Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jesli chodzi o nagrywarki DVD to nie mam pojecia dlatego

 

co obecnie bedzie najlepszym Wyborem do ok 150 zl ??

 

zalezy mi na nagrywarce - ktora bedzie dobrze kopiowala roznego rodzaje zabezpieczen np.starDisc *czy jakos tak

(mam wiele *ISO i potrzebuje wkoncu to zrzucic na plyty tak zeby dzialalo jak nalezy)

 

druga sprawa to fajnie byloby gdyby panel byl w kolorze grafitowym/czarnym (tak zeby do obudowy pasowalo)

 

dobrze bylo by rowniez gdyby byla dosc szybka i wzglednie cicha

 

i to wzasadzie wszystko czego bym oczekiwal od takiej nagrywarki ...

 

co mozecie mi dobrego polecic ?

(naczytalem sie o "lajtonie" zlych opini mma co prawda zwykla nagrywarke tej firmy i poza tym ze jest dosc glosna to dziala bdb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

W związku z tym że mój leciwy juz dvd-rom (LG! kupiony w 2001) przestal po wielu latach zadowalajacej współpracy odtwarzać płyty DVD (CD czyta do tej pory wszystkie bez zająknięcia) postanowiłem sprawić sobie nagrywareczke DVD. No i jak to zazwyczaj bywa w momentach trudnych wyborów wlazłem na pure.pc . Po kilku dniach i przeczytaniu kilku burzliwych tematow miałem już w miarę skrystalizowane poglądy. Przelecialem szybko oferty sklepów u mnie w mieącie i znalazlem to czego szukałem:

PIONEER DVR-111 (firmware 1.23) - 144zł w Komputroniku PŃ: ) Kuplem tego zeby nie flaszowac biosa specjalnie dla DVD-RAM a label flash jest mi zbędny, a bede mieć przynajmniej w razie niemca gware.

 

Od wczoraj zdążyłem wypalic może z 5 płyt, wrzuciłem mu dla testu tak egzotyczne pkytki jak HAWKx4 i ku mej wielkiej radośi przemielił obie bez najmniejszego problemy, pozniej wrzucilem juz przyzwoite TDK i w sumie to samo tyle że szybciej:) Używam go też jako odtwarzacza i z tym też żadnych problemów.

 

Nie zauważyłem żadnych minusów narazie wszystko dziala jak należy, jutro kupię płytkę DVD-RAM i zobaczymy jak to będzie hulać.

Aha napęd jest cichutki wbrew temu co niektórzy pisali (ale może to od sztuki zależy).

 

Póki co uważam ten napęd za dobry wybór i śmiało mogę polecić innym:)

 

Pozdrawiam:)

Edytowane przez BemeS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, jak jest z halasem tego Pionka?

 

Moj Liteon zaczyna coraz czesciej plyty psuc albo wybrzydzac, wiec zastanawiam sie nad wymiana. Glowne priorytety to jakosc nagrywania i cisza. W zasadzie jestem juz prawie zdecydowany na ktoras inkarnacje tego Pioneera (pioneer 111D lub Asus).

 

Jakie jest zastosowanie DVD-RAM i czy sa one w czyms lepsze od zwyklych plyt +R i -R?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no syn mi rozwalil tacke z nagrywarki i musze cos na szybko do 100-115pln.

Sporo tego na allegro za 89,00 lub nawet mniej.

Ktora warto brac z tych tanioch ?

Widze, ze jedziecie LiteOn SHM-165P6S rowno z ziemia.

Czy to naprawde taka pasc czy tylko Ci ktorzy jej nie mieli tak mowia ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

