Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Poleccie cos z dekoderem 5.1 i wejsciem optycznym. Cena w zasadzie nie gra zbytniej roli, byle nie przekraczala powiedzmy 200 GBP. Choc im mniej tym lepiej ;)

Ogolnie: cos, co po podlaczeniu w sypialni (wymiary 3x3m) pozwoli ogladac Lord of the Rings bez denerwowania sasiadow :)

Karta dzwiekowa z panelem, wejsciem optycznym i dekoderem DD oraz DTS (SB Audigy2 ZS albo X-Fi od Platinum wzwyz) + Logi X530 :))

 

W kazdym razie ja tak uzywam do starego XBOX'a bo komp i tak chodzi prawie 24h na dobe :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Karta dzwiekowa z panelem, wejsciem optycznym i dekoderem DD oraz DTS (SB Audigy2 ZS albo X-Fi od Platinum wzwyz) + Logi X530 :))

 

W kazdym razie ja tak uzywam do starego XBOX'a bo komp i tak chodzi prawie 24h na dobe :)

 

Pozdrawiam

Problem w tym, ze u mnie komputer stoi w innym pokoju i telewizor w innym, a na wiecej kabli to sie zona juz za nic nie zgodzi. Wiec takie rozwiazanie odpada. Zostaje mi tylko jakis zestaw kina domowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Zrób pod nieobecność żony :P

A kable sobie w tylku schowam potem? ;)

To nie przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak nowe głośniczki Genius'a się mają do starych? Niby jest to ulepszona wersja, ale juz nie takie ściemy ludziom wciskali ;) boje się zamawiac w ciemno, żeby to nie byl jakiś bubel na dobrej renomie poprzednich piszczałek ;)

http://www.allegro.pl/item101387865_genius...mne_drewno.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe Geniusy są lepsze od starszych.Mają lepszy,mocniejszy subwoffer,dwudrożne głośniki tylne i większy odstęp sygnału do szumu.Sam czaję się na taki zestaw.

To w teorii ;) jak w praktyce dam znac jutro, juz zamowione ;) Swoja droga na necie nie znalazlem ani jednej opinii odnosnie tych glosniczkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością bo zastanawiam się nad wymianą starszej wersji na nową... :)

no juz wszystko dotarlo, podlaczylem i .... musze poczytac z czym to sie jje bo dzialaja tylko 2 przednie glosniczki ;]

 

edit: niestety nie mam za duzo czasu na ogarnianie tego wszystkiego samemu, wiec bede bardzo wdzieczny za pomoc ;). Dzwiekowka to karajan (realtec alc850) podlaczylem wszystko kolorami (9pin na 3 jacki sie rozchodzi). Nv mixer w kreatorze pracy glosnikow wysyla bialy szum dobrze, ale jak tylko skoncze konfiguracje to znowu widzi 3. Jakies pomysly? ;)

btw to normalne ze centralny glosnik podczas testu "piszczy"?

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które głośniki będą najlepsze do słuchania muzy (rock/metal), grania i sporadycznie jakiś film. Zależy mi na czystym i równym dźwięku (bez pierdzenia i dudnienia) - dotychczas miałem śmamsungi SMS-6100 i przy lekkim podkręceniu wydawały z siebie różne dziwne dźwięki. Głośniki nie będą zazwyczaj grały zbyt głośno (mieszkam w bloku i z sąsiadami trza się liczyć). Cena max 400zł (nie wiem czy dokupywać karte dźwiękową i głośniki za ok 250-300zł czy lepiej same głośniki za 400zł i jechać na zintegrowanej AC97 :?: ).

