Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ale mi sie udalo trafic chyba na plytke z dobrym firewallem w chipsecie bo mam od poczatku zainstalowanego ustawionego na low i zadnych, ZADNYCH, problemow ze sciaganiem plikow czy to przez www, ftp czy p2p... fuks? czy moze cos mis sie juz zjeb**** ze dobrze dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jak wlaczyc ten program COOL@QUIET

zainstalowalem stery od amd

wlaczylem w biosie

i jak sie system uruchomi to wyskakuje jakis blad z programu Ai Booster

gdzies jeszcze trzeba cos wlaczyc?

:-|

i jeszcze jedna ciekawa sprawa

jak uruchomie speed fana to wentylator na procku przyspiesza odrazu z 3000 do 5000 obr.

Edytowane przez Flinston

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu mialoby nie wejsc?

bo ten "Arctic Cooling - Freezer 64 PRO" to naprawde dużyyy radiatorek i się zastanawiam

czy nie będzie o nic zawadzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ten "Arctic Cooling - Freezer 64 PRO" to naprawde dużyyy radiatorek i się zastanawiam

czy nie będzie o nic zawadzał

Big Typhoon jest znacznie wiekszy i bez problemu wchodzi...

 

tylu userow i nikt nie uzywa programu cool'n'Quiet control

nikt nie moze mi pomoc?

własnie sęk w tym że nie... no wiekszość userów ma O/C a wtedy nie dziala biosowy cool'n'quiet i trzeba robic to programowo z poziomu windowsa np. right mark'iem Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio, poradzilem juz sobie wszystko gra az milo.

Ja nie podkrecam bo niama po co, wydajnosci teraz mam az nadto , a ten programik to super sprawa zostawiam np. mulka wlaczonego na noc i poco procesor ma chodzic z zegarem 2.2 GH

jak moze sobie pracowac niewysilony na 1 GH .

Wtedy temperatury sa niskie i cisza bo wiatraki same zwalniaja i pradu mniej zuzywa , jednym slowem same plusy.

 

:D

:D

Edytowane przez Flinston

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jeśli mam inną dźwiękówkę i WYpięte zworki z wyjścia audio na płycie to coś się może stać? Mam nadzieję, że poprostu zintegrowana dźwiękówka nie będzie działała :P

wyłączasz ja w biosie i te zworki + IN/OUT audio w tylnym paneliku przesztaną działać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy można na tej płycie (na wbudowanym kontrolerze) korzystać z Raida (0) z jednym dyskiem SATA/300 i jednym ATA/133? Spadku wydajności raczej nie będzie, bo w testach transfer na dyskach chyba nigdy nie przekroczył 133 MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... Może ktoś mnie "oświeci"!? Ale jakiś czas temu zassałem z strony asus'a nowy biosik do mojej MOBO (A8N SLI Premium). Troche mnie tylko wersja zaskoczyła 1302 (ostatnio było chyba 1009-stable). Biosik się wypalił, testy poszły (memtest, prime, sp2004, battlefield2...) Wszystko cacy, nic ponad to co było w 1009'. Zdziwiłem się tylko, że po zainstalowaniu nowych sterów do grafiki (Nvidia 91.31) tych z nowym interfejsem (nikt nie wie po co...) po starcie windy wyskakuje na trayu balon z jakimś komunikatem nvidii, że coś tam mu nie za bardzo z liniami adresowań czy coś tam (myśle se -może bug w sterach albo co...). Przed momentem wchodzę na stronkę asus'a, profilaktycznie zerknąć czy aby czegoś nowego nie dali do MOBO. I co widzę na pierwszej stronie :blink: w "hot-downlołdsach" jak byk nowy biosik 1302 ale k...a do a8n32-SLI Deluxe!!! Przez chwile zdębiałem ale wszystko układa sie logiczną całość - jakiś PAJAC (webmaster asus'a, albo inna k...a) coś p......a i przez dobrych kilkanaście dni bios do a8n32 leżał w miejscu a8n-sli Premium... CUD ŻE OBIE PŁYTY Z TECHNICZNEGO PUNKTU WIDZENIA SĄ BARDZO PODOBNE I ŻE Premium DZIAŁA Z INNYM BIOSEM..

