Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

dla 420-302DF ->

5 + 3.3 - max 220W

12V max 216W - czyli obwody mogą podać nie wiecej jak 18A

łącznie 3.3+5+12 - 400W

 

ocencie sami co są warte te 420-302D - jak dla mnie to dalej te same "stare" chiefteki dorzucono im tylko "niby" dwa obwody 12V - a w rzeczywistości dalej potrafią podać jedynie 18A na 12V

1236352[/snapback]

... faktycznie cienko to wygląda :wink:

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. Jak ma tydzień opóźnienia to niby skąd dszywala ma DFI NF4 Ultra? Ktoś tu czegoś nie domawia....

1236246[/snapback]

Wydaje mi sie ze to inna przyczyna. Produkcja plyt trwa dlugo przed premiera by miec zapasy magazynowe i jak najszybciej wprowadzic wyrob do obrotu. DFI wyprodukowalo juz dziesiatki tysiecy plyt i watpie by nagle caly magazyn wyproznili i oddali na recycling.

W tej sytuacji opoznienie tygodniowe raczej nie daje czasu na wprowadzanie poprawek+testy+produkcja poprawionych plyt. Coz przekonamy w ciagu kilku najblizszych tygodni jak z tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według zapewnień dszywala płytę mam mieć koło poniedziałku wtedy się okaże, co i jak, przynajmniej w moim przypadku (i pozostałych 4ech osób, które kupiły od niego ową mobo). Mam nadzieję, że nie będzie z nią żadnych „szopek” z tego, co jak n razie wiem to ta DFI nie lubi zasilaczy 20pin no to już załatwiam inny zasilacz (wspomniany wyżej Szef 460w) i na razie na tym się kończy moja wiedza.

 

I w tym miejscu taki mały apel do osób siedzących na zagranicznych forach. Jakbyście mieli jakieś informacje na temat czego nie należy robić (jak to miało miejsce z DFI na NF2) to bardzo bym prosił o podzielenie się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w łapach właśnie przejściówkę 20pin -> 24pin. Bez lini -5V. "Dodatkowe" 4 piny to +12v, +5v, masa i kontrola 3.3v,kable są jakby o 1/4 cieńsze od reszty. Może komuś w czymś pomogłem :D

 

Ps Przejściówka z anteca :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ocencie sami co są warte te 420-302D - jak dla mnie to dalej te same "stare" chiefteki dorzucono im tylko "niby" dwa obwody 12V - a w rzeczywistości dalej potrafią podać jedynie 18A na 12V

1236352[/snapback]

 

dobrze prawi !! dac mu vódki :]

 

te niby nowe Chiefy z fabryki sirtec'a to poprostu stare chiefy + wtyka 24p .....nawet sam sirtec nie ma w ofercie zasilek dwiema liniamii +12V

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK mamy nowe info o DFI ...

 

TODAY

just received the email from HPM-Computer , they said :

 

 

Quote:

Dear customer,

 

DFI has just announced the official release date for the brandnew

nF4-boards. We expect the boards to arrive on the following days:

 

DFI nF4 Ultra-D: 01/27/05, 01/28/05

DFI nF4 SLI-D: 02/03/05

DFI nF4 SLI-DR: 02/03/05

 

HPM-Computer is one of only 3 companies in europe who is able to deliver

these boards that early.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy mozna sie spodziewac w Polsce DFI LANParty UT nF3 Ultra-D? pod 939 i agp

1237880[/snapback]

Można się spodziewać, że stronę wcześniej (w tym topicu) dowiesz się kiedy można się spodziewać :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewać sie możemy na dniach ... ale raczej wątpie , że to nastąpi ...

1237963[/snapback]

 

Jeśli "one month" to jest kilka dni to niech Ci będzie :wink: dla uściślenia "one month" ale AFTER NF4 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytka będzie w polsce 10 lutego, ale z tego co wiem cena będzie powalać.

 

 

Ale teraz może byc inny problem.

 

AMD wstrzymało produckje winchesterów, ceny pójda w górę z dnia na dzień.

 

 

 

Wszystko od wmiare wiarygodnego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eghmmmm wchodzi nowy step. E0 .Pewnie duzo do wydajności nie wnosi ale mały chłyt marketingowy nie zaszkodzi,lub nowe"matryce" już przestawili na nowy step. i Winchesterow będzie brakować PODAŻ----POPYT :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@neon:

 

Wof nowy steping nie nowy proc ! ;) Wiec na 100% będzie działać na obecnych płytach, z tego, co pamiętam to E0 ma poprawić sprawę z kocimi 512MB (a raczej dwustronnymi). Do wydajności pewnie nic to nie wniesie ale O/C na tych kościach przynajmniej powinno być łatwiejsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w kwestii zasilania...

obecny antec TB480P(20pin), ktory ma na 12V "tylko" 22A, dzielnie zasila asusa, 2xultry, podkreconego proca, dwa hdd, dwa napedy, ale do czego zmierzam, dorwalem na testy enerka 495(20pin) i mimo, ze posiada on dwie linie 12V(16 i 15A), ktore teoretycznie daja mu 31A (nigdzie nie znalazlem potweirdzenia tego :( ) to biedak nawet nie podniosl zestawu ...podejrzewam, ze powodem byl brak osobnej linii dla dodatkowych 4pinow i w sumie slaba wydajnosc 12V na wtyczce atx... tak wiec albo brac mocny zasilacz 20pin(zadnych 20 z dwoma liniami i z przejsciowka), albo 24pin z dwoma liniami 12V...inaczej imho moga byc problemy w zestawach z mocniejszymi kartami pcx...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw zasilaczy:

mam antec'a 480P TB i wg naklepki ma on 22A na 12V, ale ten sam zasilacz z tym, ze wersja na UK(PGB) i EC(PEC) ma juz na 12V 28A... domyslam sie, ze chodzi tutaj o napiecie zasilajace, no ale chyba nie produkuja osobnych zasilaczy dla US i dla reszty swiata - wiekszosc zasliaczy ma przelaczniki napiecia zas. moze dochodza tez jakies normy pomiarow...na logike tez biorac, przy wiekszym napieciu zasilacz ma wieksza "wydajnosc", to na logike, ale co na to jego bebechy?

czy mozna wiec zalozyc, ze kupujac zasilacz w stanach majacy w/g nich np. 20A na 12V, po dojechaniu do europy bedzie mial juz np.30A? :) bo taka magia b. mi odpowiada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytka będzie w polsce 10 lutego, ale  z tego co wiem cena będzie  powalać.

Ale teraz  może byc inny problem.

 

AMD wstrzymało produckje winchesterów, ceny pójda w górę z dnia na dzień.

Wszystko od wmiare wiarygodnego źródła.

1238040[/snapback]

 

No ale z tego co ktoś pisał, to E0 ma być od 3800+, może 3500+??!! to jak to wkońcu bedzie??

E0 wejdzie tez do 3000+/3200+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...