Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

focus_...

 

tutaj mam np test Xpand Rally...jak widac GF6600Gt idzie łeb w łeb z tym radkiem9800pro..

http://www.techreport.com/reviews/2004q4/g...p/index.x?pg=13

Co do HL2 to tutaj są testy które wskazują na wyższośc GF6600GT na Radkiem 9800pro...http://anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2278

Testowalem na demku D3 c17_12 - który jest jednym z najbardziej wymagających miejsc w grze. Wybrałm go ponieważ w innych demkach grafiki generalnie radzily sobie bez problemu. Więc po co testować czy dana grafika ma 80 czy 60 klatek skoro można sprawdzić, czy dana grafika ma 30 czy 40 a może 50 klatek. Mnie wyszło tak:

GF 6600 GT - 54,87

RAdeon 9800 PRO - 57,2

Tyle tylko, że wyników nie można bezpośrednio porównywać, gdyż ja jechałem na najnowszych ATI, oni mieli nieco starsze, stąd tez niższe osiągi Radeona. Inna sprawa, że powiem szczerze, nie wiem jak oni zrobili, że mają tak wysoki Framerate. Ja testowałem na Athlonie 64 3200+ na magistrali 270 MHz z 1 GB pamięci synchronicznie. I chodźbym nie wiem co robił, wyższych wynikow nie moglem uzyskać na danej konfiguracji. Ja miałęm oficjalną wersje Half Life - oni może inną, jest ich w końcu kilka.

 

 

Splinter Cell...patrząc na testy na innych serwisach to widac że GF6600GT idzie łeb w łeb z r9800xt czyli z tego wynika że od r9800pro bedzie jednak nieco szybszy.....http://www.firingsquad.com/hardware/geforc...cked/page19.asp

W któej wersji gry testowali? Bo mają jakieś wysokie wyniki. Ja używalem Pandora Tommorow

Oni testowali chyba na jakimś syntetyku w stylu bench@m all (czy jak się to pisze). Moj sposób polegał na przejściu w zawsze identyczny sposób pewnego fragmentu gry. Byół moment kiedy dochodzi się do drewnianej ściany to GF 6600 tracił bardzo dużo - zapewne z powodu 4 potokowej architeORT: ORT: ORT: ktury. Wyniki jakie otrzymałem:

GF 6600 GT - 26,8

Radeon 9800 PRO - 32,3

Nie pamietam już dokładnie, ale w starszej wersji Sprintel cella chyba lepiej wypadal GeForce

 

 

Jeśli chodzi o NFS-underground 2 to jest tylko test(przynajmniej tylko taki znalazłem)w 1024x768 i tu taj również karty idą łeb w łeb....

Tutaj niestety nie tesowałem.

 

Testów Colina 05 nie widziałem..Tak że nie jest do końca tak jak podajesz...

To, że nie widziałeś oznacza, "że nie jest tak do końca tak jak" podaję ? :)

Demko Colina 2005 już dawno jest i generalnie zachowuje się ono tak samo jak pełna wersja Gry - już mam :)

 

Na annantechu chłopaki dobrze podeszli do testu i to trzeba im przyznać, niemniej nie wiem skąd wyszły im takie wyniki.

 

W razie wątpliwości proszę pytać dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych technologii to jest może i racja choć to samo mozna powiedziec o ATI..

Czy ktoś pamieta coś takiego jak TRUEFORM????hehehe-no własnie

Również ta kompresja map normalnych 3Dc to tylko jak narazie marketing.....

No jak zawsze dostajemy papkę marketingową, której i tak później nie ma jak i gdzie wykorzystac. Co do 3DC to akurat nVidia tez to ma :) i jest z tego realny zysk - średnio 5 % tak przynajmniej Far Cry wykazuje.

 

w Hl2 na pewno gf 6600gt lepszy niz radeon 9800 pro bo kumpel ma na chacie i sprawdzalismy

Jesli testowałeś na demku bench1 to się nie dziwię :) tam się nakręcają zegary karty :)

 

Przetestujecie w demku najbardziej wymagającym - tam zobaczycie, że coś może skakać na takich kartach w rozdzielczości 1280 x 1024.

 

Update

focus_-to że napisałem że nie jest do konca tak ja podajesz nie odnosiło się do Colina!!

Sorki :) :oops:

Nie zrozumieliśmy się (przy czym wina lezy po mojej stronie :) )

 

Update 2

Sweeper - jakiego rzędu klatki dostawaliście, na jakim demku w jakiej rozdzielczości. Oraz czy puszczaliście dla sprawdzenia kilka razy demko i wyciągaliście średnią. Gdyż HL2 ma do siebie coś takiego, że niekiedy (nie wiem od czego to zależy) wychodzi mała ilość klatek. Odpalimy jeszcze raz grę - puszczamy bencha i mamy więcej punkciaków. tak miałem na GF 6800

 

Update 3

Domell a co z tymi potokami ? :)

Mam nadzieję, że moje wyjaśnienia byly napisane przystepnie i zrozumiale - zawsze mam z tym problemy :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe...No co do potoków to chyba jest tak jak pisałeś..na to wygląda po tych syntetykach...

