Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego pisze, iz 6800LE jest lepszym wyborem. W sumie wiesz... Jesli masz na karte 900zl to wyzylujesz jeszcze te 150zl. Jak dla mnie, gdy operujemy takimi kwotami to juz mala roznica i jest ona do przelkniecia.

Jak dla mnie jesli 6600 bedzie tyle kosztowac to nie bedzie miala prawa bytu. A jeszcze jak sie dogadamy ze sprzedawca na test 6800LE (odblokowanie potokow) to juz rewelka!

Ja akurat sie nie umawialem. Kupilem w ciemno :lol: FART, CZYSTY FART!

No to gratuluję. Dzisiaj leży obok mnie GF 6200 - obadam go, jak tam u niego z tymi potokami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_-co do potoków to sam już niewiem ale wychodzi ze to chyba Ty masz racje...

 

Co do HL2 to przeciez GF6600GT również w HL2 jest szybszy od Radka9800pro i w ogóle w zdecydowanej wiekszości gier....

Uwiesz mi Fill Rate nie kłamie :)

 

Zaś co do Half Life to gdzie wyczytałeś, .że 6600 Gt wychdozi lepiej niż 9800 PRO ?

Ja przeprowadziłem testy i wyszło mi tak:

doom 3 - 6600 GT miażdy

far cry - już mniej ale jest lepszy

MOHPA - 9800 PRO lepszy - dośc znacznie

Richard Burns Rally - Radeon lepszy

Sprintel Cell - radek lepszy

colin 2005 - Radeon miażdzy konkurencje w postaci nawet GF 6800

malutka gierka kkrieger (pewnie znasz 94 KB) - Radeon lepszy od GF 6800

X2 - GF 6600 Gt delikatnie lepszy.

No i HL2 Radeon lepszy

 

Nie sugeruję, ze Radeon 9800 PRO jest lepszy. Bo jesli ktoś gra w dooma i Far crya to polecam GF'a. Lecz dla samochodwówek, czy inntych gierek to Radek będzie lepszym rozwiązaniem. Kwestia w co gramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie pocieszyły mnie te testy z Elektro Giełdy. Focus doradz mi bo ja lubie i pograc w HL2 i w DIII no i uwielbieam tez pograc w Colina. i co ja mam teraz zrobic? 9800 PRO czy 6600GT :cry:

 

Sweeper porób jakies testy i szybciutko podziel sie na forum. aha ile zapłaciłes za te karte? tyle co tam pisze (879,00) ? ile czekałes na przesyłke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie pocieszyły mnie te testy z Elektro Giełdy. Focus doradz mi bo ja lubie i pograc w HL2 i w DIII no i uwielbieam tez pograc w Colina. i co ja mam teraz zrobic? 9800 PRO czy 6600GT :cry:

Cięzka sprawa. Wiesz musisz już sam wybrać. Ja pokazałem jak jest nie podałem, że którąś kartę warto brać, a którejś nie. Jeśli grasz więcej w Dooma i interesuje Cię raczej ta gierka to weź 6600, jeśli bardziej jakieś samochodówki (bo tam praktycznei zawsze Radeony są lepsze) to weź radka. Ja osobiście bym upił Radka, ale tylko dlatego ze gram w dwie gry :

richard Burns Rally oraz od czas do czasu Colinek :) no i Pasjans tam to dopiero Radeon jest "debeściak" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przesylke nie musialem czekac bo mieszkam 20 min od proline :) karta pojawila sie wczoraj o 20. 00 w cenniku odrazu jako mala ilosc....poszedlem z rana czekaly 2 osoby juz pod sklepem zanim otworzyli :) 1 z tych kolesi qpowal to co ja, zaplacilem 879zl tak jak jest tam napisane. Teraz patrze juz wszystkie towary maja zarezerwowane. Z testami ciezko bo net udostepniam ludziom w chacie i dopiero w nocy moge reinstalke systemu zrobic(na tym systemie byla nvidia ati potem znow nvidia i pewnie nie do konca wszystko chodzi jak powinno). narazie w Hl2 max detale bez zadnych antialiasingow i anisotropic 47klatek w timedemo bench1, a z antialiasingiem x6 i anisotropic x16 46 klatek (dziwnie co nie?) - przy bartonie 2500+ kreconym do 3200+ fsb 200, 1gb ramu. 3dmark 2001: 14200 (lipa chyba ale mysle ze po reinstalacji wzrosnie, 2003: 7200, 2005: 2900.