 

Na razie znalazłem takie zestawy które są dość chwalone na forum:

Logitech 530

Creative T20

 

Dość poważnie zastanawiam się też nad Logitech'ami Z3 i Z4 ale mało o nich można znaleźć na forum no i zastanawia mnie czym sięróżni wersja Z3 od Z4 (czy tylko satelitkami :?: - parametry mają praktycznie takie same). Prosze o pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do tej pory miałeś głośniki 2.0 to polecam te Creative T20 ( ewentualnie M80 ) - one zagrają naturalniej niż np. te Logitech 530 . Karta dźwiękowa do tak dobrych głośników jak T20 to raczej wymóg , nie musi to być jakiś kombajn , wystarczy Audigy 1 a zagra lepiej od AC97 ( o ile lepiej to już zależy od tego AC97 bo czasem gra to tak sobie a czasem tragicznie ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do tej pory miałeś głośniki 2.0 to polecam te Creative T20 ( ewentualnie M80 ) - one zagrają naturalniej niż np. te Logitech 530 . Karta dźwiękowa do tak dobrych głośników jak T20 to raczej wymóg , nie musi to być jakiś kombajn , wystarczy Audigy 1 a zagra lepiej od AC97 ( o ile lepiej to już zależy od tego AC97 bo czasem gra to tak sobie a czasem tragicznie ) .

Aktualnie mam 2.1 i raczej preferował bym coś z subem (idealne wydają się Z3 lub Z4 ale chyba nie sązbyt popularne i mało o nich wiadomo). Jeszcze musze poszukac jakiejś taniej i dobrej karty dźwiękowej, i może jakiejś alternatywy 2.0+wzmacniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam 2.1 i raczej preferował bym coś z subem (idealne wydają się Z3 lub Z4 ale chyba nie sązbyt popularne i mało o nich wiadomo). Jeszcze musze poszukac jakiejś taniej i dobrej karty dźwiękowej, i może jakiejś alternatywy 2.0+wzmacniacz

Posiadam Z-4E od kilku tygodni i jestem bardzo zadowolony. Zamienilem wieze panasonica (sa-ak28) na te glosniczki + SB Audigy SE [wczesniej AC 97] - roznica jest bardzo zauwazalna.

Jezeli chcesz, moge Ci zrobic ich fotki, bo widze w necie wszedzie takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z3 test - znalazłem taki oto test który nie napawa optymizmem - może choć niektóre wady Z3 są poprawione w Z4.

 

@anonym

W Z4 jest taki sam pilot jak w Z3 :?: tzn można regulowac tylko głośność całego zestawu a na subie jest osobna regulacja czy może na pilocie są dwa pokrętła od głośności i od suba :?: Zdjęcia raczej nie będą konieczne - chyba skocze do MM w sobote i obadam co i jak. A dźwiękówke to chyba kupie jakie Audigy 1/2 za ok 100zł

 

O teście Z4 na polskich stronach można pomarzyć - znalazłem test Z4 po angielsku (z tego co wyczytałem poprawili trochę niedoróbek Z3 więc chyba warto dołożyć te 50zł - między innymi regulacja basów na pilocie). Tu jeszcze jeden test Z4 (więcej fotek).

 

Jeszcze się zastanawiam nad jakimś zestawem 5.1 w podobnej cenie (X-530 lub T5900). Trzeba to oragnoleptycznie obadac w MM :wink:.

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@anonym

W Z4 jest taki sam pilot jak w Z3 :?: tzn można regulowac tylko głośność całego zestawu a na subie jest osobna regulacja czy może na pilocie są dwa pokrętła od głośności i od suba :?

Sa 2 pokretla, wygodne. Ciekawostka jest mysle to, ze ta niebieska dioda na pilocie jest tak mocna, ze stawiajac pilot na podlodze widze niebieski punkt na suficie [w nocy oczywiscie] ;-)

 

W ogole to mialem kupic te Z-3e ale nie bylo ich w sklepie, polecono mi nieco drozsze Z-4e i nie zaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie na taki zestaw

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22380

wart jest doplaty czy moze genius styknie jesli ktos ma takowy zestaw niech sie pochwali :D

Czy szukanie naprawde boli :?: Jest sporo tematów o geniusach i spory topic poświęcony Z-5400 :!: :mur:

 

@anonym

Na jednym ze zdjęć w tym drugim teście widać że dioda ładnie daje :) Jeszcze musze porównac Z4 z jakimś 2.0+wzmak, ale do 400zł będzie chyba ciężko coś takiego sklecić, albo i mniej bo jakąś dźwiękówke trzeba zmajstrować (ewentualnie X-530).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Altec Lansing FX6021 2.1

 

Recenzja video

 

http://7of9.keystreams.com/gameman/archive...ers_02_512k.wmv

 

Nic lepszego nie znajdziecie jeśli chodzi o jakość dźwięku w dziedzinie głośników komputerowych.