 

Ale co do HL2 to na Anandtech`u robili testy na Cat.4.12 beta które wydajnosciowo nie różnią się od oficjalnych Catalizatorów a to demko które podałes pokazuje troche inną liczbę klatek...

http://anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2278&p=7

 

A w jakiej rozdziałce robiłeś te testy???i ogólnie jakie ustawienia(AA/AF)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe...No co do potoków to chyba jest tak jak pisałeś..na to wygląda po tych syntetykach...

 

Ale co do HL2 to na Anandtech`u robili testy na Cat.4.12 beta które wydajnosciowo nie różnią się od oficjalnych Catalizatorów a to demko które podałes pokazuje troche inną liczbę klatek...

http://anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2278&p=7

 

A w jakiej rozdziałce robiłeś te testy???i ogólnie jakie ustawienia(AA/AF)???

No to ja kurcze miałęm te same sterowniki - dziwne. Ja robilem w rozdziałce 1280 x 1024 z dokłądnie takimi samymi ustawieniami jak oni - coś musi być przekombinowane. Tylko po której stronie. Można powiedzieć mam identyczne proporcje - ale o 20 klatek mniej :(

Patrzę teraz ja mialem "Refrect all" oni mają "refrect world" - nie wierze, żę byłaby możliwa taka róznica.

bez AA,

 

A jeszcze jedna rzecz mnei interesuje - z jaką częstotliwością testowali GF 6600 GT?

500 / 450 czy 500 / 500 MHz

Bo jeśli z tą wyższą, to już wiadome, że GF im wypadł lepiej, a mnie nieco gorzej niż Radeon 9800 PRO. 50 MHz na pamięciach to duża różnica.

 

Myślę, że jakiś bug się im wkradł w wyniki - bo to jest niemożliwe żeby tak framerate mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sweeper-spróbuj na 67.03.....Mogłbyś porobic testy jeszcze np na Medal of Honor Pacific Assault?????Oczywiście jeśli tylko będziesz mógł....

 

Aha-a jak jest z tym taktowaniem karty???

Bo na forum pojawiły się teksty ze ma taktowanie 350/700(czy jak kto woli 350)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sweeper-spróbuj na 67.03.....Mogłbyś porobic testy jeszcze np na Medal of Honor Pacific Assault?????Oczywiście jeśli tylko będziesz mógł....

Mówiłem mu :)

w medalu robięm testy :)

 

Aha-a jak jest z tym taktowaniem karty???

Bo na forum pojawiły się teksty ze ma taktowanie 350/700(czy jak kto woli 350)....

To była jakaś jedna seria Leadteków. Wszytkie mają taktowanie 500 / 450 albo 500 / 500 MHz. Jedynie Gainward jak zwykle ma wyższe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktownaia sa normalne jak na gf 6600gt czyli 500/450, zadne tam 350/700 czy bog wie ile. Porobie testy w medalu jak przeinstaluje winde czyli pewnie dzisiaj w nocy i zainstaluje te 67.03 wtedy, dam znac jak wypadnie, karte tez wtedy podkrece tak do 520/510 przynajmniej, mam nadzieje ;> wydaje mi sie ze Focus ma racje ze tego gf 6600gt mieli na 500/500. Aha sa tylko leadteki 500/450 nie zadne 500/500 (na stronie proline tez tak mieli) jakos kupilem i mam takie jak powinny byc na agp. Ktos sie walnie na stronce z czyms potem inni szukajac danego produktu kopiuja od konkurencji i pojawia sie zadyma w sieci :) Tylko gainward ma podciagniete taktowania ale to wiadomo tryb enhanced :) leadtek tez ma wypuscic wersje extreme :> ale pewnie bedzie drozsza i nie mialbym tyle kasy.

