Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

A moze ma 8x2 :P

 

Tak sobie tylko fantazjuje... ale z drugiej strony - byloby cos takiego oplacalne/wykonalne/praktyczne?

Skąd wiedziałeś ? :D

 

Na powaznie to jest możliwe - jak najbardziej, gdyż ten NV43 ma generalnie wydajneijszą architekturę (z 1 MHz) niż inne 4x2, ale to może wynikać z innego faktu - o tym Co Ty wspominałeś. Zatem jest pewne prawdopodobieństwo, że NV43 ma 8x2 ale jest to dosc "skopana" architektura i działa tak bardzo różnie. Wniosek przeciw tej tezie jest jeden - nie zmieściliby się w 143 mln tranzystorów. Musiałoby być ich tam conajmniej 180 żeby było 8x2.

 

No ale to sa nasze dywagacje - konstruktywne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak liczysz potrzebna ilosc tranzystorow?

 

Ja widze jedna metode, jak moglby sie zmiescic (mniejsza o sposob obliczania): dekompozycja szeregowo-rownolegla.

 

Juz wyjasniam o co chodzi: ogolnie rzecz ujmujac polega to na podziale jednego wiekszego ukladu (np. 30 bramek logicznych) na kilka mniejszych, wspolpracujacych ze soba i dajacych dokladnie ten sam efekt. W skrajnych przypadkach mozna zmniejszyc uklad nawet o 90%! Niestety nie jest tak rozowo, bo algorytmy sa dosc skomplikowane i nie ma porzadnego systemu komputerowego, ktory by to sprawnie i optymalnie zrobil (metod podzialu jest wiele, dajacych rozny zysk). Czesto przy okazji (mniej bramek logicznych = mniejsze opoznienia) wzrasta szybkosc pracy ukladu (wieksze taktowanie), no i maleje pobor mocy (mniej elementow).

Metoda ta jest jednak malo popularna ze wzgledu na duza komplikacje obliczeniowa i praktycznie brak wspomagania komputerowego przy optymalizacji (sa programy komputerowe do dekompozycji, ale i tak wymagaja one ciaglego nadzoru, proces decyzyjny pozostawiajac w duzej mierze projektantowi).

 

Bawilem sie dekompozycja przy ukladach FPGA, ale mysle ze tutaj tez daloby rade to zastosowac, a wiele za tym przemawia:

- ma wydajnosc 8x1, a zachowuje sie jak 4x2

- malo tranzystorow jak na taka architekture (zakladam chwilowo 8x2)

- wysokie taktowanie ukladu

- znosny poziom pobieranej mocy przy takim zegarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe jakby NV43 miał ``pełną`` architekturę 8x1...jaką mialby wydajność???

 

A tak poza tym to chyba NV43 nie jest TYLKO obciętym NV40 bo kiedyś na Digit-Life był taki test że Rivą zablokowali częśc potoków na NV40(GF6800GT) i taktowanie zmniejszyli w NV43 i czasem NV43 osiagał lepsze wyniki niz ten NV40.....

 

Czyżby coś tam poprawili????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe jakby NV43 miał ``pełną`` architekturę 8x1...jaką mialby wydajność???

 

A tak poza tym to chyba NV43 nie jest TYLKO obciętym NV40 bo kiedyś na Digit-Life był taki test że Rivą zablokowali częśc potoków na NV40(GF6800GT) i taktowanie zmniejszyli w NV43 i czasem NV43 osiagał lepsze wyniki niz ten NV40.....

 

Czyżby coś tam poprawili????????

Na wypowiedź costiego musze się trochę zastanowić - widzę, że coraz to lepszych mamy na forum :) - gratuluję :)

 

Co do recki na digicie. Problem w tym ,ze wówczas 6800 pracopwał na dwa razy niższym zegarze pamięci, lecz na dwa razy szerszej szynie - wniosek oczywisty - przepustowość musiała być taka sama. Ale czy czas dostępu taki sam? Raczej nie - im wyższe taktowanie - niezależne od szyny - tym krótszy czas dostepu. dlatego tez nigdy pamięc w dualu ale o dwa razy niższej wydajności nie będzie tak samo szybka jak single ale o wyższej częstoltiwości. Do tego dochodzi jeszcze skomplikoawnie kontrolera i inne czynniki.

 

Jedno jest pewne - NV43 nie jest w prostej linni obcięciem NV40. To jest cghip zbudowany od nowa, ale posiadający pewne rozwiązania ze starszego brata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja gdzieś czytałem ze NV43 ma poprawione algorytmy filtrowania i chyba troche jednostki PS.....

