegalnych kopii (gra ma ciekawy mechanizm zabezpieczeń, samo zabezpieczenie płyty to tylko jedno z wielu utrudnień). I teraz nie wiem, czy jak założę topic o tej grze to znów zacznie się ta sama jazda? bo jeśli tak, to raczej pomogę dziecku w pisaniu na forum EA Games.  

Na to pytanie nie odpowiem bo nie mam pojęcia o grach jako takich - i raczej nie czytuję tego forum. To pytanie do moderatorów znających się na grach ;]

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź reload. Czasami tak się dzieje, gdy strona się zacache'uje po nieudanym połączeniu.  

Co do połączeń to po prostu serwer jest cholernie przeciążony i nie wyrabia (apache i mysql - w zależności od tego co konkretnie się dzieje).

u mnie all the time. juz nie mam na to sily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ParanoiK ja cie chyba pogryzę :P

W przyszłości ma promować - ale dokładnie w jaki sposób - czy to będą darmowe konta mailowe, jakieś bonusy czy co innego będziemy myśleć jak będziemy mieli nowy serwer.

A nie można by choć raz pomyśleć przed?

Tak pytam, bo zdaje sobie sprawę że to nie będzie za pięć minut. Może inni maja jakieś ciekawe pomysły? najlepiej wykonalne?

 

Widze że znowu nic nie wyjdzie z dyskusji, ale ja poczekam ...

Problem w tym, że dokładnie nie wiemy jakie będą możliwości - pomysłami można sypać - ale w tym momencie naprawdę nie wiadomo co będziemy mogli oferować a co nie. Nie wiadomo nawet jakie będzie obciążenie nowego serwera ;]

Istnieje oczywiście kilka pomysłów - darmowe maile, tak jak wspomniałem. Ma być też system płatnych kont (przynajmniej na razie był taki pomysł) - i na przykład zasłużonych użytkowników można by było gratyfikować takim kontem. Może będzie serwer na obrazki... może jakieś dodatkowe udogodnienia. Trochę trudno w tym momencie o tym mówić.

 

 

Weź reload. Czasami tak się dzieje, gdy strona się zacache'uje po nieudanym połączeniu.  

Co do połączeń to po prostu serwer jest cholernie przeciążony i nie wyrabia (apache i mysql - w zależności od tego co konkretnie się dzieje).

u mnie all the time. juz nie mam na to sily

A nie używasz (twój provider nie używa) przypadkiem proxy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Ja wczoraj też sie nie mogłem połączyć [ Mozilla ] , czasami omagały jakieś dokładne linki do tematów , ale tylko czasem , , za to dzisiaj idzie w miare gładko ........

2. Zgadzam sie z założycielem tematu , aktywni użytkownicy powinni być nagradzani .

3. Ja sie nei mieszam , a za simsami nie przepadam , wole "Grim Fandango " :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem za gratyfikacją ludzi którzy się udzielają, nie koniecznie musi być odrazu konto mailowe ze friko, starczy jakiś lepszy podpis niż uczesnik i będzie oki. Punkty kary nie powinny mieć nic wspólnego z gratyfikacją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli używamy metody "bata i marchewki", to gdzie jest marchewka???

hehe.. tez mi sie nasunelo to pytanie..

 

chyba nie sugerujesz że moderzy powinni dzielić pozytywnymi punktami za pomocne posty ?

nie, ale np mozna by sie bylo zrehabilitowac piszac jakiegos arta, ktory jesliby byl sensowny, to bylby przyklejony, a najlepsze lecialy by do FAQ

 

4. "...jesteś cudowny, drżę na myśl o Tobie..." - +4pkt

to ja tego nie chce dostac... :D

 

no i tez mam te 'could...'.. Mozilla Firefox..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...