Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

to daj znać co i jak, bo troche w ciemno dozbroiłem sie w kolejne ultraxy.. jak nie będzie działać to będę zły =)

1215795[/snapback]

 

To masz lepiej niz ja, bo ja mam 1GB kit ADaty DDR600 i 1GB OCZ BH5. Mam nadzieje, ze na 200 2-2-2-6-2T bedza smigac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym, zeby dzialalo na 250+ - moja plyta z dwoma takimi modulami na 240 pogina bez problemu, dopiero wyzej sa problemy.

1216044[/snapback]

nie nie =) ja nie bawie sie w OC =) więc mi wystarczy przy 200 =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BH5 + OCZ Booster chyba ;)

1216633[/snapback]

Na AV8 nie dziala poprawnie. Wrzuce dopiero na K8N Neo2.

 

@ Raptor, Lancer

 

Zauwazylem, ze macie swoje zestawy z a64 chlodzone woda. Moglibyscie mi napisac jakiego uzywacie bloku?

 

PS. Wyslalbym PM, gdyby sie dalo ;]

1216695[/snapback]

Ja uzywam starego poczciwego Nukleona 1- nie interesuja mnie podswietlane, przezroczyste wydumki, a 1 stopien mniej na najnowszych konstrukcjach tez mi roznicy nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje , że to ten wątek w którym się zadaje pytania. Miałem kupić pamięci i płytę, ale korci mnie a64. Mam parę pytań jakbyście pomogli rozwiać watpliwosci to byloby suuuper. Czy wystepuja problemy z ramem na abicie na soc 754, 939 i msi 754, 939 czy to by grało z ramem no-name tudziez goodramem rozumiem ze 1t da sie wylaczyc. O co chodzi w recenzji na in4 że piszą żeby brać 3000 bo ma mnożnik 10 więc nie trzeba kupować cytuję drogich pamięci 500 tudzież 533 skoro asynchroniczna praca nie zmniejsza w rażący sposób wydajność to o co do jasnej ciasnej chodzi im z tymi pamięciami?????????pzdr

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feluś: czytales komentarze pod ta recenzja na in4? przyjrzyj sie mojej dyskusji z autorem artykulu - dodam od siebie, ze nie przekonalem go.

na in4 i wielu stronach ludzie nie maja zbyt duzej wiedzy o OC i czesto sa mocno 'nie na czasie' (zapewne z braku i zainteresowania, i praktyki) - stad bywaja takie komentarze o boskosci niektorych z testowanych sprzetow, ktore w rzeczywistosci sa przecietne.

Abity ( iogolnie wszystkie plyty na VIA) maja klopoty z osiaganiem wysokich FSB - 270MHz jest dla nich zazwyczaj gorna granica stabilnosci. jesli chcesz przekraczac te czestotliwosci to kup cos na nF3-250Gb. Problem jednak w tym, ze malo producentow oprocz rzeczonego Abita i DFI daje uzytkownikom duze mozliwosci zmiany napiec (zwlaszcza pamieci). Stad mozna sie spodziewac pewnych problemow od tej strony przy kupieniu czegos nie-DFI i nie-Abit (chociaz ostatnio coraz blizej do ograniczenia tego do nie-DFI).

 

jeszcze wspomne o blokach i ich mocowaniu: tez mam nukleona 1, bo rowniez i mnie nie podniecaja przezroczyste czy podswietlane topy i zbijanie 1 stopnia za 100zl. Mocowanie zrobilem sobie z kawalka drutu z wieszaka na ubranie - roboty na 15 minut, wystarczy odrobina wyobrazni i kombinerki (zaznaczam, ze nie konczylem specjalistycznej szkoly kierunkowej ze specjalnoscia slusarstwo wiec moze to zrobic chyba kazdy). Mocowanie tez sie nie swieci na fioletowo, ale dziala jak nalezy. jak wyglada widac w zalaczniku.

post-715-1105720005_thumb.jpg

Edytowane przez rapra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakis spis A64 s939 z podanymi seriami i czestotliwosciami na jakich chodza max?