 

Proszę niech mnie ktoś wyprowadzi z błędy, powie mi, że jestem prostak i pajac i na niczym się nie znam albo wyślę asusowi w kopercie BOMBĘ :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie sęk w tym że nie... no wiekszość userów ma O/C a wtedy nie dziala biosowy cool'n'quiet i trzeba robic to programowo z poziomu windowsa np. right mark'iem

Hmmm, trochę to dziwne, bo ja mam O/C procka ( 1,8@2,25) i biosowe cool'n'quiet, chodzi bez problemu. Zegar procka bez obciążenia spada do 1,24GHz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... Może ktoś mnie "oświeci"!? Ale jakiś czas temu zassałem z strony asus'a nowy biosik do mojej MOBO (A8N SLI Premium). Troche mnie tylko wersja zaskoczyła 1302 (ostatnio było chyba 1009-stable). Biosik się wypalił, testy poszły (memtest, prime, sp2004, battlefield2...) Wszystko cacy, nic ponad to co było w 1009'. Zdziwiłem się tylko, że po zainstalowaniu nowych sterów do grafiki (Nvidia 91.31) tych z nowym interfejsem (nikt nie wie po co...) po starcie windy wyskakuje na trayu balon z jakimś komunikatem nvidii, że coś tam mu nie za bardzo z liniami adresowań czy coś tam (myśle se -może bug w sterach albo co...). Przed momentem wchodzę na stronkę asus'a, profilaktycznie zerknąć czy aby czegoś nowego nie dali do MOBO. I co widzę na pierwszej stronie :blink: w "hot-downlołdsach" jak byk nowy biosik 1302 ale k...a do a8n32-SLI Deluxe!!! Przez chwile zdębiałem ale wszystko układa sie logiczną całość - jakiś PAJAC (webmaster asus'a, albo inna k...a) coś p......a i przez dobrych kilkanaście dni bios do a8n32 leżał w miejscu a8n-sli Premium... CUD ŻE OBIE PŁYTY Z TECHNICZNEGO PUNKTU WIDZENIA SĄ BARDZO PODOBNE I ŻE Premium DZIAŁA Z INNYM BIOSEM..

 

Proszę niech mnie ktoś wyprowadzi z błędy, powie mi, że jestem prostak i pajac i na niczym się nie znam albo wyślę asusowi w kopercie BOMBĘ :mur:

Oznaczenie biosów jest identyczne czyli 1302 jednak proponuję porównać daty biosów i ich wielkość - wszystko stanie się wtedy jasne. Wgrałem bios i wszystko OK. Mam te same stery do grafiki i nie mam takiego komunikatu w trayu. Mój problem z tymi sterami nvidii polega na tym, że nie mam możliwości włączenia tego nowego interfejsu - wywala mi błąd windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie biosów jest identyczne czyli 1302 jednak proponuję porównać daty biosów i ich wielkość - wszystko stanie się wtedy jasne. Wgrałem bios i wszystko OK. Mam te same stery do grafiki i nie mam takiego komunikatu w trayu. Mój problem z tymi sterami nvidii polega na tym, że nie mam możliwości włączenia tego nowego interfejsu - wywala mi błąd windy.

Niby wsjo się zgadza, biosik jest do Premium...(MEA CULPA) Ale ASUS miesza tak na swojej stronie jak chyba mało jaka firma. Raz cos jest :blink: - dwie minuty dalej już nie ma!!! :angry: Chyba tylko wypada zaglądać tam przez FTP'a, bo webmaster to sam już chyba nie wie gdzie co ma... A co się tyczy nowych sterów do grafy to dałem sobie spokój z 91.31 i wróciłem do 84.21 (prawie te same wyniki w Mark'ach, mniej zajmują w pamięci). ...w nowych Ntune'sach to samo - nowy panel :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztam ten wątek i coś wspomnieliście że płytka a8n sli deluxe wymaga sporo watów.