 

 

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz focus czytalem wiele testow zagranicznych i polskich i we wszystkich 6600gt byl generalnie mocniejszy od 9800 i nikt nie mial co do tego watpliwosci. A ty twierdzisz ze jest zupelnie na odwrot. Twoje testy wychodza zupelnie na odwrot. Myslisz ze cala reszta swiata jest w zmowie i klamie? Paranoja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska pomozcie bo oszaleje z tym wyborem prosze.... :o

no nie daje rady :P co z tego wybrac??

http://www.pricegrabber.com/search_attrib....6600+gt&sortby=

 

czy moze cos takiego

http://www.pny.com/products/verto/performance/6800.asp ta sama cena

 

doradzcie cokolwiek bo jestem max skolowany..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz focus czytalem wiele testow zagranicznych i polskich i we wszystkich 6600gt byl generalnie mocniejszy od 9800 i nikt nie mial co do tego watpliwosci. A ty twierdzisz ze jest zupelnie na odwrot. Twoje testy wychodza zupelnie na odwrot. Myslisz ze cala reszta swiata jest w zmowie i klamie? Paranoja?

Kurcze :)

 

Powiedz mi gdzie ja napisałem, że Radeon 9800 PRO jest OGÓLNIE lepszy w sensie szybszy od GF 6600 GT ? Napisałem, że generalnie do samochodówek mając na myśli Colina 2005 oraz Richarda lepiej jest wybrać sobie Radeona. Podałem też, że w najnowszych edycjach gier Medal of Honor oraz Sprintel cell jest lepszy - wydajneijszy. Przecież napsialem, że w Doomie oraz we Far Cry;'u jest lepszy GF. I napisałem, że każdy musi osobiście wybrać. Jak Cię proszę nie wkładaj mi do ust słów których nie napisałem (no-offence) :)

 

Jesli jednak chcesz mi udowodnić, że przeczę całemu światu to proszę pokaż mi dowody w postaci konkretnych gier w konkretnych rozdzielczościach ;)

 

Zaś co do zmowy - hmm ja tego nie sugeruję, tylko jedna osoba w Polsce (jeśli ktoś więcej to przepraszam z góry) odkryła, że GF 6600 nie ma 8 potoków. Nikogo tutaj nie atakuję, mozzliwe że po prostu nie wgłębiała się w architekturę i postawiła za pewne, że ma jednak 8.

 

O to samo proszę kolegów dzieciol4 oraz nazir_black.

 

A no i jeszcze jedno. Nie widzieliście mojej recenzji, więc jak ją możecie oceniać ?

 

Pozdrawiam serdecznie i liczę na konstrktywną dyskusję :)

 

Update

A co do obslugi kart GF6600GT ma nanowsza obsluge Vertex Shader 3.0

Niestety poza zyskiem na papierze te karty nie mogą nic osiągnąć w związku z tego obsługą. Brakuje im czegoś takiego jak "potoków dla Vertexów" bez tego posiadania Vertex Shadera w wersji 3.0 nie daje nic. Chodzi oczywiście tutaj o mapowanie przemieszczeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok w colinie i moze jakichs innych samochodowkach rzeczywiscie radeon moze byc szybszy - mozliwe bo nigdy nie patrze na testy kart na samochodowkach bo w takich gier po prostu zbytnio nie lubie.

Poza tym wyglada to tak: wlasciwie na koncu kazdego testu w ktorym bierze udzial 6600gt i 9800pro jest konkluzja ze na nowszych gierkach lepiej smiga gf a na starszych przewage ma radeon - czyli zgadza sie z tym co pisales wczesniej. Co do konkretnych gier i rozdzielczosci to prosze bardzo:

 

Doom3 (heat haze) 1600x1200 radeon - 22,6 , gf - 42,8 1280x1024 AAx4 rad - 20,6 ; gf - 30,1

CS:S - 1280x1024 radeon-65,5 ; gf-78,3 1280x1024 AAx4 rad-48,3 ; gf-53

Xpand Rally 1600x1200 radeon-35,9 gf-37,4

 

zrodlo: www.techreport.com

 

poszukam innych zrodel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok w colinie i moze jakichs innych samochodowkach rzeczywiscie radeon moze byc szybszy - mozliwe bo nigdy nie patrze na testy kart na samochodowkach bo w takich gier po prostu zbytnio nie lubie.

Poza tym wyglada to tak: wlasciwie na koncu kazdego testu w ktorym bierze udzial 6600gt i 9800pro jest konkluzja ze na nowszych gierkach lepiej smiga gf a na starszych przewage ma radeon - czyli zgadza sie z tym co pisales wczesniej. Co do konkretnych gier i rozdzielczosci to prosze bardzo:

 

Doom3 (heat haze) 1600x1200 radeon - 22,6 , gf - 42,8 1280x1024 AAx4 rad - 20,6 ; gf - 30,1

CS:S - 1280x1024 radeon-65,5 ; gf-78,3 1280x1024 AAx4 rad-48,3 ; gf-53

Xpand Rally 1600x1200 radeon-35,9 gf-37,4

 

zrodlo: www.techreport.com

 

poszukam innych zrodel

Oki cieszę się, że się zrozumieliśmy :)