Przy czym mowie wentylator jest naprawde cichy :) mialem wczesniej gf3 ti z arctic vga silencerem i chyba podobnie bylo. Nfs u2 max detale i antialiasing plynniutko i ladnie (klatke nie mierzylem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przesylke nie musialem czekac bo mieszkam 20 min od proline :) karta pojawila sie wczoraj o 20. 00 w cenniku odrazu jako mala ilosc....poszedlem z rana czekaly 2 osoby juz pod sklepem zanim otworzyli :) 1 z tych kolesi qpowal to co ja, zaplacilem 879zl tak jak jest tam napisane. Teraz patrze juz wszystkie towary maja zarezerwowane. Z testami ciezko bo net udostepniam ludziom w chacie i dopiero w nocy moge reinstalke systemu zrobic(na tym systemie byla nvidia ati potem znow nvidia i pewnie nie do konca wszystko chodzi jak powinno). narazie w Hl2 max detale bez zadnych antialiasingow i anisotropic 47klatek w timedemo bench1, a z antialiasingiem x6 i anisotropic x16 46 klatek (dziwnie co nie?) - przy bartonie 2500+ kreconym do 3200+ fsb 200, 1gb ramu. 3dmark 2001: 14200 (lipa chyba ale mysle ze po reinstalacji wzrosnie, 2003: 7200, 2005: 2900.

Przy czym mowie wentylator jest naprawde cichy :) mialem wczesniej gf3 ti z arctic vga silencerem i chyba podobnie bylo. Nfs u2 max detale i antialiasing plynniutko i ladnie (klatke nie mierzylem).

demko bench1 jest bardzo kiepskie do testowania - nei nadaje się zupelnie. jest duzo lepsze miejsce na testowanie - d3 c17_12. Zobacz na nim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się namyśliłem i poczekam z kupnem karty do początku stycznia bo teraz niestety nie mam kasy na nowy zasilacz a mam dużo zasłabą zasiłke do tej karty i boje się że mi może zasilacz pociągnąć jakieś inne części... pozatym w styczniu będą już ogólno dostępne te karty i nie będzie problemów z kupnem a może jeszcze cena troche spanie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potem sprawdze na tym demku co napisales...ale jest ono w grze czy trzeba sciagnac ? Mam do was pytanko bo mam zamowinego tego leadteka w istore i nie iwem jak z niego zrezygnowac , dzwonie tam to nikt nie odbiera pewnie dlatego ze sobota w statusie zamowienia nie umiem tego zrobic, poslalem im maila z tym...ciekawe jak to bedzie:) Wiec jak ktos chce niech zamowi bo moj egzemplarz sie zwolni na pewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus - sa gdzies wyniki tych testow collina szczegolnie ? ciekaw jestem jak to wyglada z tymi samochodowkami (chodzi mi o 6800 vs 9800pro) - i nfsu2 chyba to nie dotyczy ? bo nvidia dosc mocno go "marketinguje" ;)

W tygodniku komputerowym Elektro Giełda :) Jeśli jestes z okolic Krakowa lub Krakowa to w kiosku kupisz. Kurcze niestety na czas testó nie udało się mi dorwac NFSU2 i nie mam testów. Colin na 9800 PRO wypadł ponad dwa razy lepiej niż na 6600 GT. Przeciez nVidia też ostro współpracuje z codemasters. Jak włączasz grę to masz ich logo oraz na dużej części banerów wokół tras jest logo NV :) no ale wychodzi inaczej :)

 

Sweeper wyślij mi maila na focus @ egielda.com.pl to odeśle Ci demko 1,5 MB zajmuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh niestety nie jestem z Krakowa :/ ale zaraz poszukam w necie, moze elektro-gielda ma gdzies swoj wymiar elektroniczny :)

ma ma swój wymiar alektroniczny - link jest w moim profilu :)