Czy tagan 380 wystarczy do: A64 3000, gf6600 gt, hdd, dvdrw, cdrw, 2xDDR, 2 karty PCI?

 

Na STRONIE producent nie podaje takiej samej konfiguracji, ale myślę że mieszczę się w granicach 350-400 W?

Jakie jest Wasze zdanie?

 

EDIT

Na płytę się napaliłem, wydajna i rozmieszczenie wszystkiego z głową!!! Nie to co na mojej obecnej 8ipe 1000G... Jak podepnę IDE to dużej karty na PCI nie założę. Co za debil to projektował <sciana>

Ale mimo mojego podniecenie Asusem chyba mu podziękuję, bo nie działa z SS2 :/ I teraz mam dylemat czy nabyć asusa, pozbyć się SS2 i zmienić na inną DVB, czy zostać przy stanie obecnym :/

Edytowane przez koleszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztam ten wątek i coś wspomnieliście że płytka a8n sli deluxe wymaga sporo watów.

Czy tagan 380 wystarczy do: A64 3000, gf6600 gt, hdd, dvdrw, cdrw, 2xDDR, 2 karty PCI?

To co podałes to nie więcej niż 180W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z dyskami sata2 (WD2500JS, WD3200JS) i płytą A8N-SLI Deluxe, a mianowicie gdy są podłączone do kontrolera sata2 to system, przy odwołaniach do nich co chwilę się wiesza, nie pomogła zmiana biosu na 1016, instalacja nowych driverów nVidi też nic nie dała. Ciekawostką jest że jak je podłączę do silicona to chodzą tylko tyle że jako sata1 :(. Miał ktoś może taki problem ?

Pomóżcie bo od piątku walczę z problemem i nic :mur:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... Może ktoś mnie "oświeci"!? Ale jakiś czas temu zassałem z strony asus'a nowy biosik do mojej MOBO (A8N SLI Premium). Troche mnie tylko wersja zaskoczyła 1302 (ostatnio było chyba 1009-stable). Biosik się wypalił, testy poszły (memtest, prime, sp2004, battlefield2...) Wszystko cacy, nic ponad to co było w 1009'. Zdziwiłem się tylko, że po zainstalowaniu nowych sterów do grafiki (Nvidia 91.31) tych z nowym interfejsem (nikt nie wie po co...) po starcie windy wyskakuje na trayu balon z jakimś komunikatem nvidii, że coś tam mu nie za bardzo z liniami adresowań czy coś tam (myśle se -może bug w sterach albo co...). Przed momentem wchodzę na stronkę asus'a, profilaktycznie zerknąć czy aby czegoś nowego nie dali do MOBO. I co widzę na pierwszej stronie :blink: w "hot-downlołdsach" jak byk nowy biosik 1302 ale k...a do a8n32-SLI Deluxe!!! Przez chwile zdębiałem ale wszystko układa sie logiczną całość - jakiś PAJAC (webmaster asus'a, albo inna k...a) coś p......a i przez dobrych kilkanaście dni bios do a8n32 leżał w miejscu a8n-sli Premium... CUD ŻE OBIE PŁYTY Z TECHNICZNEGO PUNKTU WIDZENIA SĄ BARDZO PODOBNE I ŻE Premium DZIAŁA Z INNYM BIOSEM..

 

Proszę niech mnie ktoś wyprowadzi z błędy, powie mi, że jestem prostak i pajac i na niczym się nie znam albo wyślę asusowi w kopercie BOMBĘ :mur:

 

no ja wgralem ten Bios :mur: i kuzwa lipa jak nie wiem :angry: nie da sie nawet 201 FSB wyciagnac. Na optymalnych ustawieniach biosu komp sie odpalal ale jesli zwieksze FSB to resetuje sie po pasku ladowania Windy.