Co do Domma bo tylko w tej z tych trzech gier testowałem. Miałem takie wyniki w 1280 x 1024

GF 6600 GT - 57,2

Radeon 9800 PRO - 32,1

 

Więc, generalnie się zgadza :)

Szkoda, że nie przetestowałem Xpanda, może by ciekawe rzeczy powychodziły. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok kolejne wyniki:

Lock On: Modern Air Combat: 1024x768 AAx4 AFx8 radek-20,8 gf-32,3

Splinter Cell: 1600x1200 radek 39,7 gf-45,1

 

twojepc.pl

 

Zauwazylem ze im wieksze rozdzielczosci tym wieksza przewaga gf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok kolejne wyniki:

Lock On: Modern Air Combat: 1024x768 AAx4 AFx8 radek-20,8 gf-32,3

Splinter Cell: 1600x1200 radek 39,7 gf-45,1

 

twojepc.pl

 

Zauwazylem ze im wieksze rozdzielczosci tym wieksza przewaga gf

Który Splinter cell ?

Bo w starszej edycji wypada lepiej GF, w Pandorze lepiej Radeon.

 

Lock ON niestety nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

ogólnie GF kopie tyłek Pro i koniec, ci co bronia tej karty są z góry na straconej pozycji

 

@bez urazy Focus to nie koniecznie jest do ciebie, bo z tego co rozumiem to przedstawiasz nam odczucia z przeprowadzonych testów, i tyle 8)

 

co do architektury 4x2 czy 8x1 to jest to dla mnie drugorzędna sprawa bo liczy się praktyczna wydajność a nie papierkowe dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - liczy sie efekt, a nie srodki jakimi zostal osiagniety...

 

Co ciekawe, GF6600GT przy architekturze 4x2 i pamieciach 128bit radzi sobie lepiej od R9800PRO 8x1 i pamieci 256bit :)

 

Ot, technika :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie GF kopie tyłek Pro i koniec, ci co bronia tej karty są z góry na straconej pozycji

hehe - oki będę pamiętał :)

 

@bez urazy Focus to nie koniecznie jest do ciebie, bo z tego co rozumiem to przedstawiasz nam odczucia z przeprowadzonych testów, i tyle 8)

Kurcze całkiem mozliwe, może dlatego, że jako pewniak uznaję, że w Far Cry i Doom III Radeon nie ma nic do powiedzienia.

 

co do architektury 4x2 czy 8x1 to jest to dla mnie drugorzędna sprawa bo liczy się praktyczna wydajność a nie papierkowe dane

Zgadza się - ale nie potraktuj tego jako atak na ciebie :) - dla mnie 3D Marki to też papierkowa sprawa :)

 

Kwestia udowodnienia architektury była dla mnie ważna ponieważ, nie lubię jak wszędzie sie pisze, że jest tak a w rzeczywistości tak nie jest - wewnętrzne poprawianie innych, zaś swoich błędów nie dostrzeganie. :) no ale nie mi je przyszły wytykac :)

 

costi

co fakt to fakt, Radeon teoretycznei powinien być sprawniejszy - papierkowo praktycznie we wszytkim jest lepszy. Widac dobitnie to co kiedys PowerVR (ktoś zna :) ? )zrobilo. SDRAM nieskie taktowania, niski pobór mocy i było lepsze niz GF 2 MX, a porównywalne do GF 2 GTS. Pozostaje pogratulować nVidii chipu NV40 oraz NV43 - choć w drugim przypadku cień pada w związku z niejasnościami związanymi z architekturą. Ja liczę teraz na ruch ATI - bo jak narazie zapowiada się dominacja nVidii na rynku kart graficznych. tak jak kiedyś było z FX'ach kiedy to NV zajęło się nforce2 tak i teraz przed X800 ATI za bardzo zajęło sie chipsetami, zamiast kartami graficznymi.

 

jak to mawiają :

cel uświeca środki :D

 

Pozdrawiam @ll :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kwestii architektury: moze jakis posiadacz tej karty wezmie sprawdzi w Rivatunerze?? O ile jednostek TMU sie chyba nie obejrzy, to potoki owszem (poprawcie mnie jesli sie myle)...

No własnie cały bajer w tym, że Riva podaje 8x1. Ale jak pisale. Jak myślicie, czy bez powodu twórcy (czy twórca ja tam ich/jego/jej :D nie znam) nagle zaczęli stosowac taktowanei "efektywne"

 

Dlatego w GF 6800 da się zablokować az trzy quady - pozostawiajac jeden. Zaś w GF 6600 karta się nie podnosi po zablokowaniu jednego "niby quada" - wniosek z tego jest jeden. Ktoś (tutaj nie bylo napisanego słowa zapłacił :) ) aby tam pisało 8x1 - nic innego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...