Skocz do zawartości
Gość

ATI Radeon X800 / XL

Rekomendowane odpowiedzi

Outlander aleś mi pojechał z tym polskim. Oj chyba się rozpłacze. aaaaaa :lol: :lol: :lol:

 

A i jeszcze jedno. mak777 - człowieku nie rób z Siebie down :D

Przecież są już karty które cigną te 75 W i trzeba podłaczać " kabelki " np. 6800 U

Co do rekordów to bez komętarza. Ale to jest smieszna. hahaha :lol: :lol: :lol:

 

Ale dobra nie bede sie kłucił bo tu bo to moje zdanie.

Ale już nic na temat nie będę pisał. Bo szkoda czasu <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to sięniestety milisz :P Musisz sobie dodać jeszcze 4 żeby wyszedł Ci mój wiek :P

 

Oj widze że się wszyscy bardzo poruszyli moimi wypowiedziami :P

 

Dobra zkończmy z tym bo już nie chce mi sie pisać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może by tak skończyć ten czat, co? Proszę o wypowiedzi na temat.

ikar13, jak jeszcze raz zobaczę, że tłuczesz post za postem, zamiast użyć klawisza Dołączona grafika (lub Dołączona grafika, jeżeli używasz deserta), to się bardzo pogniewamy. Poczytaj regulamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tematu AGP vs PCI-E to roznie to bywa z wydajnoscia,ale o dziwo wlasnie AGP wychodzi tu na prowadzenie (roznice marginalne,ale jednak)

 

X800XL AGP vs X800XL PCI-E

Dołączona grafika

 

link do testu - http://www.tcmagazine.info/articles.php?ac...age=1&pagenum=2

 

takich testow na sieci jest wiecej...wystarczy sie porozgladac,a wyniki przewaznie wskazuja na minimalna przewage AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niom,skala ociupinke nietrafiona :] ...ale "problem" roznicy wydajnosci tych samych ukladow wzgledem magistrali AGP i PCIE istnieje i bynajmniej nie jest spowodowany roznymi chipsetami plyt glownych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Choroby wieku dziecięcego" PEG'a imho... następne chipsety od atiego i nv będą już w 101% projektowane pod PEG (a AGP będzie na doczepkę, teraz jest na odwrót) i wtedy powinny mieć zbliżoną wydajność. Bo przez samą większą przepustowość szyny, grafy na PEG'u skrzydeł nie dostaną ;)

 

PS. Tak BTW ;) - masz może siakieś linki do orb'a z 2k1 do 2k5? Mamy zbliżone konfigi (choć z różnych obozów) i ciekaw jestem jak się zachowuje xt@pe na a64 i p4...

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to wszystko .. Niby takie same karty, a na AGP szybsze (bez jakiegokolwiek logicznego powodu), a te na PCIE zaczynają wygrywać przy wyższych rozdzielczościach z AA i AF .. może to kwestia sterowników albo biosów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... PCIE zaczynają wygrywać przy wyższych rozdzielczościach z AA i AF

1451360[/snapback]

to niestety nie jest regula

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

w NFSU2 w max detalach i rozdzialce niby remis,ale znowu w 1280x1024 robi sie kosmos :]]]]

 

Dołączona grafika

 

i badz tu teraz czlowieku madry :?

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jak? Zwyczajnie ;)

 

Gorsza sprawa z logicznym wyjaśnieniem tego zjawiska i decyzją, która karta (agp/ peg) jest wydajniejsza zussamen_do_kupy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w necie pokazal sie ciekawy test asusa x800xl, panowie doszli do ciekawych wnioskow... w skrocie wyglada to tak, ze x800xl ma problem z AAx4 i 8xAF w kazdej rozdzielczosci (testowali na 1024 i 1280). fps lecialy na pysk nawet o polowe, zdecydowanie wiecej niz u innych kart. najlepsze wyniki osiagala przy AAx2 i AFx4 i to czasem przy 1280 (w sam raz na lcd 17''). no i niestety kiepawe oc tego asusa...

 

po niemiecku

po angielsku (tlum. google)

 

druga sprawa to taka ze zamierzam kupic sobie sapphire x800xl vivo i pozostaje kwestia zmiany chlodzenia, bo oryginalne beznadziejne. sam sapphire wydal swoja karte w wersji z chlodzeniem zalmana VF700-Cu, wiec przypuszczam ze to bedzie ok, ale sa jeszcze do wyboru te pasywne zalmana ZM80D-HP i polpasywne thermaltake EXTREME GIANT III, tylko pytanie czy spasuja... co sadzicie? ktore wybrac?

 

te vivo maja jakies lepsze pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam w tym momecie mam GF 6800 A400 WinFasta i tak szczerze to jestem bardzo zawiedziny ta karta:/chcialem zmienic na X800XL - dokladniej ujmujac ten model - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53094088

i teraz moje pytanie czy to wogole ma sens??Czy zauwaze jakis znaczny wzrost wydajnosci??Zaznaczam ze monitor mam LCD 19' i zazwyczaj gram w rozdzialce 1280x1024.Czy wogole taka zamiana sprzetu ma sens czy lepiej dozbierac do X800XT PE??Wiem ze pytanie czysto lamerskie ale nie siedze za bardzo w temacie...moze ktos z was przesiadal sie w ostatnim czasie z 6800 na X800XL opinia takiej osoby najbardziej by mi pomogla.Z gory dzieki za odpowiedzi i sugestie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje "małą" wymiane sprzętu i niech mi ktoś szybko doradzi co brac na PCIE...X800Pro czy X800XL??

1475111[/snapback]

 

No jak masz kasę na XL to bierz XL!! Przecież jest lepszy i wydajniejszy, 16potoków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w necie pokazal sie ciekawy test asusa x800xl, panowie doszli do ciekawych wnioskow... w skrocie wyglada to tak, ze x800xl ma problem z AAx4 i 8xAF w kazdej rozdzielczosci (testowali na 1024 i 1280). fps lecialy na pysk nawet o polowe, zdecydowanie wiecej niz u innych kart. najlepsze wyniki osiagala przy AAx2 i AFx4 i to czasem przy 1280 (w sam raz na lcd 17''). no i niestety kiepawe oc tego asusa...

 

1474160[/snapback]

Kupiłem sobie x800xl od Powecolor'a z VIVO i też jest na kostkach Samsunga 2,0ns więc nie ma zasady B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak masz kasę na XL to bierz XL!! Przecież jest lepszy i wydajniejszy, 16potoków...

1475190[/snapback]

Tylko zastanawia mnie jedno...X800 Pro 12 potoków droższe i mniej wydajne od X800XL 16 potoków. Dlaczego jest droższy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A własnie miałem pytać - czy sapphire x800xl ma podpięcie zasilania dodatkowego na karcie? bo z tego co słyszałem to chyba nie, a mój powercolor ma takie podpięcie  <_<

1475208[/snapback]

Mam Sapphire x800xl 256MB i nie ma on dodatkowego zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, nie pieńcie się tak, to w takim razie zastanawia mnie po co takie zasilanie dodatkowe umieszczono na tej karcie <_<

na dodatek jest to taka dziwna końcówka, bardzo przypominająca podłączenie zasilania na płycie głównej, tylko nie składa się z 20/24 pinów tylko z 6, a do podłączenia tego ustrojstwa służy przjściówka molex -> 6 pin <_<

jak będę w domu to ją wypne, zobaczę czy karta będzie darła morde :]

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...