 

ale niestety tam tej recenzji nie znajdziesz - ukazuje się ona z tyg0dniowym opoźnieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

@Focus z twoich wypowiedzi wynika,żę Radeon 9800 Pro jest zdecydowanie lepszy nie tylko od 6600GT ale również od 6800 8O

 

takie bajeczki to opowiadaj "dzieciom", które wierzą że ATI to niezwyciężona marka,a Nvidia robi tylko informatyczny złom

 

takimi wypowiedziami totalnie sie kompromitujesz, jeszcze nie słyszałem żeby ktoś uznał 9800 Pro za lepsze od 6800 hehe

 

z tego co wiem nikt nie wymyslił bardziej uniwersalnego programu do testowania grafiki jak 3dmark series, a wyniki mówią:

 

3dmark03 1024@764

 

9800 Pro ok 5400 pkt (no oc)

6600 GT ponad 7000 pkt (no oc)

6800 9000 pkt (no oc)

 

co do 3dmarka05 to różnice są tu mniejsze ale wynika to prędzej w niedoskonalości sterów nvidi niż braku mocy tych kart, mimo to karty Nvidi i tak są lepsze w tym teście

 

Ps. gdybyś pisał o 800 Pro czy 800XT to można byłoby dyskutować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@focus - musze przyznac, ze bardzo ladnie wyglada podejscie do tematu w tym magazynie i strona tez dosc funkcjonalna. Tylko ta nazwa bardziej mi sie kojarzy z ludzmi, ktorzy handluja tranzystorami, zestawami do podsluchu dla domoroslych zazdrosnych mezow i pilotami do tv :) ale nawet sie na chwile zatrzymalem na tej stronie, co rzadko robie :)

 

@bachus - nie zgodze sie z Toba akurat w tej kwestii - zauwaz, ze znalazl jakas nieprawidlowosc - teoretycznie duzo szybsza karta ma problem z collinem - dla mnie to np ciekawe i wolalbym zobaczyc jakies dobre porownanie niz sie klocic (po raz setny) co jest lepsze. Wiadomo ze 6800 jest lepsze, focus tego nie zanegowal - wykazal jedynie paradoks w jednej grze. A 3dmark03 i 05 nie jest tak naprawde bardzo miarodajny, swiadczy o tym chocby fakt, ze po odblokowaniu potokow w 6800/6800le - wynik 3dmarka bardzo wzrasta, natomiast w grach o 1-2 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Focus z twoich wypowiedzi wynika,żę Radeon 9800 Pro jest zdecydowanie lepszy nie tylko od 6600GT ale również od 6800 8O

 

takie bajeczki to opowiadaj "dzieciom", które wierzą że ATI to niezwyciężona marka,a Nvidia robi tylko informatyczny złom

 

takimi wypowiedziami totalnie sie kompromitujesz, jeszcze nie słyszałem żeby ktoś uznał 9800 Pro za lepsze od 6800 hehe

 

z tego co wiem nikt nie wymyslił bardziej uniwersalnego programu do testowania grafiki jak 3dmark series, a wyniki mówią:

 

3dmark03 1024@764

 

9800 Pro ok 5400 pkt (no oc)

6600 GT ponad 7000 pkt (no oc)

6800 9000 pkt (no oc)

 

co do 3dmarka05 to różnice są tu mniejsze ale wynika to prędzej w niedoskonalości sterów nvidi niż braku mocy tych kart, mimo to karty Nvidi i tak są lepsze w tym teście

 

Ps. gdybyś pisał o 800 Pro czy 800XT to można byłoby dyskutować

:D :D

 

Przczytaj jeszcze raz moje wypowiedzi. I mam pytanko: ile samolotów zestrzeliłęś w pierwszej grze 3D Marka 2003 ? Kurcze mnie się nie udało żadnego :)

 

Pozdrawiam

 

@focus - musze przyznac, ze bardzo ladnie wyglada podejscie do tematu w tym magazynie i strona tez dosc funkcjonalna. Tylko ta nazwa bardziej mi sie kojarzy z ludzmi, ktorzy handluja tranzystorami, zestawami do podsluchu dla domoroslych zazdrosnych mezow i pilotami do tv ale nawet sie na chwile zatrzymalem na tej stronie, co rzadko robie

Dzieki :)

 

A co do nazwy no właśnie - tuaj jest dośc duży problem, ale staramy sie coś z tym zrobić. Za niedługo mam nadzieję, że zaprezentuję miłą niespodziankę.

