Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

focus_-czyli wynika z tego że np gdyby nastepca NV40 miał architekrure 16x2 to jego wydajnosc była by bliska układowi 32x1 przy mniejszej ilości tranzystorów(bo chyba 8x1 zajmuje więcej tranzystorów niż 4x2)...

i dzieki za odp...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600 a la 9550? Napewno nie. GF jest duzo mocniejszy

oczywiscie - mialem na mysli podkrecalnosc 9550 - to bedzie laczylo obie karty.

ale pal licho to 600. zamowilem leadteka w istore i wiecie co?? wlasnie zaczalem tego cholernie zalowac. STALO SIE:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_15475.html

 

to co bylo do przewidzenia - albo ati obnizy ceny r9800pro albo nvidia z 6600gt ich wygryzie z tego segmentu rynku. gdzies wyczytalem, ze ati skladalo duze zamowienia na uklady zasilajace do 9800pro wiec o szybkim wycofaniu tych kart z produkcji raczej nie ma mowy. po przeczytaniu tego watka widac wyraznie, ze 6600gt wcale nie jest duzo lepszy od 9800pro, moze ciut lepszy ale 9800pro za niecale 700 i to z komputronika?!?!! mam nadzieje, ze to nie jest chwilowa promocja a staly trend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie tak cieszycie przeciez tam jest napisane :

 

Chwilowy brak towaru i teraz skasowany jest opis i cena .Zreszta to i tak jest 9800 a nie 9800PRO.Przeciez jak wyjdzie GF6600 tez chodzil po takich cenach 550-650 .

 

Zreszta i tak nie zaluje zakupu GF6600GT przeciez zawsze sie go podkreci zawsze jest nadzieja na jakies dobre biosy kto wie moze mody .Ta karta przeciez niedawno wyszla na AGP .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cga...to NIE JEST Radeon 9800 pro tylko Radeon 9800.....(patrz taktowanie pamiątek i rdzenia)..

Ten model do którego podałes linka ma wydajnośc podobną do Radka 9700pro(albo i niższą) tak że akurat TEMU modelowi jest do GF6600GT daleko....

 

A GF6600GT może nie jest dużo lepszy od R9800pro ale napewno jest ``wiecej niż ciut`` lepszy...

A skoro i GF6600GT jak i R9800pro są w porównywalnych cenach to wybór jest oczywisty(GF6600GT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jeez - macie racje. dopiero teraz sie przyjzalem. jak zobaczylem cene, potem 128mb i 256bit to juz dalej sie nie wpatrywalem. a teraz faktycznie opis zostal usuniety.

a juz myslalem ile dostane na allegro za swojego leadteka :) dzwonilem do istora - jutro ma byc - juz wyslali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jeez - macie racje. dopiero teraz sie przyjzalem. jak zobaczylem cene, potem 128mb i 256bit to juz dalej sie nie wpatrywalem. a teraz faktycznie opis zostal usuniety.

a juz myslalem ile dostane na allegro za swojego leadteka :) dzwonilem do istora - jutro ma byc - juz wyslali.

..chlopie nie panikuj..czytaj regulaminy..mozesz spokojnie odeslac ta karte do 10 dni od otrzymania..inna sprawa ze nie masz po co odsylac bo to dobra karta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sie wqrzylem, zainstalowalem winde w nocy chcialem potestowac mojego leadteka gf 6600gt w 3dmarku 2005 i 2003 tyle co bylo przed instalacja czyli odpowiednio 2900 pktow i 7200, ale w 3dmarku 2001 10900!! wynik porazka:< nie wie ktos co moze byc zle? zrobilem imaga partycji systemowej czystej windy nawet ja wrzucalem przed chwila, zaintslowalem stery te ktorych uzywalem zawsze czyli 66.93 i wynik ten sam:< wydaje mi sie ze to przez sp2 jakos albo nie wiem co , czy on ma directx9.0c? bo jak chce zainstalowac na nim ta wersje to sie nie da :< Wqrza mnie to strasznie :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam juz sie kiedys pytałem ale zrobie to jeszcze raz czy posaidacie jakies linki do testów tej karty 6600GT MSI na agp? a jak macie juz o niej jakies zdanie to co byscie robili czekali na MSI czy brali Ladateka? Dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_-czyli wynika z tego że np gdyby nastepca NV40 miał architekrure 16x2 to jego wydajnosc była by bliska układowi 32x1 przy mniejszej ilości tranzystorów(bo chyba 8x1 zajmuje więcej tranzystorów niż 4x2)...

i dzieki za odp...:)