1217759[/snapback]

popatrz tutaj ->

http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=46810

http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=44570

 

jeżeli znaleźli by sie chętni - mozna by zrobić zestawienie serii A64 i ich możliwości podkręcania

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz tutaj ->

1217767[/snapback]

Ale ja juz zakupilem procka :), niestety nie mam jeszcze plyty. Za ok tydzien, max 2 bede cos kupowal. Jezeli nie pojawi sie do tego czasu DFI to biore MSI K8N Neo2 Platinium.

A procek posiada takie oznaczenia:

ADA3000DIK4BI

CBBID 0451EPEW

1169679A50349

 

Problem w tym, ze jeszcze chyba nikt nie ma procka z 51 tygodnia a ja chcialbym poznac jego przyblizone mozliwosci.

Jak zloze kompa to podziele sie wynikami. Proc bedzie chlodzony X3M. Mam nadzieje, ze cos z niego wycisne :)

 

Edit: jest juz nawet ten nowy hologram z kropkami na pudelku :)

Edytowane przez loc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy sa problemy zalezy w duzej mierze od jakosci RAMu - nie kazdy chce lazic na 1T zwlaszcza rzy duzych czestotliwosciach - ale to chyba oczywiste, ze tansze bywa slabsze. 2T zawsze da sie ustawic, wiele plyt daje 2T jako default.

 

widzialem dzisiaj 51 tydzien CBBID, ale nie testowalem.

Edytowane przez rapra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rapra to powiedz mi jedną rzecz jeszcze a czy ostre timingi i 1t cr daja tyle co w socket a i czy róznica pomiedzy synchronicznym fsb np 240 a asynchro 200 jest minimalna wręcz zerowa? pzdr dziękii co sądzisz o abicie nf8 na n forcie3?

 

EDIT: dzięki poczytałem .pzdr

 

EDIT: Jak by ktoś z was mógł jeszcze zrobić opis płyt na socket 754 to już wogóle byłby raj.pzdr

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co synchro przeciez jak dasz asynchro to wydajność taka sama boze wescie mi ostatnia rzecz wytłumaczcie jezeli przy ht3 i ramie 200 jest max przepustowosc pamieci czyli 6.4 gb to po co np kolega wyzej chce miec synchro przy 300 jak by przeciez dał z dzielnikiem takim ze ram by byl fsb 200 to by to samo było?????????????????w kwestii wydajnosci

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wszyscy twierdzą że wyjście synchro ponad 250 jest niemożliwe na tej płycie. (stabilne) Narazie mogę powiedzieć że 275 robi bez problemu przy 300 wywaliło 3dm 2005 na ostatnim cpu test ale miałem timingi 2,5-3-3-6 więc trzeba by jeszcze trochę pogrzebać...

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest już jakiś bios na abita kv8 3rd eye na socket 754 który rozwiazuje problem z błędnym odczytem temperatury i czy zmieniał ktos wentyl na plycie na pasywne np niebieski zalman wejdzie mozna?pzdr

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest już jakiś bios na abita kv8 3rd eye na socket 754 który rozwiazuje problem z błędnym odczytem temperatury i czy zmieniał ktos wentyl na plycie na pasywne np niebieski zalman wejdzie mozna?pzdr

1218208[/snapback]

KV8 3rd Eye? chyba KV8Pro... a jesli tak, to wystepuje ona tylko w wersji 1.1 czyli z pasywnym chlodzeniem NB, zreszta niebieskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 51 tygodnia mam takiego w tej chwili ale asus strasznie mnie blokuje (Napięcie max 1.5v) i na tym 2550mhz jak narazie bo kombinuję z fsb 300 synchro.

1218045[/snapback]

 

hmm nie ale platanina , mam tylko male pytanie czyli jakbym ewentualnie chcial zmieniac platforme na a64 to spokjnie moge zostawic ramy 400 te co mam i w trybie asynchro beda spokjnie wydajnosciowo smigaly i dorownywaly ramom na synchro ?? nie krzyczec bo po prostu chce sie upewnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...