 

Ale tam były testy chyba w niższych rozdziałkach to chyba aż tak ta szyna pamięci nie powinna wpłynąc na wydajnośc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak sie składa ze potrzebuje sterów do tej 6600GT (SPARKLE) na AGP ja ma ktoś sprawdzone że są kompatybilne i działają pod ME albo XP bez artefaktów to prosze o link, bo te na cd dołączone trzeba przyznać że do najlepszych nienależą a ciekawe czemu powstają karty z diverami w fazie beta i wypuszczane są na rynek czy nie chodzi tu o natychmiastową kontre na konkurencję? Coś to dziwnie śmierdzi, heeh podobnie było jak kupiłem 5200 też odrazu po ukazaniu się karty a dobrze dizałć zaczeła dopiero po mies. jak ukazały sie nowe stery, jednym sławem to co robi nvidia to wielki pasztet,

 

Jak ma ktoś sprawdzone stery na 6600GT Sparkle na AGP to prosze o link tu albo na gg, :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak sie składa ze potrzebuje sterów do tej 6600GT (SPARKLE) na AGP ja ma ktoś sprawdzone że są kompatybilne i działają pod ME albo XP bez artefaktów to prosze o link, bo te na cd dołączone trzeba przyznać że do najlepszych nienależą a ciekawe czemu powstają karty z diverami w fazie beta i wypuszczane są na rynek czy nie chodzi tu o natychmiastową kontre na konkurencję? Coś to dziwnie śmierdzi, heeh podobnie było jak kupiłem 5200 też odrazu po ukazaniu się karty a dobrze dizałć zaczeła dopiero po mies. jak ukazały sie nowe stery, jednym sławem to co robi nvidia to wielki pasztet,

 

Jak ma ktoś sprawdzone stery na 6600GT Sparkle na AGP to prosze o link tu albo na gg, :idea:

te:

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=920

działały u mnie należycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki,

ma ktoś pomysł co jest grane tz po instalacji directx 9.0c po czym po ponownym uruchomieniu PC w momencie jak powinenien ukazać się ekran logowania karta przestaje być kompatybilna z win 8O i monitor sie wyłancza włożę starą 5200 i oki a na 6600GP jest pasztet, ma ktoś pomysł co nie tak? bo ja myśle że jednak drivery a nie directx? jeszcze zobacze jak podział na tych do których przedchwilą dostałem link za co dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz focus czytalem wiele testow zagranicznych i polskich i we wszystkich 6600gt byl generalnie mocniejszy od 9800 i nikt nie mial co do tego watpliwosci. A ty twierdzisz ze jest zupelnie na odwrot. Twoje testy wychodza zupelnie na odwrot. Myslisz ze cala reszta swiata jest w zmowie i klamie? Paranoja?

Kurcze :)

 

Powiedz mi gdzie ja napisałem, że Radeon 9800 PRO jest OGÓLNIE lepszy w sensie szybszy od GF 6600 GT ? Napisałem, że generalnie do samochodówek mając na myśli Colina 2005 oraz Richarda lepiej jest wybrać sobie Radeona. Podałem też, że w najnowszych edycjach gier Medal of Honor oraz Sprintel cell jest lepszy - wydajneijszy. Przecież napsialem, że w Doomie oraz we Far Cry;'u jest lepszy GF. I napisałem, że każdy musi osobiście wybrać. Jak Cię proszę nie wkładaj mi do ust słów których nie napisałem (no-offence) :)

 

Jesli jednak chcesz mi udowodnić, że przeczę całemu światu to proszę pokaż mi dowody w postaci konkretnych gier w konkretnych rozdzielczościach ;)

 

Zaś co do zmowy - hmm ja tego nie sugeruję, tylko jedna osoba w Polsce (jeśli ktoś więcej to przepraszam z góry) odkryła, że GF 6600 nie ma 8 potoków. Nikogo tutaj nie atakuję, mozzliwe że po prostu nie wgłębiała się w architekturę i postawiła za pewne, że ma jednak 8.

 

O to samo proszę kolegów dzieciol4 oraz nazir_black.

 

A no i jeszcze jedno. Nie widzieliście mojej recenzji, więc jak ją możecie oceniać ?

 

Pozdrawiam serdecznie i liczę na konstrktywną dyskusję :)

 

Update

A co do obslugi kart GF6600GT ma nanowsza obsluge Vertex Shader 3.0

Niestety poza zyskiem na papierze te karty nie mogą nic osiągnąć w związku z tego obsługą. Brakuje im czegoś takiego jak "potoków dla Vertexów" bez tego posiadania Vertex Shadera w wersji 3.0 nie daje nic. Chodzi oczywiście tutaj o mapowanie przemieszczeń

Dlatego moim zdaniem 6800LE jest lepszym wyborem. I bede to powtarzal za kazdym razem. Przeciez 6600 jest jeszcze bardziej zubozona od LE (tyle ze ma taktowanie)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mafia35....

GF6800LE jest lepszym wyborem ale tylko wtedy jak sie zaczniesz bawić w modowanie i jesli Ci sie to uda...To wtedy tak jest kartą lepszą...