Dzięki za uwagę :)

 

pozdrawiam serdecznie

 

Update

Przetestowałem w sumie cztery karty:

6800 12x1 325 / 350

6800 LE 8x1 325 / 350

6800 LE 8x1 300 / 350

6600 GT 4x2 500 / 450

9800 PRO 8x1 380 / 340

 

Przetestowalęm w sumie w 9 grach oraz w dwóch syntetykach. :) wyników nie mogę zdradzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bachus81 ja tam nie wiem bo Focusa nie znam ale to chyba on pracuje dla gazety króra testuje sprzet i chyba dobrze sie na tym zna (test srobił rzetelnie) a co do 3d mark to za przeproszeniem gó**o Ci z punktów jak karta jest mniej wydajna w grze? to jest chyba tylko po to zeby pochwalic sie ile to sie natargało punkciorów w 3d marku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dvie - z tym tez sie nie zgodze - 3dmark jest w pewnym sensie obiektywnym testem kart graficznych - w koncu nic tam innego niz grafika nie ma ;)) moze poza testem dzwieku, tu akurat moj soundsotrm dodaje pare pkt bo nie obciaza procka. Natomiast tak naprawde nikt nie gra w obracajace sie slonie, a tam np potoki i jednostki cieniowania maja ogromne znaczenie. A jak ktos gra w collina, to tam nie ma tych sloni, wiec karta o innej architekturze moze okazac sie lepsza, mimo ze w 95 % innych gier jest gorsza

 

@focus - czy po wplacie na konto wyslesz mi jeden egzemplarz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

mark to nie gra tylko test symulujący zachowanie karty w grach,

 

co do Colina 2005 to sie nie wypowiadam bo nie grałem,

 

grałem za to w inne wymagajace gry i we wszystkich 6800 jest lepszy od 9800 Pro- zdecydowanie!!!

 

nawet w Farcry (i to znacznie) za to 9800XT radzi sobie porównywalnie w tej grze

 

bardzo często wyniki w danej grze zależą od spodobu jej napisania,

 

w jednych lepiej radzą sobie karty Ati w drugich Nvidi

 

generalnie porównywanie 98xx z 68xx nie ma sensu,

 

co do 66xx to są to lepsze karty,choć mozna je porównywać ze starą serią kart ati

 

ja mając do wyboru 6600GT a 9800XT wybrałbym tego GT a o 9800 Pro nawet bym nie pomyślał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyskusja na temat czy 3D Mark jest dobry (obiektywny) czy nie jest moim zdnaiem bez sensu - na pewno ten wątek nie jest dla tego miejscem odpowiednim. 3D Mark bardzo wyraźiście pokazuje pewne rzeczy, ale bynajmniej nie powinno nas interesowac ilośc punktów, ale testy Vertexów czy pixwel Shaderów. Tam wychodzą bardzo ładnie pewne zależności - pod warunkiem oczywiście, że również i ten test nie został "zpaczowany" przez producenta karty graficznej - bo wtedy to już jest zupełnie bez sensu. Ja wyznaję zasadę - gra w coś? to kupuję grafikę odpowiednią dla tej gry. Problem jesli ktopś gra w Domma i colina :D Bo wtedy ma duży dylemat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

@Focus czyli twoim zdaniem nie da sie grać na 6600 GT, (płynnie, w dobrej rozdzielczości) i w Dooma i w colina?

 

wydaje mi sie,ze coś tu nie gra,

 

moze w Colinie karty ati są lepsze od nvidi,ale nie znaczy to że posiadacz 6600GT nie będzie mógł płynnie grać, przy ładnej grafice

 

kupowanie grafiki pod 1 czy 2 gry jest bzdurą,

 

przy wyborze grafiki trzeba patrzeć na jej średnie wyniki, w wielu grach,jej osiagi w testach syntetycznych,brać pod uwagę cenę do jej możliwości, a także technologie jakie obsługuje

 

6600GT jak dla mnie jest zdecydowanie lepszym wyborem od 98xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Focus czyli twoim zdaniem nie da sie grać na 6600 GT, (płynnie, w dobrej rozdzielczości) i w Dooma i w colina?