Cena też jest wysoka.Najtańsza oferta jaką znalazłem to 684zł.Niestety za jakość trzeba płacić.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Altec Lansing FX6021 2.1

 

Recenzja video

 

http://7of9.keystreams.com/gameman/archive...ers_02_512k.wmv

 

Nic lepszego nie znajdziecie jeśli chodzi o jakość dźwięku w dziedzinie głośników komputerowych.

Cena też jest wysoka.Najtańsza oferta jaką znalazłem to 684zł.Niestety za jakość trzeba płacić.

Wiem że alteci są dobre ale cena niestety "lekko" przekracza te 400zł :-| Ostatnio Creative pro gamer potaniał i też jest w cenie ok 700zł i chyba jest lepszym wyborem w tej cenie - takie moje czysto teoretyczne rozważanie bo ani jednych ani drugich nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z3 test - znalazłem taki oto test który nie napawa optymizmem - może choć niektóre wady Z3 są poprawione w Z4.

 

@anonym

W Z4 jest taki sam pilot jak w Z3 :?: tzn można regulowac tylko głośność całego zestawu a na subie jest osobna regulacja czy może na pilocie są dwa pokrętła od głośności i od suba :?: Zdjęcia raczej nie będą konieczne - chyba skocze do MM w sobote i obadam co i jak. A dźwiękówke to chyba kupie jakie Audigy 1/2 za ok 100zł

 

O teście Z4 na polskich stronach można pomarzyć - znalazłem test Z4 po angielsku (z tego co wyczytałem poprawili trochę niedoróbek Z3 więc chyba warto dołożyć te 50zł - między innymi regulacja basów na pilocie). Tu jeszcze jeden test Z4 (więcej fotek).

 

Jeszcze się zastanawiam nad jakimś zestawem 5.1 w podobnej cenie (X-530 lub T5900). Trzeba to oragnoleptycznie obadac w MM :wink:.

 

 

Ja posiadam Z-3e i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony...nie tylko ja : Komputronik : z-3e

Po drugie to ten co testował z-3 chyba troszkę przesadzał :wink: i test był wykonany już dosyć dawno. Logitechy z-4 jak już kiedyś pisano mają membrany ciśnieniowe co podobno wpływa na jakośc dźwięku; ja zasadniczej różnicy nie zauważyłem. Może i warto dopłacić, ale ja bym tego nie zrobił. Do małego pokoju wystarczają aż nadto, generalnie nie trzeba robić głośniej niż na 1/3 głośności bo to już w zupełności wystarcza - jest wtedy całkiem głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam pytanie do posiadaczy głośników genius SW-HF5.1 5000. Niedawno zakupiłem ten zestaw. Gra bardzo fajnie i wszystko było by w porządku ale zauwarzyłem że z subwoofera wydobywa się takie transformatorowe buczenie cały czas takie samo (stand by/on). Pozatym z satelitek jak się je przyłoży do ucha też wydobywa się jakiś taki buczący dzwięk i szumienie cały czas takie samo bez wzgledu na ustawioną głośność. Nie jestem właśnie pewien czy tak było od początku jak je mam czy dopiero ostatnio się pojawiło... Moglibyście opisać jak to wygląda u was? Czy ściszone głośniki i subwoofer wydają z siebie jakikolwiek dzwięk z bliskiej odległości ?

Prosił bym o możliwie szybki komentarz bo teraz moge je jeszcze zwrócić w przedsprzedaży...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...