Jednak nie wszyscy użytkownicy się w to bawia a własnie dla takich ludzi lepszym wyborem jest GF6600GT.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, ja tam niewątpie że 6600GP jest lepszy od Radka9800pro, lecz wielkim minusem karty jest wentyl, który działa głośno jak suszarka :evil: Co do karty to mam ją 8) i mi spokojnie starcza. Niema gry co by sie na Very High przycieła a reszte pc (CPU,RAM,...) jeszcze niewymieniałem ma dojść dopiero (zamówione) do domu a co lepsze na razie karte włożyłem w starą płyte z agp 4x i wszystko wymiata jak dojdzie mi nowy cpu płyta i ramek,... to już niema STOP, jeszcze warto zwrócić uwage że nVidia wydała karte, która w sumie jest niezła i za niedużą kase lecz jeszcze brak dobrych sprawdzonych driverów :evil: na które pewnie będize trzeba poczekać z2-3 tyg, obezna działają ce w miare ok są tylko na XP, brak dobrych driveró pod ME i starsze wersje, pewnie dopiero w fazie testów, a to już duże nidopatrzenie jednak mimo tego raczej na radka 9800PRO bym mojego Sparkal 6600GT (jest na AGP) niezamienił, a i opinie na jego temat radka są podzielone, więc ja narazie szukam tylko driverów sprawdzonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gubie sie tu a czekam na taniego GF 6600 na agp,czy te GF mają naprawde 8 potoków czy tylko 4???.Bo jak mają 4 to czemu nvidia i pozostałe strony np benchmark piszą,że ma 8 potoków??

Wiem, ze 4x2 to nie to samo co 8x1 ale jezeli takie świnstwo nam robią to ja tego nie rozumiem.A może to wyście się rąbneli??

6600 ma do cholery te 8 potoków czy nie??????? i chodz i mi o realne 8 potoków renderujących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie wyrwane z kontekstu...

 

Jesli karta ma zlacze pci a nie agp to plyta glowna musi miec obok agp odpowiednie wejscie pci x16 czy poprostu podlaczamy to do takiego pci jak na przyklad modem albo dodatkowe porty FireWire???

Z góry thx za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gubie sie tu a czekam na taniego GF 6600 na agp,czy te GF mają naprawde 8 potoków czy tylko 4???.Bo jak mają 4 to czemu nvidia i pozostałe strony np benchmark piszą,że ma 8 potoków??  

Wiem, ze 4x2 to nie to samo co 8x1 ale jezeli takie świnstwo nam robią to ja tego nie rozumiem.A może to wyście się rąbneli??  

6600 ma do cholery te 8 potoków czy nie??????? i chodz i mi o realne 8 potoków renderujących

nVidia na swoich stronach nie pisze, że GF 6600 ma 8 czy 4 potoki - piszą, że potrafi nałożyć 8 tekstur co jest prawdą. A dlaczego benchmark i inne serwisy piszą, że jest ich 8 to mnie już nie pytaj :)

 

GF 6600 ma 4 potoki na dwie jednostki teksturujące.

 

 

A takie pytanie wyrwane z kontekstu...  

 

Jesli karta ma zlacze pci a nie agp to plyta glowna musi miec obok agp odpowiednie wejscie pci x16 czy poprostu podlaczamy to do takiego pci jak na przyklad modem albo dodatkowe porty FireWire???  

Z góry thx za odp.

Oprócz kilku wyjątków możesz przyjąć, że jeśli płyta ma AGP to nie ma PCI-E x16 i na odwrót, jeśli ma PCI-E x16 to nie ma AGP. Jak pisałem sa od tego wyjątki, ale wówczas wydajność AGP jest wręcz tragiczna.

 

 

Takie pytanie: blok to jest jeden potok i jeden TMU? A quad?

quad w przypadku NV40 składa się z 4 potoków i jednego Vertexa. Na każdy potok przychodzi jedna jednostka TMU. Zaś w przypadku GF 6600 quady chyba też są, ale nie takie jak w NV40.

 

A blok ? jaki blok ?

 

 

mafia35

Domell dobrze mówi. Dodatkowo pamiętaj, że to co ja napsialem odnośnie PS3.0 tyczy się równiez i GF 6800 - jest to cecha wspolna dla tych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie zmienilo?

Takie ceny (Sparkle 845, Leadtek 875) sa u nich od poczatku, od kiedy te karty weszly do oferty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 ustawienie napiecia GPU? To chyba vmodem da sie tylko zrobic? Niech sie ktos jeszcze wypowie bo w kwestii napiec jestem troche zielony :oops:

Ad.2 GF6600GT ma standardowo dwa taktowania GPU 300MHz w 2D i 500MHz w 3D

Ad.3 np. tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o napięcie AGP tylko VCORE (VGPU czy jak je kto tam zwał :) ). W GeForcach 6800 można je zmieniać za pomoca BIOSu zastanwiam sie czyw 6600GT tez tak jest.

 

Co do taktowań... chodzi mi o to, ze w 2D chciałbym je maksymalnie obniżyć a 3D wymaksować... zreszta nadal się wacham między Leadtekiem 6600GT a Leadtekiem 6800... kwestia tego czy do mojego sprzętu warto dołozyć te 300zł na lepsza kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo bede mial 6600GT Leadteka to sie podziele spostrzezeniami :)

 

Co do dokladania: nie powiem Ci czy warto, bo to musisz sam ocenic. Ja osobiscie wolalbym te 300zl (gdybym je mial :roll: ) wydac na nowe mobo lub drugie 512MB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...