Edytowane przez casiopea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy "dziwnego" biosu 1302 do A8N-SLI Premium - to wydaje mi się, że nic nowego nie wnosi!!! :-| Nie ma mowy o jakiejś poprawie (no chyba że wnosi coś do nowych procków albo do jakichś specyficznych kart) W mojej ocenie spoko była seria 1009 i jej młodzsza siostra (choć mogła to być i starsza bo z tymi gentelmenami z ASUS'a to nigdy nic nie wiadomo!?!) 1009.11. Nie mam problemów z przekroczeniem HTT 200 (u mnie proc 1800@2377-1.475V, bo mi Geil'e UltraX przy 3V nie chcą dalej jak 218MHz 2-2-2-5-9-14-4-2-1T na "dzielniku 333" ale i tak mam 216MHz bo przy 217-218 po 9 - 12 godzinach memtest potrafi w niektórych przebiegach zrobić jakieś "BABOLE" czyli mam HTT 264. Nie ma efektu "flopa" trzyma ustawienia ze stacją jak i bez. W sisoftach, markach i innych testerach te same wyniki. Jak zdejmę "troche" z proca i z pamiątek to i HTT ponad 300 też poleci (jeno z kąpa dziwna częstotliwiść się wydziela - trochę jak z telewizora lampowego przy rozruchu). Ale do sedna! CZY I KIEDY jest potrzeba podniesienia napięć dla HTT i dla "chipsetu"? Ja kręciłem zawsze na standardowych ustawieniach! Oraz pytanko typu - Czy ktoś jest w stanie w "miarę" prosto wytłumaczyć mi te trzy ustawienia w biosie PEG Link czy jakoś tak bo nie chce mi sie robić restartu :D . Mark'ach prawie zawsze to samo ('03 - 97XX pkt. '05 39XXpkt). Chyba, że zwis jak ustawie coś nie tak. Bedę bardzo wdzięczny za porady!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PegLink jest do uzycia jedynie jesli masz SLI dwie karty w pudle =] tyle wiem =] Ale dokladnie co on daje nie wiem =]

...hmmm...czy aby na pewno tylko do trybu SLI ? :unsure:

co tu na forum taka posucha... nikogo z WIELKICH GURU nie ma? Może z akademików do domu poucikali, albo na wakacje... B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PEG Link (PCI-Express Graphics) jest najnowszš, unikatowš technologiš pozwalajšcš na zwiększenie osišgów karty graficznej przy zachowaniu najwyższej jakoci obrazu.

ASUS PEG Link to możliwoć zmiany przepustowoci procesora i pamięci karty graficznej w identyczny sposób, jak w przypadku magistrali systemowej i pamięci przez BIOS płyty głównej. Inżynierowie firmy ASUS dokładnie dostroili parametry dla kart PCI-Express tak, aby zapewnić stabilnoć systemu przy wykorzystaniu pełnej wydajnoci graficznej w aplikacjach wykorzystujšcych DX8 i DX9.

 

Guru potrzebny? =]

 

Wytlumaczy mi ktos dlaczego PC Probe pokazuje mi napiecie rdzenia 1.65V a w biuosie ustawiam na rozne (teraz mam 1.350V ) a Probe nadal swoje? Jedynie jak ustawie napiecie na defaultowe to pokazuje dobrze =/

 

Jednak potrzebny ;)

Edytowane przez casiopea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo to teraz już wiem :lol2: :lol2: :lol2:

Bez obrazy z tym guru, nie było to skierowane personalnie!!! Tyle tylko, że kiedyś tam "mądre chłopaki" coś skrobali na temat PEG LINK MODE ale jeden pisał tak, inny też nie wiele powiedział - myślałem, że może ktoś się "wgryzł mocniej w temat"! Co do Probe to takie przekłamania to normalka (nie tylko przy płytach ASUS'a, u innych producentów płyt też się w takich programikach do monitorowania zdarzają takie "haki")! U mnie np: AI Booster 2.00.68 z biosem 1302 nie pokazuje użycia proca, za to ProbeII 1.01.10 wszystko widzi cacy!!! No może troszkę zasilanie skacze zwłaszcza na cpu ale w granicach 0,02 , więc chyba wszystko cacy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...