 

wydaje mi sie,ze coś tu nie gra,

 

moze w Colinie karty ati są lepsze od nvidi,ale nie znaczy to że posiadacz 6600GT nie będzie mógł płynnie grać, przy ładnej grafice

 

kupowanie grafiki pod 1 czy 2 gry jest bzdurą,

 

przy wyborze grafiki trzeba patrzeć na jej średnie wyniki, w wielu grach,jej osiagi w testach syntetycznych,brać pod uwagę cenę do jej możliwości, a także technologie jakie obsługuje

 

6600GT jak dla mnie jest zdecydowanie lepszym wyborem od 98xx

Kurcze szkoda, że nie możesz przeczytac mojej konkluzji :) Nie napisalem, że na Radku 9800 PRO nie mozna zagrać w Dooma plynnie. Nie napisalem też, że w Colina na GF 6600 GT nie można zagrać płynnie. Co napisałem to możesz przeczytać wyżej :)

Od zawsze lubiałem grać w kolejne serie gier Colina i zawsze grafikę jaką miałem była ona przeznaczona do jednego - zagrać z maxymalnymi detalami w Colina x :) Teraz rządzi moim zdaniem Richard, ale to jest kwestia gustu. A to, że nie gram w inne gry nie oznacza, że nie mogę kupić karty graficznej mnie odpowiadającej.

 

Owszem masz rację, przy wyborze powinniśmy się kierować średnią wyników gier (nie syntetyków :) ) i tak też w recenzji napisałem. Uważam, że każdy powinien podjąć decyzję sam. Ja pokazałem jak jest - a już do Ciebie należy decyzja co kupisz. Ja tylko moge Ci pomóc wybrac odpowiednią, nic więcej.

 

Zaś co do technologii jakie obsługuje - to tak się składa, że jedyną przewagą nowych kart nVidii jest zaimplementowana obsługa HDR w Far Cry, lecz niestety FPS gry traci wówczas ponad połowę. Jak dla mnie przerost formy nad treścią na kartach za 1000 zlotych. Na 6800 GT można by to włączyć. Reszta technologii niestety to tylko papierkowe specyfikacje, które nawet jesli zobaczymy to dzisiajesze karty nie będą mogły wykorzystać (mapowanie przemieszczeń).

 

Polecam poczekać do piątku, kiedy to recenzja się ukaże :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe fajan klotnia ati vs nvidia :))) z kumplem z mieszkania sie klocimy pol roku juz o to :) a drugi kumpel z mieszkania ma radeona 9800 pro i przetestuje niebawem colina 2004 :) a moze i 05. Dla mnie ten leadtek jest super w Nfs u2 wlacyzlem frapsa detale w opcjach na max 1024x768 i nie spada ponizej 33 klatek nawet przy starcie jak wrogie auta sa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_...

 

tutaj mam np test Xpand Rally...jak widac GF6600Gt idzie łeb w łeb z tym radkiem9800pro..

http://www.techreport.com/reviews/2004q4/g...p/index.x?pg=13

Co do HL2 to tutaj są testy które wskazują na wyższośc GF6600GT na Radkiem 9800pro...

http://anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2278

 

Splinter Cell...patrząc na testy na innych serwisach to widac że GF6600GT idzie łeb w łeb z r9800xt czyli z tego wynika że od r9800pro bedzie jednak nieco szybszy.....

http://www.firingsquad.com/hardware/geforc...cked/page19.asp

 

Jeśli chodzi o NFS-underground 2 to jest tylko test(przynajmniej tylko taki znalazłem)w 1024x768 i tu taj również karty idą łeb w łeb....

 

Testów Colina 05 nie widziałem..Tak że nie jest do końca tak jak podajesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych technologii to jest może i racja choć to samo mozna powiedziec o ATI..

Czy ktoś pamieta coś takiego jak TRUEFORM????hehehe-no własnie

Również ta kompresja map normalnych 3Dc to tylko jak narazie marketing.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...