Dokladnie. Jeśli ten następca miałby 16x2 (następne raczej będą miały 24 potoki) to zajmowal by mniej (jeśli chodzi o ilość tranzystorów) od 32 x 1. No ale jak pisałem - kto by kupił wówczas 16 potokowca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sie wqrzylem, zainstalowalem winde w nocy chcialem potestowac mojego leadteka gf 6600gt w 3dmarku 2005 i 2003 tyle co bylo przed instalacja czyli odpowiednio 2900 pktow i 7200, ale w 3dmarku 2001 10900!! wynik porazka:< nie wie ktos co moze byc zle? zrobilem imaga partycji systemowej czystej windy nawet ja wrzucalem przed chwila, zaintslowalem stery te ktorych uzywalem zawsze czyli 66.93 i wynik ten sam:< wydaje mi sie ze to przez sp2 jakos albo nie wiem co , czy on ma directx9.0c? bo jak chce zainstalowac na nim ta wersje to sie nie da :< Wqrza mnie to strasznie :<

z tego co wiem w 2001 duza role odgrywa tez procek...ja mam tylko 16500 (jeszce nie reinstalowalem wina - moze bedzie lepiej troszke)...teraz bardziej patrz na 3dmarka 03 i 05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze duze znaczenie ma procek(mam bartona 3200+ fsb 200 synchro z pamieciami timingi 2.5 3 3 7) i bylo 14k a jest 10.9k :/ nie mam poejcia co moge zmienic. Dzisiaj jeszcze winde sp1 zainstaluje i sprawdze bo wqrza mnie to troche. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic na to nie poradzisz. Już gdzieś czytałem o tym, w trakcie przeglądania testów tej karty. Niestety winą chyba jest to, iż 3D Mark 01SE nie obsługuje wielu funkcji GF6600 GT i nie potrafi dobrze jej obsłużyć. Ja też mam tylko 14 tyś, chodż nawet na starym 4Ti4200 wyciągałem w granicach 13 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh znalazlem przyczyne, ale dla mnie to jakis bug. Jezeli dam sobie tam w ekranie w sterownikach, zmiany czestotliwosci odswiezania i ustawie sobie odpowiednio dla mojego monitora przy 1024x768 85Hz(dzieki temu nie musze uzywac reforce) ) to w 3dmarku 2001 mam 10900 pktow jak dam zeby aplikacje kontrolowaly (czyli jest 60Hz) to mam 14000 pktow. Przeciez to jest chore jak moze tak byc? przeciez nie bede ogladal tego 3dmarka w 60Hz! i ciekawe czemu akurat przy tej aplikacji takie jaja, jak myslicie? a moze tak, ze gry na directx 8.1 beda chodzily gorzej jak wymusze sobie te 85Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah ta MSI. Już na nią choruje, chociaż ten Leadtek w obecnej cenie jest kuszącą propozycją zawżywszy na fakt, że nie wiadomo kiedy MSI będzie dostępne w Polsce.

W sumie teraz moja mama jest w Anglii na urlopie u swojej siostry i nic nie stoi na przeszkodzie, aby mama zakupiła mi tą kartę jako gwiazdkowy prezent, ale obawiam się, żeby czasem nie wyszła jakaś pomyłka i żeby nie kupiła czegoś innego (czytać gorszego). Ciekawe czy te karty są w zwykłych sklepach czy tylko w internetowych.

Co byście zrobili na moim miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej porownywac sie np.: z bialorusia - od razu ci sie zrobi lepiej:)

Poza tym na tle reszty europy wcale nie mamy jakichs kosmicznych cen! Tylko w usa elektronika jak zwykle taniej...

wiesz nie problem porownywac sie z gorszym...trudniej dogonic lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktos jakis dobry program poza reforcem i multiresem do wymuszania odswiezania? w directxie wymusilem sobie te 85Hz 3dmark 2001 chodzi jak powinien, ale w quaku 3 jeszzcze chce miec te 220klatek przy 85Hz a mam jak wymuszam w sterach 188, jest jakis bug w tych steronikach jesli chodzi o stare aplikacje i probuje z tym walczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Panowie, ja rozumiem,że lubicie pogadać, ja też lubię, ale nie widzę związku między tematem tego topiku a systuacją gospodarczą Polski na tle USA czy Białorusi 8)

 

dziwi mnie też podejście wielu z was do tych kart,przed pojawieniem sie ich na naszym rynku było wielu co czekalo na nie, dziś wielu z nich jeszcze czeka

 

ciekawe na co?

 

aż ceny spadną?

 

ceny spadna,ale o kilka zł,a większe obniżki będą dopiero gdy owe 6600GT zostana zastąpione przez nowy model tego segmenu sprzętowego

 

podsumowując ja jak nie mam kasy to nie mowię czy piszę,że coś kupię, tylko tą kasę zarabiam

 

a z tego co widzę karty są juz od jakiegoś czasu dostępne w przystępnych cenach, za jakie uważam ceny do 950 zł, a posiadaczy tych kart na forum jest niewielu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...