półtorej godziny temu przyniosłem do domciu świeżutkiego samsunga SH-S182D :] ło jizu jakie to ciche :] (mam nagrywarkę CD liteona a to jak kosiarka chodzi przy nagrywaniu ) właśnie nagrywam 4 płytkę DVD i jestem bardzo zadowolony :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bio, ja się noszę z zamiarem zakupu tej nagrywarki, jest w sklepie nie dla idiotów :) za 99 złotych w promocji, czy dziś też jest tak samo dobra jak wczoraj :) ? Ewentulanie co polecacie do ok 120 złotych najlepiej z SATA, ale nie koniecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, teraz to już w ogóle nie wiem co robić, gdzie nie zajrzę, co innego mówią. Chyba skończy się tak że kupię tego Samsunga SH-S 182 D, w rankingu chipa jest na 4 miejscu pod względem power, no i do tego po 99 zeta :) . Jeśli popełniam duży błąd to odwiedźcie mnie od zamiaru kupna :). YogiCK, ja nie będę potrzebował nagrywać po 5 płytek dziennie, potrzebuję nagrywarki głównie do odczytu, no i czasem też coś nagrać, ale to raczej w małych ilościach :) . 123 zł w sklepie komputerowym, czyli trzeba doliczyć jeszcze koszty wysyłki, a dla mnie liczy się każda złotówka, do tego trzeba jeszcze nad nią troche posiedzieć :) . A wszystko przez to że moje 3 letnie combo LG przestaje czytać płyty, co ciekawe największe problemy ma z oryginalnymi płytami, nagrywane czyta jeszcze nieźle, poza niektórymi płytami DVD :) . A i jeszcze jedno, dać wódki temu kto wymyślił tą emotikonkę :damage_wall: hahahaha :lol2: .

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem Asusa i powiem tyle że jak wsadzam do niej plasterek buraka to też nagrywa.Serio to nie mam porównania do innych nagrywarek i kupując moją kierowałem się wszelakimi testami zamieszczonymi w necie.Po miesięcznym użytkowaniu mogę powiedzieć tyle że pali wszystko na wszyskich płytkach idealnie ,czyta tak samo.Niestety cicha to ona nie jest.Dźwięk wysuwanej tacki też do szlachetnych nie należy.Bez problemu sfleszowałem ja do Pionka 111 i Label Flash działa extra.Gdyby nie dzwięk jaki z siebie wydobywa dał bym 10/10 a tak to 9/10 ale to amatorska opinia.Chłopaki na CDRlabie sa fachowcami i skupiają się raczej na stronie technicznej sprzętu a od tej Asus wypadł bardzo dobrze.Gdybym miał kupować jeszcze raz i tak wziął bym Asusa ,no chyba że miał bym kasą na Plextora ale to juz inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że ten Asus jest dobry, ale zrozumcie biednego studenta :) , 25 zł to dla mnie dużo. Powiem to tak, nie potrzebuję Gf 8800GTX bo mnie nie stać, wystarczy mi Gf 7900gs. Rozumiecie przesłanie :) ?

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to żeby się licytować kto ma mniej, to dla mnie naprawdę duży wydatek. Ale mniejsza z tym, znalazłem tego Asusa w sklepie w Lublinie za 123 zł, jutro się wybiorę i zaszaleje, raz się żyje :) , dzięki za porady. Za jakiś czas może skrobnę jak się sprawuje :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a samsung już 3 dzień po nagraniu 8 DVD chodzi cicho i bezproblemowo... co wy macie do tej firmy? kiedyś HDD im ciutek nie wychodziły (nie wie jak teraz) ale DVD całkiem spoko jest :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a samsung już 3 dzień po nagraniu 8 DVD chodzi cicho i bezproblemowo... co wy macie do tej firmy? kiedyś HDD im ciutek nie wychodziły (nie wie jak teraz) ale DVD całkiem spoko jest :]

Tez ja kupilem przedwczoraj.

Narazie wypalilem tylko jedna plytke bo nic wiecej sie nie szykowalo.

Faktycznie jest cicha ze az szok. Przypomina mi to pierwsze napedy cdrom x2 :)

Co do jakosci wypalania to sie przekonam po jakims czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosz ku$#@ je#@$! mać, oczywiście się okazało że mają tylko jednego białego Asusa, a moja genialna obudowa I-BOXa (czarna) jest tak przemyślana i spasowana, że jak się włoży jakikolwiek napęd do zatoki 5,25" to nijak nie idzie założyć zaślepki :damage_wall: . Jutro znowu turne po sklepach, może tym razem się uda :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki na CDRlabie sa fachowcami i skupiają się raczej na stronie technicznej sprzętu a od tej Asus wypadł bardzo dobrze.Gdybym miał kupować jeszcze raz i tak wziął bym Asusa ,no chyba że miał bym kasą na Plextora ale to juz inna bajka.

Polecam zajrzenie na wspomniane CDRLab na testy Plextorow 755 i 760 ;) Plextor to rzeczywiscie "inna bajka", ale bynajmniej nie w tym sensie, ktory zapewne miales na mysli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...